Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz ja mam problem z płytą... albo prędzej ze sterownikami. Dzisiaj musiałem na czysto zainstalować OS (Win7) i niestety karta Eth nie działa jak powinna - bardzo długo zajmuje jej nawiązanie połączenia z routerem a jak już się połączy to autonegocjacja ustawia ją na 10Mb/s Half Duplex. Przy ręcznym ustawieniu we właściwościach karty 100Mb/s Full Duplex karta i tak swoje - 10 Mb/s Half. Przed dzisiejszą reinstalacją wszystko działało bardzo poprawnie od 3 miesięcy, szybko nawiązywała połączenie i wynegocjowywała 100Mb Full. Sterowniki najnowsze ze strony Asrocka (podpisane jako ver. 7023). Chciałem je odinstalować, ale wtedy windows nie rozpoznaje karty i nie instaluje swoich driverów ani nie łączy się z Windows Update żeby pobrać odpowiednie (no bo nie ma jak skoro nie ma połączenia). Macie może jakieś rady ? Mi powoli kończą się pomysły...

 

Wypróbuj stery z wątku na xs: Realtek RTL8111E Driver 7.034.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem extreme4 za 599 zł - wiem, przepłaciłem - ale z drugiej strony mam już prawie cały zestaw, więc chciałbym go poskładać :)

 

Odnośnie chłodzenia, to wziąłem Mugena 2 i poważnie zastanawiam się czy włożę 2 kości pamięci Pamięć Patriot 8GB DDR3 1600 PGS Sector5 CL9 Dual (2 x 4GB) (PGV38G1600ELK) w Morele.net

 

Raczej na pewno 2 pierwsze sloty będą zajęte przez wiatrak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sterowników ze strony Realtek.

 

Wypróbuj stery z wątku na xs: Realtek RTL8111E Driver 7.034.

 

Próbowałem jednych i drugich... zachowanie dokładnie takie samo. Próbowałem też sterowników dołączonych na płycie, bez skutku. W akcie rozpaczy wpiąłem między komputer a routerek (D-Link DI-524) switch Cisco i nagle wszystko zaczęło działać bez zarzutu. Ręce opadają... jak nie wymyślę nic innego to D-Link pójdzie do wymiany. Jestem natomiast na 90% pewien, że to wina softu i autonegocjacji między routerem a komputerem, nie mogąc się między sobą dogadać karty ustawiają się na 10Mb Half Duplex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Jak ustawiłem offset na 0,040v to napięcie w primie95 miałem 1,28v-~1,30v, natomiast jak offset ustawiłem na 0,035v to napięcie miałem 1,312v-1,32v , LLC jest na auto, nie rozumiem skąd te różnice, o co chodzi? W ogóle jaki program najdokładniej pokazuje napięcie, używam obecnie CPUID HARDWARE MONITOR>

 

A i jeszcze takie pytanie co oznacza błąd STop 0x0000124, związany jest z oc cpu, bo porażka, tyle testowałem w primie i w ogóle , a nagle po całym dniu testowania bsod.

 

Czy może na pamięciach mam za mało volt, bo w axtu pokazuje 1,5v.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Czego napięcie jest tak bardzo zmienne, mam offset 0,035v i raz przy stresie w primie95 mam 1,28v, a innym razem mam 1,32v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nietypowy problem z (jak podejrzewam) płytą AsRock p67 Extreme 4. Otóż, co jakiś czas, zwykle w idle, następuje nagłe odłączenie (?) urządzeń podpiętych pod porty usb 2.0. Podam może obrazowy przykład z klawiaturą logitech G15. Podświetlenie klawiatury nagle wyłącza się, klawiatura przestaje działać. Później podświetlenie wraca ale zachowuje się dziwnie bo mruga. Niestety, po tym klawiatura nie działa, tak samo jak jej wyświetlacz (nie pokazuje danych). Reszta urządzeń podpiętych pod usb również po takim "padzie" nie działa. Urządzenia korzystające z napięcia z portów usb, działają, bo np. byłem w stanie naładować telefon.

System nie zawiesza się, wszystko działa, choć raz zdarzyło się że nastąpił reset. W necie znalazłem tylko jedną informację o podobnym przypadku (z tym że na extreme 6)

Specyfikacja:

mobo: asrock p67 extreme 4

proc: i5-2500K

grafa: gtx 560 Ti

ram: 2x8 GoodRam

zasiłka: Tagan TG500-BZ

System nie kręcony.

 

UEFI: 1.60

Sterowniki aktualne.

