Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Już wcześniej o tym pisałem na forum ale nie prosiłem o pomoc.

Pisałem też do Asrocka i stwierdzili, że u nich na tej samej konfiguracji ten problem nie występuje.

 

Mianowicie chodzi o to, że na mojej płycie P67 Pro3, zintegrowana karta sieciowa RTL8111E co jakiś czas przestaje pracować, tzn internet przestaje działać.

Aby karta zaczęła działać normalnie pomaga opcja naprawy (ppm na kartę w połączeniach sieciowych), wtedy znajduje jakieś problemy z DNS. Pomaga też wyłączenie i włączenie karty w menadżerze urządzeń. Podejrzewam, że problem występuje tylko przy podkręconym procesorze. Zmiana UEFI z 2.xx na 3.xx nie pomogła. Nowe sterowniki też nie. Wyłączenie funkcji oszczędzania energii też nie.

 

Wpięcie innej karty sieciowej rozwiązuje problem ale akurat mam wolną sieciówkę przez co nie wykorzystuje w pełni możliwości internetu 100Mbit. Dlatego chciałbym korzystać ze zintegrowanej karty a nie kupować nową.

 

Czy któraś funkcja w ustawieniach UEFI odpowiada za stabilność karty sieciowej? Być może trzeba podnieść , któreś napięcie?

Pomóżcie

 

Tutaj ktoś miał identyczny problem ale nikt nie pomógł http://www.eggxpert.com/forums/thread/494013.aspx

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wgranie ostatniego biosu 2.10 dla płyty Extreme6,pod Ivy Bridge.

Mając obecnie Sandy Bridge wcześniejsze aktualizacje przebiegły bezproblemowo.

Odnośnie tej ostatniej aktualizacji mam obawy ponieważ jedni twierdzą,że należy ten proces aktualizacji wykonać mając procesor ivybridge.Zaś drudzy: iż wykonując aktualizacje przy sandybridge na ivy nie zawsze kończy się powodzeniem,ponoć po reklamacji Asrock wysyła w takich sytuacjach kości ze starym biosem,wolałbym nie ryzykować i upewnić się na 100% jak jest w rzeczywistości.

 

Za konstruktywne wypowiedzi będę wdzięczny,pozdro.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Pomyśł logicznie : Jak chciałbyś w domowych warunkach wgrać bios który dopiero obsłuży ci ivy na płycie z biosem nie obsługującym ivy mając tam włożonego IB ?

 

Przy biosie nie obsługującym IB po włożeniu takowego cpu komp ci najpewniej nie wstanie (to nie dawne czasy gdy była spora szansa na unknown cpu i wsio szło...).

Btw Sam to przerabiałem, tzn kupiłem zestaw P67 PRO + I5 3450 i zonk czarny ekran patrze na nalepke na kości bios 1.7, patrze na stronę asrocka : IB od biosu 2.1 no do kumpla po SB i po sprawie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam :) czyli mogę śmiało przy SB aktualizować bios ten 2.10 pod SB ? + poszedł:) wielkie dzięki.

 

Trochę mnie zbiło z tropu,że osobom którym nie powiodła się aktualizacja reklamowali płytę a Asrock ponoć wysyłał stary bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze stery oczywiście, czyli Install_Win7_7069_03212013

 

Wgraj najnowsze ze strony asrocka.

Tez to mialem i bujalem sie dlugo z problemem. U mnie byly hece takie, ze czesto probowalo mi (w roznych przegladarkach) zapisywac strone na dysku z automatu, nawet strony konfiguracyjnej routera nie moglo poprawnie wyswietlic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowsze ze strony asrocka.

Tez to mialem i bujalem sie dlugo z problemem. U mnie byly hece takie, ze czesto probowalo mi (w roznych przegladarkach) zapisywac strone na dysku z automatu, nawet strony konfiguracyjnej routera nie moglo poprawnie wyswietlic.

Po przegrzebaniu internetu znalazłem pewną radę aby w menadżerze urządzeń, w ustawieniach karty sieciowej wyłączyć "Recieve Side Scaling". Jak na razie internet działa i nic się nie rozłącza chociaż wydaje mi się, że być może minimalnie zwolnił co jest odczuwalne raczej przy większych prędkościach pobierania.

Recieve Side Scaling ma związek z obsługą procesorów wielordzeniowych i w jakiś sposób ma wykorzystywać potencjał takich procesorów. U mnie problem występuję kiedy podkręcam procesor więc wyłączenie tej funkcji w sumie ma sens.

http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/windows/hardware/ff556942%28v=vs.85%29.aspx

http://communities.intel.com/community/wired/blog/2009/12/11/enabling-receive-side-scaling-in-windows

 

---

Gów, no nic to nie dało. Internet dalej się rozłącza

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj betę L2.19

 

Tylko nie wyjmuj pena po pierwszym restarcie bo jeszcze ME firmware musi się zupdatować.

Zawsze wgrywałem z Windowsa i tym razem też tak zrobię,mam nadzieję że nie będzie problemu.Przy okazji warto bety wgrywać ? jak to z betami różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam płytę Asrock P67 Pro3 B3. Niedługo planuję zakup procesora i5 3470 i z tego co wyczytałem na stronie Asrocka to muszę mieć najnowszy bios żeby obsłużyć ten proc. Nigdy nie aktualizowałem biosu więc mam pewne obawy w związku z tym. Czy mógłby mi ktoś napisać prostą instrukcję, krok po kroku jak to zrobić żeby nic nie pogrzebać? 

Edytowane przez bokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pobierz plik uefi stąd:

http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/?cat=Download&os=BIOS

najlepiej 3.10.

