Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Dead Space 3 to wyłącz v-sync w grze i gra zaczyna śmigać jak marzenie. Przy włączonym gra pracuje tylko na jednym rdzeniu i to tak nie w pełni.

 

P.S. piękne screeny w UEFI robi się F12 z penem podłączonym do portu USB.

Jednak problem ze stabilnością nie zniknął. Najgorsze jest to, że komputer łapie freeza i w grze i w czasie zwykłego serfowania.

Od czego zacząć? Zmieniłem Level 4 na 3 ale komputer zwiesił się jeszcze szybciej.

Tzw freeze może wynikać z CPU i RAM? Czy raczej z RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]Enhanced Halt State (C1E): Enabled

[*]CPU C3 State Support: Disabled

[*]CPU C6 State Support: Disabled

[*]Package C State Support: Disabled

Ustaw to co powyżej w Advanced: CPU Configuration.

 

I poczytaj: http://www.overclock.net/t/1198504/complete-overclocking-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition/0_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Asrock P67 PRO3 B3

Mam wgrany bios 2.00 czyli taki  jaki był razem z płytą. Zabrałem się za OC mojego 2500k i teraz chodzi 4 GHz na fixed 1.200 V stabilnie. Chciałem zmienić na offset +0.05 i napięcie podbija mi do 1.340. 

Nie mam Opcji LLC, a wydaje mi się że muszę ją mieć żeby w trybie offset dawało mniejsze napięcie ? Czytam od 2 dni różne fora i waham się nad zmianą BIOSU. Czy wgrać 3.20 czy 2.00D ? ( 2.00B nigdzie nie ma). Z 3.20 nie wrócę do 2, z płytą teraz nie mam żadnych problemów a szkoda mi procka żeby chodził na 1,2V non stop. I jeszcze mam pytanie co do samego flashowania. http://www.pctreiber.net/asrock-bios-downloads?did=403 tutaj jest jeden plik którego wrzucam na pena i instant flash wiadomo :) ALe na stronie Asrocka jest tylko instalacja z pod windy, nie da sie inaczej ? nie chcę niczego uwalić, a z tego co wiem to w asrocku uwalenie biosu = kaput totalny, prawda to ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypakowuję, wrzucam na pena FAT32 i instant flash w UEFI  ? 

I czy to rozwiąże moje problemy ? Dołączona grafika

 

Tak to uefi które instalujesz spod uefi, nie w windowsie. Będziesz miał możliwość podkrecania w trybie offset i zmieniać LLC. Sam korzystałem z 2.00B długi czas bez żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników płyty. Jak kształtują się temperatury chipsetu przy oc? Grzeje się to mocno? Przymierzam się do zakupy płyty i zastanawiam się, czy hr-05 w ogóle opłaca się instalować (pomijam już kwestie kompatybilności o której ciężko coś znaleźć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko nazwać p67 i nowsze chipsetami , bardziej przypomina to mostek. Co do grzania to taki radiator jak na p67 pro3 jest ledwo ciepły , według monitoringu trzyma ~40stopni niezależnie od obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam Asrock p67 extreme 6 i na skutek walki z obudową FD Define XL R2 (producent dostarczył zbyt krótkie dystanse które znajdują się miedzy chassis obudowy a mobo, zamienione gniazdka słuchawek i mikrofonu)

Po otrzymaniu właściwych dystansów wkładając kartę dźwiękową uszkodził mi się port PCI. Prawdopodobnie parokrotnie wkładając ją i wyciągając 2 piny w jakiś niezwykły sposób wyskoczyły i przy kolejnym włożeniu zostały zagietę do wewnątrz są one na środku złącza PCI oba na dole i dzieli je 1cm. Karta ma śledź i wchodzi w jeden właściwy sposób.
Czy mam jakiekolwiek szanse na naprawę gwarancyjną, ewentualnie naprawa odpłatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy P67 mają funkcję uruchamianie komputera za pomocą myszy (kliknięcie) Mają taką możliwość czy jest coś nie tak z płytą.

Klawiatura i mysz podlączona pod USB.

Przypadkiem nacisnąłem na mysz po czym komputer się wł.Pytanie gdzie wyłączyć tą funkcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wielu z was też miałem ten problem z wyłączaniem i włączaniem płyty co 1sek - z tym że problem pojawiał się tylko po małym OC. W końcu miałem dość i wysłałem moją płytę Asrock P67 Pro3 na gwarancję, miły Pan z serwisu sklepu nie stwierdził żadnej usterki i wysłał ją do producenta - po ok. 2 tyg. przyszła nowa z biosem P3.20, wkładam i uruchamiam, niby wszystko ok. tylko zdziwiła mnie sytuacja że bios się zaczął wgrywać, po wgraniu wchodzę w opcję OC i nie mogę zmienić taktowania pamięci na 1600 (do wyboru: 1066 i 1333) oraz mnożnik można ustawić tylko do 37 więcej się nie da bo po ustawieniu większego wraca do wartości 37. Po tym wszystkim stwierdziłem że może trzeba wgrać bios od nowa - ale co? NIE DARADY bo przysłali mi rev. 2! A na płycie widnieje ładna naklejka B3.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? jest jakiś ratunek czy odsyłanie i ponowne czekanie?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz "check ready bit" czy jakoś tak

 

Dałem na Disabled i nie działa tzn dalej włacza się komputer po kliknięciu myszki.

