Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że nie masz zainstalowanych sterowników do RAID (które są odmiana AHCI). Poczytaj jak się instaluje sterowniki do AHCI kiedy to system był zainstalowany w trybie IDE, albo rób format w trybie RAID. Google nie gryzie.

How to Change SATA Hard Disk Mode from IDE to AHCI / RAID in BIOS after Installing Windows? - Tweaking with Vishal

 

http://support.microsoft.com/kb/975453/en-us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie masz zainstalowanych sterowników do RAID (które są odmiana AHCI). Poczytaj jak się instaluje sterowniki do AHCI kiedy to system był zainstalowany w trybie IDE, albo rób format w trybie RAID. Google nie gryzie.

How to Change SATA Hard Disk Mode from IDE to AHCI / RAID in BIOS after Installing Windows? - Tweaking with Vishal

 

http://support.microsoft.com/kb/975453/en-us

 

Dzieki, nie googlowalem poniewaz nigdy wczesniej czegos takiego nie mialem. W sensie sterowniki od raidu sa zainstalowane a na wczesniejszych platformach wszystko hulalo bez zadnego bawienia sie w edycje rejestru wiec pomyslalem ze sprawa jest powazniejsza:)

Mhh ale Twoja porada trafna nie jest poniewaz system byl instalowany w trybie AHCI bo inaczej w ogole dysku SSD nie widzialo.

Edytowane przez wwwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, czy pisać o tym problemie tutaj, czy na forum BF3, ale zaryzykuję tu. Otóż na płycie z sygnaturki i jej układzie dźwiękowym RTL mam problemy z nagrywaniem. A konkretnie, gdy gadam z kimś na TS-ie jest ok, ale gdy tylko odpalę BF3 mój głos zacina się i jestem ledwo słyszalny. Problem ten występuje zarówno na przednim panelu, jak i gdy mic podłączony jest bezpośrednio z tyłu obudowy. Na poprzedniej, znacznie starszej platformie nie miałem z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, czy pisać o tym problemie tutaj, czy na forum BF3, ale zaryzykuję tu. Otóż na płycie z sygnaturki i jej układzie dźwiękowym RTL mam problemy z nagrywaniem. A konkretnie, gdy gadam z kimś na TS-ie jest ok, ale gdy tylko odpalę BF3 mój głos zacina się i jestem ledwo słyszalny. Problem ten występuje zarówno na przednim panelu, jak i gdy mic podłączony jest bezpośrednio z tyłu obudowy. Na poprzedniej, znacznie starszej platformie nie miałem z tym problemów.

 

Rozwiązaniem okazało się odinstalowanie aplikacji XFastLAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam zestaw oparty na asrocku pro 3 p67

proc i5 2500k

zasiłka XFX 550W

grafa 6870

 

Od pewnego czasu mam problemy z uruchomieniem komputera.

Kontrolka od powera na chwile się zapala po czym gaśnie.

Następnie znowu naciskam na power i nadal to sam, po którymś naduszeniu w końcu znowu kontrolka się

zapala i gaśnie. Po paru próbach komputer uruchamia się normalnie i w pełni stabilnie pracuję.

 

Proszę o informację jeśli ktoś się spotkał z takim problemem

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy/źle podłączony przycisk power? Spróbuj go odpiąć i odpalić płytę główną z guziczka power na niej się znajdującym, a nie tym z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że jestem leniem i możecie na mnie krzyczeć, ale są może jakieś nowsze wersje biosu od tej 2.0B z fanowskiej strony. Bo po podpięciu SSD OCZ Vertex zdarzają mi się blue screeny :( Mowa o P67 Pro3. Nie mam już pomysłu, o co chodzi z tymi crashami Power Kernel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze świeżo złożonym zestawem. Jego konfiguracja jest następująca:

Płyta Główna - ASROCK Z68 EXTREME 3 GEN3

Procesor - Intel i5 2500k

Pamięć - Corsair DDR3 2x4048MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

Dyski Twarde - Systemowy 500GB Seagate Momentus 7200 obr/min, Magazyn 1TB Seagate Momentus 7200 obr/min

Zasilacz - Tacens Radix V-650

Napęd optyczny - BluRay LG

Czytnik Kart

Chłodzenie na procesorze wymienione na - nie pamiętam firmy.

Obudowa - 4 wentylatory.

 

Problem polega na tym że wszystko ładnie i pięknie działa, do momentu gdy nie pozostawie komputera włączonego i nic na nim nie robie przez conajmniej 40 minut.

Po tym czasie gdy chcę z niego skorzystać okazuje się że otwarcie jakiejkolwiek aplikacji, programu czy nawet wejście w menadżer urządzeń czy mój komputer zajmuje nieraz i minute czasu.

Wygląda to tak jakby komputer "mulił".

