Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Po OC zaczęły mi piszczeć cewki w idle/pod małym obciążeniem... Niestety pisk jest dość uciążliwy. Ktoś ma/miał podobny problem?

 

Edit: Klasycznie piski pojawiają się przy zmianie ilości aktywnych faz sekcji zasilania. Po OC wygląda na to, że zmieniają się b. często - stąd piski. Na MSI C45 miałem podobnie i pół biedy, że piski były 5x głośniejsze, bo prócz nich miałem zwiechy PCta w idle... Prawdopodobnie zasilacz się nie lubi z mobasami, ale i tak Asrock daje sobie dzielnie radę ;) Raz miałem zwiechę w idle na nim, ale nie wiem czy to przez to co opisałem, bo międzyczasie kopnąłem komputer w złości przez te piski :P

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady/zna rozwiązanie to się nie krępować - już na drugim mobo mam ten sam problem :mur:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi piszcza lekko bez obciazenia. Calkowicie eliminuje to poprzez ustawienie stalego napiecia. Jednak niezbyt mi to odpowiada i majac offset zmienilem opcje zasilania na oszczedzanie energii i o dziwo piszczelnie wyraznie ucichlo. Teraz tylko jak mam otwarta bude na biurku to da sie cos uslyszec. Jak ktos ma jeszcze inny patent to sie podzielcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dokładnie to co dopisałem w pierwszym poście :) To przez zmianę aktywnych faz, na fixed się one często nie zmieniają, na offset prawdopodobnie często, a po OC to już wariuje...

 

Oszczędzanie energii w UEFI chyba wpływa w jakimś stopniu vcore procka? z tego co pamiętam gdy włączałem tą opcję bez OC to napięcie średnio spadło mi o 0,1V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli windowsowe oszczedzanie energii ; > screen Nie wiem czemu sie tak dzieje ale u mnie dziala. Wystarczy kliknac na profil Asrocka i odrazu pisk sie rozlega nieustanny. Nieco pogrzebalem w obu profilach dla porownania ale powodu piszczenia nie znalazlem...

Edytowane przez nomack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam niegłośne skwierki przy np. przewijaniu w przeglądarce strony. ... u mnie akurat brak OC. Przy pełnym obciążeniu cisza.

 

Mialem na mysli windowsowe oszczedzanie energii ; > screen

 

U mnie po zmianie na ten tryb oszczędzania, jak skwierczało, tak skwierczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli windowsowe oszczedzanie energii ; > screen Nie wiem czemu sie tak dzieje ale u mnie dziala. Wystarczy kliknac na profil Asrocka i odrazu pisk sie rozlega nieustanny. Nieco pogrzebalem w obu profilach dla porownania ale powodu piszczenia nie znalazlem...

 

U mnie po zmianie zaczęło skwierczeć znacznie rzadziej. Ciekawe ;> Ktoś ma zielone pojęcie o co tu chodzi? Bo w tym momencie zgłupiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczały, ale głośniki, kiedy używałem zintegrowanej karty dźwiękowej.

Zmusiło mnie to do zakupu Xonara, bo nie dało się z tym wytrzymać. W sumie nie żałuje, bo mam teraz dobry dźwięk w kompie.

Natomiast płyta nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków, przy oc i bez niego, bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi piszczy tylko po OC, bez OC nie piszczy. Ma to związek ze zmianą aktywnych faz zasilania - szaleje to głównie w idle.

To nie kwestia mobo, a sparowania zasilacza z mobo ;-) Mi na poprzednim mobo też piszczało.

Wie ktoś jak wpływa na pracę płyty zmiana profilu planu zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma Z68 i tez tak piszczy ? pytam się z ciekawości gdyż po weekendzie spodziewam się mobo

na z68 i proca

 

Cisza totalna. :) Żadnych dziwnych odgłosów.

 

i przy okazji: UEFI 1.60 - Update RAID ROM.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock P67 Pro3 - Zestaw najnowszych sterowników.

 

LAN/Karta sieciowa Realtek

WinXP, Win2K, Win2003, Win7 and WinServer 2008 Link 1

 

AUDIO/Karta dźwiękowa Realtek

Win7 and WinServer 2008, Windows 2000, Windows XP/2003(32/64 bits) Link 1

 

SATA RAID AHCI/Intel® Rapid Storage Technology

Windows 7, 32-bit*, Windows Server 2003*, Windows Server 2008*, Windows Vista 32*, Windows XP Home Edition*, Windows XP Media Center Edition*, Windows XP Professional* Link 1 (Na dyskietke) Link 2 (Instalka)

 

INF/INF Update Utility

Windows 2000*, Windows 7, 32-bit*, Windows 7, 64-bit*, Windows Server 2003*, Windows Server 2008*, Windows Vista 32*, Windows Vista 64*, Windows XP 64-Bit Edition*, Windows XP* Link 1

 

USB 3.0/Etron USB 3.0 driver v0.101 Link 1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam płytę Asrock P67 Pro3 B3 v.200 z procesorem i5 2500K@4.4GHz + Chieftec 600W +80 (504W na linie +12V).

Mianowicie, kiedy zmieniam w UFEI 'Turbo Power Limit' na 'Manual' i wpisuję np po 250 to w Windowsie to co chwilę karta sieciowa zrywa mi połączenie i pomaga tylko 'Automatyczne rozwiązywanie problemu'. Na końcu w podsumowaniu pisze 'Brama domyślna jest niedostępna'. Kiedy jednak 'Turbo Power Limit' mam ust na 'Automatic' karta sieciowa działa normalnie. Niestety wtedy z kolei procesor sam mi się 'skręca' przy dużym obiciążeniu z 4.4 na 4.2/4.1/4.0 - wiecie ocb.

Pytanie brzmii - dlaczego 'Turbo Power Limit' w trybie 'Manual' zakłuca mi prace karty sieciowej? Czyżby to by była wina zasilacza czy wada płyty głównej?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania - Zrównoważony.

 

Tylko, że tak jak pisze wszystko było ostatnio dobrze póki znowu nie zmieniłem TPL z Auto na Manual. I właśnie skojarzyłem, że to ma wpływ na karte sieciową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

witam, mam pytanie, wymieniam asrocka p67 extreme 4 (RMA) i czy warto dopłacić i wziąć z68, czy niech już będzie ta rewizja b3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, wymieniam asrocka p67 extreme 4 (RMA) i czy warto dopłacić i wziąć z68, czy niech już będzie ta rewizja b3?

 

Dla mnie nie ... natomiast jeśli chodzi o Ciebie, to sam sobie zadaj pytanie co Z68 Ci da, co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tan24

Zależy mi na przełączaniu się pomiędzy zintegrowaną kartą graficzną, a tą dodatkową, żeby było ciszej i oszczędniej, bo nie często gram. No i ta funkcja SRT, może też by się w przyszłości przydała bo mam mały dysk ssd 60gb.

Tylko czy z68 extreme 4 to to samo co p67 extreme 4 + te dodatkowe funkcje, oc takie samo, itd..?

Edytowane przez tan24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na przełączaniu się pomiędzy zintegrowaną kartą graficzną, a tą dodatkową, żeby było ciszej i oszczędniej, bo nie często gram. No i ta funkcja SRT, może też by się w przyszłości przydała bo mam mały dysk ssd 60gb.

Tylko czy z68 extreme 4 to to samo co p67 extreme 4 + te dodatkowe funkcje, oc takie samo, itd..?

 

 

OC raczej będzie takie samo , zalezy od sztuki cpu jaka trafisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...