Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zmiana biosu na płycie nic nie dała:). Karta ma aktualny bios. Chyba poprostu jest walnieta. Jutro jak nie przyjdzie mi nic więcej do głowy będę ją odsyłał. Wstawił bym zrzut ekranu ale nie bardzo wiem jak.

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy pamięci 2133 i 2400 zadziałają na tej płycie?

Chodzi mi konkretnie o pamięci z poniższej listy, może ktoś takich używa?

 

http://www.x-kom.pl/p/215649-pamiec-ddram3-gskill-16384mb-2133mhz-ripjawsx-cl9-2x8192.html

http://www.x-kom.pl/p/215659-pamiec-ddram3-gskill-16384mb-2400mhz-tridentx-cl10-2x8192.html

http://www.x-kom.pl/p/215656-pamiec-ddram3-gskill-16384mb-2133mhz-tridentx-cl9-2x8192.html

 

Chciałem wymienić ram na jakiś z tej listy, z myślą o wymianie za kilka miesięcy na coś nowszego (płyta i procesor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem P67 Extreme4. Nabyłem ostatnio Gigabyte`a G1 Gaming 970 GTX. Zostałem nie miło zaskoczony po włożeniu karty w slot pcie. Płyta nie wykrywa karty. Aktualizacja biosu do 3.21A nic nie dała. Zna może ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?? Za słabo znam angielski, żeby pisać do supportu Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radier

Tak sprawdzona.

 

@up zaodrze

Sprawdzę tego molexa. Tylko gdzieś tak pod wieczór. Córki mi jak narazie czas organizują.

 

 

Update

Molex nic nie pomógł. Resety biosu również.

Edytowane przez bashey_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba umarła mi płyta .POST zatrzymuje się z komunikatem A3.Monitor martwy nic nie wyświetla. Komp rozłożony  i poskładany na pająka (do tego Clear CMOS , wyciągnięcie baterii) nic nie pomogło. Grafika sprawdzana na innym kompie śmiga , ram też. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie botowal Ci się system, wymagana będzie reinstalacja systemu. Przynajmniej ja tak miałem w dwóch przypadkach. Potwierdza to dodatkowo spora ilość takich samych sytuacji które ludzie opisują na forach.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem asrock p67 pro3 + i5 2500k. Mam bios 2.0 czy mogę od razu aktualizować do 3.3? Jeszcze jedno, Przyciski power i reset na płycie mają się cały czas świecić? Zaświecają się razem z wyświetlaczem diagnostycznym po uruchomieniu ale nawet do windowsa jeszcze nie wejdę to już gasną. czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robiłeś i jak robiłeś, ale ja na swojej Extreme4 jak również na kolegi P67 Pro3 robiłem aktualizację z wersji 2.xx do 3.xx i poszło bez najmniejszych kłopotów. Przy tej zmianie aktualizowany jest również ME firmware jako drugi etap, więc wystarczy cierpliwie czekać i nic nie ruszać do póki proces nie dobiegnie końca.

 

Może ktoś chciał nowsze biosy wgrać na płytę w rewizji B2. Nie wiem. Ludzie z prostymi rzeczami mają problemy, więc nie można generalizować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisał raidergummi .U mnie bez problemu wgrałem z 2.xx na 3.xx wszystko chodzi elegancko  nie robiłbym tego ale płyta na nowszym biosie ma lepsze właściwości do OC (np. pojawiła się opcja wyboru LLC gdzie w biosie 2.xx tego nie miałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 3.30 potrzebny mi jest do Windowsa 10. Teraz to już sam nie wiem czy aktualizować, szkoda mi tej płyty bo dopiero pierwszy raz była wczoraj zamontowana (udało mi się kupić nieużywaną płytę). Na stronie ASrocka są tylko biosy 3.XX. Wyczytałem w wątku, że bios nadpisuje wszystko (skoro tak to dlaczego ma najmniejszy rozmiar?), czyli wystarczy wgrać 3.3? Nie muszę wgrywać 3.10 następnie 3.20, a na sam koniec 3.30?

Edytowane przez raxzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazję kupić Asrock Pro3 ze sklepu z gwarancja 2lata, nowa.

Jest to wersja b2 lecz nie wiem czym ona się różni od tej b3. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Warto to brać?

Płyta do i5 2500k OC

 

Z tego co czytałem w necie to w jakims asusie p67 przy b2 paliło sie sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nową rx480 sapphire nitro 4gb na p67 Pro3 b3. Nie startuje komp, płyta zatrzymuje się na kodzie 97.

Bios 3.30

gtx760 od msi działał super, choć miał zasilanie 6+8 pin.

 

Reszta systemu: i5-2500K@4,6, ram1866 corsair 8gb, zasilacz bequiet 630W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pozwolę sobie trochę odkopać temat. Wpadły mi w ręce dodatkowe kości pamięci Hynixa 2x4GB 1333Mhz i chciałem dołożyć je do moich goodramów też 2x4GB 1333Mhz(białe sloty w płycie). Ucieszony wsadziłem je w niebieskie sloty na płycie, odpalam kompa a tu zonk, 3 piknięcia i komp się wyłącza po czym za chwilę próbuje znowu wstać i dzieje się to samo. Kości sprawdziłem w białych slotach i działały bez zarzutu. działo się tak tylko w niebieskich slotach na płycie. Sprawdziłem nóżki w sockecie i wszystko jest cacy. Na płycie pokazuje błąd 55. Ma ktoś może pomysł jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze wynik OC jest zalezny od modelu plyty i od konkretnej sztuki? Kupilem i7 2600k ktory niby robi 4.5ghz na 1.3v (Asrock Z77 Extreme 4).Moja plyta to Asrock p67pro3 i taki wynik osiaga dopiero na 1.37. Mozliwe sa az tak duze roznice w napieciach, czy ktos mnie tu robi w balona?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...