Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

patrz w biosie, tam pokazuje jakie napiecie bedzie pod obciazeniem... - 1,36 nie tragedia...

tak jak mowie kazdy proc ma inna wartosc bazowa dla offsetu - ja dla +0,045 mam - 1,000 w idle i 1,328-1,336 w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli manual kłamie? :wink:

Może nie kłamie, ale jest błąd.

 

Specyfikacja na stronie producenta:

 

- 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: Single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4); PCIE5: x4 mode)

ASRock > Products > P67 Extreme4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz w biosie, tam pokazuje jakie napiecie bedzie pod obciazeniem... - 1,36 nie tragedia...

tak jak mowie kazdy proc ma inna wartosc bazowa dla offsetu - ja dla +0,045 mam - 1,000 w idle i 1,328-1,336 w stresie

 

U mnie niestety nie wyświetla się jakie napięcie będzie pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Jakoś wydawało mi się, że napisałeś, że pokazuje minimum i maksimum, i tego szukałem.

W H/W Monitor pokazuje mi napięcie

 

I tak dla pewności żebym mógł spać spokojnie kiedy komputer będzie się stresował.

Mnożnik + Vcore + Turbo Boost Power Limit + Core Current Limiti reszta pozostawiona na auto powinno dawać radę czy tak? (przynajmniej do czasu kiedy nie będę chciał jakiegoś hardcoreowego kręcenia?)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kręcić bo Ci chłopaki z grubsza dobrze radzą, a nie zachowujesz się jak baba, pytasz o wszystko po 10x. Nic nie zepsujesz. OC się nikt z książek nie nauczył tylko z własnej praktyki i szukania odpowiedzi przede wszystkim na własną rękę. Pytania które zadałeś przewinęły się przez ten temat nie raz. Wyszukiwarka na forum działa całkiem sprawnie, więc ja nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie kłamie, ale jest błąd.

 

Specyfikacja na stronie producenta:

 

- 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: Single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4); PCIE5: x4 mode)

ASRock > Products > P67 Extreme4

 

Pogrubiony fragment jest jak w instrukcji, potem to podkreślone to nie wiem po co dopisane i jaki jest tego sens ;) Pewnie błąd. W każdym razie wystarczy spojrzeć na tył płyty i zobaczyć czy port PCI-E4 jest połączony elektrycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kręcić bo Ci chłopaki z grubsza dobrze radzą, a nie zachowujesz się jak baba, pytasz o wszystko po 10x. Nic nie zepsujesz. OC się nikt z książek nie nauczył tylko z własnej praktyki i szukania odpowiedzi przede wszystkim na własną rękę. Pytania które zadałeś przewinęły się przez ten temat nie raz. Wyszukiwarka na forum działa całkiem sprawnie, więc ja nie widzę problemu.

 

Dzięki za pouczenie. Poustawiałem sobie wg rad i poradników i na razie na 4.3GHz śmiga. Kilkunastogodzinnych testów nie robiłem bo na razie brakuje czasu, ale wygląda na to, że napięcie będzie w okolicach 1.3V (na domyślnym napięciu się wysypało)

 

Mam jednak prośbę odnośnie wyjaśnienia problemu z offsetem.

Czy ustawię +0.01 czy +0.025 cpu-z przy obciążeniu cały czas pokazuje napięcie w okolicach 1.36V. Pewnie z dokładnością jest tu średnio, ale sprzętu do pomiaru na razie nie mam.

Tak to jest w pro3 czy moja płyta szwankuje?

 

 

Edit.

Problem "rozwiązany"

"" użyte bo po długich poszukiwaniach dowiedziałem się, że w modelu Asrock Pro3 te ustawienia działają słabo. Odpowiednie napięcie przy podkręceniu udało się uzyskać dopiero przy offset -0.040, ale niestety procesor w idle dostaje za mało prądu, skutkiem czego rano zdziwiłem się gdy po włączeniu monitora moim oczom ukazał się blue screen.

Mam teraz 2 opcje. Która będzie zdrowsza dla procesora/mobo?

 

1. Ustawić na sztywno napięcie 1.300 dla 4.3GHz (na razie było stabilnie).

2. Ustawić jakiś mały offset dzięki czemu w idle powinno byś stabilnie, a w stresie procesor dostanie ok 1.36.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś ciekawego dzieje sie na rynku z asrock p67 fatal1ty performance

Co się okazuje płyta masowo w ciągu 2 dni znikła z wielu sklepów.

Dziwne i ciekawe czy coś jest uwalone czy może ma wyjśc coś nowego.

Widzę też, że drastycznie spadła cena ASRock P67 Pro3 bo już można kupić ponieżej 370 zł

Pytam się bo miałem na początku sierpnia kupić sobie nową płytę a tu kicha brak tej co planowałem zakupić

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po OC z użyciem OFFSET w Prime95 jest stabilnie to czemu w czasie zwykłej pracy np przy przeglądniu stron czy grania komputer zawiesza "zamarza"? Które ustawienie jest złe? Na fixed jest stabilnie zawsze a zależy mi na offset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak dlatego, że zapewne masz offset ustawiony w wartościach ujemnych.

