Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może jakies informacje nt. że dłuzsza praca szyny na np. 104-105MHz wpływa jakoś negatywnie na żywotność płyt?

 

Witam

Właśnie przymierzam się do OC, i zastanawiam się czy nie zacząć od aktualizacji biosu do 1,30 (mam 1,20)??

 

Ja jakieś specjalnej różnicy nie widzę pomiędzy tymi biosami, ustawiena na jakich chodził proc na 1,20 chodzi 1,30. Zresztą w opisie biosów niema żadniej wzmianki względem oc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś porada na to ???

A i mam jeszcze jeden problem.

Mianowicie jak włączam kompa to automatycznie włazi mi do biosu, wychodzę przez zapisanie ustawień (pomimo że nic nie zmieniałem) i komp po resecie ( w sensie zapisaniu i automatycznym uruchomieniu) znowu włazi do biosu. Problem znika po dwóch zabiegach.

1. Jak wyjdę z biosu bez zapisywania ustawień ( ale po restarcie windy znowu się pojawia)

2. Mam wciśniętego pendriva (obojętnie który port) i problem przestaje występować, komputer wstaje normalnie

 

Po aktualizacji biosu z 1,20 do 1,30 problem cały czas występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, kolejny problem, może ktoś będzie wiedział o co kaman??

Mianowicie jak mam mnożnik 48, offset 0,050 (LLC 4) i zapuszczę Prima, to po jakimś czasie wywala mi błąd dla pierwszego rdzenia. Co najciekawsze, jak monitoruję temperatury przez OCCT, to ten rdzeń jest najchłodniejszy i ma blisko 6 stopni różnicy do reszty (reszta maks 67, a ten 61). Odpada sobie z testów, spada mu temp do 40 z groszem, a na reszcie test leci w najlepsze( no i temp reszty rdzeni też spadają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, kolejny problem, może ktoś będzie wiedział o co kaman??

Mianowicie jak mam mnożnik 48, offset 0,050 (LLC 4) i zapuszczę Prima, to po jakimś czasie wywala mi błąd dla pierwszego rdzenia. Co najciekawsze, jak monitoruję temperatury przez OCCT, to ten rdzeń jest najchłodniejszy i ma blisko 6 stopni różnicy do reszty (reszta maks 67, a ten 61). Odpada sobie z testów, spada mu temp do 40 z groszem, a na reszcie test leci w najlepsze( no i temp reszty rdzeni też spadają)

 

zwiększ offset np. na 0,075

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu komp nie chce się normalnie uruchomić. Wciskam przycisk zasilania, ale komp nie uruchamia się normalnie. Rusza tylko przez chwile wentylatorami i cisza. Po 2 sekundach znowu rusza i cisza i tak w kółko, aż do odłączenia zasilania.

Gdy przy odłączonym zasilaniu wcisnę clr cmos to wtedy komp odpala się normalnie.

 

Wgrałem jeszcze raz BIOS, ale żadnej poprawy. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda lista modeli jakie szykuje nam ASRock w oparciu o nowe chipsety:

 

Fatal1ty Z77 Professional

Fatal1ty Z77 Professional-M

Fatal1ty Z77 Performance

Z77 Extreme6

Z77 Extreme4

Z77 Extreme4-M

Z77 Pro4

H77M

H77 Pro4/MVP

H77 Pro4-M

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa banalne pytanka .

1. Zakupiłem plyte AsRock p67 Pro3 czy ona na wyposażeniu ma głosniczek systemowy speaker? Moja obudowa niestety nie posiada . Znajomy ostatnio zakupil Asrock h61cafe i tam kabelek byl na wyposazeniu.Jak mam podlaczyc glosniczek nie majac go

 

2. Gdzie podlaczyc kabelek power led? Na plycie sa 3 pojedyncze piny (Power LED Header (PLED1) oraz pled + pled -.Wiec gdzie mam podlaczyc kabelek 3 pinowy power led wychodzacy z obudowy.Jak podlacze go tak jak na ponizszym rysunku to nie zmiesci sie power.

 

1 2 3 4

5 6 7 8 9

 

Górny rząd

1 - PLED +

2 - PLED -

3 - PWRBTN#

4 - GND

 

Dolny rząd:

5 - HDLED +

6 - HDLED -

7 - GND

8 - RESET#

9 - DUMMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mniej więcej to samo, płyta poszła na serwis Po trzech tygodniach przyszła nowa

 

Ehh... nowy sprzęt, a już drugi raz płyta do wymiany. I znowu parę tygodni bez "normalnego" kompa. Gdybym wiedział, że będę miał takie jazdy to nie kupowałbym miesiąc temu 7970, bo jak na razie to nawet nie zdążyłem go dobrze wygrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozetnij go na pół bo środek masz pusty i podłącz te dwa odpowiednio do + i -

Widać masz bardzo starą obudowę.

 

 

Obudowa to Antec Three Hundred więc nie taka stara.

A co z głosniczkiem systemowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... nowy sprzęt, a już drugi raz płyta do wymiany. I znowu parę tygodni bez "normalnego" kompa. Gdybym wiedział, że będę miał takie jazdy to nie kupowałbym miesiąc temu 7970, bo jak na razie to nawet nie zdążyłem go dobrze wygrzać.

