Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

No i po dłuższych testach jestem bardzo zadowolony ze swojej płyty. Nie sprawia żadnych problemów póki co i aż żal mi troszkę ją wymieniać. Zresztą mam mały problem. ESC mógł zrobić mały sabotaż. Otóż już przy montowaniu ułamał mi się ten dzyndzelek od slotu PCI-e. Niby nic wielkiego, bo to tylko kawałek plastiku. Ale pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Zwłaszcza, że grafę montowałem bardzo delikatnie. Dlatego mam prawo podejrzewać, że coś tu śmierdzi ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ostatnie posty w temacie "oszusci i niesolidne firmy" na oslej laczce na temat ESC.

 

Apropo dual bootow, DFI NF2 lanparty i GA-p31 przezyly dualbooty przez conajmniej 5 lat wiec nie balbym sie, co najwyzej poziom irytacji od dluszego startu systemu

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na double booty pomógł dopiero nieoficalny bios 1.61. Teraz mogę przestawiać w uefi co chce i komp startuje zawsze normalnie.

Wcześniej na oficjalnych biosach Asrocka pomagało tylko ustawienie spread spectrum na auto, bo na disabled zawsze miałem double boota. Na uefi 1.61 ten problem nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie mam takiej opcji LLC. Offest zaczyna się od 1.35. Jak ustawie 0.040 to będzie max 1.39v .już to testowałem. Ustawiem na sztywno 1.35. Temp max przy wygrzewaniu cpu jest na poziomie 63 stopnie. Dobrze to czy źle?? Może coś pozmieniać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na dualbooty pomogło wgranie jeszcze raz tego samego UEFI... Od nowości na 1.70 dual booty miałem wgrałem jeszcze raz - znikły. Miałem 1.80 - pojawiły się znów, jednak po ponownym wgraniu było znów normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Choć sam mam fatality, jakoś udało się ją wyrwać, to spokojnie bierz Extreme6, w większości testów i opinii uzytkoników lepiej się on sprawuje (choć nie narzekam, ale jak wróci giguś UD5 z wymiany na B3 to jednak chyba na fatality padnie sprzedaż). No i przy okazji 100-150 złoty w kieszeni.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego buzka mnie nie interesuje... raczej bardziej to ze ma 10 sata i ze mozna na tym stabilnie podkrecic 2600K ;]

Dobiore tylko jakies pamieci z ktorymi nie bede mial problemow i zestawik gotowy do zamowienia

Myslalem o Corsair DOMINATOR GT 4x2GB, 1866MHz DDR3, CL9, DHX+ tylko jakos nie widze ich na liscie kompaktobilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze stabilnym OC i7 2600k na Fatality, co do pamięci polecam te (sam używam):

 

http://emarket.pl/pamięci-sdr-ddr-ddr2-ddr3/corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1866mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink/p-c9800489

 

Tańsze od Corsair'a, na 1.5 V spokojnie chodzą na 1866MHz, a zwiększając trochę napięcie na 1.55-1.575 śmigają na 2133MHz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze stabilnym OC i7 2600k na Fatality, co do pamięci polecam te (sam używam):

 

http://emarket.pl/pa...sink/p-c9800489

 

Tańsze od Corsair'a, na 1.5 V spokojnie chodzą na 1866MHz, a zwiększając trochę napięcie na 1.55-1.575 śmigają na 2133MHz.

 

Pozdro

Też ostatecznie zdecydowałem się na te pamięci. Mam nadzieję, że się sprawdzą :)

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się różnymi ustawieniami płyty i doszedłem do wniosku, że wysoki offset wcale nie jest dobrym pomysłem, jeżeli chce się zachować jak najniższe wartości woltażu w idle. Moje spostrzeżenia (zaznaczam, że nie mierzyłem napięć miernikiem, opieram się jedynie na wskazaniach AXTU i CPU-Z):

 

1) LLC5 + wysoki offset + additional turbo voltage na Auto, daje to powiedzmy 1,30 V w load

2) LLC4 + niski offset + additional turbo voltage ustawione na jakąś wartość kompensująca zmniejszony offset, też daje 1,30 V w load

 

Rożnica pojawia się w napięciach w idle, które są niższe w opcji 2, czyli IMO lepsze do pracy 24/7.

