Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chyba mam podobny problem,zauważyłem że czasem myszka(podłączona pod USB) zacina się (ruch kursora)a raz się zdarzyło że całkowicie się wyłączyła,pomogło wypięcie i ponownie wpięcie w port kabla.Czasem po starcie kompa w firefoxie wolno działa przewijanie stron przy pomocy rolki,pomaga jak wyżej,wypięcie i wpięcie kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam problem z transferem USB? testowalem juz swojego pena (patriot rage quad 16gb) na portach z frontu budy, z tylu i z portow usb 3.0 i za kazdym razem jak kopiuje na pena jakies wieksze ilosci danych np. 40 plikow ok. 11gb to co kilka sekund jest pauza w transferze i calosc kopiuje sie ok 15min. Stery etron 110/115 zreszta na innych jest podobnie. W device manager zadnych wykrzyknikow, stery intela do dyskow (ktores polecane jako najszybsze wczesniej z tego watku), win7 64bit reszta jak w sygnaturze. Szlag mnie trafia bo oprocz korzystania z urzadzen to usb na tej plycie do niczego wiecej sie nie nadaje.

 

Jelly Beaned from my GNex

 

Powinno pomóc Etron USB3 v1.00.0000.0115 Pour Windows Xp/Vista/7/8 32/64bits

To o czym piszesz to problemy ze straszymi wersjami sterowników pod USB 3.0

 

Witam! wie ktoś o co chodzi z tym łączem USB w płycie? - ASRock P67 - mam identyczny problem robie coś na internecie lub gram - zawiesi się myszka i klawiatura i tylko reset (dzisiaj już 4 razy robiłem reset) zna ktoś przyczyne i jak to naprawić? szukałem troche w google i nie ma odpowiedzi :/

 

Wy macie problem z USB ja mam problem z kartą sieciową, która się wyłącza - problem u mnie wystepuje tylko wtedy gdy mam podkręcony procesor.

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje co oznacza na ASrock P67 kod błędu 19?

 

Wyłączałem kompa zawiesił się na zamykaniu windowsa, nawet reset nie działał więc zasilacz off, następnie on i niestety komp nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, znalazłem:

 

"0x19 - Pre-memorynSouth Bridge initialization is started"

 

Wychodzi na to, że płyta główna umarła Dołączona grafika

 

EDIT:

Reset biosu dobry na wszystko, a już szukałem nowej mobo do kupienia :)

A tak poza tym to ciekawa sytuacja, zwiecha, twardy reset i konieczność resetu biosu, żeby komp wstał.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#2296

 

Rozwiązanie do mojego postu #2296 - problem był ze zmianą mnożnika na P67 b3 i5-2500k UEFI 3.2.

Napiszę najkrócej jak się da :) . Korespondencja z intelem nic nie dała - twierdzili, że procesor 2500k jest ok, a OC nie wspierają więc nie pomogą mi z problemem. Minus dla intela za brak chęci pomocy.

Wsparcie ASRock stwierdziło, że popełniłem błąd przy upgradzie do najnowszej wersji uefi 3.2 ponieważ UEFI 3.2 jest tylko dla procesorów IB, a nie SB !!!!!

Odpisałem im, że na ich stronie jest oczywiście na czerwono napis informujący UEFI 3.2 wspiera obsługę IB i nie ma nigdzie info, że po upgradzie do wersji 3.2 ogranicza to możliwości procesora SD czyli mojego 2500k.

ASRock dalej twierdził, że to mój błąd i że na stronie opisują że wersja 3.2 jest tylko dla procesorów ivy bridge, ale w drodze wyjątku mogą mi przesłać kość z wersją 2.0.

Oczywiście dalej z nimi nie dyskutowałem bo wiadomo, że oni zawsze mają rację.

Kość otrzymałem po tygodniu zwykłym listem. Kość była dobrze zabezpieczona.

Po włożeniu oczywiście komputer się uruchomił bez problemu i problem ze zmianą mnożnika już nie wystąpił. Dodatkowo pojawiła się funkcja zaczytania 2 profili ram na 1866 i 1600MHz. Oczywiście wszystko śmiga jak należy.

Mam ustawione 4400MHz i ram na 1600 i wszystko gra.

Osoby, które pisały do mnie na prv przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z p67 pro3. Posiadam Vertexa 4 i tutaj zaczynają sie schody. Bios płyty raz go widzi a raz nie - wyglada to tak, pierwszy rozruch nie jest dysk widoczny. Dopiero jak wyłącze listwę to jest ok. Problem jest też z bootowaniem bo płyta nie trzyma ustawień bootowania dysków ale inne ustawienia już tak. Zaczyna mnie to doprowadzać do szewskiej pasji. Na płycie głównej w komputerze mojego syna ( Asus p7p55D pro ) problem nie występuje także dysk jak dla mnie sprawny. Aha jak już jest ok to komp moze byc restartowany i wsio chodzi jak powinno. Wystarczy wyłączyc go na godzinę i zaczynaja sie schody

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z p67 pro3. Posiadam Vertexa 4 i tutaj zaczynają sie schody. Bios płyty raz go widzi a raz nie - wyglada to tak, pierwszy rozruch nie jest dysk widoczny. Dopiero jak wyłącze listwę to jest ok. Problem jest też z bootowaniem bo płyta nie trzyma ustawień bootowania dysków ale inne ustawienia już tak. Zaczyna mnie to doprowadzać do szewskiej pasji.