 

Tak kombinuje jak zrobić żeby nie być kolejne 2 tygodnie bez kompa ;) Warto dołożyć i kupić którąś z płyt z serii EXTREME ? Z68 Extreme3, P67 Extreme4, P67 Extreme6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinuje jak zrobić żeby nie być kolejne 2 tygodnie bez kompa ;) Warto dołożyć i kupić którąś z płyt z serii EXTREME ? Z68 Extreme3, P67 Extreme4, P67 Extreme6 ?

 

niedługo z77 jak bym nie inwestował- jeśli to taki problem to cokolwiek z allegro na h61 i przeczekasz ;) Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Bios Modified ASRock Z68 Extreme 4 Gen 3 1.20

 

Z68 Extreme4 Gen3(1.20)ROM.zip - File Shared from Box - Free Online File Storage

 

Changes Made:

 

1. Updated Intel Option ROM 11.0.0.1339

2. Intel MEI Firmware 7.1.20.1119

3. VGA Bios Build 2120

 

Note: Once the Bios is updated, upon reboot, the board will power down, startup and update the MEI Firmware, shutdown and reboot normally. Be patient through this process!

 

Pytanie co to to jest OROM? i co daje zapodanie wersji 11.0.0.1339. W oficjalnym biosie 1.20 jest 10.8.0.1303 OROM.

Co jest MEI i co daje upgrade firmware?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mam 2 problemy.

1. Dotyczy pamięci, podejrzewam z mojego kompletu jedna jest walnięta.

Na początku komp zaczął mi wywalać BSOD memory_managment ( zmieniłem sloty pamięci) i zrobiłem formata bo już system padał.

Niewiele to dało.

Postanowiłem przetestować pamięci MemTest'em.

W momencie gdy jechałem na dual'u test zatrzymywał się na 85% (pierwszego testu)

Odpalałem następnie pojedynczo, na jednej kości przechodziło cały test, na drugiej zatrzymywało się na 97% (teraz lecę tylko na tej sprawnej kości)

zdjęcie

Czy wam też się wydaje że ta kość jest walnięta ???

 

2. Dotyczy Lan'u. Mianowicie sterowniki (najnowsze ze strony ASrock'a) teoretycznie zainstalowane prawidłowo. Ale gdy odpalam kompa, wszystko kończy się ładować po około 17s, a lan pokazuje brak kabla(pomimo że ten jest podpięty), czekam z jakieś 90s (bez żadnej ingerencji) i dopiero udaje mu się połączyć z siecią a następnie z internetem

Edytowane przez DStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z Lan'em się uporałem.

W momencie gdy w płycie głównej została pewna kość ramu(z mojego punktu widzenia).

Pomogło pobranie i zainstalowanie sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze jutro bym skoczyl na gielde i potrzebuje opinii. Do niezbyt mocnego OC powiedzmy do 4GHz (i5 2500K) lepiej nada sie P67 Pro3 czy Z68 Pro3 Gen3 ? Chodzi mi o sekcje zasilania 8+2 / 4+2

 

Jakie pamieci do tego byscie polecili do 400 pln (min. 12Gb/max. 16Gb) ?

 

Sorki za czesciowy OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął P67 ze względu na lepszą sekcję zasilania. Spokojnie procek powinien pójść na 4.5 ghz. Rozumiem że pamięc potrzebna też do czego innego niż granie ? Do gier 8GB styknie. Mogą to być nawet GooDRamy 1333 (2x4GB) CL9.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął P67 ze względu na lepszą sekcję zasilania. Spokojnie procek powinien pójść na 4.5 ghz. Rozumiem że pamięc potrzebna też do czego innego niż granie ? Do gier 8GB styknie. Mogą to być nawet GooDRamy 1333 (2x4GB) CL9.

 

Zaczalem sie troszke bawic grafika 3d (krajobrazy itp.) i glownie dlatego chce 16Gb RAMu, a gierkom tez nie zaszkodza chyba :) Preferuje patrioty, kingstony, Corsair. Do goodrama sie zrazilem bo jeden komplecik mi sie spalil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym 2x8 :]

 

ze tak spytam po co chyba że docelowy target to 32gb, 16gb to aż nadto do wszelkich domowych i półprofesjonalnych zastosowań, 32gb to chyba tylko obróbka grafiki (tylko jakiej??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak spytam po co chyba że docelowy target to 32gb, 16gb to aż nadto do wszelkich domowych i półprofesjonalnych zastosowań, 32gb to chyba tylko obróbka grafiki (tylko jakiej??)

 

Wlasnie wspominalem wczesniej, ze zabawiam sie grafika 3d (rendering). Teraz mam 4gb na 32bit OS'e i co chwila spadaja mi resources i program sie wykrzacza :] DDR3 sa tanie wiec pomyslalem, ze za jakis czas wlasnie dorzuce kolejne 16Gb.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Ze zdjec AsRocka P67 pro3 widze, ze sloty RAM sa blizej prawej krawedzi niz w moim P5Q pro i zastanawiam sie czy zmieszcza mi sie te pamieci Corsair serii Vengeance ze strasznie wysokim radiatorem. Dodam, ze mam na procka Noctue NH C-12P, ktora zajmuje sporo miejsca. W obecnej konfiguracje te pamieci by mi nie weszly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz wziąć najtańsze moduły bez radiatorów 1600MHz CL9.

 

Nierozumiem przekazu... dlaczego najtansze ? Znalazlem jakas serie Vengeance z niskimi radiatorkami, niestety 4x4Gb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...