Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

moje boje zakonczyły sie na 4500MHz 1.280v LEVEL 2 offset +0.010 narazie jak znajde czas bede walczyl dalej

jaka wartosc ustawic additional turbo voltage by utrzymac 1.280 przy levelu 3 i offsecie +0.005??

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, z oceniem juz sobie poradzilem tzn skumalem o co chodzi :)

 

ale mialbym takie pytanka o sterowniki:

 

1) LAN na tej plycie - sciagam stery ze strony asrocka, po wypakowaniu sterow nie ma bezposrednio pliku setupowego tylko jest drzewko katalogow i plikow. jest tez katalog DrvInst (cos kolo tego) i tam sa z koleji dwa katalogi Nxpander i NL_0 (). Sprawdzilem w menadzerze urzadzen po zasobie jaki to adapter i wyszlo z googla ze to NETLINK czyli strzelam ze ten drugi. Pytanie - czy instalujecie wlasnie te sterowniki i jak wam smiga ten LAN ? bo szczerze mowiac ja bym wolal wlozyc karte sieciowa do PCI i przez nia miec net. Kiedys gdzies czytalem ze siec jest wydajniej obslugiwana przez zewnetrzne karty niz przez wbudowany LAN. I powiem wam ze cos w tym musi byc bo transfer cholernie dlugo mi sie rozpedza, chociaz jeszcze nie wykonanlem powiedzmy reprezentatywnych pomiarow, ale pierwsze wrazenie takei jest. JAK JETS WAS ? oczywiscie wpakowalbym sieciowke do budy ale GPU praktycznie zablokowala mi 2/3 sloty PCI a ostatni chcialem zostawic na karte dzwiekowa, bo ta mam dosyc spoko.

 

aha, po rozpoznaniu karta w menadzerze widnieje jako BROADCOM GIGABIT ETHERNET.. cos tam cos tam

 

2) sterowniki do USB3 - w zasobie menadzera urzadzen gogle wywalilo mi ze jest to kontroler eltron. i faktycznie na stronie asrocka takie stery sa (tylko uwaga, sa dosyc stare wiec popbralem ze strony producenta). Ale gdzies czytalem i znowu nie wiem gdzie, ze sa rozne softy obslugujace USB3, nie tylko eltron ale np INTEL i z tego co pamietam ten spisuje sie lepiej. Jak robiliscie na swoich plytach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowal ktos nowy bios 2.20 ??

 

byłbym ostrożny z nowym biosem. ostatnio jak wprowadzili bios w którym niby poprawili kompatybilność USB spieprzyli działanie leveli... do mojego asrocka wydali wersję 2.40 z tą samą aktualizacją ale na razie nie chciało mi się go testować... :P

 

moje boje zakonczyły sie na 4500MHz 1.280v LEVEL 2 offset +0.010 narazie jak znajde czas bede walczyl dalej

jaka wartosc ustawic additional turbo voltage by utrzymac 1.280 przy levelu 3 i offsecie +0.005??

 

musisz sam to wyczaić. wszystko zależy od VID procka (chyba tak to się nazywa - chodzi mi o bazowe napięcie) a te może być różne w zależności od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montowanie coolerów dedykowancyh 775 AM2/AM3 na P67 Pro3 jakoś mocno wpływa na ich wydajność ?

Używam wydajnego AeroCool DCC-C1200 (http://tnij.org/s0qg ) a temperatury jakby nieco za wysokie. 2500K@4,6GHz 1.336V i na 2 rdzeniach mam 78,79C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno mieć to żadnego wpływu. pytanie brzmi czy ten cooler jest wydajny? chyba nie aż tak znowu bardzo w porównaniu np do noctuy nh-d14 :P kwestia z jaką prędkością kręci ci się jeszcze wentylator? jak z resztą chłodzenia w obudowie - masz dobrze wentylowaną obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie ma porównania do nh-d14, ale już do dwóch pozostały liderów kategorii power (Be Quiet! DARK ROCK PRO C1 czy Zalman CNPS 11X Extreme) z testu pclaba już tak. Różnica przy kręconym procku raptem 2C Dołączona grafika

Obudowa to Gladius 800 z uporządkowanymi kablami, wyjętym jednym koszykiem na dyski.

Spróbuje dziś podmienić wentylator na radiatorze, ewentualnie zdemontuje i jeszcze raz przesmaruje pastą cooler. Co do tego z jakimi obrotami kręci się wentyl to nie wiem. W UEFI ustawione FULL ON.

