Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moje ustawienia w biosie-

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

tak w load

Dołączona grafika

oraz idle---wiem że to trochę mało żeby powiedzieć o stabilności /podczas testu :-)/ale czy te wartości są ok / napięcie procka i temp/? i co ewentualnie można zmienić?

Dołączona grafika

Bawić się z ofssetem czy lepiej zostawić tak jak jest? komputer 80/% czasu służy do neta/filmów ale potrafię i 8-9 godzin zasiąść do FSX/DCS A-10 /ogólnie symulatory/, gdzie wysokie takty procka są wręcz wskazane.

i5 2500K

Asrock p67 ext4gen3

procek zakupiony 5dni temu batch proca #L144B363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w porządku.

Napięcie ~1.30V, jak na auto i mnożnik x45 też nie jest wysokie .

Tylko nie bądź zaskoczony, jeśli w normalnym użytowaniu wyskoczy Ci jakiś blue screen. LinX może lecieć godzinami stabilnie, a włączysz neta i nagle niebieski ekran.

Całkiem dobry procek, jeśli okaże się stabilny na takim napięciu.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ustabilizowaniem swojego i5 przy zegarze 4,5GHz

Komputer startuje przy offset-cie -0,010 a stabilnosci w intel burn test nie uzyskuje przy ustawieniu + 0,030 co daje napięcie wg axtu, hwinfo max 1,33v. I chyba trafiłem na słabą sztukę. Przed chwilą przeszedł test w Intel Burn test przy ustawieniu mnożnik 45 offset +0,020.

Czy warto ruszyć VTT?

Reszta moich ustawień.

LLC 4

PCH 1.059

CPU PLL 1.832

VTT 1.051

VCCSA 0.925

C1, EIST C6 włączone

wyłączone:

Cpu Thermal Throttling i Power Saving mode

Spread Spectrum

Power limit ustawiony wg zaleceń 255/255/300

Temperatura trochę mnie ogranicza bo przy offset +0,030 mam w Intel Burn Test 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwieksz vtt ,ustaw 1.103 i zobacz ,może procek ma już za gorąco, otwórz obudowę

cpu pll zmniejsz ustaw 1.75v albo mniej nawet możesz spróbować

 

Zaraz spróbuje. W tej chwili testuje ustawienie mnożnik 44 offset +0,005

Tego mine B chyba bedę musiał wymienić bo wydajnościowo do tego cpu to jest za słaby.

Edytowane przez Michal.9988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internal pll overvoltage daj enable też

jak na x45 będzie dalej wywalało może to też być ,że za mało v procek dostaje, jeśli z vtt 1.103 będzie się wysypywał /staraj się aby temp. nie przekraczała 80C na najcieplejszym rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internal pll overvoltage daj enable też

 

pll overvoltage miałem włączone.

Większego offsetu niż +0,030 nie będe próbował bo 80 stopni przekroczy.

Jak nie przejdzie testu z tym vtt to zostawie go na 4,4GHz.

No i chyba rozważe wymiane tego scythe-a. Myśle że z 10-13 stopni bym zyskał np. na Fortis-sie.

A i dodam że przy graniu w gta4 TLAD temperatura cpu max 66 stopni przy zegarze 4,4GHz (temp. otoczenia 25 stopni)

Edytowane przez Michal.9988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie smutne pytanie:

