Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

obciążałem procek occt i takie napięcia były jak i ghz,tyle że occt nie pokazuje mi 4rdzeni nie wiem błąd współpracy z sandy bridge ? a twoje radiergummi ustawienia się nie sprawdziły,po prostu trafiła ci się fajna sztuka z czego ja jestem zadowolony również ze swojej.Taki urok podkręcania:)

 

znacie jeszcze jakieś programy monitorujące temp. i napięcia ale które współpracują z sandy bridge ?

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz LinX: http://www.youwatched.com/datajay/linx(0.64).zip i sprawdź z włączonym CPU-z i TMonitor CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reporting

 

Po drugie każdy rozumny człowiek rozkmini, że moje ustawienia są uniwersalne oprócz Mnożnika i wartości Offset, które każdy musi dobrać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernik

Na Auto płyta sama dobiera offset. Włącz ponownie Auto i w Windowsie odpal AXTU i w zakładce Overclocking podejrzyj sobie jaki offset daje.

Offset jest zależny od VID (przynajmniej taką mam teorię), a VID każdy procek ma inny i dodatkowo zmienia się on wraz ze zmianą taktowania.

 

@lws

Na twoich ustawieniach w stresie będzie ci zbijać mnożnik bo przekraczasz domyślne limity turbo. Musisz je ręcznie podnieść (tylko nie pytaj jak bo masz wszystko narysowane na screenach).

Po drugie na biosie 1.50 z Spread Spectrum włączonym BCLK ustawia się na 99,8MHz, a to odrobinę zaniża i taktowanie CPU i RAM (nie dużo ale zawsze). Poza tym ujowo wygląda. Na potwierdzenie stanu obu rzeczy odpal CPU-z, jakiegoś LinX'a/IBT/Prime95 i zobacz jak ci przy tych 4,4GHz mnożnik leci w dół.

 

Wgraj najnowszy BIOS->popatrz w moje screeny i popraw co masz źle->wróć i się pochwal.

 

:wink:

 

 

Masz LinX: http://www.youwatched.com/datajay/linx(0.64).zip i sprawdź z włączonym CPU-z i TMonitor CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reporting

 

Po drugie każdy rozumny człowiek rozkmini, że moje ustawienia są uniwersalne oprócz Mnożnika i wartości Offset, które każdy musi dobrać samemu.

 

 

zrobiłem ten test i obserwowałem cpu-z i cały ten mnożnik NIC SIĘ NIE ZMIENIAŁO więc co ty na to ?? chyba teoria się nie sprawdza.

 

Przyjrzyj się moim ustawieniom w uefi może coś przeoczyłeś ale powaga mnożnik mi nie skacze,podczas stresu cały czas jest mnożnik 40 3991. i tu po kropce się zmienia raz na 1 raz na 5 i tyle,więc o tą zmiane ci chodziło ? mysle że nie.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa bedzie wymieniana na jesieni, natomiast krece zeby miec maksymalna wydajnosc przy obrobce filmow HD...

narazie jest 4,4Ghz przy 1,320v - temp w stresie dochodzi do 70 stopni, ale to maks, - jest w przedziale 65-69... krece profilami + mnoznik, reszta na auto, pozniej bede zbijal napiecie...

update: 4,6ghz - 1,376 - 1,392v - temp piki do 75 (70-72)... troche duze napiecie, ale jest na auto...

 

 

 

 

Wszędzie, ale to wszędzie rozpisują się ,że żadne "pseudo" wodne chłodzenie jak np. Corsair H50 nie jest w stanie pobić mugena. Okazuje się jednak ,że sytuacja wygląda zgoła inaczej. Ustawiłem na potrzeby testów 4.6Ghz napięcie 1,376 i torturowałem proca jak się tylko dało. Najwyższa temperatura jaka zanotowałem to 65 stopni na jednym z rdzeni. Podczas grania oscylowała natomiast w okolicach 52.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie, ale to wszędzie rozpisują się ,że żadne "pseudo" wodne chłodzenie jak np. Corsair H50 nie jest w stanie pobić mugena. Okazuje się jednak ,że sytuacja wygląda zgoła inaczej. Ustawiłem na potrzeby testów 4.6Ghz napięcie 1,376 i torturowałem proca jak się tylko dało. Najwyższa temperatura jaka zanotowałem to 65 stopni na jednym z rdzeni. Podczas grania oscylowała natomiast w okolicach 52.

Pozdrawiam

 

moze ja po prostu nie umiem zakladac chlodzenia... moze inaczej, zawsze mam problem z doborem ilosci pasty (uzylem MX-4)...

BTW. u mnie niestety PLL Overvoltage musi byc na 1,832(auto)- ponizej 1,8 mam BSODY... ;/

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile mozna dac maksymalny offset? niestety u mnie na ustawieniach radiergummi-ego - ale x46 - offset +0,60 system wstaje(w stresie v skacze do 1,336), ale nie jest stabilnie- wywala sie prime95 - moge dac +0,7-+0,8?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że korzystniej będzie obniżyć mnożnik do x45 i wtedy będzie chodzić stabilnie na niższym offsecie, a różnica w wydajności żadna.

