Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

czy komus sie udalo podlaczyc i dziala DVD-ROM ATA z przejsciowka na SATA? bo u mnie jest podpiety ale nie widzi mi napedu i teraz nie wiem czy przejsciowka jest skopana czy poprostu musze zbierac na nowa nagrywarke ...

ps. dlaczego w UEFI myszka mi dziala jakbym "latal samolotem" ? w sensie daje w gore a kursor leci w dol i odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile ciezko bedzie bo przejsciowke mam jakies dwa lata ale jak znajde od niej pudelko to napisze co i jak:)

 

ok! dzieki! zalezy mi glownie na nagrywarce Benq dw1640 bo czytalem ze takich dobrych juz teraz nie robia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy napęd na SATA np. samsunga można kupić już za 50-60zł. Nie dawno składałem zestaw to też się zastanawiałem kupić napęd czy przejściówkę. Wybrałem napęd bo za tę parę złotych nie opłaca się zawracać sobie tyłka przejścówkami. Ale faktem jest ze napęd wykorzystałem tylko do zainstalowania windowsa, sterowników i jednej gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy bios do extreme3 gen3 2.20 jak i firmware do kontrolera asmedia usb 12220E ASMEDIA drivers & firmwares

 

1. Improve discrete VGA card vBIOS compatibility.

2. Add Dehumidifier Function.

3. Modify for Windows8 shut down behavior.

4. Update CPU code.

 

 

WINDOWS 8

Bios do płyty i firmware do asmedi wgrane , krzaki w przeglądarce firefox po odpaleniu kompa znikęły (wcześniej musiałem robić restart "win8")

Nadal są potęzne problemy z OPERĄ (win8)czy to betta 64bit czy najnowsza 32bit , zwisy po chwili oglądania filmu, czy przeglądania propagandy GW

 

 

 

Ktoś testował widows 8 ,ma operę i podobne problemy? (grafika zintegrowana hd3000)

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . zakupilem taki sprzet:

 

INTEL CORE i5-2500K - 3.30 GHz, turbo 3.70 GHz, #4/4, 6 MB, 95W, BOX, s-1155

2. ASROCK P67 PRO3 - ATX, P67-B3, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155

3. DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1333 (2x 4 GB), CL9

4. SEAGATE 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST500DM002

5. PCIex SAPPHIRE HD 7850 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, DP - 11200-00-20G

6. ASUS DRW-24B3ST- 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna

7. SILENTIUMPC BRUTUS 430 - ATX, bez zasilacza, czarna

8. XFX P1-550S-XXB9 - 550 W

 

Wszystko ładnie chodzi. A temp CPU w spoczynku (internet) 37 stopni celcjusza na tym boxowym chlodzeniu przy tej aurze na dworze ok 36 stopni, jest akceptowalne ?? Aktualnie nie zamierzam kręcić (brak kasy na chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy grze w Wiedźmina 2 na max detalach bez tego Uber cos tam. wzroslo do 42 (skacze do max 47, to chyba tez zalzezy jak dlugo komputer chodzi) stopni na polu jest 30. Pomiary te odczytuje z ASROCK EXTREME Tuning Utility, nie musze się martwić o procka??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez HerrpUZON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli chcę mieć możliwość zmiany LLC przy ustawieniu napięcia na Offset mogę wgrać bios w wersji 3.20, czy muszę wybrać wersję 2.02b/2.02c?

Płyta główna ASRock P67 Pro3.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ;D Jako, że gwarancja mi się niedługo na płytę kończy, a wcześniej nie mogłem wymienić płyty z B2 na B3 w głowie zrodziło mi się takie pytanie: czy nie będą robić problemów z wymianą płyty głównej na nową? Wiem, że jakiś tam śmieszny "okres wymian" minął, aczkolwiek skoro jest to wada fabryczna to chyba powinienem nawet dzień przed końcem gwarancji mieć wymieniony towar na nowy, no nie?

 

Tak na marginesie - jeżeli w międzyczasie stało się coś jeszcze z płytą (np. spaliłem jakieś gniazdo USB), myślicie, że może ktoś sie tego "czepić" czy po prostu nawet tego sprawdzać nie będą i wymienią na nową ze względu na rewizje z wadą fabryczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś program wymiany płyt B2 na B3 minął i z tego tytułu nie masz co liczyć na wymianę. Czasu było bardzo dużo. W zależności od sklepu można było liczyć na zwrot kasy (np. emarket.pl) lub wymianę płyty (np. esc.pl).

 

Co do jak to opisałeś "wady fabrycznej" to problem z portami SATA był bardziej potencjalny i dotyczył co najwyżej kilkunastu % przypadków. Intel jest bogaty i zasponsorował wymianę wszystkich chipsetów, ale inny producent w podobnym wypadku machnąłby na to ręką.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli chcę mieć możliwość zmiany LLC przy ustawieniu napięcia na Offset mogę wgrać bios w wersji 3.20, czy muszę wybrać wersję 2.02b/2.02c?

Płyta główna ASRock P67 Pro3.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Możesz wgrywać najnowszą wersję 3.20 ale na 2.02b też llc działa. Z tym że po wgraniu 3.20 nie możesz wrócić do wersji 2.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W takim razie który lepiej wgrać?

Z tego co rozumiem ASRock nie robi już wersji 2.xx, wspierają ją użytkownicy. Czy można się spodziewać jakichś znaczących zmian w wersji 2.xx, czy lepiej wgrać oficjalną wersję 3.20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W takim razie który lepiej wgrać?

Z tego co rozumiem ASRock nie robi już wersji 2.xx, wspierają ją użytkownicy. Czy można się spodziewać jakichś znaczących zmian w wersji 2.xx, czy lepiej wgrać oficjalną wersję 3.20?

 

Pisząc 2.xx miałem na mysli wszystkie wersje v2 :P

Wersja 2.02b to też uefi od asrocka ale zrobiony specjalnie na życzenie uzytkowników forum pctrieber. Najnowszy 3.20 rózni się od niego wspieraniem nowych procesorów z serii Ivy Bridge, grafiką i niewielkimi zmianami funkjonalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mam intel i5 2500k, asrock p67 performance B3, corsair Vengeance® Low Profile — 4GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML4GX3M2A1600C9). Wszystko ustawione na defaultowe (auto), bez kręcenia i wtedy zapuszczam occt a tu wali jakiś błąd core 0 czasem 1. Robię coś źle? napięcie cpu to 1.2v, to samo wali błędy kiedy ustawiłem na 1.3v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już poradziłem, okazało ze to wina pamięci corsaira bo gryza, zmieniłem z drugiego kompa goodramy i smigają elegancko. a te corsairy też zle współpracują na drugim płycie asrocka z am2+ (zwiś podczas testowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...