Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Jak do tej pory składałem wszystko bezproblemowo...nie wiem dlaczego na tej płycie tyle osobnych paneli a z lupą to nie za bardzo idzie robić,ale wracając do tematu:

Czyli...zasilanie i reset podpinam do Panel Header,głośniczek do Chassis Speaker header,leda do Power LED Header czy pod Panel Header HDLED+,-?...pamięci do A1-B1,dyski pod szare-dolne lub czarne,nagrywarki pod czarne,zasilanie procka 4 pin wystarczy i jazda.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy żałujęzakupu p67 performance.

 

Mogłem mieć w dobrej cenie ocz revodrive 110gb, ale ta płyta nie ma pci-e 4x :lol:

 

No nic w dobie drogich hdd będzie 2xf60 w raidzie...

 

A hdd mam 250gb(pożyczone) bo 1tb sprzedałem i czekałem na dobre ceny 2tb dysków.

No i doczekałem się :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam...

Płyta zamontowana,nie obyło się bez problemów oczywiście...pierwszy po zamontowaniu chłodzenia (nie box) brak dostępu do jednego slotu ramu,oczywiście nie wstał sprzęt.Jakiś błąd 30 na wyświetlaczu,poruszałem ramem i błąd A3,zrezygnowałem z podpięć pod sata III (choć powinno działać,kompatybilność chyba jest wsteczna),kabelków dołączonych do płyty i podpiąłem wszystko do sata II zatrybiło,ustawienia w UEFI (problem z działającą i nie działającą myszą),pamięci ustawione z profilu 1600MHz,system wystartował(nie instalowałem nowego) i aktualizacja sterów...działa...ale właśnie z 4GB ramu było zarezerwowane na sprzęt 760 a teraz jest 1111,dobrze czy coś może w biosie trzeba ustawiać jeszcze...

I stanęło się ...komp się wyłączył i błąd A3 cały czas,rozebrałem,złożyłem ponownie,odłączyłem grafę,udało się wystartować,co z tym zrobić bo może za godzinę znów się wyłączy.Może w biosie coś trzeba poustawiać,ahci,sata czy coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, obecnie jade na 4ghz na 1,180 vcore LC2 - fixed, stwierdzilem ze pobawie sie offsetem wiec:

1. LC5 off set -0.010 i zonk :D stress 1,294 vcore, domyslne to ponoc 1,2x

2. patrze jakie jest domyslne vcore a tu 1,325 lol

 

troche sie wkur... tym off setem bo albo to jest fajne i przydantne jak ktos mocno juz bedzie krecic 4,5 + albo wogole zbedne bo za duzy vcore, probowalem obnizac offset maxymalnie i doszedlem do -0,100 ale w idle jest 0,89 i sa zwiechy a w stresie jest 1,21-1,22 takze tak srednio, szkoda ze nie da sie ustawiac stalych widelek idle 0.95 - stres 1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z virtu? Czy jest sens jak i tak nie korzystam z integry a powoduje problemy w BF3 (sprawdzone...przy wyłączonym virtu gra działa prawidłowo,a przy włączonym w oknie jest dobrze a na pełnym ekranie coś mysz w menu nie działa),jeszcze nie próbowałem drugiej opcji dla której ta technologia jest stworzona,czy oszczędzanie energii jest znaczące żeby to stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z myszką X7 750BK...mianowicie często nie działa po ponownym uruchomieniu kompa i tylko wypięcie i wpięcie pomaga....pomocy bo nie mam już siły...zainstalowałem oprogramowanie myszy i nic to nie dało,oszczędzanie energii wszędzie odznaczone, w opcjach zasilania wstrzymywanie selektywne wyłączone,nie wiem co jeszcze mogę wyłączyć czy zmienić...może coś w biosie?

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupuję:

AsRock P67 Extreme6

i5 2500k

RipjawsX 800 cl9 2x4gb

GF 570 GTX Phantom

 

Z obecnego zestawu zostaje Corsair 520 HXEU, Thermalright ultra 120 extreme, Audigy 2 ZS na PCI (staruszek) i dyski: SSD (Samsung 64GB), na szczęście mam też HDD (1TB, 2TB) ;)

 

Czy ta płyta robi jakieś problemy z SSD, albo kartami dźwiękowymi na PCI?

Ma ktoś jakieś dobre rady, uwagi co do instalacji i używania AsRocka w takim zestawie? Przesiadam się z P35 (E8400), więc różnica technologiczna jest spora, ale mam nadzieję, że się powiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual LAN mi nie jest potrzebny. Chodziło o eSATA, bo myślałem, że extreme4 nie ma - a przecież ma. Jeszcze te fazy zasilania (8 v 12) mnie zastanawiają, czy to może mieć jakieś znaczenie w rzeczywistym użytkowaniu? Bo jeśli nie ma, to chyba wezmę... Z68 Extreme4 :D

 

Trochę nie na temat, ale jakaś propozycja RAM-u do Sandy Bridge jeśli te G.Skille nie są OK ze wzgl. na radiatory? Z góry mówię, że Goodram do mnie jakoś nie przemawia (tak już mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual LAN mi nie jest potrzebny. Chodziło o eSATA, bo myślałem, że extreme4 nie ma - a przecież ma. Jeszcze te fazy zasilania (8 v 12) mnie zastanawiają, czy to może mieć jakieś znaczenie w rzeczywistym użytkowaniu? Bo jeśli nie ma, to chyba wezmę... Z68 Extreme4 :D

 

Trochę nie na temat, ale jakaś propozycja RAM-u do Sandy Bridge jeśli te G.Skille nie są OK ze wzgl. na radiatory? Z góry mówię, że Goodram do mnie jakoś nie przemawia (tak już mam).