A offset jasne, że możesz ustawić +0.7 czy 0.8 ale wtedy będzie stale wyższe napięcie, nawet bez obciążenia.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie, czy wplyw na podkrecanie ma ustawienie nominalnie pamieci na 1600Mhz@1,65v?

update: na 1,5v pamieci dzialaja, i do tego maja temp. ~68 stopni, na 1,65 mialy ~98... program HWINFO - sensors...

a do tego proc na offsecie -0,060, 1,2(1,216 max), PLL Voltage 1,709, dziala na x40... eh, nie wiem co sie z nim dzieje, ze nie chce ustabilizowac sie na x46

@Stanko

to moze pokombinowac z Additional Turbo Voltage? np. +0,012?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć wpływu, czy dasz 1.5 czy 1.65V. Ważne żeby pamięci były stabilne na takim napięciu, bo zauważyłem, że na tej platformie często trzeba dać trochę wyższe napięcie na pamięci, żeby było stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć wpływu, czy dasz 1.5 czy 1.65V. Ważne żeby pamięci były stabilne na takim napięciu, bo zauważyłem, że na tej platformie często trzeba dać trochę wyższe napięcie na pamięci, żeby było stabilnie.

 

To samo zauważyłem. Zwłaszcza, gdy bawisz się w podkręcanie. Swoje 1866Mhz 1,5V musiałem podciągnąć do 1,53V przy 4,3 Ghz.

 

Co do obniżenia z x46 na x45, z tym także się zgodzę. Zyski są niezauważalne.

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zauważyłem. Zwłaszcza, gdy bawisz się w podkręcanie. Swoje 1866Mhz 1,5V musiałem podciągnąć do 1,53V przy 4,3 Ghz.

 

No nic w tym nadzwyczajnego skoro kontroler jest w procesorze :)

Do tego niektore memki nie dzialaja jak powinny bo maja SPD pisane pod inna platforme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Występuje u was ciągle dual boot ?

Mój asrock p67 pro3 miał już biosa 1.8 i nadal występował dual boot. Ktoś proponował żeby jeszcze raz zainstalować 1.8 i tak tez zrobiłem, ale niestety ciągle przy włączaniu dual boot występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Występuje u was ciągle dual boot ?

Mój asrock p67 pro3 miał już biosa 1.8 i nadal występował dual boot. Ktoś proponował żeby jeszcze raz zainstalować 1.8 i tak tez zrobiłem, ale niestety ciągle przy włączaniu dual boot występuje

 

 

 

 

Oczywiście,że nadal to samo. Pisałem już do supportu asrocka, jednak zero odzewu. Troszkę sobie poczekamy zanim wypuszczą nową wersję UEFI. Ja również wgrywałem 1.8 ponownie, potem 1.7 następnie znów 1.8 i dalej to upierdliwe podwójne uruchamianie. Jednak idzie się przyzwyczaić. W końcu nie uruchamia się kompa co 5 minut. No chyba ,że jesteś na etapie szukania pełnej stabilności po O/C:P. Ja jednak mam to już za sobą i nie sprawia mi to jakiegoś wielkiego problemu. Pozostaje cierpliwie czekać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielki problem! Płyta Asrock P67 Pro3 B3, win7 x64, zainstalowane najnowsze sterowniki od płyty i karty dźwiękowej, a mimo to wyjście Optyczne SPDIF nie działa, nawet się nie świeci! O co może chodzić? Miałbym ogromną prośbę jeśli ktoś ma taką płytę to czy może rzucić okiem czy Optyczny SPDIF mu w ogóle nadaje na czerwono! Męcze się z tym drugi dzień i żadne ustawienia w menedżerze dźwięku nic nie dają! Co zrobić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa nowa płytka wychodzi (Asrock Pro3 SE):

ASRock > Products > P67 Pro3 SE

 

... w zwykłej Pro3 nie ma, poza złączem w którą wepniemy kartę graf., dodatkowego PCI-E minimum x4 (może się kiedyś trafić jakaś karta Video lub kontroler wymagający x4 i odwłok zbity). Tutaj mamy natomiast to dodatkowe szersze/szybsze PCI-E x16 (@x4), więc strachu nie ma. Nie ma natomiast starych PCI ... i czas najwyższy :P

 

Mam tylko nadzieję, że cena będzie niska ... a może ktoś już widział w sklepie?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa nowa płytka wychodzi (Asrock Pro3 SE):

ASRock > Products > P67 Pro3 SE

 

... w zwykłej Pro3 nie ma, poza złączem w którą wepniemy kartę graf., dodatkowego PCI-E minimum x4 (może się kiedyś trafić jakaś karta Video lub kontroler wymagający x4 i odwłok zbity). Tutaj mamy natomiast to dodatkowe szersze/szybsze PCI-E x16 (@x4), więc strachu nie ma. Nie ma natomiast starych PCI ... i czas najwyższy :P

 

Mam tylko nadzieję, że cena będzie niska ... a może ktoś już widział w sklepie?

 

4 fazy zasilania, trochę mało... i dodatkowo mobo jest węższe, mniejsza od standardu ATX.

 

Co do offsetu vs fixed, z tego co pisał Radier to na offsetcie procek wymaga trochę większego napięcia w stosunku do fixed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 fazy zasilania, trochę mało... i dodatkowo mobo jest węższe, mniejsza od standardu ATX.

 

Właśnie, też to zauważyłem (coś mało kosteczek mi było). Kolejna sprawa to sensowność tego PCI-E x4. Ten model nie ma układu PLX PEX8608 ... czyli mam rozumieć, że jeśli korzystam z karty sieciowej zintegrowanej (która chyba jest na szynie PCI-E), to wszystkie PCI-E mogą pracować max x1? Czy może wszystkie zwalniają do x1 dopiero jeśli mam więcej niż jedną kartę na PCI-E (poza graficzną i pomimo aktywnych kontrolerów zintegrowanych sieciowego i dźwiękowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie. Właśnie poskładałem kompa na PRO B3 i po wciśnięciu włącznika wszystko startuje tylko nie wzbudza monitora. Próbowałem i przez analoga i przez dvi. Czytałem wcześniej, że ta płyta ma problemu z wzbudzaniem monitorów... co mogę zrobić? Nie mam innego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...