 

Na to wygląda że musicie mieć wyłączone PS/2 bo check ready bit nic nie daje przy włączonym porcie.

 

Dla pewności może ktoś to sprawdzić: (klawiatura i mysz USB)- Podłącz klawiaturę pod USB / Ustaw w UEFI port PS/2 na keys-wł / Wyłącz komputer następnie naciśnij lewy przycisk myszy,jak komputer się wł. tzn że tak ma być w płytach Asrock.

 

Gdy wyłączę port PS/2 jest prawidłowo.Tylko Zastanawia mnie co mają wspólnego urządzenia pod USB jak klawiatura i mysz z portem PS/2 ?? Jest to dziwne bo funkcja uruchamiania komputera za pomocą myszki opiera się w zasadzie o port PS/2 (wł/wył) do którego nie jest podłączone urządzenie.

 

Jak wyżej pisałem,może to ktoś sprawdzić i potwierdzić.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wgralem do p67 pro3 biosu 3,20. komputer wstał winda się odpaliła odpllilem jedną grę , potem druga i druga się zawiesila a po chwili wyskoczył bs. teraz winda nie wstaje czy w zwykłym czy w trybie awaryjnym wywala bs.. o co chodzi 3? winda padła czy cos cos z płyta?

oczywiście odpalilem komputer na defaulft bios i przed wgraniem biosu zainstalowalem sterowniki me

 

 

Ok.. bios uwalił płyte..  nie jestem w stanie zainstalowac na nowo ani win7 ani win 8 ani win8,1... działa tylko poczciwy XP ktory mam juz odd awna zainstalowany.. 

 

ustawienia default i przy probie instalowania w/w systemów jest bs.. a przy 8 - smutna minka i komunikat ze jest problem z pc i restart..  plyta ma jeszcze 3 tyg gwarancji.. jutro dzwonie po kosc.. i pozbywam sie tego szmelca. eh.. 

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zainstaluj uefi jeszcze raz. albo starego 2.xx i znowu 3.20. ktoś pisał na forum że komputer po powrocie do wersji 2.xx działa bez problemu tylko jakaś komenda wyskakuje przy bootowaniu płyty.

 

skoro proces instalacji nowego uefi przebiegł prawidłowo to też dziwne, żeby coś się poknociło, przecież uefi instalując na bieżąco się weryfikuje

 

może to tylko zbieg okoliczności i grzebałeś coś w obudowie i np taśma od dysku nie łączy lub ram. ram przetestujesz memtest86 i sprawdź dysk na innej taśmie, dopnij wszystkie karty

 

jak instalujesz winde to na sformatowany dysk/partycje. ustaw w ustawieniach uefi tryb sata a nie ide dla dysku

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x instalowałem uefi 3,20 - jeden spod 7 a drugi spod XP bo teraz tylko on wstaje i jest na 2 dysku. Proces przebiegl prawidlowo zgadza sie. NIc nie grzebałem w obudowie od pol roku kiedy to karte graf zmieniłem.. 

 

Wczoraj jeszcze wieczorem sprobowałem zworka bios zresetowac.. to spowodowało ze za 1 razem instalacja poszła ale przy 1 uruchomieniu bs... kolejnej juz nie da sie zrobic, bo przy instalce juz wywala bs..

 

Zawsze format robie partycji jak instaluje winde.. nigdy inaczej.. Dołączona grafika a dla instalki ustawiam AHCI  ( IDE mam tylko do XP bo ten nie chcial na AHCI wspolpracowac)..

 

W tym kompie odpoczatku byly "jaja" na win7.. dlatego kabinowałem z najnowszym biosem by wykluczyc problem z błedami nieoficjalnego biosu 2,00B.  Zdązyłem sprawdzic tylko tyle ze jednak to nie bios jest winny bo nowy zamin padła winda nie poprawil sytuacji..  dlatego ta plyta tak mi zalazła za skóre..  cos ją boli od poczatku i na xp wszystko działa, a na win7 juz nie wszystko..

 

A co do pamieci.. nigdy ich nie kreciłem wiec dlaczgo mialby pasc??

 

wogole ten bios jakis dziwny jest jesli chodzi o oc... polowe waznych funkcji jest nieaktywnych badz wogole ich nie ma.. i jak tu niby dobrze krecic ??

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że xp działa a win 7 nie to nie znaczy, że ram jest ok. Xp wykorzystuje mniej ramu i być może pewne dane nie zapisują się w uszkodzonym sekotrze/komórce, a windows 7 właśnie prubując coś zapisać w pamięci natrafia na wadliwy sektor. Przetestuj pamięć memtest86 - nagrywa się na płytkę i bootuje z niej. Będziesz miał 100% pewności. Wystarczy jeden pełny przebieg. Pamięć może być ok ale płyta może mieć z nią problem bo już takie problemy tutaj ludzie mieli, a sam twierdzisz, że od dawna coś u Ciebie jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...