 

składkałem g530 na tę płytę i mam wrażenie ze pin sie skrzywił:(( składałem wiele komputerów i tutaj byłem ostrożny a taki dół:( włozyłem proc i równo lezał, miedzy tymi pipami z lewej i prawej strony co pisze nawet w ksiazce.... zamknalem i gra, ale cos mnie podkusilo i wyjalem a tu na dole z lewej strony jeden lub dwa zgniecione? tzn tak ciezko to wypatrzec w sumie ale o zdiwo odpaliłem, dziala wsio poki co tzn potawilem system i tu pisze z zapytaniem czy jest szansa na gwarancje czy uznaja to za moj blad i nara z plyta? czy pod obicazeniem dopiero problem sie zacznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemicalboy69 Chyba że zrobisz taki myk, że jeśli kupowałeś w jednym sklepie proca z płytą, to oddasz im komplet że coś nie działa stabilnie, żeby przetestowali i potem na serwis zwalisz winę, że Ci pokrzywili :P Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w jednym sklepie, ale oddzielnie przeciez czesci wiec sam skladalem , gdybym chcial odeslac to bym musial rozebrac...zalamany jestem... poki co dziala wszystko, odpalilem gierki nic sie nei wiesza, nie ma zadnych dziwnych zachowan ale bol pozostaje:( chcialem do tej plyty i5 wlozyc za jakis czas.... teraz to bede musial sie zastanowic co z tym zrobic;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

podczas grania np w bf3, pes2012 w sluchawkach/glosnikach slychac taka zawieche dzwieku, takie bzzzzyyy i dzwiek sie wylacza, nic sie nie wiesza , nie resetuje tylko ten dzwiek i wylaczam gre wlaczam yt i dzwiek dziala....hmm glupie pytanie to mozliwy zgiety pin w sockecie nie ma znaczneia?:D wypialem all kable z front panelu, probowalem sluchawki i glosniki takze bez mikrofonu podpietego - bez roznicy... sterowniki sa standartowo z plyty ktora byla do mobo dodana. prosze o pomoc bo to sprawia ze nie da sie grac;// moze tak byc ze plyta ma jakies sprzezenie zwrotne czy cos tkaiego z obudowa np styknela sie i wiesza sie? mial ktos taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaką płytę radzicie kupić? coś w okolicy 400zł (używka)

na allegro widze okazujnie chyba ASRock P67 EXTREME4 (B3) 450zł albo

ASROCK P67 400zł (nowa) co radzicie ?? a może czekać na inne okazje ??

 

 

stary chipset czy nowym z68? procek do tego myślę ze i5 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam mały problem z dziwiekiem na pro3 b3. Jak mam podlaczoną tylko wieże pod karte dzwikowa wszystko jest ok, jak podlacze jeszcze dodatkowo wzmacniacz przez trojnik to  wycisza mi jeden kanał. Gra, ale bardzo cicho. Mialem kilka płyt wczesniej i na zadnej nic takiego sie nie dzialo. Wszystkie kable i trojnik sa sprawne bo na innym komputerze wszystko jest ok. Co z tym jest nie tak? 

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tego tez doszedlem, tylko nie wiem czemu, jak do czego innego bym nie podlaczyl jest tak jak powinno. Z tego co sie orientuje kanaly w tym trojniku sa polaczone rownolegle, czyli na kazy tak czy siak powinno isc takie samo napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

podczas grania np w bf3, pes2012 w sluchawkach/glosnikach slychac taka zawieche dzwieku, takie bzzzzyyy i dzwiek sie wylacza, nic sie nie wiesza , nie resetuje tylko ten dzwiek i wylaczam gre wlaczam yt i dzwiek dziala....hmm glupie pytanie to mozliwy zgiety pin w sockecie nie ma znaczneia?:D wypialem all kable z front panelu, probowalem sluchawki i glosniki takze bez mikrofonu podpietego - bez roznicy... sterowniki sa standartowo z plyty ktora byla do mobo dodana. prosze o pomoc bo to sprawia ze nie da sie grac;// moze tak byc ze plyta ma jakies sprzezenie zwrotne czy cos tkaiego z obudowa np styknela sie i wiesza sie? mial ktos taki problem?