Gdzie mogę zacząć szukać żeby zdiagnozować problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nietypowy problem z (jak podejrzewam) płytą AsRock p67 Extreme 4. Otóż, co jakiś czas, zwykle w idle, następuje nagłe odłączenie (?) urządzeń podpiętych pod porty usb 2.0. Podam może obrazowy przykład z klawiaturą logitech G15. Podświetlenie klawiatury nagle wyłącza się, klawiatura przestaje działać. Później podświetlenie wraca ale zachowuje się dziwnie bo mruga. Niestety, po tym klawiatura nie działa, tak samo jak jej wyświetlacz (nie pokazuje danych). Reszta urządzeń podpiętych pod usb również po takim "padzie" nie działa. Urządzenia korzystające z napięcia z portów usb, działają, bo np. byłem w stanie naładować telefon.

System nie zawiesza się, wszystko działa, choć raz zdarzyło się że nastąpił reset. W necie znalazłem tylko jedną informację o podobnym przypadku (z tym że na extreme 6)

Specyfikacja:

mobo: asrock p67 extreme 4

proc: i5-2500K

grafa: gtx 560 Ti

ram: 2x8 GoodRam

zasiłka: Tagan TG500-BZ

System nie kręcony.

 

UEFI: 1.60

Sterowniki aktualne.

Gdzie mogę zacząć szukać żeby zdiagnozować problem?

 

miałem podobny problem na ASRocku P67 Pro 3, gdy miałem podłączoną myszkę i klawiaturę pod USB 3.0 klawiatura potrafiła się nagle wyłączyć i trzeba było ją odłączyć i ponownie podłączyć, ale odkąd przełączyłem się na USB 2.0 nie było żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina Biosu. No bo przecież USB 3.0 miało być w pełnie kompatybilne z urządzeniami pod USB 2.0 i nie sprawiać najmniejszych problemów. Ja podłączam klawiaturę i myszkę do tych portów zaraz pod PS 2.0 i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Bios w wersji 1.61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina Biosu. No bo przecież USB 3.0 miało być w pełnie kompatybilne z urządzeniami pod USB 2.0 i nie sprawiać najmniejszych problemów. Ja podłączam klawiaturę i myszkę do tych portów zaraz pod PS 2.0 i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Bios w wersji 1.61.

 

Ja również podłączyłem te urządzenia pod usb 2.0 (jak wspomniałem wyżej) mimo to, problem występuje.

 

PS. Skąd wziąć bios 1.61?

Edytowane przez insp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład SilentiumPC Fortis. Tu masz za 115 ,ale może znajdziesz gdzieś taniej. .

 

SilentiumPC Fortis HE1225 - Ceneo.pl

 

Osobiście mam takie chłodzenie. Jest jeden minus: zajmuje (teoretycznie) jeden slot RAM. Dotyczy to z wysokimi radiatorami. Ze zwykłymi, na upartego się tam wepchnie. Oczywiście jak stosuje się 2x2gb (2x4gb) to nie ma problemu.

 

Moje rozwiązanie tego problemu:

 

Dołączona grafika

Wiem, burdel z kablami <_< Lecz wciąż czekam na pamięci, które oddałem na reklamację i jeszcze nie miałem czasu tam wszystkiego poskładać.

 

Odwróciłem te chłodzenie o 180 stopni - wiatrak 120X120 od Silentium zasysa powietrze z tyłu obudowy. Można dołożyć jeszcze drugi wiatrak typu Slim (ja mam SCYTHE SLIP STREAM SLIM).

Obecnie ustawione mam @4Ghz / temp. ok. 44 stopni w godzinnym teście OCCT.

Pasta Zalmana ZM-STG2

 

Dołączona grafika

 

Otwory w tej płycie pod 775 nie pasują pod te chłodzenie (płytka z tyłu układa się krzywo). Trzeba normalnie montować te chłodzenie.

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wgraniem biosu 1.61 przez Instant Flash . Robie to przez pena sformatowanego jak trzeba w fat32.

Tylko, że te oryginalne biosy Asrocka mają po rozpakowaniu ~8 MB, a ten 1.61 ma ~3 MB.

I teraz bios "nie widzi" biosu 1.61 i nie mogę zrobić flashu, a te oficjalne Arocka normalnie "widzi", chociaż oba są na tym samym pendrivie.

Można coś na to zaradzić?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj pena, zostaw tylko jeden bios (FAT32).

Wybierz w UEFI bootowanie z pena.

