Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Asrock 8+2 Z77 8+4. Tu roznic nie ma. Mam rozumiec ze moja plyta jest jednak slabsza jesli chodzi o sekcje zasilania? W sumie roznica w cenie tez znaczaca, wiec to o czyms swiadczy.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miałem pewien problem przy którym podejrzewałem bios,problem został rozwiązany a nowy bios był niepotrzebny.Teraz co zaopserwowałem :

-samo wejście do biosu,zmiana ustawień i ładowanie systemu trwa znacznie dłużej od biosu 1.8 

-dyski sata ustawione na IDE dłuższe ładowanie systemu,na AHCI jest dobrze.IDE pod biosem 1.8 lepiej pracowało (szybciej), AHCI bez zmian.

-gdy chcę ustawić turbo/short/long power limit i chcę wpisać cyfry to zanim coś wpiszę wyskakuje samo od siebie ciąg liter ?? coś takiego jjjjjjjjjjjjj  gggggg itd ?? co prawda da się wprowadzić cyfry ale kombinacją przytrzymując backspace +cyfry+enter.

-intel turbo boost technology jest cały czas enabled.

-klawiatura pod usb i poruszanie się po zakładkach w biosie nie działa poprawnie tylko ta pod stare zlącze PS/2

-dotyczy to biosu beta L2.19 jak i 2.10

 

STABILNOŚĆ-wydaje się być ok.Moje stare ustawienia weszły i jak dotąd żadnego psikusa

 

Pytam o możliwość powrotu bo moim zdaniem 1.8 był najlepszy,oczywiście dla Sandry Bridge.

 

 

Widzę że masz Sandacza to zostań przy 1.8 chyba że masz zamiar zmienić procesor na Ivy albo sprzedać płytę to nowa wersja będzie wskazana.Z drugiej strony w biosie ustawiamy raz i nie zaglądamy jak szpak......icon_smile3.gif

 

2.10 Stabilny i szybko wgrywa system.

 
W jaki sposób przeflaszować bios z powrotem na 2.10 z L2.21b  ?
 
Przy procedurze standardowej nie widzi żadnych biosów do flashowania umieszczonych na PenDrive (FAT32)
 
Płyta P67 Extreme6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i linka. Tak próbowałem, niestety podczas flashowania pojawia się błąd jak na obrazku:

 

https://i.imgur.com/jcZw71T.jpg

 

Kiedyś wylutowyłałem kość biosu ze starej płyty MSI i dawałem do programowania - czy obecnie programator to jedyne rozwiązanie na powrót do stabilnego biosu 2.10  czy jest jakaś inna opcja?

 

 

 

EDYCJA

=========

 

Bios zmieniłem na 1.82 korzystając z programatora zakupionego za 20PLN + przesyłka. Naszukałem się jak wyekstrahować plik bin z exe jaki oferuje Asrock na swej zapomnianej stronie - poddałem się. Wróciłem w końcu do starszych postów radiera i znalazłem pliki z biosami bin na  Pctreiber.net .

 

Już miałem dość gubienia klawiatury i myszy przez USB w kompie.

 

Dzięki i Pozdrawiam

 

Gdyby ktoś z tego forum miał potrzebę przeflaszowania biosu na kościach 25x lub 24x (takie obsługuje programator) a pomógł komuś wcześniej dobrym postem -  mogę mu wgrać bios bin na przesłaną wcześniej kość - w ramach rekompensaty za rady udzielony mojej osobie.

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...