Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Właśnie zamówiłam i5 2500k i asrocka extreme 3 gen3 , myślę nad zakupem pamięci kingstona 2x 4 gb hyperx 1600 blu. I mam dylemat jakie chłodzenie do tego dokupić, bo maksymalnie może mieć 14 cm wysokości, a lepiej i mniej. Tak że co by dało radę do oc z tym prockiem. Cena im mniejsza tym lepsza :)

sroki za edycję ale pisze z sgs'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Freezera 13. Szału nie robił, ale powinien wystarczyć.

 

A ten i5 to mocno się grzeje??

Wcześniej na Q2Q 6600(Scalar G0) przy oc 3,0 GHz, 1,35V miałem góra 56 stopni C

Może stary Pentagram by styknoł ??(tym bardziej że mam bude z wielkim wentylem na boku)

Edytowane przez DStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś świeżego i cieplutkiego!

Wysmażone UEFI 2.02C dla płyty ASRock P67 Pro3 łączące najlepsze cechy różnych wersji.

 

Changelog:

 

 

 

Download: ASRock P67 Pro3 UEFI 2.02C - Intel Mainboards - PCTreiber Forum

 

Potwierdzam, bios poprawny płyta odpala.Na szczególy przyjdzie czas później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - chcę kupić ASRocka P67 Extreme4 Gen3 lub P67 Extreme6. O ile mi wiadomo Extreme4 Gen3 jest nowsza (?). Extreme6 ma 3 x PCI-E (16,8,4, nie zależy mi) i 4 x USB3.0 z tyłu, natomiast Extreme4 Gen3 2 x USB3.0 z tyłu, mniej PCI-E oraz sekcje zasilania 8+2. Różnica w cenie około 30zł. Co brać? Kupiłbym P67 Pro3 B3 ale ta nie ma wyprowadzeń USB3.0 na płycie do frontu panelu :|

 

ps. Wiadomo coś nt. obsługi Ivy Bridge przez płyty ASRocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie ten bios zawyża napięcia , póki co najlepszy dla mnie 2.0 lub 2.0b.

 

 

U mnie też coś nie halo, poustawiałem wszystkie ustawienia i napięcia ,testowałem stabilność i jest ok.Jednak kolejnego dnia podczas uruchamiania kompa migająca kreseczka w narożniku i nie wstaje.Wchodzę do biosu ładuje uprzednio zapisany profil i wstaje bez problemu na tych samych ustawieniach.Co ciekawe kiedy tego samego dnia uruchamiam ponownie kompa wstaje bez problemu lecz kolejnego dnia sytuacja się powtarza znowu kreseczka,jakby miał problem z bootem bo jak już wstanie to pracuje stabilnie.Podnoszenie offsetu nic nie daje.Najgorsze jest to że jak chce sprawdzić czy coś pomoże to muszę wprowadzić zmiany wieczorem i sprawdzić czy rano przy uruchamianiu komp wstanie.Panowie jakieś rady ?

 

Ustawienia jak u @radiergummi oraz

Mnożnik - x 48

Offset - +0,050

Bios - 2.02C

Edytowane przez eve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASRocka Z67 Extreme4 Gen3. Podłaczyłam do niego czytnik kart Akasa do portu usb na płycie głównej i okresowo czytnik zanika w Win 7 i wykrywa mi jako go jako nieznane urządzenia. Raczej czytnik jest dobry bo na poprzedniej płycie GB działał ok. Coś można z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś uwaliłem. Komp się wyłączył i już nie chcę się odpalić. Jak wciskam clr CMOS to słyszę tylko pyknięcie i widzę mrugnięcie diody od wentyla CPU.

Wrzucę inny zasilacz i inną karte graficzną. Mam nadzieje, że nie będę parę koła w plecy ;)

EDIT: Na innym zasilaczu i grafice też nie rusza, więc albo płyta, albo procek. Ewentualnie poleciał zasilacz i zabrał za sobą całą reszte.