Na czerwono tam pisze, że trzeba też zainstalować to:

http://download.asrock.com/drivers/Intel/others/ME_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v8.0.3.1427_1.5M).zip

 

Plik UEFI trzeba wypakować. Najlepiej wyłącz antywirusa i wszystkie niepotrzebne programy. Odpal plik exe UEFI i powinno się aktualizować. Potem komputer się zrestartuje i zaktualizuje się raz jeszcze jedna rzecz ale już nie w Windowsie. CAŁY CZAS KOMPUTER NIE MOŻE BYĆ WYŁĄCZONY. Potem znowu restart i można wchodzić do UEFI czyli klawisz F2 bo po aktualizacji ustawienia się zresetowały więc trzeba sobie ustawić tak jak miałeś wcześniej.

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się cieszyłem, że aktualizacja bios się powiodła szybko i sprawnie ale nie zauważyłem, że teraz system nie wykrywa mi obu napędów, wcześniej działały normalnie. Działam na W8 Pro 64bit. Zamieszczam screen z menedżera zadań: Dołączona grafika

Co robić panowie?

Edytowane przez bokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, poradziłem sobie. Po zainstalowaniu Intel ME dalej nie wykrywał ale wystarczyło w menedżer zadań odinstalować te urządzenia z wykrzyknikiem, kliknąć na skanowanie sprzętu i wszystko wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku mam stabilne OC, od czasu kiedy zmieniłem uefi 2.xx na 3.20. Ogólnie moje OC jest cały czas stabilne. Chodzi jednak o grę Dead Space 3 i dziwne zawieszki typu "Freeze". Z tego co widzę po Realtemp w czasie gry pracuje głównie karta graficzna a procesor ma niewiele do roboty bo ma ledwo 50 stopni Celsjusza. Jednak w grę mogę pograć góra 10 minut wtedy gra się zatrzymuje, obraz zastyga, dźwięk się zniekształca i... cisza.

Sprawdzałem już dwie karty dźwiękowe bo ostatnio kupiłem Xfi gamer więc to nie wina dźwięku.

Mam zasilacz chieftec 600W. Ostatnio dodałem do kompa dysk WG Green ale chyba przez ekonomiczny dysk nie brakło zestawowi "powera". Mam watomierz który pokazuje, że komputer pod obciążeniem bierze ok 270Wat także, w zasilaczu jest spory zapas.

Pytanie: co może powodować u mnie Freeze? Jak dojść do tego bo to nie BSOD więc nie ma loga - chyba.

Czy taki freeze to raczej wina ramu czy cpu?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK skręciłem na default czyli 3300MHz i na razie nie chce się zawiesić. Więc, co powoduje niestabilność przy średnim obciążeniu CPU ale tylko w czasie grania?

 

Mam takie ustawienia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dead Space 3 to wyłącz v-sync w grze i gra zaczyna śmigać jak marzenie. Przy włączonym gra pracuje tylko na jednym rdzeniu i to tak nie w pełni.

 

P.S. piękne screeny w UEFI robi się F12 z penem podłączonym do portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem dotyczy tylko tej cholernej gry. Crysis 3 przeszedłem bez problemu a DS3 zwieszka po 10 minutach a czasem wcale. V-sync mam włączony. To przecież powinni naprawić w patchu takie coś. Skąd Ty to wiesz? Dołączona grafika Czyli ustawienia w UEFI mam stabilne... Hmm potestuje to się upewnię. Wiem wiem jak się robi screeny ale te zdjątka miałem już gotowe pod ręką dokładnie w telefoniku Dołączona grafika

 

---

edit

 

Po wyłączeniu V-sync gra podobnie jak wcześniej korzysta głównie z jednego rdzenia. Jeśli chodzi o stabilność to się okaże.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z MoBo ASRock P67 Pro3. Na płycie jest zamontowany CPU Core i5 2500K i 2x4GB Corsair Vengeance 1333 CL9. Podpięte do niej są dwa dyski i nagrywarka DVDRW SATA i jeden dysk poprzez kontroler IDE na PCI. Wszystko zasila Corsair HX 520. Dyski i zasilacz działały w starym komputerze i nie bylo z nimi problemów. Bawiłem się trochę w podkręcanie CPU (max napięcie jakie dałem to coś około 1.4V ale testy obciążeniowe były przy 1.35V). W pewnym momencie nastąpił restart i komp nie wstał. W sensie wystartowały wentylatory 120mm z obudowy podpięte do płyty, słychać było, że włączyły się dyski i tyle. Wentylator na CPU się nie włączył. Była ogólna ciemność, ani BIOS karty graficznej ani płyty się nie pojawiły. Wcisnąłem parę razy clear CMOS i komputer wstał. Wszedłem do BIOS poprzestawiałem kilka opcji (CPU na default), zapisłame zmiany i po restarcie znów cieność. Znów wyzerowałe CMOS i płyta wstała. Wszedłem do BIOS, wyłączyłem kilka zbędnych opcji i restart. Tym razem komputer wstał. Windows uruchomił się normalnie po czym pochodził z 5 minut w idle i się zrestartował. Po restarcie znów ciemność. Wentylatory poza tym na CPU chodzą, dyski słychać i nic poza tym. Czy jest to objaw uszkodzonej płyty czy porcesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij baterie na okolo 1minute. Poodlaczaj wszystkie zbedne dyski. Zostaw tylko ten z systemem. Sprawdz pamieci. Raz jedna kostka, a potem inna name przemian w innym gniezdzie. Sptawdz tdmperatury procka. Jack dalej beda resety to sprawdz minidumpy. Co I Jak znajdziesz w faq na tym forum. Potem zostaje sprawdzanie podzespolow. Nowy system na innym dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...