Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Nierozumiem przekazu... dlaczego najtansze ? Znalazlem jakas serie Vengeance z niskimi radiatorkami, niestety 4x4Gb :/

 

OC nic nie daje. Napięcia nie musisz podbijać, więc pamięci się nie grzeją na tyle, by potrzebowały radiatorów. Nawet jakbyś wziął wersje 1333 to też by było ok. Weź najtańsze bez radiatorów. Obojętnie czy 1333 czy 1600.I co do GooDRamów to się zdarza. Wcale to nie deklasuje tego producenta tylko dlatego że komuś jakieś stare moduły się spaliły. Pamięci się tak nie grzeją. Mają gwarancję, więc nie wiem w czym problem. Ale co byś nie wział, z tych 3 producentów co wymieniłeś w poprzednim poście, to i tak będzie OK. Naprawdę pamięci są mało istotne na Sandy Bridge.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zauważyłem denerwujący problem z dźwiękiem na AsRock Exttreme3 Gen3 związany ze streamowaniem (a konkretnie chyba z pluginem Flash). A mianowicie dajmy na to, że oglądam filmik na YT na słuchawkach, jednak chce odpoąć słuchawki i podłączyć głośniki. Niestety dźwięk zanika w filmiku i muszę restartować przeglądarkę. Chodzi pewnie o plugin Flash. Możecie sprawdzić, czy macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zauważyłem denerwujący problem z dźwiękiem na AsRock Exttreme3 Gen3 związany ze streamowaniem (a konkretnie chyba z pluginem Flash). A mianowicie dajmy na to, że oglądam filmik na YT na słuchawkach, jednak chce odpoąć słuchawki i podłączyć głośniki. Niestety dźwięk zanika w filmiku i muszę restartować przeglądarkę. Chodzi pewnie o plugin Flash. Możecie sprawdzić, czy macie podobnie?

 

Też tak mam, i na Asusie P5Q Deleue też tak miałem.

Czy to była integra, X-Fi xtreme Gamer, czy Xonar D2X zawsze to samo.

Dzieje się tak za każdym razem jak zmieniam dźwięk z 2ch na 5.1 (jeśli chodzi o muzykę z YT) i w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłają przypadkiem gratis? To chyba Noctua wysyła mocowania pod nowe sockety.

 

Wysylaja, ale niewiem czy mi uznaja jako dowod zakupu karte gwarancyjna z plyty. Paragon za cooler mam. Zreszta zanim wysla to jajko zniose, a mocowanie kosztuje 24pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam czasu aby przeglądnąć cały wątek a wyszukiwanie też mi nic za bardzo nie dało. Właśnie złożyłem komputer na Asrock Z68 extreme3 gen3 i po wejściu do biosu po kilku minutach się komputer zawiesza. Wszystko podłączone raczej dobrze, bios uaktualniłem do najnowszego ze strony 1.30 i dalej to samo. Oczywiście bios na standardowych ustawieniach bez kręcenia. Pamięci w A1 i B1, procesor nie kręcony, dysk AHCI i podpięty pod SATA3, napęd DVD pod SATA2. Nic się raczej nie przegrzewa. Możecie podpowiedzieć do jeszcze sprawdzić? Z góry dzięki za sugestie.

 

Tutaj jest ten zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/qLagCT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się tylko w UEFI czy w Windowsie też? Rozmontuj wszystko i złóż ponownie. Sprawdź pamięci memtestem. Sprawdź kable SATA i zasilacz. Generalnie przyjmij założenie, że popełniłeś błąd, który teraz musisz odszukać i zlikwidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się tylko w UEFI czy w Windowsie też? Rozmontuj wszystko i złóż ponownie. Sprawdź pamięci memtestem. Sprawdź kable SATA i zasilacz. Generalnie przyjmij założenie, że popełniłeś błąd, który teraz musisz odszukać i zlikwidować.

 

