Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedynczo każda działa. Ręczne ustawienie na 1.650V nic nie dało... nie rozumiem skad błąd inicjalizacji... zakupione pamieci były zapakowane, na pewno zaklejone, wiec nikt nie ingerował po wyjeździe z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak płyty, tylko czy to problem z ustawieniem czegoś w UEFI czy jednak jakas inna mechaniczna sprawa. Porty sa sprawne bo obok siebie pamieci dzialaja a wlozone na te same kolory nie chca zaskoczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo podobny zestawik będę miał, tyle że na 2600k bo większości będzie randerzyć obrazki...jak już pozamawiam wszystko i dojdzie to jak napotkam na jakieś niejasności co do Extreme'a4 to będę pytał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spisie odnosnie extreme4 nie znalazłem pamięci goodram 1333 cl9 które są kompatybilne z tą płytą, tzn nie ma ich na liście...Chce kupić takie pamięci:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 [GR1333D364L9/8GDC] - 279zł : Esc.pl

 

będą współgrać? pozdr

 

 

Współgrają - dziś kupiłem złożyłem i śmiga o ile to to samo co w Proline. Na razie stock - jak zmienie boxowy cooler na TRUE to zacznę się bawić i sprawdzać.

Generalnie wszystko wygląda bardzo dobrze czepić się można tylko lakonicznej instrukcji i montowania coolerów of 775 - jest generalnie raczej do kitu - Przynajmniej w przypadku TRUE - socket przeszkadza dobrze zamontować backplate, poza tym chłodzenie było by wtedy nieco przekręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up tak to te same pamięcie, także jestem spokojny, a propo PROLINE warto tam robić zakupu? bo miałem w esc.pl zamawiać wszystko, ale ostatnio coś ludzie narzekają na serwis, ale chyba zawsze coś się znajdzie w każdym sklepie... pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up tak to te same pamięcie, także jestem spokojny, a propo PROLINE warto tam robić zakupu? bo miałem w esc.pl zamawiać wszystko, ale ostatnio coś ludzie narzekają na serwis, ale chyba zawsze coś się znajdzie w każdym sklepie... pozdr

 

1. Dziś już mam bolt-through kita dle 1156(5) i zaraz się zabieram za przekładkę, więc może jutro beę mógł juz coś więcej powiedzieć także o pamieciach (w sensie OC).

2. Proline - wiesz, generalnie u nich sporo już kupiłem - ale to głównie ze względu na to że są lokalnie (Wrocław). Właściwie to kupuje tylko w 3 sklepach - alfabetycznie: Arest, Komputronik i Proline, z tym że w Komputronik-u rzadziej , bo rzadko można tam dostać coś w sensownej cenie, ale za to z gwarancją podejrzewam najłatwiej (wymianę dysku na większy model już tam raz miałem). Na szczęście nigdy nie miałem przygód gwarancyjnych, więc nie jestem w stanie realnie tego ocenić. Esc chyba bym unikał po tym co piszą o nim, ale też nie ma go lokalnie, więc raczej nie brałem go nigdy na poważnie pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oto się rozchodzi, że u mnie w okolicy nie ma sensownego sklepu jeśli chodzi o dostępność i przedewszystkim ceny, więc pozostaje mi przez neta zamówić, tylko nie wiem gdzie...same wysłanie i zrealizowanie zamówienia myśle, że w większości sklepów ok, tylko właśnie co potem w razie ewentualnych usterek i serwisu ...no zobaczymy jak to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmontowałem wszystko do obudowy.

Pierwsze wrażenia pozytywne. Wszystko odpaliło na starym systemie (przeinstaluję przy najbliższej okazji).

 

Niewiedzieć czemu dwa kontrolery USB się nie zainstalowały (USB3 itd instalowało się z automatu).

CPU-Z pokazuje w idle 100x16, ale już Asrock tuner 100x37, dopiero po włączeniu energy saver zeszło do 16 (która wartość była wcześniej prawdziwa ? )

 

Mam socket od Lotusa ,ale już go przeklinam...zapinka jest tak zrobiona,że zahacza o nią mocowanie Xigamteka :/, ze standardowym foxconnem by tego nie było :( , więc nic mi po dual cooling system :(

Założyłem tymczasowo box'a (idle 30/34C, średni load 50C), więc trzeba będzie zakupić nowe chłodzenie i tak :(

@radiergummi ten AC Freezer daje rady ? Myślałem nad zakupem Archona albo BeQuiet Dark Pro,ale ten widzę, że jest b.szeroki i zawadza pewnie o pamięci.

