Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, zafiksowałem się tym monitorem a nie zauważyłem, że przy przeciąganiu wtyczek od PCI-E wypadła 12V z zasilacza. Spanikowałem hehe ;)

 

Teraz hula ładnie 4,7 @1,325. Na 4,8 po ponad godzinie trzeci rdzeń w Prime wysypał błąd ale komp się nie zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem Jak Kiisiio jednakże wszystkie kable sprawdziłem .

 

Jak w poprzednim problemie (mam płytę Pro 3) komputer zaczyna się ładować, wentylatory działają, karta graficzna pracuje, dyski również, LED'ki świecą. Jednakże na monitorze mam czarny ekran i sam monitoer jest jakby w "stanie spoczynku".

 

Co najważniejsze, na DR.Debugu (tym wyswietlaczu od błędów) pokazuje mi liczbę "45"... Jest to o tyle dziwny problem , bo nie widzę go w manualu( chyba że chodzi o to 0x3F - 0x4E ).

 

Sprawdzałem na wielu forach i ludzie mają podobne problemy ale nie ma sprawdzonego sposobu na ten błąd...

 

Może ktoś z Was już rozwiązał podobny problem ? Byłym bardzo wdzięczny.

 

Parametry kompa :

 

i5 2500k

P67 Pro 3

Zotac GTX560Ti AMP!

2x2GB Patriot Sector 5 1600 mhz DDR3

2x 500 GB Seagate Barracuda 7200 .12

Seasonic 80 plus bronze 620 W.

 

EDIT : Jest to nowiutki komp więc nawet nie mogę wejsc do BIOSU ani zainstalować Windy :/

Edytowane przez Mikoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam mały problem z moimi pamięciami- OCZ3P1600EB4GK.Płyta P67-Pro3,bios 1.80,pamięć jest na liście kompatybilnych i lipa.

Działają w slotach A1-B1 i A2-B2 , ale nie w dualu.Ani Bios ani CPU-z nie pokazuje że działają w dualu.Ustawienie ich zgodnie z zaleceniem producenta - 1600, 7.7.6.24, 1.8vol też nic nie daje.Nadal są widziane jako single.Może ktoś zna przyczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock > Products > Motherboard > P67 Extreme4 > Download

 

ASRock Extreme Tuning Utility ver:0.1.79.1

AXTU will auto run in Windows icon when “Auto run when Windows start” option is enabled.

UEFI 1.64a

Fix the PCIE device on PEG cannot be detected.

Jeśli ktoś miał problem np. z kontrolerami RAID montowanymi w złącza PCIe to powyższe UEFI jest rozwiązaniem.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta dość dziwnie się zachowuje. Mam wielo-booty. Nie to, że podwójne czy potrójne, często komp rusza dalej za 6. lub 7. razem. Zrobiłem tak jak radzono w tym temacie, wgrałem jeszcze raz 1.80, zrobiłem clear cmosa i nic, dalej to samo.

Co więcej czasami po uruchomieniu okazuje się, że komp chodzi na innych ustawieniach niż są w biosie. Konkretnie: napięcie procesora wydaje się być na auto (chociaż w biosie jest fixed) i włączone spread spectrum (99,8 na magistrali w cpu-z) chociaż w biosie jest wyłączone. W uefi wszystko wygląda ok, a po odpaleniu windy jest raz tak raz inaczej.

Żeby było całkiem śmiesznie komputer działa stabilnie na obu ustawieniach.

4700@1,325

 

Macie jakiś pomysł czemu tak się dzieje i co zrobić żeby odpalał od razu a nie za 7mym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Może ze startem Windy uruchamnia ci się automatycznie ten program do monitoringu Asrocka AXTU, a tam masz ustawione inne wartości niż w biosie. Spróbuj go odinstalować, jeśli go masz, bo czasem powoduje on odchyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych. Czy da się jakoś na p67 pro3 ustawić limit dla temperatury po której obroty wentylatora będą się zwiększały automatycznie na większy od 65 stopni? U mnie gdy temp wynosi tylko 67-68 (czyli ledwie 2-3 stopnie powyżej limitu 65) wentylator wchodzi po chwili na 100% i jest wichura. Nie muszę chyba pisać, że nie tak to powinno działać :). To jest jak na razie główna wada tej płyty. Może jest jakiś sposób, aby zmodyfikować AXTU aby maksymalny limit zwiększyć do 70-75 stopni? Albo ewentualnie może polecilibyście jakiś program (oprócz speedfana), którym można w szerszym zakresie manewrować zależnościami temp/obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... mam mały problem.

 

Sprzedałem już swoje pamięci A-Data i zakupiłem (jak inni) 4x2GB Corsair Vengeance - 1866MHz CL9

Problem tkwi w dojściu do stabilnych powiedzmy 4,4 GHz.

 

Zacząłem od ustawień radiergummi

Musiałem jednak pobawić się w DRAM Configuration, a dokładniej w Command Rate (CR) gdyż po wybraniu profilu XMP pamięci ustawiały mi się na 2T.

Z wiadomych względów lepiej jest 1T.

 

Na chwilę obecną mam ustawione 4,2 (4,3Ghz). Musiałbym podbić napięcie pamięci 1,53 V (standardowo jest 1,5V), coś potrafił bzikować. Zapewne to wina 1T. Widziałem trochę testów i musieli nawet dać więcej V, by utrzymać takie ustawienia (1T).

Kilka drobniejszych testów, kilkugodzinne kodowanie filmu BD -> AVCHD - wygląda na razie na stabilne działanie.

Reszta ustawień jak z obrazka radiergummi

 

Interesuje mnie 4,4-4,5 Ghz. Podchodziłem do 4,4, ale już mojemu dziadkowi coś się nie podobało.