Zawiesza i to i to - próba instalki Windows wisi po kilku minutach tak samo jak poprzebywanie kilka minut w UEFI. Posprawdzałem wszystko już dwa razy, teraz zacznę odłączać co się da. Na tym wyświetlaczu na płycie pokazuje 'Ab' ale nic to raczej ciekawego nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź na innym zasilaczu i na innych pamięciach. A jak nie masz na razie możliwości to chociaż na każdej kości osobno w innym banku. Możliwe że płyta jest uwalona. Dysk wykluczam z racji tego że wiesza Ci się też w UEFI. Ale nie zaszkodzi wszystkiego po odłączać i sprawdzać na tzw. pająka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego na razie doszedłem. Coś mnie tknęło jak patrzyłem w H/W w UEFI, że obroty wiatraka (tego z tyłu obodowy) skaczą z 1100 na 2200 i tak wkółko - w tym z przodu jest normalnie. Po odłączniu tych dwóch wiatraków komputer dalej się zawiesza ale zdecydowanie później?! Normalnie instakla W7 zacinała się na 7% albo 9% przy rozpakowaniu. Teraz zacięła się na 95% a w UEFI komputer chodził z 10 minut i się nie zawiesił więc zacząłem instalkę. Myślałem, że coś się może przegrzewa ale te nowe fakty jakby temu przeczą. Pamięci jechałem memtest i nic nie pokazało. Spróbuję na jednej kości teraz posprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na problem z płytą, albo coś powoduje zawieszanie sie instalki. Tak więc dobrze by było odpiąć to co zbędne. I podłączyć tylko GPU+PAMIĘĆ+DYSK+NAPĘD. Wszelkie dodatkowe karty rozszerzeń jak karta dźwiękowa, sieciowa zostawić na później. Odłyczyć też wszystkie zbędne dyski i zostawić tylko SSD i zobaczyć czy instalka przejdzie. Oczywiście sprawdzać na każdej kości osobno. Jak to nic nie pomoże to inny dysk. Trzeba próbować czasem najdziwniejszych rzeczy. Bo nawet jakieś urządzenie i wgrywany do niego sterownik może powodować zwis instalki. Jak nic nie pomoże to pozostaje jedynie testowanie na innych podzespołach. by wykluczyć problem. Jak napisałem wcześniej na pierwszy ogień zupełnie inne pamięci (inna firma) i inny zasilacz. Takie rzeczy mi się zdarzały na innych konfiguracjach i często był to problem z pamięciami właśnie, albo jakiś dysk czy karta sieciowa powodowała problemy przy instalacji systemu. No i pozostaje kwestia płyty, bo to ona może być w zasadzie jedynym powodem tych problemów. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nowe dane. Na jednym ramie przeleciałem wszystkie 4 banki i zwiecha za każdym razem w UEFI. Na drugiej kości w A1 zero zwisu przez dłuższy czas. Puściłem instalkę W7 i przeszła. Komputer chce się resetować ok. Po resecie informuje że 'a disk read error occurred'?! Leciałem instalkę na AHCI i co najdziwniejsze - nawet po odpięciu kabla od zasilacza i ponownym włączeniu płyta z napędu nie chce wyjechać - permanentny zwis. Dużo rzeczy widziałem ale takiego cudu to jeszcze nie. To chyba wina Windows z tego co na szybko w google znalazłem. Ja ostatnio robiłem w domu instalkę Ubuntu na SSD i na ahci i czegoś takiego nie miałem. Nie korzystam w ogóle z Windows, więc tutaj jestem słaby deko. SSD i DVD miałem podpięte na jednym kablu zasilającym ale to chyba nie to. Przestawiłem na IDE i jadę z instalką jeszcze raz.

 

Aktualizacja:

Ok dokształciłem się i Windows musi mieć sterowniki AHCI przy instalacji (dziwne trochę he he). Wrzuciłem płytę z driverami od płyty głównej i niby znajduje sterownik ale nie może go zainstalować 'skontaktuj się z dostawcą'. Tyle ceregieli aby system zainstalować? No ale mniejsza z tym poszukam nowego sterownika. Cały czas jadę na tej jednej pamięci i jest ok, więc to chyba była tego wina.

=======================

A więc dalej. Ktoś mnie może oświecić jak się instaluje Windows w tym moim zestawieniu? Obojętnie czy ustawię IDE czy AHCI dla dysku, odpalam instalkę W7, widzi dysk i mogę tworzyć, usuwać partycje. Puszczam instalację i to tyle, po restarcie odpala się tylko z płyty instalacyjnej a z dysku za cholerę nie chce :/ Przy instalce dysk chyba widzi skoro można partycje na nim zakładać i usuwać ale po restarcie 'a disk read error occurred'.

=======================

Siedzę i oczom nie wierzę i powiem szczerze, że przestanę wychodzić z linuksowego rezerwatu ;)

Puściłem instalkę W7 z AHCI po restarcie 'a disk read error occurred', więc przestawiłem na IDE i poszło dalej i o dziwo pokazał mi się pulpit W7. Wrzuciłem CD od płyty głównej zainstalował sterowniki i co? Po restarcie 'a disk read error occurred' zarówno pod AHCI jak i IDE. Koniec dysku brak. Ludzie przecież to jest jakiś dramat i paranoja - coś tak trywialnego jak instalacja systemu typu next, next jest nie do zrobienia?! Niech mnie ktoś uszczypnie i powie, że to nieprawda albo niech pokaże link do jakiegoś how to jak to zrobić, bo mi się pomysły kończą. Podobno to linuks jest taki skomplikowany, że trzeba non stop na forach porad szukać a windows to ostoja prostoty hmmm śmiem wątpić.

