Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,nie wiecie co może być przyczyną wolnego kopiowania plików na moim p67 extreme 4 gen3?sytuacja występuje zarówno przy kopiowaniu z pc na pendrive jak i pc na dysk zewnętrzny.Na początku idzie jak burza a potem prędkość spada i ciągnie sie strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku idzie około 111MB/s a potem spada i wkońcu sie zatrzymuje,jest napisane że trzeba czekać okolo 50s a czekam tak naprawde jeszcze 7minut.Port USB 3.0 w dysku przenośnym,na pendrivie korzystam z 2.0.Pendrive to Kingston DataTraveler G2 8GB,windows 7 x64.Procek i5 2500k @4.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy jak opisujesz były z wczesnymi wersjami sterowników USB 3.0 Etron. Tutaj masz najnowsze. Powinno pomóc.

 

http://www.station-drivers.com/telechargement/etron/etron_usb3_113(www.station-drivers.com).exe

 

Upewnij się w menadżerze urządzeń, że zainstalowały się poprawnie i widnieje wersja 1.00.0000.0113

 

A czemu na USB 2.0 też kopiuje się wolno nie wiem, może te sterowniki pod USB 3 też pomogą

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez USB2 nie da się przepchać więcej jak niewiele ponad 30 MB/s (chyba że się kombinuje jakimiś dopalaczami, to trochę można podbić). Te 110 MB/s to jakaś prędkość buforowania, nie mająca nic wspólnego z transmisją poprzez USB2. A to czekanie w takim razie jest całkiem logiczne ... na początku dostałeś fałszywą informację, która następnie jest obnażana realnym czasem kopiowania danych.

 

Natomiast jeśli dysk przenośny wpinasz w USB3 i jest on wyposażony w USB3 (jego kieszeń), to faktycznie takie transfery są w zasięgu i aktualizacja sterowników Etron powinna rozwiązać problem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery zainstalowane,teraz kopiowałem plik 4,36GB z dysku zewnętrzenego na dysk w PC i wystartowało na 160MB/s i casły czas spadało aż spadło do 56 ale nie staneło tylko kopiowało cały czas.Nie wiem czy jest jakaś poprawa czy nie.

 

Natomiast mam jeszcze jeden problem,posiadam ten dysk http://lorien.waw.pl/aukcje/produkty/WD%20Caviar%202TB%203,5%20cala%20MyBook%20zewn%20WDBACW0020HBK.jpg .Problem polega na tym że on sie włacza jak chce,jednego dnia przy uruchomieniu PC go wykrywa,jednego nie i tak w kółko.Musze zawsze go wyłaczać i właczać od nowa i jak usłysze rozruch to wtedy reaguje i PC go wykrywa.

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który soft pokazuje najbardziej realne napięcia ?

 

Mam straszne dysproporcje i nie wiem, któremu programowi ufać :) CPU-Z, AXTU, Core Temp ?

 

Chodzi mi oczywiście o vcore.

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane: prosiłbym o pomoc z UEFI 3.1 dla P67 Extreme4:

 

1. Wczoraj po ~roku przerwy w aktualizacji BIOS-u zrobiłem upgrade do 3.1 - z poziomu Win7 (64bit). Przeszedł najpierw flash w Windowsie potem restart, upgrade ME(chyba?) jeszcze jeden restart i już.

2. Wcześniej SATA miałem ustawione na RAID, a Mavell był wyłączony, więc tak samo teraz (bez OC na początek) i zonk - "Cannot read from disk" ("Press Ctrl+Alt+Del to restart" - nie działa)

3. Ok no to AHCI - tutaj startuje menu wyboru systemu ale zaraz blue screen i restart

4. Sprawdzam recovery - rejestr pod kątem AHCI services - jest ok (0).

5. No dobra - SSD nowy to już niech będzie reinstalacja windowsa... UPS - system nie ma sterownika do dysku

6. No to kolejne podejście ze sterownikiem SATA RAID Driver ze strony Asrocka - niby widzi kompatybilny wpis AHCI ale nie chce przejść dalej

7. Zmieniam na RAID i powtórka z rozrywki (nie widzi dysków i nie ładuje stewrownika...

 

Trochę skończyły mi się pomysły... Help :)

 

PS kombinowałem też z podopcjami SATA (Aggersive Power... w RAID i AHCI + SMART w AHCI) - żadnych zmian.

No dobra: hard reset + reinstalacja systemu zadziałały :|

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos rozjasnic o co chodzi z tym: "Add Dehumidifier Function"?