 

Wnioskuję, że procki mając dynamiczne VID (dostosowane do różnych taktów zegara), reagują zwiększeniem tych VIDów w zależności od wartości offsetu. Czyli zwiększając offset dodajemy napięcie w całym spectrum taktów procka, natomiast zwiększając Additional turbo voltage napięcie idzie w górę tylko podczas obciążenia (wtedy kiedy włączany jest tryb turbo).

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nie wiem dlaczego od czasu do czasu zaliczam BSOD. Sytuacje przeróżne , np. dzisiaj miałem grzebiąc coś w windowsie. Nie było obciążenia żadnego. 4 godziny chodził w Prime95 i nic a tu nagle przy jakimś ciach!ie sie wywalił. Płyta Asrock P67 Pro3 B3, procek i5 2500k podkrecony do 4,5ghz 1.3v.

Co sądzicie o tak dziwnych BSOD-ach bez obciążenia??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi bo extreme4 ma 3pinowe złącza wentylatorów tak? czyli tylko będę mógł podłączyć takie wentylatory które mają 3 pinowe, bo jeśli nawet mają przejściówkę to chyba nie ma możliwości kontroli nad nimi?czy jak to jest?

 

generalnie szukam wentylatorów dla tej płyty i obudowy CM Elite 430, pionowy slip stream, a w poziomie enermaxy magma jakieś albo Noiseblocker BlackSilent XL ,ale chyba enermaxy lepsze chyba co ?....czy może wszystkie brać enermaxy magma? te magmy ogarniają ?

Edytowane przez troopers
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysypuje mi się losowo w windzie. Nagle zwisa i potem ekran śmierci. Pod obciążeniem bardzo rzadko coś takiego. Nie wiem co jest grane. Poniżej screeny z UEFI , acha Prime95 zapuszczam zawsze test Blend.Pomóżcie proszę, bo to strasznie irytująca sprawa.Pamięci mam Kingston HyperX 1600 CL9 2x3gb. Może na sztywno napięcie na proca dać. Nie wiem już co ruszać w UEFI.

 

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL overwoltage włączone. Jak włącze Power saving mode to znika mi możliwość recznego wprowadzania napięć. Także to narazie pozostawiam bez zmian. Chyba te pamnięci nie mają XMP , gdzie to ewentualnie można sprawdzić? Zobaczymy. Puszczam Prima. Może to PLL overvoltage miało wine.

 

znowu to samo. dałem napięcie stałe na 1.3v zobaczymy co będzie dalej.

 

Teraz mi wywaliło zwieche przy samym wchodzenu do windy po restarcie. Pojawił sie pulpit kilka ikonek i wszystko stanelo. Zwiecha bez BSOD. poprostu stanelo w miejscu jak kamień. Zaczyna mnie to powaznie denerwować.Może spread spectrum ze swoim królewskim dual bootem ma coś do tego??

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz offset ustawiony na minusie. U mnie takie ustawienie również powodowało bsody bez obciążenia, bo procek miał za mało papu. A testy obciążeniowe przechodził bez problemu.

Ustaw offset na plus, chociaż najmniejszy, ale plus. Co prawda płytę mam troche inną, ale może pomoże.

Spokojnie i powoli dojdziesz do stabilności.

Edytowane przez Stanko
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Stanko masz punkcik ode mnie. Oczywiście chodziło o napięcie. Ustawiłem fixa na 1.3v i całą noc śmigał sobie aż miło. Wiesz co offset zaczyna sie u mnie od 1.35v także jak dam najmniejszy plusik to i tak będę miał ponad 1.35v, a przy 4,5ghz on tyle nie potrzebuje. Na ręcznym 1.3v w idle mam 31 stopni, a w stresie max 62 po 4 -godzinnym wygrzewaniu w Prome95. Jak myślisz zostawić go tak??

Pozdrawiam i dzięki za pomoc:)

Edytowane przez toomi1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...