 

Znany problem z dyskami Vertex. Płyta jest tutaj raczej niewinna.

Zaktualizuj firmware do SSD i powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asrock P7 Pro 3. Czy ktoś ma pojęcie dlaczego komputer zaraz po wyłączeniu po jakiś 3-5sekundach sam się od nowa uruchamia?

Na pewno mam wyłączone wybudzanie komputera przez ruch myszką czy kliknięcie na klawiaturze. Takie akcje dzieją się raz na jakiś czas - nie przy każdym wyłączeniu/hibernacji komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij czy nie masz uszkodzonego czegoś z USB

Mi po wyjęciu np flaszki z portu już po wyłączeniu też sie odpala od razu prawie.

 

Mam podpięty odbiornik nano myszki bezprzewodowej, czasami dysk przenośny usb i drukarkę prawie zawsze wyłączona. Wszystkie urządzenia są sprawne. W UEFI mam wybudzanie powyłączane gdzie się da. Jeszcze jest funkcja READY BIT lub coś podobnego i to też musiałem wyłaczyć bo ruch myszką włączał mi kompa. W UEFI 3.20 wprowadzili zmiany dla systemu windows 8 związane z zamykaniem komputera więc wróciłem do 3.10 ale nie zmieniło się i komputer dalej żyje swoim życiem włączając się samemu.

 

To jest tak dziwne, że spodziewam się uruchomienia kompa nawet po wyjęciu wtyczki z prądem z gniazdka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem a kopiłem nówkę płytę z68 extreme 4 gen 3, procek i 5 3470 i pamięci patriot 2x8 gb po złożeniu wszystkiego wyświetla mi na płycie błąd 55 próbowałem pamięci wkładać w rożnej konfiguracji ale niestety ciągle to samo może ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładne cacko tylko skąd dorwać procka Sandy Bridge Dołączona grafika może popytam znajomych i coś się znajdzie chociaż wydaje mi sie ze to ciężka sprawa a jest a jakaś inna możliwość żeby to zrobić ??

Edytowane przez PrimoPl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

mam ta plyte

Asrock Z68 Extreme3 Gen3

 

 

i tam jest zintegrowana grafika Intel® HD Graphics 2000/3000

oprocz tego mam radka HD 7850, moge z obu korzystac naraz na jednym monitorze? bo z tego co wiem w lapkach tak sie da wtedy jest oszczednosc bateri, a u siebie moze jakas wydajnosc bym wieksza mial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cyk]

Po pierwsze zintegrowana grafika znajduje się w procesorze, a nie na płycie.

Po drugie integrę można wykorzystać do QuickSync'a, a nie do przyspieszenia grafiki 3D.

 

 

Tap tap tap - SGS 2

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, wszystkie sata3 na asrocku z68 extreme4 gen3 są obsługiwane przez Marvell SE9120 ? pytam bo chce robic raida z samsungów i rozumie ,że podłączam do szarych wejść i tworze macierz i wszystko bangla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji wynika, że Z68 Extreme4 Gen3 posiada 2x Marvella i 2x (prawdopodobnie) Intela SATA3.

Dołączona grafika

 

Jeśli mam zgadywać, to porty Marvella w instrukcji są zaznaczonego jako 11 i 12 (patrz na instrukcje poniżej), a Intela (?, bynajmniej brak informacji) 13 i 14

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue nie rozumiem twojej pokrętnej wypowiedzi ale moim zdaniem do pierwszych dwóch szarych (czyli do marvela) patrząc od góry (od strony slotów pamięci) podłącz sobie napęd dvd, do dwóch następnych podłącz sobie nowe dyski ssd a do kolejnych resztę dysków twardych. nie podłączaj do marvela żadnych dysków bo tylko stracisz na wydajności i pewnie trim ci nie będzie działać w raidzie.

 

apropo trim i raid 0 masz wgrany zmodowany bios z tego tematu: http://www.overclock.net/t/1244232/asus-asrock-bioss-with-updated-raid-orom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby działał ci trim w raid 0 musisz wgrać tego zmodowanego biosa. ten bios z tej strony ma podmieniony na najnowszy orom od intela do kontrolera dysków. do tego należy jeszcze wgrać wskazane na tej stronie sterowniki rapid.

 

odnośnie podłączenia dysku - tak podłącz go pod sata2 intela. będzie działał szybciej niż pod sata3 marvela. jeżeli masz czas to zrób testy porównawcze np hdtunem - intel sata 2 kontra marvel sata 3 i wrzuć tutaj wyniki.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...