Jak nie pomożę to zmienie chłodzenie, ale wolę się upewnić, bo baaardzo nie lubię niepotrzebnie wydwać pieniędzy Dołączona grafika

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy jest dobry styk coolera z cpu. mój poprzedni procek i5-750 miał krzywy IHS i temperatury były kiepskie. w uefi ustaw sobie lepiej żeby płyta sterowała wentylem będzie ciszej ;) ja mam ustawiony próg temperatury na 65+ i level 9 ;)

 

musisz przejrzeć wątek o sandym http://forum.purepc.pl/topic/324907-core-i5i7-sandy-bridge-lga-1155/page__st__3210 tylko na jednej stronie widziałem z 10 postów z temperaturami i wychodzi mi na to że masz ją w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jest to pewnie miejsce na tego typu propozycje, ale dotyczy płyty ASRock P67 Pro3 (B3). W związku z tym, że po moich problemach z odpalaniem kompa po aktualizacji UEFI do wersji 3.2 otrzymałem od ASRock'a kość z wgraną wersją 2.0. Jeśli ktoś potrzebuje kość BIOS z wersją 3.2, chętnie sprzedam swoją, bo jest mi zbędna. Kość ma oznaczenie: Winbond 25Q64BVAIG 1104 Zainteresowanych proszę na PW, bądź gg 4286207.

Edytowane przez sxgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu u mnie (i u innych userów, którzy opanowali umiejętność czytania ze zrozumieniem) nie było problemu z przejściem na UEFI ze wsparciem dla IB. Asrock fajnie postępuje, że wysyła nowe kości ze starym UEFI, ale to, że ty jeszcze chcesz na tym zarobić jest słabe...

 

Tap tap tap - SGS 2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi poczytaj trochę, to się przekonasz, że problem występuje na większą skalę, a nie tylko u mnie, jest to loteria. Trochę korespondowałem z ASRock, i oni są świadomi tego problemu, a że nie mają innego rozwiązania to wysyłają kości ze starym UEFi bez żadnych problemów. A co do zarabiania, kość zawsze możesz sobie przeprogramować i wrzucić do innej kompatybilnej płyty. EOT

Edytowane przez sxgn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi powie czego nie robic albo gdzie uwazac jesli nie mam w zasilce wtyczki 8pin?

 

Obecnie plyta podpieta pod 24 pin + 4 pin i w sumie nie wiem czy moge krecic 2500k na tylko tych 4 fazach zamiast 8.

Fortron GHN troche nowszej konstrukcji u brata wiec moglbym zamienic, tylko ze on ma wersje 400W wiec robi sie cienko przy Hd5850 ;/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dłuższego czasu nie jestem w temacie OC. Moje boje skończyły się na q8200 itd. Przeczytałem prawie wszystkie z tych 77 stron w temacie płyty na P67.

Zakupiłem to co w sygnaturce, dołożyłem do reszty i wystąpił problem, niestety nie udało mi się go rozwiązać dostępnymi postami i poradnikami.

Po złożeniu kompa nie chciał wstać. Piszczał 3-4 razy i restart, po czyszczeniu cmos odpalił i dało się wejść do biosu. Po czym znowu to samo. Zmieniłem banki pamięci z 1 i 3 na 2 i 4 (2x4Gb 1866 Kingston hyperx genesis CL9) i znowu to samo. Włożyłem je obok siebie w singlu i odpalił mi na 1866MHz. Kolejnego dnia przy starcie wyrzucił mi raz błąd o braku RAMu a kolejnym restarcie błąd PCI. Wyjąłem kartę i odpala teraz bez błędów, ale płyta ustawiła mi pamięci na 1333MHz :/ . Zmieniłem więc w biosie na 9-11-9-27 i nic. Więc zrobiłem flasha do wersji 3.2 i także nic to nie dało. Nie widzi wogóle 1866 ani 1600.