 

Ide dalej testować. Póki co BC2 jedna runda-teraz dopiero mogę powiedzieć,że gra jest płynna :)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek lepiej się sprawdzi SilentiumPC Fortis. Sam planuje przesiadkę z obecnego Karakorum. Wydajnościowo wypada bardzo dobrze i ponoć jest dosyć cichy nawet stresie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu zdjęć podstawki mogę go porównać do Xigmatek'a, przynajmniej jeśli chodzi o jakość wykończenia. Czyli dla mnie jest to konstrukcja budżetowa w tej klasie. Nie mówię,że jest Fortis jest zły, na pewno lepszy od Xigmateka (więcej rurek chociażby), ale dla mnie i tak niedostępny (UK). Sprawdzę tylko czy ARchon zmieści się do obudowy, jest tańszy od Noctuy, nie wiele droższy od DarkPro, a dużo bardziej wydajny.

 

Póki co bawię się ustawieniami na Asrocku. Zostawiłem CPU vcore na auto, ale dodałem offset +0.40 (wcześniej był -0.70) i na 4,5Ghz przechodzi wszystkie marki (temp dobija do 80C na boxie).

 

Szkoda,że asrock nie pokusił się o bardziej dokładne odwzorowanie UEFI w Tuner Utility (opcje oc ).

 

pzd

 

cd: LCD Iiyama E2472hd, uefi chodzi bez problemu przez DVI, fabryczne uefi 1.60 z dualbootem (zaraz sflasciach!e do 1.61)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się może ruszyło z wymianą płyt asrocka ? Zaczynam się już męczyć. Wyczytałem na niemieckim forum asrocka - zanieś do sklepu oni wyślą na wymianę.

A sklep do mnie - asrock nic nie pisze jak i co, więc czekać, aż asrock coś napisze na swojej stronie internetowej.....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wejśc do windy przy fixed 1,41V(1,43soft)@ 5Ghz :) ,ale temp po pierwszym teście 3DM2k6 podchodziły pod 100C, więc przerwałem.

Co ciekawe kiedy ustawiłem vcore na offset (+0,040/50/70) to w biosie płyta pokazywała nawet 1,43V a system i tak się wywalał podczas ładowania.

Względem czego jest ten offset ? Poprzednio ustawionego vcore czy vid procesora ?

Szczerze to niewiem jaki ma vid procka, wcześniej sprawdzałem CoreTemp ale ten teraz zwariował i pokazuje zmienne napięcie (+0,20 do ATU i CPUZ)

Do tego płyta na auto ustawia jakieś kosmiczne CPU PLL 1,83v (ustawiłem ręcznie na 1,75V)

 

Teraz te same ustawienia tylko mnożnik 45 i offset 0,05 i wszystko śmiga jak ta lala.

 

PZD

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również stałem się posiadaczem ASRocka 4 Pro - i tu zaczeły się problemy. Mam już rewizje B3, lecz procek 2500K coś wariuje. Otóż nawet na standadowych ustawieniach nie przechodzi kilku sekund OCCT (błąd rdzenia jednego lub innego). Zmieniłem chłodzenie na Silentium Fortis HE1225 i to samo, więc odpada kwestia temperatur. Bios 1.60 -> 1.61 - to samo. Odłączone wszystko - sama płyta, procek, karta graficzna (460), dysk SDD. Zasilacz 620 Modecom Carbon, wcześniej mordowany na e4300@ 3Ghz z 3 dyskami twardymi - bez broblemów. Pamięci A-Data Gaming 2000, nawet na ustawieniach 1333 wysiada. Czyżby wada fabryczna? Jakiś wasze pomysły? Aha, jak dodam mu trochę napięcia (1,28V-1,3V) też wysiada, lecz po 1 minucie testu.

 

Będe wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz 620 Modecom Carbon" to powinno wszystko wyjaśniać

kup sobie chociaż fortrona 400w a nie takie gowno co posiadasz...

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gowno... Wg. gowno to co innego <_<

Wg. moich skromnych wyliczeń, e4300 kręcony na 3Ghz z pamięciami, 2 dyskami twardymi, 1 SSD, kartą graficzną GTX 460, 4 różnej maści wentylatorami, napędem BD - ciągnie i wymaga więcej niż ta płyta, niekręcony procek, pamięć, grafa i dysk SDD - chyba, że się mylę. Zwłaszcza, że w tamtym konfigu testowany był w Prime przez kilka ładnych godzin. Więc szczerze mówiąc może to być mało trafny strzał. Ustawiłem wszystko jak należy, przez pierwszy dzień chodził mi bez problemu, nawet pograłem trochę w DA II na podkręconym (2500K) do 4,3 Ghz. Następnego dnia - ciach - takie jaja...

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogł zasilacz nie wyrobić i ciach nie działa poprawnie. Wiesz to że działał kiedyś dorze nie oznacza że teraz także bedzie , tym bardziej ze jest to <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany zasilacz. Masz możliwość pożyczenia od kogoś zasilacza ? Albo skąd jesteś ? To może wpadne z jakimś zasilaczem.

 

Wogóle to nie zmienia faktu że ten zasilacz powinieneś zmienić na coś dobrego a nie korzystasz z kompa na byle czym.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Amarox Warrior 450W, którego wymieniłem na właśnie na Modecoma 620W. Sprawdzę dziś wieczorem.