 

Karta zintegrowana Realtek : o ile wiem DICE nigdy z Realtekiem nie współpracował dobrze (to samo było w BF2)

Zrób co poniżej:

Otwórz ścieżkę C:\Użytkownicy\xxxxxxxxx\Moje dokumenty\Battlef­ield 3\settings tam znajduje się plik o nazwie: PROF_SAVE_profile trzeba go otworzyć w notatniku (dobrze dać zawijanie wierszy) w drugim wierszu będzie fraza 'GstAudio.AudioQuality' zmieniamy wartość z 0 na 1 lub wyższą. Odpalamy grę i jedziemy bez przycinek w jakości HD dźwięku

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary chipset czy nowym z68? procek do tego myślę ze i5 2400

 

Podpinam się pod pytanie, brać P67 Pro3 czy jednak coś na Z68 Pro3? Z tego co czytałem problemy z LLC zostały wyeliminowane przez nieoficjalny bios. Zakładając, że płyta będzie współpracowała z I5 2500K i zintegrowana grafika mnie totalnie nie interesuje jest coś co przemawia na korzyść Z68 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad wyborem płyty do 2600K. Byłem już praktycznie zdecydowany na ASRock P67 EXTREME6 jednak w sklepie zaproponowano mi płytę ASRock Z68 PRO3.

 

System będzie zainstalowany na SSD tak więc Intel Smart Response dostępny w Z68 nie będzie mi potrzebny. Póki nie uzbieram trochę kasy na dobre chłodzenie nie będę kręcił procka.

 

Komp będzie używany do montażu filmów i czasem do renderowania, tak więc bardzo ważna jest stabilność.

 

Proszę o informację czy warto dopłacać do P67 EXTREME6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

Problem jest nastepujacy posiadam dysk SSD z systemem oraz jeden dysk na magazyn i 2 dyski ktore chce spiac w raid. Ustawiajac w biosie opcje raid przy ladowaniu systemu jest na ulamek sekundy BSOD i restart i nie moge uruchomic kompa. Gdy przestawie tryb na AHCI wszystko sie laduje bez problemu ale nie moge skorzystac z opcji RAID ;/ Mial ktos podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS w mojej Extreme3 Gen3 i w BIOS-ie przestała działać myszka, wszystko muszę obsługiwać klawiaturą. Początkowo myślałem też, że coś nie tak załozyłem chłodzenie, bo miedź nawet przy procu jest dosłownie zimna. Ale w Windzie w idle temp proca wynosi nawet na chwile obecną 32 stopnie @ 4GHz, także chyba jest ok :) Mam jeszcze pytanie, czy to zwalnianie procesora, że spada jego prędkość -> pobór mocy to opcja w BIOS-ie, czy programowo? Jeszcze nie testowałem ile mi poleci proc stabilnie na standardowym napięciu. Może pod wieczór się pobawię.

 

edit: i jeszcze jedno pytanie, czy dysk i napęd z sygnaturki mogę podłączyć do SATA3? Bo szczerze powiedziawszy nawet nie wiem, jaki one mają interfejs, ale że to sprzęt sprzed prawie 2 lat, to zapewne SATA2.

 

ps. dziękuje forumowiczą i staffowi za pomoc w doborze sprzętu :)

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS w mojej Extreme3 Gen3 i w BIOS-ie przestała działać myszka, wszystko muszę obsługiwać klawiaturą.

 

Przestaw (włącz lub wyłącz) opcję obsługi kółka w myszy (Advanced/USB Configuration) i powinna mycha zacząć działać. Miałem to samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :

Problem jest nastepujacy posiadam dysk SSD z systemem oraz jeden dysk na magazyn i 2 dyski ktore chce spiac w raid. Ustawiajac w biosie opcje raid przy ladowaniu systemu jest na ulamek sekundy BSOD i restart i nie moge uruchomic kompa. Gdy przestawie tryb na AHCI wszystko sie laduje bez problemu ale nie moge skorzystac z opcji RAID ;/ Mial ktos podobny problem? Ponownie napisze vbo nikt nie zwrocil uwagi widze a problem jest znaczacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...