Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm zmiany graficznie niewielkie.

A powiedzcie mi jedno w bios mam offset tylko, znaczy tu nie moge ustawic napiecia procesora na np 1,0V?

 

Na razie zostaje na becie ze stycznia, ivy nie planuje.

Czy sa jakies inne udogodnienia w tych nowych biosach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pospieszyli z nowymi biosami - calasekcja beta wycofana (dla ex4 gen3 przynajmniej)

Z nowości pojawiła sie mozliwosc (ręki nie dm uciąc ale chyba nie było tego wcześniej) wyboru rodzaju dysku. W Advanced --> Storage Configuration jest SATA Device Type. Mam SSD ale jakoś nie widze różnicy jak ustawie HDD. Chyba że ma to wpływ na TRIM. Wtedy to bardzo ważna opcja.

 

Możliwości podkrecania podobne. Wprowadzając ustawienia jak dla 1.20 procek chodzi na 4.6 przy LLC 4 i 1.24V (5.0 tez bez problemu ale preferuje cisze nad MHz)

Problem z rozpoznawaniem XMP Profile - poprzedni bios poprawnie wykrył Vipery 2000. Teraz widzi je jako 1866

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pospieszyli z nowymi biosami - calasekcja beta wycofana (dla ex4 gen3 przynajmniej)

Z nowości pojawiła sie mozliwosc (ręki nie dm uciąc ale chyba nie było tego wcześniej) wyboru rodzaju dysku. W Advanced --> Storage Configuration jest SATA Device Type. Mam SSD ale jakoś nie widze różnicy jak ustawie HDD. Chyba że ma to wpływ na TRIM. Wtedy to bardzo ważna opcja.

 

Możliwości podkrecania podobne. Wprowadzając ustawienia jak dla 1.20 procek chodzi na 4.6 przy LLC 4 i 1.24V (5.0 tez bez problemu ale preferuje cisze nad MHz)

Problem z rozpoznawaniem XMP Profile - poprzedni bios poprawnie wykrył Vipery 2000. Teraz widzi je jako 1866

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

 

z tego co wiem to asus ma problem, z zapodaniem ME 8.xxxx do płyt z P67i jak dobrze pójdzie to skończy się z na 7.xxxx w płytach tym chipsetem i ograniczoną obsługa ivy bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem Asusa znany od kilku tygodni. Liczylem ze Asrock wiedzac o tym sprawi lepszy bios

Btw jeden duzy minus bety - nie dziala zasilanie via usb przy wyłączonym kompie (damn!)

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic CPU Load Line Calibration i za co to odpowiada?

 

I co powiecie na tego screena z godzinnego testu occt?

 

Znienilem tylko offset na -0.100v wiecej nic nie ruszalem. aha i w tym turbo dalem 250 jak tu radzili koledzy.

post-139-0-04690200-1335209224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem tą bete L2.03 do Extreme3 Gen3

 

Dziwna sprawa? bios sie bez problemu wgrał jak zawsze ale następnie komp się wyłączyl sam włączy i dalej coś się flashowało pewnie MEI 8 i znów się wyłączył (już myślałem ze zgon będzie kompa)

 

Zmiany:

Stabilnoś identyczna jak w becie L1.3G i lepsza jak na 1,2 czy 1.3 ,teraz 4,5GHZ mam ofset - 0,040v wcześniej przy 1.2 1.3 i ofset - 0,30v zdazały się zwisy w bezczynnosci.

Orom RAID stary identyczny 10.8.0.1303 kiedy najnowszy OROM to v11.1.0.1413 (trzeba chyba samemu bios przesabiać)

 

Doszły

Rapid start to zadzała z dyskami SSD

Smart Connect

 

W ustawieniach HDD mozna wybrać czy to HDD czy SSD i czy External SATA , doszło Aggressive Link Power ja wyłaczyłem mam dyski w RAID 0.

 

W zakładce OC doszły nowe ustawienia (zapomniałem jakie zaraz dopisze) nie widać juz tam napięcia CPU jest teraz w H/W Monitor.

