Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze poczekał. Bo ceny w Emarket lubią się zmieniać. Ja C300 kupiłem u nich o 30 zł taniej niż dzień później. IMO poczekać te kilka dni i śledzić cenę. Raczej nie powinno skoczyć wyżej niż teraz. A co do mnie to mogę tylko dodać :( Mogłem poczekać jednym słowem. Odebrał bym jutro płytę razem z C300. No, ale i tak nie narzekam. Nie korzystam z tych portów Sata i za jakiś czas płytę wymienię. Może jak dobrze pójdzie to trafię coś lepszego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, bo jeszcze wczoraj rozmawialem z panem z emarketu, ktory mowil, ze nie predzej jak 16ego nie zobacze extreme4 w magazynie.

No nic, czas skompletowac reszte, i w koncu dokonac zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poczekał. Bo ceny w Emarket lubią się zmieniać.

Po ponad miesiącu czekania z kasą na koncie na nową platformę, te kilkadziesiąt złotych mi koło gwizdka lata. Zresztą płyty w rewizji B3 od Asrocka mają 3 lata gwarancji, a nie 2 jak w przypadku tych starszych (to też może mieć wpływ na cenę). Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie może nie techniczne, ale w przynajmniej w temacie o właściwej płycie ;)

zamówiłem Extreme 4 w Emarkecie 24 stycznia. Niestety z powodu braku płyt i dużej liczby zamówień na ten model, moje zamówienie oczekiwało na realizację aż do następnej dostawy. W między czasie udało się mi zdobyć płytę (dzięki Rafał). Następnie wyszedł błąd z chipsetami i płyty zostały wycofane z oferty. Od tamtej pory, jako, ze miałem płytę zamówioną nie sprawdzałem statusu zamówienia na stronie (założyłem, że skoro je zatwierdzili to dalej jest 'w realizacji'). Dziś się zalogowałem na konto w Euromarkecie, a tam zamówienie anulowane. Są jakieś szanse na dochodzenie realizacji zamówienia ? Nikt się ze mną nie kontaktował w kwestii anulowania lub oczekiwania na realizację. Napisałem do Emarketu maila z zapytaniem o to, zobaczę co odpowiedzą. Cena po której zamówiłem była znacznie niższa niż ta w której płyty są teraz dostępne, a mają drugą rev. B3 na wymianę nie miałbym przerwy w pracy na komputerze, na czym najbardziej mi zależy.

Uda się z nimi coś uwalaczyć czy raczej nie ma szans ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesiącu czekania z kasą na koncie na nową platformę, te kilkadziesiąt złotych mi koło gwizdka lata. Zresztą płyty w rewizji B3 od Asrocka mają 3 lata gwarancji, a nie 2 jak w przypadku tych starszych (to też może mieć wpływ na cenę).

 

Płytę można wymienić. Ja tam mam zamiar to zrobić, albo domagać się przedłużenia gwarancji. Tak by było najprościej ;) Ale oni obawiają się, że owe B2 mogą sprawiać problemy po dwóch latach, więc wolą wymienić i dać na nowe 3 lata. A te pewnie poprawią i znów wporwadzą do obiegu. Albo znając życie nic nie poprawia. Ja tam chcę tylko dłuższej gwarancji, bo i tak za nie niedługo będę korzystał tylko z Sata III. A co do emarketu to ciekaw jestem jak cena się będzie skalować. Nie zdziwię sie jak za tydzień będzie po 530-550. Ale tak to już jest. Można czekać i zaoszczędzić, a można brać co jest. Ja tam na razie cieszę się, że trafiłem w miarę dobrego procka i wszystko działa sprawnie. Myślę jeszcze nad dokupieniem drugiego GTX 460 i połączeniu w SLI. Pytanie czy PCI-e 8x8 da duży spadek (mam mostek od ASRocka) ? No i czy na pewno zasilacz da radę. 700W to sporo, ale czy do 2X GTX 460 starczy. Karty raczej będą pokręcane tylko nieznacznie. Albo nawet wcale. Chociaż szczerze wolałbym wziąć jedną mocniejszą. Metro 2033 na DX 11 jest dalej średnio grywalne czego oczywiście się spodziwałem .Jest lepiej i pewnie po dołożeniu drugiego GTX'a lub lepszej jednej będzie bardzo pozytywnie. Gigabyte OC (1GB) mogę mieć już 650 zł lub nawet taniej jak dobrze poszukam. Tak to sprzedać GTX 460 za którego i tak nie dostanę więcej niż 500-550 zł. Radeon 6970 prezentuje się dobrze, ale mimo wszystko chciałbym mieć wsparcie PhysX.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z Extreme4 B3, 2500k (batch 3049A304, Costa Rica), G-Skill RipjawsX 1600 CL9 2x4GB, Mugen 2 rev B:

- pamięci wykryte prawidłowo, SPD przeczytane jak należy - 0 problemów, wszystko ustawione na auto;

- na UEFI 1.60 (fabrycznym) występował dual boot, na 1.61 beta wszystko śmiga pięknie;

- UEFI wgrane z pena 8 GB, sformatowanego na FAT32, domyślny rozmiar alokacji. Wykryty i odczytany bez problemu;

- wentylator 3-pin Noiseblocker XL1 wpięty w gniazdo CPU_FAN2 sterowany jest bardzo dobrze - od 600 RPM w idle do maksimum (1050 RPM) pod obciążeniem (66 stopni@4,6 GHz);

- płyta nie steruje wentylami 3-pin wpiętymi w gniazda 4-pin (działają zawsze na full, niezależnie od ustawionego levelu);

- Mugen 2 wchodzi na tę płytę elegancko, backplate nie odstaje - przykrywa jedynie piny kondensatorów wystające pod płytą (wtapiają się w piankę izolacyjną). W niczym to jednak nie przeszkadza i wszystko można dokładnie i sztywno dokręcić.

- pierwsze OC na szybko, napięcia i tempy poniżej. Ustawienia skopiowane od radiergummi (link kilka postółw wyżej - dzięki), maksymalny mnożnik na jakim rusza prime95 to 46, na 47 już mam BSOD;

post-153908-0-58793500-1300281386_thumb.png

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu tej płyty.

 

@radiergummi: Jak się robi printscreeny w UEFI?

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update co do wątku z niedziałającym biosem na niektórych monitorach:

1. Podłączenie przez kabel VGA eliminuje problem

2. Dostałem nowy bios od supportu 1.50C, na którym jestem w stanie włączyć bios używając kabla DVI. Jednak bios nie mieści się na ekranie. Jest podzielony na 4 części, które się przełączają, gdy przesunę kursor myszki do boku ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak zmienię mnożnik to dual booty. Niezależnie od wartości spread spectrum. O/C kiepsko, bo mam duże temperatury, ale to nie wina płyty ;-). Ramki potrzebują 1.5 do zrobienia def, które powinny robić na 1.35v, ale to chyba wina procka ? No i ta frustracja, że muszę 1 monitor mieć podłączony przez vga zamiast dvi, żeby w biosie w miarę wygodnie grzebać. W miarę, bo to jak w tym UEFI chodzą scrollbary woła o pomstę do nieba. Czasami można coś niechcąco przestawić. Z kontroli wentylatorów na mobo też nie jestem zadowolony. Niby 9 poziomów, ale różnica między min, a max to 1100 vs 1500 rpm...

 

Offset ustawia względem napięcia 1.35, więc chcąc mieć 1.3v trzeba ustawić minusowy (-0.050v). Load calibration to funkcja, że w miarę obciążenia proca obniża mu napięcie. Nie jestem przekonany czy to ma sens ? Całe szczęście można to wyłączyć ustawiając level 1, czyli płaską linię.

 

Funkcje ACPI raczej biedne. Nie można wybrać stanu wstrzymania s3/s4. Zresztą win7 mi się wiesza wchodząc do stanu wstrzymania, więc nawet nie wiem do którego próbuje wejść. Nie miałem czasu zgłębić sprawy.

