Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

 

Chodzi Ci o miejsce, w którym u mnie jest napis "zaawansowane ustaw. urządzenia"?

 

Tam mam zaznaczoną opcję żeby zarówno przez przednie jak i tylne wyjścia leciał ten sam dźwięk

 

 

 

I jeszcze nieco istotniejsza sprawa.

Dla 4.3Ghz mam takie ustawienia:

 

Internal Pll Voltage - disabled

offset +0.005

LLC 5

 

Już wiem, że na tych ustawieniach 4.5Ghz się wysypuje. Wywala się tez przy offsecie +0.025

Czy powinienem dalej podnosić V?

Czy może lepiej obniżyć LLC?

W jakimś poradniku wyczytałem żeby Internal PLL voltage podnosić przy mocnym podkręcaniu. Co to oznacza w przypadku 2500k?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie turbo nie da sie ustawic 250/250/200.. bo ostatnia wartosc jest od 1 do 56 wybierana z listy. Ale ustawilem 250,250,56 i co zauwazylem.. mnoznik nie skacze juz , ladnie trzyma 4,5 , tak ze testy od nowa zaczynam :)

 

W pierwszym poście tego tematu są przykładowe ustawienia.

Dopasuj tylko mnożnik i offset i gotowe.

 

ASRock P67 Extreme4 - updated - Minus.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś nie to co trzeba. Ten ostatni limit nazywa się Core Current Limit.

 

No to ja juz nic z tego nie kumam.. pytałem czy Wartosci podane przez Ciebie to te które mam wpisac w wartosci fabryczne plyty czyli 118/95/1. Przytaknąłes i zmienilem.. a teraz piszesz ze zmienilem nie to co trzeba.. hee? a ten ostatni z 1 -56 u mnie to jest cos z czasami bo niepamietam notki, ale cos z sekundami bylo .. jak tak po wartosciach bede lecial to jeszcze cos uwale i bedzie wtopa...

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem to kilka razy.. tylko kazda plyta ma jak widac inaczej sformuowane ustawienia. Jak pytalem czy to tu czy na innym forum o jakies nazwy w przypadku mojej plyty to cisza. Wiec musialem leciec "na czuja". Skoro ta trzecia wartosc to core current limit , to ona w mojej plycie jest zupelnie w innym miejscu niz pierwsze dwie wartosci jakie mam zmienic na 250. Wogole nie jest do turbo przypisana. I u mnie 200 sie nie sprawdza przy CCL bo dopiero 300 powoduje ze mnoznik nie swiruje..

 

Najlepiej bedzie jak zpisze kazde jedno usatwienie z biosu i wkleje tutaj. BO operowanie samymi wartosciami jak widac moze sie poplatac.

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to poza ta wartoscia Long Duration Maintained (sec.) ktora z 1 zmieniłem na 56.. i napieciami które Ty masz zanizone ( poradniki pisza ze mozna zoastawic na auto te PCH Voltage, CPU Voltage VCCSA Voltage ) ja mam na auto .. mam tak samo wszystko jak w tych zdjeciach. Jedynie nie wchodzilem w zakladke gdzie jest Low MMID Align i VT-d - wiec to nie wiem jak mam ustawione. A Co te 2 watrosci robią?

 

A co z zakładkami stanów C? Tam tez sa jakies ustawienia i tez mozna nimi operowac.. i niekoniecznie auto to dory wybór jak czytalem..

 

I czym skutkuje ta sekundowa watrosc jaka ustawilem z 1 na 56.. ?

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fryterjro masz problem z używaniem wyszukiwarki na forum?

Jedynie nie wchodzilem w zakladke gdzie jest Low MMIO Align i VT-d - wiec to nie wiem jak mam ustawione. A Co te 2 watrosci robią?

Zaznaczasz " Low MMIO Align" naciskasz kopiuj, scrolujesz stronę forum do góry i tam po prawej stronie w rogu widnieje pasek wyszukiwarki. Umieszczasz kursor w polu wyszukiwarki i klikasz wklej. Po chwili zobaczysz odpowiedź na swoje pytanie.