Co ciekawe teraz napiecie CPU nie jest wyswietlane poprawnie (bios już nie obciąza CPU) wszesniej było 1,23v teraz jest 1,05v

 

Inaczej rozpoznaje profile XMP wsześniej wykrywał 1N teraz 2N.

Nie pokazuje info o GPU czy jest ofset i jakie LLC.

----

 

Biosy pousuwali Betta która pojawiła się jedynie do P67 Extreme4 jest chyba jakaś inna? brak juz linków k.g grafiki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawe info dla tych którzy mają chipset Z68 Z77 H6 H7 i całą resztę z mozliwością obsługi zaszytej w CPU grafiki.

 

 

Lucid MVP czyli wspomaganie grafiki ATI czy Nvidi przez grafikę zaszytą w CPU.

 

Według GB (przesadzone) dopałka da tyle co przejscie z karty za 240USD na tą za 600USD http://www.gigabyte.pl/microsites/data/77/MVP_01.jpg

 

To działa na z68 Extrme gen3 nawet na starszych biosach dodatkowo HD3000 kręci się z 1100 do 1800-2000mhz a nowe sterowniki i Lucid MVP czały czas podnoszą wydajność.

 

Lucid MVP v2.1.112.21449 Download Asus P8H77-M Lucid Virtu Universal MVP Utility 2.1.112.21449 Driver for Windows 7 / Windows 7 x64 - Softpedia

 

Stery intel drivers pour chipsets Graphiques

""8.15.10.2696"" działają z 4000HD i 3000HD

""8.15.10.2712"" te wspierają tylko 4000hd ale po wpisie w *.INI także i 3000Hd.

 

Nawet jesli przyrost FPS w niektórych grach nie jest duzy to poprawa jakosci OGROMNA dzięki vsync [Vortez] Lucid Virtu MVP (advantage of MVP start to surface)

 

Filmy

ASRock Virtu MVP - HyperFormance Demo

 

Lucid's Virtu MVP vsync

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na p67 pro3 da się w końcu mieć włączone usb przy wyłączonym kompie? Co prawda było takie pytanie kilka stron wcześniej ale pozostało bez odpowiedzi.

Za tą funkcję jest niby odpowiedzialna aplikacja app charger, ale u mnie po zainstalowaniu są tylko 3 pozycje w folderze z nią: link do strony asrocka, pdf z opisem co robi app charger i uninstall, samej aplikacji na całym dysku brak. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie co do usb . Jak przesadze z oc wyskakuje ten ekran czarny z wyborem czy uzyc opcji naprawiania systemu czy uruchomic normalnie . Niestety nie dziala mi wtedy klawiatura usb...!!!! Klawa logitecha. O co kaman?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zerknie na ten moj screen z occt ktory dalem powyzej ?:)

Bo dla mnei ta platforma to nowosc i nie wiem czy wsio jest w normie - troszke vcore skacze chyba :(

 

Spokojnie

 

Masz przy 4,5Ghz napięcie w OCCT 1,34v max 1,37v i temp 74 stopnie w Intelburn czy linx temperatura odobije do 85stopni czyli za duzo.

Ty raczej napięcie dodałeś + 0.1v a nie odjąłeś -0,1v jak piszesz.

Spróbój go trochę odwoltować i sprawdzaj stabilność także przy bezczynnosci (przeglądanie netu itp.) poczytaj na forum

Sprwdz offset + 0,05 a pózniej nic nie dodawaj

(mi chodzi 4,5Ghz na offset - 0,040 a napiecie w OCCT to 1,22v max 1,25v , temp na kijowej paście max 62 stopnie.

 

Load Line Calibration ustaw na 3

 

 

 

Jak ustawic CPU Load Line Calibration i za co to odpowiada?

 

I co powiecie na tego screena z godzinnego testu occt?

