Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie co dodają ponizsze funkcje w najnowszym uefi 2.20 na Z68Extr4gen3 :

 

2. Modify for Windows8 shut down behavior.

3. Update CPU code.

4. Modify i-Rock PS2 keyboard issue.

5. Improve discrete VGA card vBIOS compatibility.

Pozdrawiam mmx

Edytowane przez mmx166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest oczywiste???

 

Modify for Windows8 shut down behavior -> podczas zamknięcia systemu zmienia twój obecny system na jeszcze nie wydany Windows 8 !!

Update CPU code -> zapewnia wsparcie dla Bulldozera

Modify i-Rock PS2 keyboard issue -> możesz teraz grać na klawie jak na organach w kościele

Improve discrete VGA card vBIOS compatibility -> możesz w slot PCIe wstawić kartę na AGP/ISA

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radier jestes kozak !! Modify for Windows8 shut down behavior no ale podczas zamykanie nic jeszcze nie zauwazylem moze glupie pytanie Dołączona grafika , Btw male pytanie podlaczylem karte audigy se zainstalowalem i w menedrzeze urzadzen nie mam juz realteka zniknąl , czy to wina zamontowania karty na pci ?

możesz w slot PCIe wstawić kartę na AGP/ISA podlacze stara Rive Tnt 64 ?:D

Edytowane przez mmx166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! tak sie zastanawiam do czego przy update UEFI do nowszej wersji potrzebuje dodatkowo Intel ME?bez tego nie bede mogl zaktualizowac UEFI? do obslugi jakich konkretnych programow potrzebny jest ten driver?

pytam bo kiedy zainstalowalem go wczesniej to pozniej system nie rozpoznawal mi dzwiekowki Xonar D1 a tylko Realteca na plycie. pozostal mi tylko reinstal Win7 i nie instalowanie ponownie tego sterownika.

macie jakies wskazowki? bo chcialbym sie wkoncu pobawic w OC :)

ps. ktora wersja UEFI w/g Was bedzie najlepsza do @ i7 2600K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze OC zalezy od procka. zle sie wyrazilem.. chodzi mi o wersje UEFI w ktorej wszystkie funkcje zwiazane z OC dzialaja tak jak powinny - czytalem ze w niektortych jest problem z offset i czyms tam jeszcze. zamierzam pierwszy raz podkrecac SB wiec chce sie nalezycie do tego przygotowac.

co do Xonara to nie bede sie z Toba klocil bo widze ze sam go uzywasz,jednak u mnie ten problem wystepowal tylko wtedy. moze jaka starsza wersje zainstaluje i to pomoze...

to wkoncu do czego potrzebne jest to IME?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do niczego. Jest to część technologii vPRO i służy do zdalnego dostępu

 

http://www.tomshardw...kvm,3003-6.html

 

Zainstaluj UEFI 3.20 i potem Intel ME w wersji 8 http://www.station-drivers.com/telechargement/intel/chipset/intel_MEI_8101263(www.station-drivers.com).exe

 

CLR CMOS przed i po flashowaniu UEFI wskazany.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem nie masz zadnych problemow z tym nowym biosem? Stoje przed podobnym dylematem jak kolega wyzej, a widze w necie ze ludzie maja jakies problemy (a to komus nie widzi polowy ramu, a to ktos nie moze na Sandy ustawic pamieci wyzej niz 1333). Nie obawialbym sie go wgrywac jesli bez problemu daloby sie go w prosty sposob przywrocic do wersji 2.xx. A tak wole zapytac i sie upewnic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie w internecie mają zerowe pojęcie o tym co robią i stąd się biorą problemy. Jeśli by coś z tym UEFI było nie tak to by nie był cały czas dostępny na stronie producenta.

ASRock i tak idzie tym n00bom na rękę i wysyła kostkę z UEFI jeśli już coś spartolili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie w internecie mają zerowe pojęcie o tym co robią i stąd się biorą problemy. Jeśli by coś z tym UEFI było nie tak to by nie był cały czas dostępny na stronie producenta.

ASRock i tak idzie tym n00bom na rękę i wysyła kostkę z UEFI jeśli już coś spartolili.

 

Masz racje. Zaktualizowalem bios, wszystko jak na razie dziala Dołączona grafika Wielkie dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie w internecie mają zerowe pojęcie o tym co robią i stąd się biorą problemy. Jeśli by coś z tym UEFI było nie tak to by nie był cały czas dostępny na stronie producenta.

ASRock i tak idzie tym n00bom na rękę i wysyła kostkę z UEFI jeśli już coś spartolili.

 

Poważnie z tym wysyłaniem kości z UEFI? W jakim przypadku tak robią? Jak ktoś całkiem spartoli flashowanie UEFI, że płyta gł. nie wstaje? Trzeba jakieś warunki spełnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie z tym wysyłaniem kości z UEFI? W jakim przypadku tak robią? Jak ktoś całkiem spartoli flashowanie UEFI, że płyta gł. nie wstaje? Trzeba jakieś warunki spełnić?