Spróbowałem więc dla testu płyty podkręcić trochę procka na 4Ghz. Czyli bez fajerwerków. Ustawienia się zapisały ale procek nadal pracuje max na 3,7GHz :/ Więc użyłem opcji dla laików :) czyli ustawiłem go z ustawień płyty na 4GHz. Efekt jest taki sam. Czyli żaden. Chciałem wgrać bios 2.11 beta ale nie widzi USB ani w biosie ani przez flashowanie przez F6. Nie mam pomysłu czy to coś z płytą czy z ramem czy jedno i drugie :/

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug specyfikacji kontroler w procku i5 2500k obsluguje oficjalnie 1066/1333mhz http://ark.intel.com...-up-to-3_70-GHz , ivy obsluguje 1333/1600

Ze strony asrock - Supports DDR3 2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory

Co cie skusilo zeby brac takie pamieci... Zobacz w cpu-z czy maja wpisane SPD dla 1333/1600, jesli tak to ustaw takie wartosci w biosie, albo jesli jest funkcja to ustaw "by SPD"

Jak komp zachowuje sie z jedna kostka ramu? Czy na 1333mhz dziala wszystko bez problemu?

Na tej plycie kreci sie tak http://www.overclock...-asrock-edition

Zacznij moze od zrobienia ClearCmos, bo za chu chu nie wiadomo co ty tam namodziles...

Wyjales jakas karte i odpala bez problemu / chodzi o audigy, czy moze karta nazywasz kosc pamieci...

Na jakim napieciu probowales, bo chyba nie 1866 na 1.5v ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop Tak jak pisałem dłuższy czas byłem poza tematem. Ciężko wrócić :). Sprawdziłem tylko do jakiej prędkości płyta obsługuje pamięci i kupiłem te 1866 bo cena nie była wysoka. Z 1 kostką obojętnie w jakim banku także widzi 1333. Nie doczytałem ze IB może działać na szybszych pamięciach. Zastanawia mnie, że przy pierwszym uruchomieniu bios widział te kostki 1866 i można było je przestawiać. W CPU-Z SPD mam 1600 i 1866 i nie wiem czemu 2400 :). Czyli wychodzi na to, że jeśli widzi 1333 i nic więcej to się zgadza.. tylko nie wiem czemu jak ustawiłem go na 4GHz to w windzie dalej miałem max 3,7GHz. Po odinstalowaniu oprogramowania asrocka do bawienia się obrotami i napięciami, dalej mi pokazywało, że mam 3.3GHz. Coś chyba zdziadziałem przez te pare latek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytałem i ten poradnik i wersje ang. ustawiałem sztywne napięcie, mnożnik i wyłączałem wszystkie oszczędzania energii itp. Po restarcie bios je trzyma, ale po uruchomieniu windows nic się nie zmienia. Może wieczorkiem jak będę w domu to dołącze jakieś fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, x46 i ustawienie z offsetem +0.015 bootuje winde i przechodzi OCCT/Prime.

 

x47 juz winda sie wysypala, ale spread spectrum wlaczone i internal PPL wylaczone wiec na pewno nie jest to max. C1/C6 wlaczone takze.

 

Znajde chwile to potestuje na fixed jak daleko chodzi. Chyba nie najgorszy cep sie trafil.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu się trochę pobawiłem.. wyłączyłem wszystkie C :) i spread spectrum itd i dalej mi się nie chce podkręcić :/ Chciałem go ustawić na sztywno, żeby pracował cały czas na jednym taktowaniu.. Dziwne jest, że po zmianie mnożnika np na 40 i przejściu na kolejną opcję wraca wartość 37. Nie da się zmienić. Dopiero po zmianie na ustawienia domyślne z płyty na OC 4 GHz.. Ma ktoś jakiś pomysł ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Of koz na pudle jest K :) od tego zacząłem :) ale nie przyszło mi do głowy, że ta naklejka intela "zabezpieczająca" jest do przejścia... Sprzęcik kupowałem z Agito. Jeszcze mnie tam nie oszukali.. To będę musiał dziś go rozebrać :/ Szkoda pasty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz oszukali... Intel tez popelnia bledy. W linku ktory podalem gosc kupil oryginalny "K" ktory jednak nie mial odblokowanego mnoznika. Sprawdz na innej plycie i reklamuj jesli problem sie potwierdzi.

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę ASRock P67 Extreme4 i procka Intel Core i5 2500k. Mam problem, ponieważ zauważyłem, że na stockowych ustawieniach, a także z powyłączanymi różnymi trybami oszczędzania energii, podczas godzinnego testu GPU3D w OCCT, FSB skacze czasem to w górę, to w dół (zazwyczaj w górę) nawet o 5MHz. Czy wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...