Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z wyłączeniem komputera po OC. Procesor podkręcam poprzez automatyczne profile w biosie. Problem występuje przy 4.0 jak i przy ustawieniu na 4.2 (więcej nie próbowałem - boxowy cooler). Przy stockowych (defaultowych) ustawieniach, po zamknięciu systemu następuje normalnie "odcięcie" zasilania... po małym OC system (Windows 7 64-bit) zamyka się, monitor przechodzi w stan czuwania, ale komputer nadal chodzi, słychać wentylatory, lampki się świecą itp. pomaga jedynie przytrzymanie przycisku Power.

 

System Windows 7 - 64bit - (wszystkie akualizacje zainstalowane)

Sterowniki najnowsze (http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?265903-Asrock-P67-Extreme4-UEFI-amp-Drivers-thread-Extreme6-amp-Pro3-owners-welcome&p=4723740#post4723740)

 

UEFI Bios P1.8.

 

Intel Core i5-2500K, 4200 MHz (42 x 100)

ASRock P67 Extreme4

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX

MSI GF GTX570 1280MB DDR5 320bit PCI-e Twin Frozr II OC

OCZ Agility 3 SSD 2,5" 120GB AGT3-25SAT3-120G

OCZ ModXStream-Pro 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik na default np (40x100) i możesz manualnie ustawić Vcore na jakieś niskie - może undervoltage pomoże przy tak słabym chłodzeniu. A jak nie to do OC spróbuj dokupić jakąś małą wieżę na cpu za 100/130 PLN. Zainstaluj RealTemp i zobacz ile max temp wynosi u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z68 Extreme 4 - ONLINE :mrgreen:

 

Tylko coś na monitorze zbyt często pojawiają się niebieskie barwy i to na def. Nic to walczymy dalej.

 

co tak tanio?

 

Gustujesz raczej w hi-endzie to mogłeś tego nowego wciągnąć np professionala na z68- cpi-e 3.0 itp ;P

 

Przy okazji mieli byśmy jakąś sensowną recke..

 

 

Swoją drogą bawiłem się wczoraj bclk i chyba wiem dlaczego tutaj mamy takei ograniczenia. Bclk 102.5 i x-fi przestał działać...

Musze to obadać ale chyba pci za wysoko jest wtedy taktowane ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie płyta wali BSODAMI w idle - nawet na def.

S3 resume nie działa.

 

Gdyby ASROCK miał zostać to widzę tylko jeden problem - brak drugiej karty sieciowej. Da się to jednak rozwiązać. Zawsze mogę jakąś włożyć na PCI i załatwić sprawę.

 

A miał ktoś takie coś na starcie kompa? Co jakiś czas mi takie coś wyskakuje.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie płyta wali BSODAMI w idle - nawet na def.

S3 resume nie działa.

 

Gdyby ASROCK miał zostać to widzę tylko jeden problem - brak drugiej karty sieciowej. Da się to jednak rozwiązać. Zawsze mogę jakąś włożyć na PCI i załatwić sprawę.

 

A miał ktoś takie coś na starcie kompa? Co jakiś czas mi takie coś wyskakuje.

 

Dołączona grafika

 

brak 2 sieciówkito nie problem - u mnie w piwnicy chyba zalegają. Jak nie masz to na pewno ktoś się zaoferuje za browara ;)

 

 

co do błędu to nie mam pojęcia... Może dowoltuj ram :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś takie coś na starcie kompa? Co jakiś czas mi takie coś wyskakuje.

 

Sprawdz kolejnosc botowania w biosie. To moze byc jakis problem zwiazany z nieudanymi probami odpalenia z cd/dysku/pendrive'a :unsure: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden dysk i cały czas z niego boot-uję. Nie wiem o co chodzi.

Na def tego nie ma. Tak od 4.8GHz zaczyna się jazda.

Badam dalej.

 

 

 

EDIT:

ponownie wgrałem bios. Problem już nie występuje - oby tak dalej.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne wnioski z testów z68 ext.4

 

1)po nocy płyta wita mnie kodem f2. Wyłączam/włączam co daje 70 i dopiero po tym normalny start. Dalej już działa prawidłowo.

2)UEFI zachowuje się niestabilnie. Czasami automatycznie wchodzi mi do biosu po starcie nawet bez naciskania DEL. Reset biosu pomaga.

3)LUCID managera nie mogę zainstalować - BSOD po restarcie. Instalowałem najnowszą wersję i nic. Mimo wszystko LUCID działa prawidłowo. Przełącza karty tak jak trzeba.

4)Płyta poprawnie bootuje moje ramy(TRIDENT 2000 cl9) na 1866 cl7. GB UD7 niestety ale nie potrafiło tego zrobić. Przy 1866 7-9-7 stabilne na 1.63V. Dla 2133 9-11-9 też nie ma problemu.

5)Spore skoki napięcia - pod obciążeniem.

 

testy trwają :biggrin:

 

Gdzie są punkty pomiaru napięć? ktoś ma obrazek?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem, posiadam podstawkę AsRock P67 Fatal1ty Professional i przy włączaniu, komputer zacina się na ekranie startowym gdzie jest do wyboru F2, F6, F12 itp (nic nie reaguje ani nie przechodzi dalej do startu systemu). Dopiero po kilku restartach komputer włącza się normalnie. Co może być tego przyczyną?

 

AsRock P67 Fatal1ty Professional B3

Intel i7 2600k

Gainward 8800GT

RAM 4 GB OCz 1600MHz

Windows XP 32 BIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne wnioski z testów z68 ext.4

 

1)po nocy płyta wita mnie kodem f2. Wyłączam/włączam co daje 70 i dopiero po tym normalny start. Dalej już działa prawidłowo.

2)UEFI zachowuje się niestabilnie. Czasami automatycznie wchodzi mi do biosu po starcie nawet bez naciskania DEL. Reset biosu pomaga.

3)LUCID managera nie mogę zainstalować - BSOD po restarcie. Instalowałem najnowszą wersję i nic. Mimo wszystko LUCID działa prawidłowo. Przełącza karty tak jak trzeba.

4)Płyta poprawnie bootuje moje ramy(TRIDENT 2000 cl9) na 1866 cl7. GB UD7 niestety ale nie potrafiło tego zrobić. Przy 1866 7-9-7 stabilne na 1.63V. Dla 2133 9-11-9 też nie ma problemu.

5)Spore skoki napięcia - pod obciążeniem.

 

Tak ogólnie odnośnie płyt, nie czepiając się akurat Asrocka. Właśnie tak wygląda dzisiejsza kwestia dopracowania softu do hardware, MASA usterek, błędów, zgrzytów itd. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tych usterek uważam, że ASROCK Z68 EXTREME 4 to całkiem poprawna płyta i jest godna uwagi.

Poczekajmy na kolejne wersje biosów - pewnie będzie lepiej. ASRCK stara się :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów związanych z z68 ext 4 została rozwiązana.

LUCID control panel działa znakomicie.

Martwią mnie tylko skoki napięcia pod obciążeniem.

 

Przykładowo na 4.7 vcore skacze w zakresie 1.328-1.344.

 

@down

 

offset

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego że są skoki, pod winem u mnie też skacze od 1.416v do 1.432v ,a co sie okazuje pod miernikiem ,jest stałe 1.44v :) cpuz wskazuje błędne wartości ,miernik wskaże wartość podaną w biosie :P

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...