 

Rozejrzyj sięza gen 3.0 asrockami.

Są bardzo fajne wizualnie.

8 faz u asrocka spokojnie starcza do mocnego o/c więc ja bym kupił jakiegoś extreme 3 lub 4 na p67/z68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock P67 Extreme4 nie ma żadnych kłopotów z SSD czy też kartą dźwiękową pod PCI. Posiadam sprzęt jak w sygnaturce i nie zauważyłem niczego niepokojącego.

Mam niestety inny kłopot - z klawiaturą Logitech Wave 2.4

 

Dołączona grafika

 

Często mam opóźnienia w pisaniu tekstu, nieważne czy mam podpięte do USB2 czy USB3 (windows 7 - 64bit). Nie mam już pomysłu, nie wiem gdzie już grzebać. Przez jakiś okres miałem spokój, ale jak chorągiewa - jak ma humor. Bios najnowszy 2.10A. Macie pomysły?

Edytowane przez Gee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że Extreme4 Z68 ma problemy z eSATA, a to na dzień dzisiejszy jest dla mnie bardzo istotne, na XS też o tym piszą. O P67 nie znalazłem takich informacji. SRT nie jest dla mnie istotne (mam SSD). 3gen i pciex3 mnie kompletnie nie interesuje. Z drugiej strony chętnie widziałbym możliwość wykorzystania wbudowanej karty graficznej, ale postanowiłem, że nie warto dopłacać/ryzykować.

Podsumowując: biorę Extreme4 P67. Jeszcze tylko się upewnię, czy trzeba wybierać płyty oznaczone jako B3, czy ten poprawiony chipset jest już we wszystkich dostępnych obecnie nowych płytach?

Do Kingstonów KHX1600C9D3X2K2 (2x4) ktoś ma jakieś uwagi? Cudów nie oczekuję, byle te radiatory mi nie zawadzały :D

 

Edit:

Ad RAM - wyczytałem, że najlepiej wziąć takie, które chodzą na 1600 przy 1.5v (te kingstony powyżej mają 1.65). Ktoś się spotkał z takimi pamięciami, które nie miałyby wielgachnych radiatorów? Czyli: CL9, 1600MHz, 1.5V, niski profil. Nie musi być budżetowo.

Edytowane przez blejz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży raczej już nie znajdziesz płyt z chipsetami w starej rewizji, a sprzedawcy generalnie oznaczają prawidłowo. Na pudełku i na płycie znajdziesz odpowiednie naklejki informujące, że to B3.

Te kingstony są OK. 1,65V też jest OK. Moje ADAT'y też są 1,65V a latają na 1,5V cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać problem był im znany i zadziałali szybko. Trzeba Asrocka pochwalić, bo mało który producent tak dba o nabywców ich sprzętu. Szkoda, że nie robią kart graficznych ;-)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jest problem z sterowaniem wentylatorem cpu w Z68 Extreme3 Gen3.

 

Automatycznie uruchamia mi się przy starcie AXTU, i automatycznie ustawia fan na najniższy poziom (lvl 1) i jest cicho. ale jak się pojawi stres (4,5ghz) to wentyl rośnie - ok. Problem w tym że jak stres zniknie (1,6ghz) i temp cpu wynosi 45 stopni to fan nadal jest na najwyzszym lvlu (lvl5 - 2500/2800 RPM) czyli straszna szuszara ;/

 

Korzystacie z jakiś zewnętrznych aplikacji do sterowania fanem CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z offsetem ale ustawiłem to na razie na fixed no i grzebałem przy turbo, jest na 4.4, fixed ma 1,32 ale napiecie przy prime pokazuje mi 1,44...coś skopałem

lepiej ustawiać offsetem?

I - czy jest spowalnianie zegarków jeśli nie chodzi na full? Na 8200 miałem mimo podkręcania spadek zegarow i napięcia w idle mnożnikiem - da sie tu coś takiego uzyskać? Grzebie po uefi jak nieświadome dziecko i chyba nie widze tego...

własnie znalazłem że w cpu-z pokazuje spadek do 1600, w core temp nie widać tego. Czyli działa

Edit

Spadam do uefi skorzystam z twoich ustawien redier bo widze ze mam sieke

Edit2

Dodam jako ciekawostke, że sys w7 bez problemu wstał po przełożeniu bebechów....ale i tak reinstalnełem bo za duzo syfu sie nazbierało

 

Edit z pracy

Po wczorajszym dniu jedno mi się nasuwa na myśl - mimo zauważalnego wzrostu wydajności poziom satysfakcji z dokonanego zakupu i wymiany sprzętu nie dorównuje niestety temu, jaki towarzyszył przejsciu na SSD...BF3 co prawda jest sporo szybciej(jakieś 30-50%) ale...(no i ustawienia auto-high)

Ostatecznie na razie mam ustawienia z 1 strony tyle ze mnożnik 45, napiecia o ile dobrze pamiętam latają między prawie 1v do 1,338 więc źle nie jest. Temp dobijają w bf3 do 72stopni, ale ważne że się nie wykłada. Może z lepszą grafą zauważyłbym większą różnice...A i 8gb sie przydaje, z bf3 użycie pamięci mam na poziomie ~4,7GB

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładałem mój komputer na asrocku z68 extreme4 gen3

ustawiłem 5.0ghz ,napięcie 1.4v

jakie inne napięcia ustawialiście u siebie?

cpu pll?

PCH?

 

ma ktoś taką płytę na forum i mógłby się podzielić napięciami

 

temperatura przy otwartej obudowie w prime95 wynosi do 65C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...