Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki radiergummi jest 100. Co do dual boota wystąpił tylko po wyłączeniu SP i pierwszym restarcie biosu. Sprawdziłem przy restarcie systemu, zamknięcie bez wyłączania listwy i z wyłączeniem, duala brak. Zaznaczam że to jest na defie, jeszcze bez OC procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi W Pro3 nie można zmienić LLC dla mnożnika innego niż Auto. I tak jak pisałem, dla wyższych mnożników dodatni offset zaczyna się od 1,36-1,37V. Więc niestety nic nie można zdziałać.

 

@Yonash25 Taktowanie spada w idle niezależnie od ustawień na 1,6GHz. Na offset spada wtedy też napięcie, na fixed nie. Ale tak jak napisałem wcześniej. Mogę mieć stabilne 4,3GHz na 1,28V stałego napięcia, ale takiej wartości nie mogę ustawić na offset, bo ten zaczyna się od ~1,37V. Więc musisz wybrać, czy katujesz go w stresie tym ~1,37V, czy cały czas 1,28V (oczywiście piszę na moim przykładzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam taką samą płytkę i nie można zmieniać LLC, może poprawią w następnym biosie. No i przez to trochę kijowy ten offset, bo na 4,5 ghz najniższy możliwy offset to 1,37 v w stresie, a na 4 ghz to odpowiednio 1,24v. przy czym dla 4 ghz wystarczy w zupełności napięcie fixed 1,19v. (to samo jest pewnikiem dla wyższych wartości). Czyli nie można dobrze ustawić tego ofsetu, bo zawsze będzię za dużo napięcia dawać na proca w stresie. (mowa o p67 pro 3).

 

Ale zauważyłem też że te najwyższe napięcie daje naprawdę w syt. stresowych. Uruchomiłem ostatnio parę gier w okienku i obserwowałem uruchomiony obok cpuz i żadna z uruchomionych gier nie spowodowała podbicia napięcia na maxa, (tak jak to robią programy typu prime , linx), napiecie podbijane jest tylko nieznacznie, więc może ten ofset nie jest do końca taki głupi..

Edytowane przez Gromitek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niedlugo robie przesiadke ze sprzetu z podpisu s775 na s1155:

2500k + AsRock P67 Extreme4 - czy szykowac sie na reinstalacje systemu? cos odisntalowac z systemu przed demontazem lub doinstalowac po przesiadce? czy tez W7x64 bez problemu wstanie i doinstaluje potrzebne sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernik

Ja się przesiadłem właśnie z 775 na 1155 z 2500k + AsRock P67 Extreme4, mam Win 7 x64 i wstał bez żadnego problemu, doinstalował sterowniki i chodził dobrze (mam go tymczasowo jako drugi system, a działam aktualnie na nowo postawionym, ponieważ tamten już był zapchany). Możesz spokojnie zostać przy starym, ale zawsze lepiej jest zainstalować świeży (chyba , że niedawno instalowałeś).

 

#EDIT

 

@ernik

Jak miesiąc temu stawiałeś system, to nie widzę przeszkód, żeby zostać na tym.

Na starym systemie wszystko dobrze chodzi, nawet to, że jest tak zapchany wiele nie zmieniło w wydajności procesora/grafiki w grach/smarkach.

Edytowane przez Batat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na DualBoota na płycie Pro3 naprawdę pomaga wgranie jeszcze raz tej samej wersji UEFI. Miałem po zakupie orgyginalnie wgraną wersję 1.80, po ustawieniu Spread Spectrum na Disabled były DualBooty, po wgraniu jeszcze raz przez Instant Flash wersji 1.80, po ustawieniu ponownym SS na Dis, Duale znikły. :lol2: .Teraz spokojnie szukam ustawień na wystarczające dla mnie 4,5Ghz. Pozdrawiam

Edytowane przez Yonash25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy oficjalny bios dla Fatal1ty

1.80

Modify CPU ratio real-time adjustment in OS.

http://europe.asrock.com/downloadsite/bios/1155/P67%20Professional(1.80)ROM.zip

 

Dodatkowo w sekcji Beta Zone:

F-Stream ver: 0.1.27.11

Improve mouse compatibility.

http://europe.asrock.com/downloadsite/utility/F-Stream/F-Stream(0.1.27.11).zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienie napiecia na 'fixed' powoduje wieksze zuzycie pradu i proca? Niestety ustawienie u mnie opcji offset lub auto powoduje piszczenie cewek. Glownie kiedy ruszam myszka. Mial ktos podobny problem? Niemilosiernie mnie to wkurza. Mam obecnie 4.4 przy 1,285. Mozliwe ze jeszcze zjade z napieciem. Wiecej Ghz poki co nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie cewek na auto w Extreme4? :| To głównie zależy od sparowania zasilacz+mobo, a już teraz wiem, że u mnie na MSI + Tacensie + ustawienie auto daje niemiłosiernie piski. Na fixed jest OK.

Gromitek2, jaki masz zasilacz?

 

Będę w tym tygodniu definitywnie zmieniał na Extreme4, ceny spadły więc można kupować... ale piszczenia cewek bym nie zniósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze moj OCZ ModXStream Pro 600W z extreme4 nie wspolgraja? Moge wrzucic inna zasilke na dniach ale wydaje mi sie ze poprostu plyta felerna mi sie trafila. Kupione w esc jak cos. Czy ten fixed dobija proca/zwieksza rachunki za prad? Czy to normalne ze chocby niewielkie podbicie BCLK wymaga o wiele wyzszego napiecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość sprawdzenia na innej zasiłce to zrób to jak najbardziej :) Ale w ślepo nie wymieniaj, bo faktycznie nie ma gwarancji, że Ci to pomoże. Istnieje też szansa, iż to faktycznie Twoje mobo ma taki defekt.

Fixed daje zawsze takie same napięcie, bez większych wahań. Auto + kombinacja z LLC, offsetem daje Ci możliwość spadków napięcia w idle, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach.

Skrócić jego żywotność/zdegradować można na wyższych napięciach. Ponad 1,3v na co dzień jest OK, lepiej nie przekraczać 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprawdzalem, usb2.0/3.0, przod/tyl. Troche klops. A srednio mi sie podoba widzi na stalym napieciu. Jakies pomysly?

Dodam jeszcze, ze na HUBie USB z wlasnym zasilaniem to samo

Edytowane przez nomack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie te piszczenie przy ruszaniu myszką jest tak słabo słyszalne, że można je usłuszeć tylko wtedy gdy jest obudowa otwarta, cisza w pokoju i do tego zbliży się ucho w stronę płyty, przy zamkniętej obudowie, odgłos przesuwania myszki po podkladce jest głośniejszy, więc dla mnie to bez znaczenia

 

zasilacz to corsair vx-550, ale to raczej nie wina zasilacza na poprzedniej płycie i tym zasilaczu tego nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to tez nie jest pisk zarzynanej swini, tylko lekki odglos. Mimo wszystko irytuje mnie jak siedze w nocy, jest kompletna cisza a tu cichutkie 'piii piii'. Oczywiscie pod obciazeniem (np prime) nic takiego nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie: czy dla i5 2400 bez problemu mogę przestawić mnożnik na x38 i zostawić resztę na auto? Chodzi mi oczywiście głównie o napięcia, nie chcę się za bardzo w to bawić. Nie jest to dużo w porównaniu do możliwości procków z K w nazwie, ale zawsze coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...