Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego chcesz wracać do 1.8? Pytam bo sam mam "z lenistwa" akurat tą wersję i zastanawiałem się nad flashem na jakąś nowszą wersję.

Bo miałem pewien problem przy którym podejrzewałem bios,problem został rozwiązany a nowy bios był niepotrzebny.Teraz co zaopserwowałem :

-samo wejście do biosu,zmiana ustawień i ładowanie systemu trwa znacznie dłużej od biosu 1.8 

-dyski sata ustawione na IDE dłuższe ładowanie systemu,na AHCI jest dobrze.IDE pod biosem 1.8 lepiej pracowało (szybciej), AHCI bez zmian.

-gdy chcę ustawić turbo/short/long power limit i chcę wpisać cyfry to zanim coś wpiszę wyskakuje samo od siebie ciąg liter ?? coś takiego jjjjjjjjjjjjj  gggggg itd ?? co prawda da się wprowadzić cyfry ale kombinacją przytrzymując backspace +cyfry+enter.

-intel turbo boost technology jest cały czas enabled.

-klawiatura pod usb i poruszanie się po zakładkach w biosie nie działa poprawnie tylko ta pod stare zlącze PS/2

-dotyczy to biosu beta L2.19 jak i 2.10

 

STABILNOŚĆ-wydaje się być ok.Moje stare ustawienia weszły i jak dotąd żadnego psikusa

 

Pytam o możliwość powrotu bo moim zdaniem 1.8 był najlepszy,oczywiście dla Sandry Bridge.

 

 

Widzę że masz Sandacza to zostań przy 1.8 chyba że masz zamiar zmienić procesor na Ivy albo sprzedać płytę to nowa wersja będzie wskazana.Z drugiej strony w biosie ustawiamy raz i nie zaglądamy jak szpak......Dołączona grafika

 

@lws

 

Oczywiście, że nie możesz.

2.10 Stabilny i szybko wgrywa system.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howgh!

Szybkie pytanko - czy na P67PRO3 jestem w stanie odpalić Dual-SLi?

Obecnie posiadam grafikę MSI N560GTX-TI-M2D1GD5 /OC i chciałbym dołożyć drugą, w celu zwiększenia wydajności w oprogramowaniu do montażu filmów - Adobe Premiere Pro oraz After Effects.

EDIT:

Procesor: i7-2600K

Edytowane przez knysha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie, a właściwie potrzebuję porady. Posiadam procesor i5 2500k, płytę Asrock P67pro, chłodzienie SilentiumPC Fortis. Temp. w idle 31-33 stopnie, w stesie 46-48. Czy temp. nie są za wysokie? Można bez obaw spróbować podkręcić procesor w takim przypadku? Jestem laikiem w tej dziedzinie i dopiero zaczynam zdobywać wiedzę na ten temat, także proszę nie mieszać mnie z błotem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się dowiedzieć czy ma ktoś może na dysku bądź link do biosiu 2.0b bądź jakiegoś nowszego poniże 3.x do Asrock P67 Pro3, ponieważ obecnie mam 2.0 wersję i przy OC znika opcja Cpu LLC z levelami.

Edytowane przez Koowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć co się stało, odłączyłem komputer na 2dni remont pokoju, komputer nie chciał się uruchomić kod 55. po jakimś czasie udało się odpalić z 2x4gb po dołozeniu kolejnych 2kostek, znowu staje na 55. sprawdzałem każdy zestaw i działa w tandemie 2x4. sloty na płycie również wszystkie działają, tylko po włożeniu wszystkich kości komputer się nie uruchamia, resetowałem bios dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co to moze byc.

 

W kompie jak w podpisie siedzi sobie GTX460, kiedys uzywalem zintegrowanej grafiki poprzez DVI - nie mialem zadnych problemow.

Dzis wchodze do UEFI, wlaczam integre i restart, obraz sie pojawil na monitorze - DVI wpiete w integre.

 

No to wyjmuje GTX, wlaczam kompa i koniec startuje ale obrazu nie ma, monitor widac, ze probuje sie budzic ale usypia.

Obrazu nie ma ani na DVI ani na HDMI, oczywiscie integra tylko w kompie, w UEFI ustawione aby najpierw na nia obraz puszczalo...

 

No to wkladam GTX i obrazu nie ma ani na integrze ani na GTX.

Reset UEFI zworka, komp startuje obrazu brak, po kilku restartach obraz pojawia sie na GTX.

 

Wszystko dziala stabilnie, nic nie jest podkrecane.

Spotkal sie ktos z takim dzialaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakie to zmiany?

 

1. Update CPU code.

Czyli dodano obsługę nowych procesorów? Chyba nie przecież pod ten socket już nic nowego nie wychodzi

2. Improve VGA compatibility.

Poprawa kompatybilności z nowymi kartami graficznymi np GTX 760? I pewnie poprawa działania jakiś konkretnych modeli kart, z którymi były zgłaszane problemy?

3. Add Dehumidifier Function.

To już dodano wersję wcześniej. Dziwne...

4. Improve memory compatibility.

To samo co z kartami graficznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś bios 3.30 do P67Pro3?

 testowalem i ciezko o jakies zmiany, na moje to jesli komus dziala ok to nie ma sensu zmieniac, ani nie wykreci wiecej, ani nie bedzie mial nowych funkcji, to pewnie zmiany czysto kosmetyczne dostosowane moze do windows 8.1

i pewnie faktycznie dodali jakies nowe ramy (jakis czas temu testowalem znajomego nowe kingstony i potrafil sie wysypac, potrafil w ogole nie wstac) myslalem, ze ram padniety, ale u niego wszystko ok, byc moze teraz dzialalyby prawidlowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...