Memtest i wysiadka. Podbiłem pamięci do 1,56V - kilkanaście sekund dłużej, lecz bez zmian.

Sądzę, że to właśnie mogą hamować pamięci.

 

Co sądzicie? Podbijać do 1,6-1,65V? Czy to są bezpieczne napięcia dla tych pamięci? Wiem, że kilku użytkowników ma właśnie taki sprzęt.

A może zejść zamiast 1866 Mhz (9-10-9-27) do 1600 (np. próbować uzyskać 8-8-8-24?)

A tak w ogóle, które ustawienia są w sumie wydajniejsze?

 

A może dać prockowi mu jeszcze więcej napięcia? Zwiększyć CPU Core Voltage?

Może pobawić się trochę BCLK (101-102?)

 

UFEI 1.6 - nie przeszkadzają mi dual-booty. Czekam na stabilną wersję od Asrocka.

post-161495-0-30966500-1304186332_thumb.jpg

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1,64A załadowany, przy okazji użyczyłem twojej sygnaturki ;) Przy okazji widzę, że mamy identyczne słuchawki :) U mnie już jeden kabelek (czerwony) coś szwankuje.

 

W tej chwili leci 20 minuta OCCT przy 4,3 Ghz. Pamięci ustawiłem na 1,56V i zamiast CPU PLL Voltage 1.709V dałem 1.750V a CPU Load-Line Calibration na Level 4. Pamięci zostawiłem jak wcześniej.

Temperatura na procku 59 stopni.

 

Zobaczymy co będzie dalej...

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC 4 lecz offset mam jak twoje pierwotne ustawienia + 0,040V

 

VTT Voltage bodajże miałem sztywno na 1.051V / teraz ustawiłem na Auto (0.925V)- działa to chyba stabilniej.

post-161495-0-34199100-1304191281_thumb.jpg

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie vCore ci daje większe niż 1,328V. Coś ponad 1,36V IMO.

W profilu XMP jest zapisane CMD Rate na 2T, więc UEFI dobrze czyta.

Odpal najnowsze AXTU (z sekcji BETA) zakładkę z napięciami i też wstaw screena. Zobacz też ile średnio i maksymalnie w CPU-z ci pokazuje vCore podczas obciążenia 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował 1.85 dla Pro3?

Są jakieś istotne zmiany?

 

 

edit

 

Sprawdziłem i nie polecam.

Zero zmian ,dualbooty nadal występują po wyłączeniu s. spectrum.

LLC znika po zmianie mnożnika.

Offset tylko +0,005 i napięcie 1,368V przy full load.

Do tego pojawiły sie problemy z kartą graficzną - po wył kompa i ponownym załączeniu wywala stery.

 

Wróciłem do 1,80.

 

Pozdro

Edytowane przez MoS1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gee79 mam pytanko. Otóż posiadam identyczną odbudowę jak ty (SillentiumPC GD-800W) i mam zamiar kupić chłodzenie właśnie Sillentium PC Fortis i w związku z tym Czy ty posiadając właśnie taki zestaw możesz swobodnie zamknąć obudowę czy jednak chłodzenie wystaje poza obrys tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG jak to ciężko sprawdzić. Wszystko jak byk wypisane na stronie producenta i to w kilku miejscach.

 

W opisie obudowy:

Wymiary obudowy: 438 x 480 x 200mm (wys.x dł. x szer.)

Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 161mm

 

W opisie Fortisa:

Pasuje do obudów o szerokości większej bądź równej 185mm

Wymiary całości: 131x 103x 153 mm

 

:damage_wall:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja teraz bym bardzo prosił, aby ktoś jasno i konkretnie napisał jak przebiega wymiana płyt z B2 na B3 w przypadku ASRocka. Kupowałem swoją Extreme4 w sklepie ESC.pl. Naczytałem się ostatnio, że ten sklep coś kombinuje z gwarancjami i ogólnie serwisem. Zanim do nich zadzwonię wolę wiedzieć czy ASRock wymienia płyty od ręki czy najpierw ESC wysyła do nich, a oni wymieniają na B3? Dla mnie płyta była sprzedawana jako uszkodzona i powinna być wymieniona na nową z usuniętą usterką. Logicznie, ale czy aby na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz tak troszkę jaśniej co to za instrukcje ;) RMA złożyłem i czekam na ich reakcje. Oby się obeszło bez wysyłania do nich najpierw płyty głównej. W innym wypadku będę musiał to odłożyć aż do czerwca co najmniej, a czasu coraz mniej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzwoniłem i jest tak jak przewidywałem. Na własny koszt muszę dostarczyć im płytę i czekać na wymianę. Czyli co najmniej tydzień lub dwa bez kompa. No nic jakoś to przeboleje. W poniedziałek wyślę im płytę i oby się obeszło bez problemów, bo im nie popuszczę. Tego mogą być pewni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwsze 3 strony, na których użytkownik aImLeSS napisał że kręci swojego proca i nagle na mnożniku x45 pojawia się "ściana". Nie czytałem dalej jak to się potoczyło , ale ja u siebie na Pro3 miałem to samo po ustawieniu mnożnika x46, komp startował, ale windows nie ładował się, pomogło przeskoczenie od razu na mnożnik x47, a potem już z górki na 50x, ale niestety w moim przypadku niedawno kupiona sztuka 2500k, wymaga do pełnej stabilności 1.47V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 5Ghz zupełnie nie potrzebne. Po prostu bawiłem się wtedy dodatkowo w kręcenie grafy, a co za tym idzie nabijanie kolejnych lvl w 3dmarkach. Na co dzień mam standardowe częstotliwości i napięcie offset -0.16V. (0.808V w dle i 1.107 obc. LinX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...