Problem jednak w tym, że w tym czasie użycie procesora jest na poziomie około 15%, pamięci około 1-1,5 GB.

Jest także kłopot z wyłączeniem komputera, ponieważ nie chce się wylogować i zazwyczaj po 5 minutach robię twardy reset albo klawisz zasilania prztrzymuje przez kilka sekund

aż do wyłączenia się PC.

Temperatura procesora na poziomie około 35 stopni.

Dodam jeszcze że w ustawieniach zasilania ustawienie wyłączania dysku jest na - nigdy.

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problem, czy może ten model tak już ma.

Bardzo proszę o pomoc / wskazówki.

Niestety nie uśmiecha mi się co chwilę wyłączać Pc po to aby po resecie móc znów z niego normalnie korzystać...w końcu nie o to chodzi;/

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze świeżo złożonym zestawem. Jego konfiguracja jest następująca:

Płyta Główna - ASROCK Z68 EXTREME 3 GEN3

Procesor - Intel i5 2500k

Pamięć - Corsair DDR3 2x4048MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

Dyski Twarde - Systemowy 500GB Seagate Momentus 7200 obr/min, Magazyn 1TB Seagate Momentus 7200 obr/min

Zasilacz - Tacens Radix V-650

Napęd optyczny - BluRay LG

Czytnik Kart

Chłodzenie na procesorze wymienione na - nie pamiętam firmy.

Obudowa - 4 wentylatory.

 

Problem polega na tym że wszystko ładnie i pięknie działa, do momentu gdy nie pozostawie komputera włączonego i nic na nim nie robie przez conajmniej 40 minut.

Po tym czasie gdy chcę z niego skorzystać okazuje się że otwarcie jakiejkolwiek aplikacji, programu czy nawet wejście w menadżer urządzeń czy mój komputer zajmuje nieraz i minute czasu.

Wygląda to tak jakby komputer "mulił".

Problem jednak w tym, że w tym czasie użycie procesora jest na poziomie około 15%, pamięci około 1-1,5 GB.

Jest także kłopot z wyłączeniem komputera, ponieważ nie chce się wylogować i zazwyczaj po 5 minutach robię twardy reset albo klawisz zasilania prztrzymuje przez kilka sekund

aż do wyłączenia się PC.

Temperatura procesora na poziomie około 35 stopni.

Dodam jeszcze że w ustawieniach zasilania ustawienie wyłączania dysku jest na - nigdy.

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problem, czy może ten model tak już ma.

Bardzo proszę o pomoc / wskazówki.

Niestety nie uśmiecha mi się co chwilę wyłączać Pc po to aby po resecie móc znów z niego normalnie korzystać...w końcu nie o to chodzi;/

 

Juz dostales odpowiedz w innym temacie. Najprawdopodobniej dysk przechodzi w tryb spoczynku . Panel Sterowania ---> Opcje zasilania Edytowane przez wwwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał koleja płyte na 1155 ASRock Z68 Extreme4 Gen3.

 

W jakims teście wyczytałem: "Na laminacie płyty zamontowano dwa sloty PCI-Express 16x 3.0, które zapewniają obsługę CrossFire i SLI w trybie 8x + 8x. Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku zamontowania procesorów z rodziny Sandy Bridge złącza te będą pracować jako „zwykłe” PCI-Express 2.0". Co to znaczy? (dokładnie to - "Oczywiście należy pamiętać, że w przypadku zamontowania procesorów z rodziny Sandy Bridge złącza te będą pracować jako „zwykłe” PCI-Express 2.0") - jak bedę miał procka 2500K to będę miał PCI-E 2.0? bo nie czaje.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Posiadam płytę asrock p67 pro3 oraz i5 2500k i teraz kilka pytań.

Dla czego procesor w trybie voltage fixed potrzebuje do stabilności napięcie 1,256 a w trybie offsed mode potrzebuje 1,288? Przy 4,5ghz

Pytanie drugie.. Dla czego płyta zalicza dual boot za każdym razem gdy przekroczę monożnik 47? przy 45 i 46 jest ok ale po przekroczeniu 47 jest dual boot mogę dać nawet 50 i jest ok stabilnie tylko zawsze dual boot trochę to denerwuję.

Mam ustawione fixed mode i prcek ma cały czas napięcie 1,256 w idle i w stresie chciałbym korzystać z funkcji offsed która powoduje że procek w idle ustawia sobie napięcie 0.94 wg cpu-z ale procek w stresie jest nie stabilny przy 1,256 i musi mieć 1,288 dla czego???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no dobra przeczytałem i już rozumiem a co z tym dual botem? dla czego występuje tylko od mnożnika 47?

procek bez problemu działa na x50 dalej nie sprawdzałem..