Wówczas napięcie jest niższe od bazowego nie tylko w stresie ale i bez obciążenia i może spaść poniżej granicy stabilności.

Offset to niestety bolączka Asrocka Pro3, gdyż nie działa tak jak powinien. Przy offsecie równym 0, daje on w stresie napięcie ok. 1.35 V, zamiast np. 1.3 V. Więc dajemy ten offset na minus i w stresie jest w porządku, bo napięcie jest wystarczająco wysokie i przechodzi wielogodzinne testy, za to bez obciążenia może być za niskie i wali blue screenami.

 

W wyższych modelach Asrocka offset działa już właściwie, natomiast w Pro 3 niestety szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam offset +0,010 a wtedy w stresie mam 1.336v. Przed chwila komp mi zamarzł więc dałem +0,015 co daje 1.344v.

Gdy ustawie offset -0.005 to znowu mam za niskie napięcie w stresie i procesor nie wyrabia.

U mnie na offset dodatnim w IDLE wygląda jakby dalej brakowało mu napięcia... Coś da się z tym jeszcze zrobić?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w idle jakie masz najniższe napięcie przy tym offsecie? Jest włączone oszczędzanie energii (power saving)?

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w idle jakie masz najniższe napięcie przy tym offsecie?

 

0,968v - tak pokazuje mi CPU-Z. Częściej pokazuje 0.976v

 

Moje ustawienia:

http://dl.dropbox.com/u/9813196/pro3/110725153521.jpg

http://dl.dropbox.com/u/9813196/pro3/110725153535.jpg

http://dl.dropbox.com/u/9813196/pro3/110725153548.jpg

 

Oszczędzanie energii w Windowsie?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power saving to jest opcja w biosie, ale na drugim screenie widze, że masz to wyłączone. Ta opcja mogłaby obniżać za mocno napięcie, jeśli byłoby włączona.

 

Teoretycznie 0.970 V w idle powinno być ok. No ale skoro masz zawiechy to daj trochę wyżej offset np. do 0.020-0.030 V i zobacz czy problemy znikną.

Niestety ale do offsetu potrzeba większego napięcia niż do fixed mode, aby osiągnąć stabilne ustawienia w idle i stresie.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wszędzie piszą, że powyżej 1.35v to już za dużo dla procesorów sandybridge... Co kolwiek to znaczy. Chyba chodzi o zużywanie się procesora. Niestety od offset +0.020 mam już 1.352v.

Na fixed wystarczy mi 1.33v. A w ogóle tu mowa jest o taktowaniu 4.4GHz a widzę inni z mniejszymi napięciami ode mnie kręcą 4.5-4.7 GHz :/

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernik

Tylko w Pro 3 nie ma cpu load-line calibration. I o to się wszystko rozbija.

 

Trafiłeś po prostu na słabą sztukę procesora. Do tego Pro 3 jest uboga w opcje offset i brak LLC.

Skoro nie chcesz dać napięcia 1.352 V (dla mnie to żadna różnica w stosunku do np. 1.349 V), to pozostaje zjechać z mnożnikiem do x43 (lepsze rozwiązanie), albo używać fixed mode (gorsze rozwiązanie).

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Pro 3 nie ma cpu load-line calibration.

No właśnie nie ma tej opcji.

 

A do czego jest ADDITIONAL TURBO VOLTAGE i PCH VOLTAGE?

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADDITIONAL TURBO VOLTAGE to jakiś dodatkowy wzrost wartości napięcia w trybie turbo.

PCH Voltage ponoć nie ma wpływu na oc.

Ani jednego, ani drugiego nie ruszałem, ale zawsze możesz się pobawić tymi opcjami.

Najlepsza jest metoda własnych prób i błędów a nie czekanie na gotowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to moim zdaniem nie ma sensu żyłować tych procków dla 200mhz.

Np. moja sztuka "robi" 4.2 ghz przy napięciu ok. 1.29 V, 4.4ghz przy 1.33 V a 4.5 ghz przy 1.35 V. Wszystko to w trybie offset.

Stwierdziłem, że najkorzystniej dla mnie jest 4.2 ghz, bo temperatury są przyzwoite a wydajność wystarczająca w zupełności.

Pewnie, że ładnie wygląda 4.5 ghz w sigu i przy napięciu 1.3 V na pewno bym sobie tyle zostawił, ale tak- gra nie warta świeczki. Ja nie widzę różnicy między 4.2 a 4.5 ghz. 3dMark11 też jej nie widzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, sluchajcie mam takie male watpliwosci co do montazu, kupilem extreme4 + 2500k. Wkladam procka w soket i potem zapinka przyciskam i zamykam. problem jest taki ze zapinka ma takie lapki ktore trzymaja proca z dwoch stron tylko jedna lapka przykrywa proca 4mm - jest ok a druga tylko 2mm, tez macie tak krzywo ? nic chyba nie powinno sie ukruszyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zapiąłeś i się nie ukruszyło to chyba źle nie będzie.

 

Ja mam za to problem z dźwiękiem z mojego asrocka (pro3 b3). W filmach czy muzyce jest git, ale w grach trzeszczy mi centralny głośnik. Zaktualizowałem sterowniki i dalej to samo.

Spotkaliście się może z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...