 

Jeżeli twój komputer pracuje w klimacie w którym jest duża wilgotność powietrza to czasem mogą być problemy z włączeniem. Ta funkcja temu zapobiega.

W polsce nie ma tego problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info.

 

 

2.20 - rewelacyjny bios, juz zadnych problemow ze stabilnoscia w w8, z zamykaniem, ze startem kompa z obnizonymi napieciami, 2.10 wtedy wieszal sie przy post. Polecam!

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem oc, w sumie ta plyta to niezbyt nadaje sie do dluzszego OC(powyzej 4.2GHz) ze wzgledu na sekcje zasilania.

Przynajmniej u mnie przy 4.3GHz i wygrzaniu (z 5min) prime sekcji nie dotkniesz tak parzy, trzeba jej HR5 zaserwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można tą sekcję jakoś schłodzić ?

zastanawiam się nad OC 2500k tak do 4,4Ghz + zalman performa

 

i tak btw.

po zaktualizowaniu wersji bios z 1.20 do 2.10 zauważyłem, że w windowsie 7 x64

widzi mi 8,00GB, ale dostępne tylko 7,90GB

czyżby bios rezerwował sobie więcej ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz integry?

Ja mam 7.7GB w W8, ale uzywam integry z CPU wiec to pewnie ona sobie cos bierze.

 

Sekcje mozna ochlodzic, ja poluje na HR5, bylby idealny na nia mysle, lub jakies inne chlodzonko... Wyzszy radiator aby owiewal go wentylator z cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z77 Extreme4 1.90 7/12/2012

1. Update VBIOS.

2. Update RAID ROM.

3. Add "No-K OC" function.

Z77 Extreme6 1.80 7/12/2012

1. Update VBIOS.

2. Update RAID ROM.

3. Add "No-K OC" function.

Z68 Extreme4 2.20 7/12/2012

Supports Intel's 3rd Generation CPU.

 

http://www.asrock.com/support/download.asp?cat=BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam P67 perfomance i i5 2500k, za każdym razem po podpięciu zasilania, zawiesza przy ładowaniu postu po wczytywaniu dysku twardego tylko pomoże po naciskaniu resetu i załaduje bez problemu. co to może być przyczyną?

 

mam trzy napędy:

corsair ssd 120gb

seagate 2tb

dvd-rw liteon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi wytłumaczyć jak to jest z tymi levelami w asrocku - chodzi mi o podbijanie napięcia cpu + offset.

 

 

ogólnie żeby cpu działał mi stabilnie na @4.5 potrzebuje około 1.3v,

 

przy ustawieniu lvl 3 i offset +0,100 pod obciążeniem prime95 lub linx, cpuz pokazuje od razu 1.304v - miga na 1,288v.

z kolei przy lvl 5 +0,120 daje w prime95 okło 1.25-1.26v, w bf3 mignie na 1.28 czasami na 1.29v i też działa stabilnie. temperatury dzięki temu są niższe o kilka stopni.

 

zaobserwowałem oczywistą oczywistość że przy lvl5 zwiększa się rozrzut w napięciach gdyż obserwując cpuz przy włączonym prime95 widzę jak napięcie miga góra dół dużo częściej niż na lvl3 lub lvl2.

 

nie potrafię tego zrozumieć dlaczego procek działa stabilnie na średnio niższych napięciach na lvl5 niż na lvl3. czy dlatego że gdy będzie potrzebować więcej to dzięki temu że ten offset +0,120 w razie chwilowego zapotrzebowania poda 1,3v a jak nie ma takiego zapotrzebowania to go nie podaje?

 

wiem pytanie jest z tych lamerskich ale może ktoś to potrafi mi wytłumaczyć Dołączona grafika i nie szukałem odpowiedzi na google bo nawet nie wiem jak mu zadać takie pytanie Dołączona grafika chodzi mi też o zasadę czy lepiej jest procka trzymać na lvl5 czy lvl 2 lub 3?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób pomiary: obciążony tylko 1 rdzeń, 2 rdzenie, idle i porównaj napięcia.

Edit:

Wg. mnie tak to wygląda:

Dołączona grafika

Vcore= Vid + offset - vdrop

Zrobiłem wykres czysto teoretyczny, krzywe nie wyszły idealnie

Edytowane przez truffel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie ustawiony lv4 :) +0.9v i napiecie jest od 1.272 do 1.3v zalezy czym obciazony komputer

 

ja mam u siebie ustawiony lv4 :) +0.9v i napiecie jest od 1.272 do 1.3v zalezy czym obciazony komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...