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ok już ustawiłem.. masz włączony offsed? Jeśli tak to podaj wartość jaką masz ustawioną

Która opcja w płycie odpowiada za włączenie i wyłączenie trybu turbo? nawet nie wiem czy mam to włączone czy nie.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten temat jest bardziej aktywny więc postaram się napisać tutaj przepisać mojego posta, którą wcześniej pisałem w temacie ogólnym Corei5/i7 - Sandy Bridge...

 

Mam problem z płytą. Prosto z pudełka miałem BIOS 2.0.

Niezależnie jakie napięcie ustawiam na procku, czy przez Offset czy Fixed płyta i tak sama reguluje cały czas Vcore_max.

Moje zmiany mają tylko wpływ na Vcore bez obciążenia.

I tak przy mnożniku x45 przy 'Load' wykręca Vcore w okolice 1.39~1.41v co nie za bardzo mi się widzi. Przy 1.41 temperatury mam ~65 więc jest ok ale wysokie napięcia mnie niepokoją. Jak zmniejszam mnożnik do np. x40 to mam max. Vcore rzędu 1.37~1.38v, dla x36 1.29~1.31v.

Pomyślałem, że czas na UPDATE BIOS. Wyczytałem, że najlepiej wrzucić nieoficjalny 2.0B, w którym jest dostępna opcja LLC ale nie mogłem znaleźć.

Ostatniego Floppa wyrzuciłem parę lat temu, więc spróbowałem flashowanie spod W7x64 najnowszym dostępnym BIOSem z strony ASRcock'a 2.0 D.

Flashowanie poszło, reboot, wchodzę do BIOSa, pięknie opcja LLC jest. Uruchomiłem kompa raz bez zmian, żeby zobaczyć czy jest wszystko ok - załadował się.

Więc reboot, podkręcam drania najpierw delikatnie. AutoReboot z power off'em i komp wpada w Reboot-Loop'a.

CLEAR CMOS z na tylnim panelu, wchodzę do BIOSa i opcja LLC znikła.

Próbowałem jeszcze raz flashować tym samym BIOSem, dzieje się podobnie.

Dopóki nie wpadnie komp w Bootloopa to opcja LLC jest dostępna.

Po paru godzinach pracy jak wchodzę do BIOSa to raz jest LLC dostępne a raz nie. Pojawia się i znika :)

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem z płytą? Czy jest to kwestia skopanego BIOSa i zmiana może pomóc czy jest to temat do reklamacji?

Na standardowych ustawieniach chodzi wszystko jak marzenie ale nie po to kupowałem i5 "K" żeby nie podkręcać.

Czy moglibyście wkleić linka do BIOSa w jakiejś dobrej wersji. Potrzebuje BIOS z flasherem pod Winde7?

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to w UEFI masz Instant Flash i nie musisz używać dyskietek czy flashowania spod Windowsa. Wystarczy pendrive sformatowany w FAT32.

 

Zrób CLRCMOS->wbij do UEFI->załaduj ustawienia domyślne, zapisz i Reset->wbij ponownie do UEFI, wybierz Instant Flash i zaflashuj jeszcze raz 2.00B->jak się zrobi wbijasz do UEFi i raz jeszcze ładujesz ustawienia domyślne, zapisujesz, Reset i powinno śmigać.

 

Co do napięcia, to ono zależy od VID, a ten zależy od mnożnika i obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

offset nie offsed....

 

Poza tym nie zadawaj infantylnych pytań.

 

Odpowiedz mi proszę :( Wiem że turbo od oc należy wyłączyć ale jak? nigdzie nie widziałem takiej opcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to w UEFI masz Instant Flash i nie musisz używać dyskietek czy flashowania spod Windowsa. Wystarczy pendrive sformatowany w FAT32.

 

Zrób CLRCMOS->wbij do UEFI->załaduj ustawienia domyślne, zapisz i Reset->wbij ponownie do UEFI, wybierz Instant Flash i zaflashuj jeszcze raz 2.00B->jak się zrobi wbijasz do UEFi i raz jeszcze ładujesz ustawienia domyślne, zapisujesz, Reset i powinno śmigać.

 

Co do napięcia, to ono zależy od VID, a ten zależy od mnożnika i obciążenia.

 

Dzięki!

Skąd mogę pobrać 2.0B? Ponoć kiedyś był dostępny na Geeks, Hardware und Reviews. - PCTreiber.Net ale teraz tam jak i na stronie ASRock'a jest dostępny tylko 2.0D.

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do biosu 2.0B

 

Wielkie dzięki.

Jeśli chodzi o UEFI i Pendrive na FAT32 to z tego co pamiętam próbowałem Flashować ale nie rozpoznawał urządzenia.

Wrócę do domu to będę męczył temat.

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...