=======================

Ok w końcu chyba poszło ale bez grzebania po forach się nie obeszło ;)

Edytowane przez xbartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś świeżego i cieplutkiego!

Wysmażone UEFI 2.02C dla płyty ASRock P67 Pro3 łączące najlepsze cechy różnych wersji.

 

Changelog:

 

Improve keyboard and mouse compatibility under BIOS. (UEFI 2.00d)

LLC Option does not remove when CPU-volatge is changed (UEFI 2.00b)

Fixes GFLOPs Drop-Problem (UEFI 2.02b)

 

Download: ASRock P67 Pro3 UEFI 2.02C - Intel Mainboards - PCTreiber Forum

 

O co chodzi z tym: "Fixes GFLOPs Drop-Problem"? Czyżby wydajnośc procesora szwankowała na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko podsumuje moją walkę. Wychodzi mi na to, że jedna z pamięci ma kłopoty przy 1600 po przestawieniu na 1333 tutaj jak i u mnie w domu działa bezproblemowo i zwisy w UEFI były właśnie tego powodem. Co do instalacji W7 i tych wszystkich perypetii, to w końcu nie wiem co było. Odłączyłem wszystko z płyty (tylko procka nie ruszałem), clear cmos, odłączenie zasilacza od prądu i w końcu poszło normalnie tak jak powinno. Teraz pozostaje mi tylko pomęczyć lekko procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym: "Fixes GFLOPs Drop-Problem"? Czyżby wydajnośc procesora szwankowała na tej płycie?

 

Ile wam wypluwa linx gflop? Bo z tego co widzę to tam koleś ma 2x więcej ode mnie i to na default. W innym programach pokazuje mi więcej. Warto instalować 2.0c względem zwykłego 2.0? Teraz mam mnoznik x48 offset +0.25  Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalic to cholerne Instant Flash ? Przez BIOS wchodze, odpalam i w ciagu 6min widze tylko "Searching..." :S Ofkors pendrive sformatowany na FAT32, plik uefi zaladowany na nim i klops.

 

P.S. kurde, wrzucilem dzis na procka Noctue NH-C12P i oczom nie wierze. W stresie temp. spadly o 25^ O_O wzgledem BOX'a. Ale fakt faktem, na box'ie to mialem powierzchnie styku ok. 1.5cm srednicy, a teraz cala czapka styka sie z podstawka radiatora :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fixed to fixed, napięcie stałe, co byś chciał robić tym LLC, jak to odpowiada za stosunek napięcia idle i stress?

 

Jak odpalic to cholerne Instant Flash ? Przez BIOS wchodze, odpalam i w ciagu 6min widze tylko "Searching..." :S Ofkors pendrive sformatowany na FAT32, plik uefi zaladowany na nim i klops.

 

P.S. kurde, wrzucilem dzis na procka Noctue NH-C12P i oczom nie wierze. W stresie temp. spadly o 25^ O_O wzgledem BOX'a. Ale fakt faktem, na box'ie to mialem powierzchnie styku ok. 1.5cm srednicy, a teraz cala czapka styka sie z podstawka radiatora :]

 

spróbuj inny pendrive, podłączaj tylko pod usb2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem z tym problem.Podepnij go do któregoś USB 2.0 z tyłu płyty/obudowy. W sumie sam nie pamiętam jak, ale za którymś razem wykrył BIOS i mogłem przeprowadzić flash. Można też zrobić flash pod Windowsem. Raz tak zrobiłem i nie było z tym większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem z tym problem.Podepnij go do któregoś USB 2.0 z tyłu płyty/obudowy. W sumie sam nie pamiętam jak, ale za którymś razem wykrył BIOS i mogłem przeprowadzić flash. Można też zrobić flash pod Windowsem. Raz tak zrobiłem i nie było z tym większego problemu.

 

Pod Windowsem ? A jakim narzedziem ? Sorry, ale jakosn ie zwrocilem uwagi na nie. Pokombinuje wieczorem moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już w ostateczności, bo najlepiej z poziomu BIOSU. Poszukaj na stronie ASRock'a. Ja tam znalazłem jakiś soft do flashowania pod Windows. Nazwy nie pamiętam. Teraz flasciach!e tylko z poziomu BIOSU.

 

http://www.asrock.com/MB/download.pl.asp?Model=P67%20Pro3&o=BIOS

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak. Nie zwrocilem uwagi, ze sa wersje pod DOS,Windows i Instant Flash :damage_wall:

 

Dzieki Devil

 

W zasadzie to jeszcze jedno pytanko. Bo gdzies na forum XS widzialem bodajze UEFI 2.02c, ale na stronie asRock'a nie widac tego. To jakas beta ? Gdzie to dorwac i czy warto flashowac czy przy OC lepiej zostac przy wersji 2.00b ?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...