 

Płyta i procek jutro będą wymienione na nowe. Ciekawe czemu poleciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja się pochwalę swoimi osiągnięciami :)

 

ASRock P67 Pro3 UEFI 2.00b

Intel i5 2500K (Zalman Performa)

GAINWARD Phantom GTX570

Corsair Vengeance 8GB 1600mhz

WD 1TB SATA3

OCZ MODXSTREAM PRO 500W

 

 

CPU Ratio 45

Internal PLL Enabled

Speed Step Enabled

Turbo Boost Manual - wartości 255/255/1

Turbo Voltage 0.004V

Core Limit 300

Spread Spectrum Disabled

 

CPU Core Voltage: Offset Mode

Offset +0.015V

Cpu Load-line level 4

Dram 1.5

PCH 1.059V

CPU PLL 1.791

VTT 1.051

VCCSA 0.925

 

 

http://i39.tinypic.com/acp00.png

 

Dobry to jest wynik? Czy można coś jeszcze poprawić?

Edytowane przez dawidox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak coś mam nie tak jak trzeba, w idle wywaliło blue screena po kilkudziesięciu minutach, podczas gdy był włączony tylko winamp

 

co może być przyczyną?

 

Pewnie za mało papu w idle

 

CPU Core Voltage: Offset Mode

Offset +0.015V

Cpu Load-line level 4

daj +0,025V i level 5

Podniesiesz idle, a stress powinien zostać jak był

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy wychodzą za dwa miesiące, po co ci nowe UEFI teraz? Poza tym już widzę jak zmieniasz obecnego procka na IB.

 

No tak się składa,że na 100% zmieniam.

 

Widać nie mam co z kasą robić, ale cóż wolno mi...

 

 

Wraca jednak sprawa, że wcale mi nie jest specjalnie śpieszno do z77 i obecna płyta mogła by zostać.

To jednak już w gestii producenta płyty.

 

 

Co do 2 miesięcy to wyszła ta sprawa dopiero teraz.

Poprzednio spodziewałem się góra 2-3 tygodni do premiery ivy ;)

 

Sa juz biosy dla IB ale dla niektorych płyt:

 

Download Files form ASRock Inc. > Latest BIOS Update

 

no żeby nie dodali jeszcze z68 i finito ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 miesięcy to wyszła ta sprawa dopiero teraz.

Poprzednio spodziewałem się góra 2-3 tygodni do premiery ivy ;)

 

8 kwietnia przewijał się od dawna. Teraz dopiero pojawiły się informacje o przełożeniu premiery na koniec kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem ponownie kompa na nowych częściach, które otrzymałem w ramach gwarancji i mam pewien problem.

Od czasu do czasu komp nie chce się normalnie uruchomić. Wciskam przycisk zasilania, ale komp nie uruchamia się normalnie. Rusza tylko przez chwile wentylatorami i cisza. Po 2 sekundach znowu rusza i cisza i tak w kółko, aż do odłączenia zasilania.

Gdy przy odłączonym zasilaniu wcisnę clr cmos to wtedy komp odpala się normalnie.

Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przymierzam się do OC, i zastanawiam się czy nie zacząć od aktualizacji biosu do 1,30 (mam 1,20)??

A i mam jeszcze jeden problem.

Mianowicie jak włączam kompa to automatycznie włazi mi do biosu, wychodzę przez zapisanie ustawień (pomimo że nic nie zmieniałem) i komp po resecie ( w sensie zapisaniu i automatycznym uruchomieniu) znowu włazi do biosu. Problem znika po dwóch zabiegach.

1. Jak wyjdę z biosu bez zapisywania ustawień ( ale po restarcie windy znowu się pojawia)

2. Mam wciśniętego pendriva (obojętnie który port) i problem przestaje występować, komputer wstaje normalnie

 

Po aktualizacji biosu z 1,20 do 1,30 problem cały czas występuje

Edytowane przez DStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hw info64 pokazuje vid 1,391max, to jeszcze bezpieczne czy zmniejszyc oc i napiecia? Vcore pokazuje 1.36 podobnie bios.

Pytam bo zaczeły mnie nękać bsody przy WOT nawet nie jak gram ale jak w garazu jestem(dzis 2 razy)...komunikat 124 czyli vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...