 

Poza w/w płyta nie jest zła. Opcje o/c wydają się konkretne, bogato wyposażona, stabilna. Co dla mnie jest ważne, to że nic nie piszczy.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem ASRock po wyjęciu z pudła oferował dobre możliwości. 5GHz u mnie działa na tych samych ustawieniach niezależnie od BIOS'u.

Co poprawili przede wszystkim to likwidacja dualboot. Innych niedogodności nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w końcu jak jest z tymi monitorami pod DVI ? będę miał Dell'a 2209wa...max 1680x1050....i chcę zakupić pro3 albo extreme4 (raczej skłaniam się do tej wersji) i teraz nie wiem jak właśnie z tym monitorem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wejściem do biosu jset raczej losowy i dotyczy różnych płyt, kart graficznych i monitorów. Trafi się akurat na dany zestaw i są problemy ;)

 

Kumpel miał np problemy na gb x58 ud4, gdzie monitor philipsa wybudzało dopiero przy ładowaniu ahci- do biosu dało się wejść ale były problemy. Łatwiej było po restarcie bo wtedy monitor szybciej wstawał ;) Na chyba 10 innych płytach nie było problemu z tym monitorem, przy innej grafice niż gtx 470 też ;) Grafika na innej płycie nie robiła takich jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w końcu jak jest z tymi monitorami pod DVI ? będę miał Dell'a 2209wa...max 1680x1050....i chcę zakupić pro3 albo extreme4 (raczej skłaniam się do tej wersji) i teraz nie wiem jak właśnie z tym monitorem....

 

Mam ten monitor, tandem z Extreme4 jak najbardziej OK.

 

@meeron:

Dzięki!

 

@Wszyscy:

Małe pytanie. Czy u Was też tak jest, że jak zresetujecie kompa (np. uruchomicie ponownie system) to płyta dłużej zatrzymuje na poście/bootlogo niż przy starcie po włączeniu zasilania? Tak jakby dłużej wykrywała mi wtedy urządzenia podłączone do USB - wnioskuję po podświetleniu klawy, które włącza się dopiero po paru sekundach. Dodam, że używam huba wbudowanego w 2209wa.

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie płyta AsRock P67 Extreme 6 (B3) i procesor INTEL Core i7-2600K 3.4GHz, w porównaniu do tego co miałem poprzednio (Core 2 Duo 6400 2.13 kręcony okazjonalnie na 3) to prawdziwy potwór :twisted2: po prostu zrywa głowę z kaskiem , zaś co do płyty to jestem bardzo zadowolony, nic nie piszczy nie trzeszczy na razie bardzo stabilnie, póki nie zamienię boxowego chłodzenia na Noctua NH-d14 wstrzymam się z podkręcaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę się cieszył (mam nadzieje) extreme4 już jutro. Miałem stracha przed zakupem pamięci RipJaws. Mam dość niski radiator i nie chciałem, żeby zawadzał o pamięci, więc wziąłem Kingston HyperX Blue.

Oby tylko nie było problemów z RAID. (Wprawdzie mam już pojedyncze dyski, ale system instalowałem na dwóch i teraz muszę mieć ustawiony kontroler w trybie RAID inaczej bsod.)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z płyta Asrock P67 Pro3 B3 ... kiedy montuje pamięci Kingston HyperX 2x2GB 1600 CL9 XMP tak jak sie powinno by działały w dual channel czyli do białych albo niebieskich portow, to płyta pokazuje bład 45 (OEM post memory inicjalization codes)i komp nie stratuje, a jesli pamieci są włożone jedno do niebieskiego drugie do białego to komp odpala bez problemu. Sprzęt dopiero poskladany, jeszcze winda nie zainstalowana. O co może chodzic?? Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A każda kość z osobna w różnych slotach działa?

 

Napięcie masz na auto czy ręcznie? U siebie zauważyłem, że mimo iż czyta z profilu, że napięcie powinno być 1,65V to ustawia 1,5V. Ustaw ręcznie tyle ile jest w specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...