Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

jak sprawdzić jaką mam wersje uefi i jak ją zaktualizowac?

ok już mam.

Problem dalej występuje, co robić? może jakieś napięcie podbić vtt? czy coś innego?

problem wystepuje tylko po przekroczeniu 4,5ghz uefi mam już najnowsze

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest to prawidłowe. Powinno być pci-e x16@2.0

Sprawdź w programie gpu-z czy też tak Ci pokazuje, zresetuj bios, przeczyść slot.

Jaką masz kartę grafiki?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P67 Extreme6 UEFI 1.80

 

Update Raid ROM.

ASRock > Products > Motherboard > P67 Extreme6 > Download

 

P.S. Użytkownicy P67 Extreme4 te zmiany dostali...11 lipca. Ten update pozwala cieszyć się najnowszymi sterownikami Intel Rapid Storage Technology driver ver:10.6.0.1002. Ważne jeśli ktoś używa SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że grafa działa mi w trybie pci-e x4?

W zasadzie zauważyłem to przypadkowo.

P67 Pro3 + bios 2.00B

Dołączona grafika

 

mialem podobnie... wlozylem karte w 2 slot, restart kompa, pozniej wlozylem z powrotem w 1 slot, pomoglo, jest x16...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla posiadaczy Z68 Extreme4 Gen3 oraz P67 Extreme4 Gen3:

 

We have fixed Logitech MX518 mouse issue.

Z68 Extreme4 Gen3 BIOS P1.10A: http://download.asrock.com/bios/1155/Z68%20Extreme4%20Gen3(1.10A).zip

P67 Extreme4 Gen3 L1.11A: http://download.asrock.com/bios/1155/P67%20Extreme4%20Gen3(1.11A).zip

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że grafa działa mi w trybie pci-e x4?

W zasadzie zauważyłem to przypadkowo.

P67 Pro3 + bios 2.00B

Spróbuj zrobić tak: Clear CMOS. Wyłącz kompa, wyjmij grafikę. Włącz kompa na parę sekund, a następnie wyłącz go i włóż grafikę. Załaduj domyślne ustawienia EFI i zobacz wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Wy będziecie potrafili mi pomóc... pod koniec sierpnia zmieniłem procka, płytę i ram na to co w podpisie, do tego zamontowane mam 2 dyski (1TB, 500GB, 320GB) problem w tym ze podczas normalnej pracy słyszę jak dyski wyłączają się.. potem podczas odpalenia np BF:BC2 komputer na chwilę zwisa, słysze jak dysk rozkręca się i gra normalnie sie uruchamia, podobnie przy wyłączaniu kompa, tuż przed zamknięciem słychać jak dyski "rozkręcają się" I teraz pytanie.. ta płyta tak ma? czy zasilacz nie wyrabia?

 

ps.

Na początku miałem tez problemy ze zwiechą w idlu ale dałem LLC na 4 i to rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu na Asrocku P67 Pro3 B3 są takie problemy z USB? Żadnego pendrive'a Windows 7 x64 nie widzi, jak odinstalowałem wszystkie sterowniki USB to zaczął je instalować (od klawiatury i myszy poszły szybko) ale to trwa STRAAAASZNIE (z 20 minut) długo w przypadku pendrive'a/dysku USB, ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po x czasu bez BSOD wczasie gry wyskoczył mi błąd 124.

 

1. Czy ten błąd może być losowy czy zawsze winą jest niedobór napięcia procesora?

 

2. W tej sytuacji w wydaje mi się, że opcje do wyboru mam 3. Podnieść additional turbo voltage, zmnniejszyć, LLC, podnieść offset. Czy dobrze mi się wydaje, że skoro błąd wyskoczył podczas gry to najlepiej będzie podnieść wartość additional turbo voltage? Jeśli się nie mylę to tylko w ten sposób mogę podnieść napięcie jedynie przy obciążeniu, a idle zostanie nieruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem odpowiedź czemu tak USB wariowało (2.0 i 3.0, bardzo wolno się instalowały sterowniki, nowy pendrive = 20 min czekania). Sprawcą całego zamieszania były ch*owe sterowniki Intel Management Engine - po odinstalowaniu wszystko działa szybko i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po x czasu bez BSOD wczasie gry wyskoczył mi błąd 124.

 

1. Czy ten błąd może być losowy czy zawsze winą jest niedobór napięcia procesora?

 

2. W tej sytuacji w wydaje mi się, że opcje do wyboru mam 3. Podnieść additional turbo voltage, zmnniejszyć, LLC, podnieść offset. Czy dobrze mi się wydaje, że skoro błąd wyskoczył podczas gry to najlepiej będzie podnieść wartość additional turbo voltage? Jeśli się nie mylę to tylko w ten sposób mogę podnieść napięcie jedynie przy obciążeniu, a idle zostanie nieruszone.

 

Mylisz się. Nie wiem, po ile razy trzeba pisać, że podstawą do tego jest ustawienie limitów.

Jak są jakieś dziwne losowe problemy ze stabilnością, to podnieś napięcie RAM do 1,55 - 1,6 V i VTT do 1,1 - 1,15 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jeszcze jedna mała kwestia.

Znalazłem informację, że CPU PLL Voltage domyślnie wynosi 1.8, ale można nieco zmniejszyć bo nie ma wpływu na OC.

Jak widać na tym zdjęciu:

Hosting Zdjęć: 110418172826.bmp

Po ustawieniu 1.791 bios pokazuje 1.709.

 

Ja mam asrocka pro3, który to w biosie nie pokazuje wartości napięć obok ich nazw. Da się jakoś sprawdzić ile u mnie wynosi CPU PLL V skoro ustawiłem na 1.791?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie CPU PLL nie ma wpływu na oc? To powiedz to mojemu procowi, który na 49x/50x będzie walił BS przy ~1,79 V. :rolleyes:

Marudzisz, że masz problemy ze stabilnością, a zmniejszasz napięcia na pałę...

Załaduj domyślne ustawienia, daj LLC na 5, ustaw właściwy ofset i limity oraz wyłącz Thermal Throttling. Nic więcej (poza mnożnikiem ofc i napięciem CPU) nie ruszaj.

 

Setup pokazuje aktualną wartość. Koleś pewnie zabootował komputer na 1,791 V, a później przestawił na 1,709 V i cyknął screena.

Aktualne wartości napięcia powinno się dać sprawdzić w AXTU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest 1,8 V. 1,71 V to niby najniższe zalecane przez Intela. Niżej pewnie też zejść można, o ile komp będzie dział. ;)

Wszystkie ASRocki, które miałem w rękach, mają standardowo 1,832 V. Niektóre płyty MSI podbijają to napięcie z automatu na wysokich mnożnikach.

spec.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

piszę z głupią sprawą. Chodzi o płytę ASrock P67 Pro 3 (B3) i napęd DVD. Ja wiadomo ta płyta główna nie ma portu IDE. Jednak mój napęd, który jest w 100% sprawny i świetnie działa jest pod IDE, więc nie podłączę go do płyty. Czy istnieje jednak jakaś przejściówka czy coś w tym rodzaju, co pozwoliłoby mi podpiąć mój stary napęd do tej płyty głównej pod SATA?

 

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...