 

Znienilem tylko offset na -0.100v wiecej nic nie ruszalem. aha i w tym turbo dalem 250 jak tu radzili koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawe info dla tych którzy mają chipset z68 i całą resztę z mozliwością obsługi zaszytej w CPU grafiki.

 

Lucid MVP v2.1.112.21449 Download Asus P8H77-M Lucid Virtu Universal MVP Utility 2.1.112.21449 Driver for Windows 7 / Windows 7 x64 - Softpedia

 

 

Masz info czy podane MVP jest w pełnej wersji? Poprzednia dzialala bez problemu ale tylko przez 30 dni a do tego po ekranie "pływało" logo Lucid.

 

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawe info dla tych którzy mają chipset z68 i całą resztę z mozliwością obsługi zaszytej w CPU grafiki.

 

 

Lucid MVP czyli wspomaganie grafiki ATI czy Nvidi przez grafikę zaszytą w CPU.

 

Według GB (przesadzone) dopałka da tyle co przejscie z karty za 240USD na tą za 600USD http://www.gigabyte....a/77/MVP_01.jpg

 

To działa na z68 Extrme gen3 nawet na starszych biosach dodatkowo HD3000 kręci się z 1100 do 1800-2000mhz a nowe sterowniki i Lucid MVP czały czas podnoszą wydajność.

 

A na Z68 Pro3 Gen3 zadziala?

Obecnie jade na integrze i nie mam jak sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Z68 Pro3 Gen3 zadziala?

Obecnie jade na integrze i nie mam jak sprawdzic...

 

Pewnie zadziała

Dziła chyba z wszystkim co wspiera grafikę w CPU z68, z77, h6, h7

 

 

Masz info czy podane MVP jest w pełnej wersji? Poprzednia dzialala bez problemu ale tylko przez 30 dni a do tego po ekranie "pływało" logo Lucid.

 

Nie mam pojęcia ,zainstaluj i sprawdź

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowales moze wiecej to?

Wydaje sie byc ciekawym rozwiazaniem.

 

hmmm

MVP is full functional, it doesn't take a BIOS updated to use MVP on Z68, it requires your board maker to sit down with Lucid and pay them big amount of money to license it to their current Z68 line, which would hurt their Z77 sales, or jack the price on Z68 upwards. THat is unless you have millions of unsold Z68 boards.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na p67 pro3 da się w końcu mieć włączone usb przy wyłączonym kompie? Co prawda było takie pytanie kilka stron wcześniej ale pozostało bez odpowiedzi.

 

U mnie na standardowym biosie 2.0 działa usb przy wylaczonym kompie, nic nie ustawiałem. Po wyłączeniu mogę ładować telefon itp bez problemu. app charger to nie jest przypadkiem "szybsze" ładowanie ale tylko dla produktów apple?

 

Za tą funkcję jest niby odpowiedzialna aplikacja app charger, ale u mnie po zainstalowaniu są tylko 3 pozycje w folderze z nią: link do strony asrocka, pdf z opisem co robi app charger i uninstall, samej aplikacji na całym dysku brak. Też tak macie?

 

U mnie było to samo (HTC). dopiero później doczytałem że to tylko dla apple. Prawdopodobnie trzeba mieć jakąś apke na tel. Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ślepi górą, na samym dole strony nabazgrane mikrą czcionka znalazłem:

-The charging capability may vary with different power supply design. The more +5V standby current provided, the better charge efficiency you get.

-If you could not find the Deep S5 option, please set BIOS > Advanced > ACPI Settings > "PCI Devices Power On" as [Enabled].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się poprawione UEFI dla chyba wszystkich płyt P67/Z68. Na xtremesystems koleś pisze o lepszym OC:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?271221-**Official**-Asrock-Z68-Extreme4-thread.-Share-your-experiences-OCs-amp-tech-issues!&p=5088959&viewfull=1#post5088959

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze na mojej plycie nie mam regulacji Vcore, a jedynie offset?

Chcialbym obnizyc troche napiecie CPU, moge ustawic jedynie offset -0.1V, to troche malo...

 

Na innych mobo AsRock sie da:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...