Ja tam miałem, robiłem 1.60->1.61 teraz znowu wróciłem do 1.60

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radiergummi.

Rzeczywiście jak ściągnąłem przez Chrome'a, to plik biosu ma już poprawną pojemność 8 MB i mogę zrobić flash biosu. Wcześniej przez IE 8 ściągało niepoprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. U mnie pod Firefox;em normalnie ściąga. Plik ma 3 mb, ale spakowany. Po rozpakowaniu ma 8 MB. Ale z IE 8 już ma 2.98 mb i tyle samo po rozpakowaniu. I do tego żadnego błędu CRC czy coś. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam płytę Asrock P67 PRO3 B3. Nie wiem co mam ustawić w biosie poza mnożnikiem , napięciem proca i ustawieniami pamięci. Wersje mam 1.80 a gdy wyłącze spread spectrum zaliczam dual booty. Jakie są zalecane ustawienia efi dla taktowania prca np. 4,7 Ghz. No i co najważniejsze jak mam spread spectrum na auto to magistrale mam taktowaną 99.8 Mhz. A i co najważniejsze przy testach stabilności CPU mnożnik po jkimś czasie sie automatycznie obniża. Gdzie to zmienic??

Pozdro

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać poprzednie strony ;) Spread spectrum daj na disabled. A gotowych ustawień i tak nikt Ci nie zagwarantuje. Sam z takich skorzystałem i tak musiałem zwiększyć nieco napięcia. Ustaw na początek offset na 0.040v. Powinieneś wtedy mieć coś w okolicach 1.33v. A co do Dual Bootów to spróbuj wgrać inną wersje Biosu. Ja na 1.60 miałem dual booty, a radier już ponoć nie miał. Dlatego wgrałem najnowszy. Także wersja biosu może mieć znaczenie. Nie koniecznie najnowsza zresztą.

 

Czym testowałeś stabilność CPU ? Napięcie i mnożnik się obniża względem obciążenia. Można ustawić na sztywno i wtedy masz cały czas stały mnożnik . Jak to zrobić to sprawdź w temacie. Między innymi radiergummi podawał swoje ustawienia i możesz się na nich wzorować, ale nie przepisywać ;) Dużo zależy od samego proca. Jak jest dobra sztuka to nawet i przy 1.3 v zrobi 4.7 ghz. Testuj procka Prime95. Jak przejdzie ponad godzine bez błędu to jest ok. No i śledź temperatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.Chodzi o to ze bios mam fabycznie najnowszy wgrany czyli 1.80. A z tego co czytalem to offset zaczyna sie od 1.35. Obecnie mam ustawiony na +0.020to podbija mi przy obciazeniu do 1.38v. W sumie to na 4.68 ghz przy włączonym spread specturm działa dobrze. Temperaturki w prime95 po godzinie max 63 stopnie. wkurza to obniżanie mnożnika. Która to opcja , bo cholera mnie bierze:) Czy zmiana biosa na ta samą wersje ma sens? Czy ustąpią te głupie dual booty? Może ktoś coś więcej wie:) Temat przekopalem caly, ale wiekszosc posiada Pro3 extreme albo fatality.

Pozdro

 

 

 

Chłodznie Corsair H50- jak narazie działa wyśmienicie:P:P:P

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Testuj procka Prime95. Jak przejdzie ponad godzine bez błędu to jest ok.

 

Co ty pier..., sandy bridge najczęściej się w idlu wysypują.

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie napisać które ustawienie odpowiada za obniżanie mnożnika przy teście stabilności proca??

Przekopałem wszystko mimo to obniża. Może to się wiąże z trybem offset dla napięcia cpu?

Wgrałem ponownie nowe uefi 1.80 i dalej zaliczam dual booty. Już mnie ku....wica strzela z tym. A jak włącze spread spectrum to mam niepełne taktowanie.

Poradźcie coś na moje dolegliwości:P

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Leci sobie prime juz 40 minut i nie zbija taktów. Temp max to 63 stopnie. Podczas grania temperatura proca oscyluje w granicach 45 stopni. Uważam ,że corsair H50 naprawdę dobrze się spisuje z tym procem. Pozostaje kwestia dual bootów, może wrócić do wcześniejszego biosu? Chyba ,że olać temat i niech sie włącza za każdym razem dwa razy:P. Chyba od tego nic sie nie stanie??

Jak sądzicie? A i mam ustawione napięcie na sztywno 1.35v przy takcie 4,7Ghz. Czy to aby nie za wiele ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...