Gdyby problem był z zasiłką, to sądzę że bluescreen pojawił by się przy samym odpaleniu OCCT. A tu nic, tylko błąd jednego czy drugiego rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gee79 Jakie masz napięcie na pamięciach?

Może po puszczeniu pamięci na 1333 spd ma tak ciasne timingi, że nie dają rady na auto. Może jedna z kości jest uszkodzona, jak masz die kości to sprawdź działanie na każdej z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuściłem do 1333 - tak ustawiły się standardowo. Nic z tego. Sprawdzałem pojedyńczo - nic. Wcześniej testowałem, nawet przy podkeconej karcie do 820/2000 - jak skała. Dziś zong...

Najdziwniejsze jak dam mu "papu" (sztywno 1,28V) działa trochę stabilniej - intel burn test przechodzi, OCCT jeszcze nie. Może i zasilacz... Jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,65V - Pracowało stabilnie 1,63V (1866Mhz) 9-10-9-24 / Na więcej nie miałem czasu. Mam dopiero 2-gi dzień.

 

EDIT:

 

Sprawa innego zasilacza nie zmieniła sprawy.

Kilka sekund testowania OCCT i błędy na rdzeniach. Temperatura procesora w czasie testów ok. 45 stopni.

Pamięci ustawione 1333 (9-11-9-27). Do tego tylko dysk SSD i karta graficzna. Testy na świeżym systemie (Widnows 7 - 32 i 64 bit), bez directów i innych bajerów. Ustawienia standardowe w tym "graficznym Biosie" :P

 

Skończyła mi się cierpliwość. Oddaje jutro na gwarancję. Sądzę, że może to być wina procka. Zwłaszcza, że działał kilka godzin stabilnie i pod niezłym obciążeniem (@4,3 - grafa 820/2000 - Dragon Age II). Z elektorniką jest zawsze tak - jak przez kilka dni (od nowości) będzie ok, to będzie działało. Jak ma się sypnąć (wada fabryczna), to właśnie w tym pierwszym tygodniu.

 

Wracam do e4300@ 3Ghz

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nawet nie pogram 4-5 sekund - albo zawieszka, albo bluescreen. Jakakolwiek poważniejsza praca, która wymaga zaangażowania procesora i platforma wysiada. Zauważyłem może ciekawą rzecz - otóż jak ustawię sztywno np. 1,28V i puszczę w OCCT to przez kilkanaście sekund płyta działa stabilnie. W międzyczasie obserwowałem napięcia. Zamiast sztywnych 1,28 ono się zmniejszało - mimo wyłączenia w Biosie oszczędzania energii. Gdy dobijało do ok. 1,2V następował błąd któregoś z rdzeni.

Teraz pytanie? Czy płyta, czy procesor? Gdzie leży wina... Przekonam się - oddaję dziś w reklamację.

 

Porównywałem zużycie energii - nowa platforma zużywa o kilkanaście procent mniej energii niż moja obecna. Mając np. GTX 580 całkowity pobór to np. ok. 330W w stresie. Więc zasilacz spokojnie utrzyma przy takiej konfiguracji.

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UEFI najnowsze wgrałeś?

 

http://emarket.pl/pa...-xmp/p-c9851611

To są te pamięci? Widnieją na liście wspieranych przez twoją płytę, więc nie powinno być problemów.

Tak. Jest najnowse UEFI. Pamieci właśnie te mam, wiem, ze są na liscie wspieranych i to mnie jeszcze bardziej dziwi. Dziś wysyłam płyte do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również stałem się posiadaczem ASRocka 4 Pro - i tu zaczeły się problemy. Mam już rewizje B3, lecz procek 2500K coś wariuje. Otóż nawet na standadowych ustawieniach nie przechodzi kilku sekund OCCT (błąd rdzenia jednego lub innego). Zmieniłem chłodzenie na Silentium Fortis HE1225 i to samo, więc odpada kwestia temperatur. Bios 1.60 -> 1.61 - to samo. Odłączone wszystko - sama płyta, procek, karta graficzna (460), dysk SDD. Zasilacz 620 Modecom Carbon, wcześniej mordowany na e4300@ 3Ghz z 3 dyskami twardymi - bez broblemów. Pamięci A-Data Gaming 2000, nawet na ustawieniach 1333 wysiada. Czyżby wada fabryczna? Jakiś wasze pomysły? Aha, jak dodam mu trochę napięcia (1,28V-1,3V) też wysiada, lecz po 1 minucie testu.

 

Będe wdzięczny za pomoc.

 

a-datki 2000 mają dziwne spd i warto tam z reki timingi ustawić ;)

1600ki jakiś takei łatwiejsze do ogarnięcia z xmp itp ;)

 

Ogólnie kumpel męczy sb na kilku kitach a-data i bardzo ozytywne odczucia.

Za to jednego cepa już ubił-delikatne są ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...