 

A nie lepiej wyslac plyte na serwis? ASRock jest tak zajebisty ze czasem potrafi nawet oddac forse za mobasa jak sie popsuje , jak okaza litosc:D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mialem problem z plyta to zwrocili pieniadze do sklepu ,a sklep mi. No ale jak ktos ubije uefi np aktualizuje i wylacza mu prad , plyta nie wstanie ? To mozna odwiesc do sklepu na gwarancje , ale z tego co slyszalem nie zawsze chca to zrobic zalezy od szczescia:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Problem dość wkurzający, a mianowicie nie mogę wymusić trybu UDMA 6 na żadnym z dysków (nieważne czy sa podpięte razem, osobno itd). Udało mi się raz włączyć oba dyski w UDMA 7, ale było to w wypadku gdy podczas pracy kompa odpiąłem WD Green 1TB i podpiąłem go spowrotem inną taśmą, niestety nie mam screena ze stanu UDMA 7.

 

Sprawdzałem 6 różnych taśma (zarówno taśmy przeznaczone do SATA 2 i SATA 3), sprawdzałem też dyski na różnych slotach SATA 2/SATA 3.

 

Oto screeny z HD Tune:

 

Dołączona grafika

 

Screen z Menadżera zadań:

 

Dołączona grafika

 

Benchmark dysku SATA 3 (bo to mój nowy dysk kupiony wczoraj, męczył mnie już ten WD Green):

 

Dołączona grafika

 

Pytanie brzmi: Jak wymusić mu UDMA 6 albo nawet 7, nie wiem po co, pytam z ciekawości, szybkość dysku jest raczej zadowalająca, natomiast miałem na starym dysku coś takiego, że aplikacje wisiały podczas odpalania, generalnie wszystko muliło mimo tego, że reszta sprzętu raczej ok. Nowy dysk mam od wczoraj (dokładnie ten: http://www.morele.ne...akx-oem-353686/) i jestem zdziwiony, że nadal takie zacinki występują, choć też ciężko mi stwierdzić kiedy. A może po prostu za dużo wymagam od talerza...

 

W każdym razie jak możecie jakoś pomóc to byłbym wdzięczny, sprzęt jak w podpisie.

 

PS Oczywiście tryb AHCI w UEFI jest aktywny.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie masz zainstalowanego AXTU?

 

On uaktywnia własny profil zasilania, w którym nieużywany dysk jest wyłączany. Stąd możesz obserwować zacinki. Ustaw profil zrównoważony i upewnij się, że zasilanie na dyskach nie będzie wyłączane po czasie.

 

Co do UDMA też mam na 5 i nie obserwuję w związku z tym nic niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konfig jak w podpisie, mysle o przeinstalowaniu systemu na Win8 RC, co musze instalowac?

 

-Sterownik INF

-Sterownik Intel Management Engine Wersja:8.0.2.1410

-Sterownik Etron USB 3.0 Wersja:0.104

-Sterownik VGA Wersja:15.26.1.64.2618

-Stery od nvidii

 

 

Czy to wszystko czy o czyms zapomnialem?

A moze czegos nie powinienem instalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie masz zainstalowanego AXTU?

 

On uaktywnia własny profil zasilania, w którym nieużywany dysk jest wyłączany. Stąd możesz obserwować zacinki. Ustaw profil zrównoważony i upewnij się, że zasilanie na dyskach nie będzie wyłączane po czasie.

 

Co do UDMA też mam na 5 i nie obserwuję w związku z tym nic niepokojącego.

 

Uzywam AXTU i wiem, że ma swój profil ale nie wiedziałem, że wyłącza dysk nieużywany. Ogarnę opcję i dam znać. Co do UDMA 5 mi to nie przeszkadza, pytam z czystej ciekawości ;P bo i tak widać, że wszystko działa jak powinno. Co ciekawe HD Tune pokazuje, że mój dysk działa w trybie SATA II a np. HWINFO64, że w SATA III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nietypowy problem z P67 pro3 B3 bios 3.20 -kupiłem nową kartę tp-linka wn881 na pci-e-zależało mi na pci-e bo nad kartą graficzną mam wolny slot pci-e x1- link do zdjęcia płyty- http://www.asrock.co...odel=P67%20Pro3.

Karta fabrycznie zapakowana w folie. Wypakowałem. podłączyłem, wykryło nowe urządzenie, zainstalowałem stery z strony tplinka i zainstalowało. Włącza się panel obsługi tp-linka na ostatniej zakładce "Advanced" i nic nie można ruszyć, przestawić a ikonka w tray`u sygnalizuje że radio jest off. Klikając prawym na liste i wybierając opcje "Radio on" nic nie daje.Screen jako załącznik poniżej obrazuje sytuacje-karta niby włączona i jakieś połączenie jest- 412Gb-s. Gdy włożę to innego pcie x1 to karty w ogóle nie wykrywa ;/

Pytanie jest takie- czy w systemie coś namieszane czy płyta główna miesza. Doczytałem że na płycie znajduje się dodatkowy układ PLX do pcie x1. Może coś w biosie trzeba przestawić?

Z góry dziękuje i czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi.

Ps-karta sprawdzona u kumpla na P5QL i śmiga jak trzeba.

 

Załączone miniaturki:

Dołączona grafika

 

 

 

 

Znalazłem rozwiązanie problemu- przyczyna to kaspersky antyvirus. odinstalowałem i śmiga jak trzeba.

Edytowane przez Pawlo_Boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...