 

Apropos VT-d Let me google that for you

To rozszerzona funkcjonalność instrukcji wirtualizacji (coś o czym nie masz pojęcia) pozwalająca wirtualizować rozmaite urządzenia wejścia/wyjścia. Porcesory z serii K nie posiadają funkcji VT-d stąd należy wyłączyć je w UEFI.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to poza ta wartoscia Long Duration Maintained (sec.) ktora z 1 zmieniłem na 56.. i napieciami które Ty masz zanizone ( poradniki pisza ze mozna zoastawic na auto te PCH Voltage, CPU Voltage VCCSA Voltage ) ja mam na auto .. mam tak samo wszystko jak w tych zdjeciach. Jedynie nie wchodzilem w zakladke gdzie jest Low MMID Align i VT-d - wiec to nie wiem jak mam ustawione. A Co te 2 watrosci robią?

 

A co z zakładkami stanów C? Tam tez sa jakies ustawienia i tez mozna nimi operowac.. i niekoniecznie auto to dory wybór jak czytalem..

 

I czym skutkuje ta sekundowa watrosc jaka ustawilem z 1 na 56.. ?

 

Te ustawienia nie są moje, tylko użytkownika @radiergummi, który podał je na pierwszej stronie tego tematu, aby od tego zacząć lekturę i nie zadawać po reaz n-ty tych samych pytań...

 

PCH Voltage, CPU Voltage VCCSA Voltage też mam na auto i działa ok.

To co warto zrobić, to wczytać profil XMP pamięci RAM, aby dobrze poustawiały się tymingi i napięcie.

 

Stany C1E, C3, C6 możesz wszystkie zostawić na auto, czy tam enabled, nie pamiętam ja jest i będą działać jak trzeba.

 

Skoro płyta działa po tym ustawieniu jednego parametru na 56, to nic się nie stało. Zresztą nie jest tak łatwo uwalić płyty czy proca.

 

Low MMIO Align i VT-d w ogóle nie ruszałem.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nic z tego nie kumam.. pytałem czy Wartosci podane przez Ciebie to te które mam wpisac w wartosci fabryczne plyty czyli 118/95/1. Przytaknąłes i zmienilem.. a teraz piszesz ze zmienilem nie to co trzeba.. hee? a ten ostatni z 1 -56 u mnie to jest cos z czasami bo niepamietam notki, ale cos z sekundami bylo .. jak tak po wartosciach bede lecial to jeszcze cos uwale i bedzie wtopa...

Mój błąd, ale myślisz, że pamiętam jakie tam są domyślne wartości? W nazwach tylko 3 opcji jest słowo limit, więc nie wiem, jak możesz się pomylić. Na dodatek chyba we wszystkich modelach ASRocka na P67/Z68 opcje te nazywają się tak samo. Myśl trochę, gdy coś robisz... Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i piekne dzieki ;] na temat MMIO znalazlem Twoja wypowiedz od supportu.. :] a w googlach jest fajna wersja angielska, z ktorej jak dodales nic bym nie wiedzial, zato Ty w ostatnim zdaniu napisales ze nalezy ja wylaczyc z racji tego ze seria K tego nie posiada. Mysle ze napisanie tego zdania z wytlumaczeniem dlaczego (czyli nie posiada) zajelo Ci 1/20 czasu stworzenia : Apropos VT-d Let me google that for you :D - bez urazy oczywiscie bo mi pomogles, ale takie "tlumaczenie ws googla" jest to pic na wode - to tak jak moj profesor na 100diach zamiast powiedziec swoje posiadane tytuly, coby zajeo mu 3 sekundy, produkwoał sie przez 10 minut gdzie mozna znalesc informacje o tych jego tytułach. Pytanie brzmi po co? po co mi czytac cos po angielsku o czym wogole nie mam pojecia i jeszcze wciaz niebede wiedzial jak to ugrysc w sensie ustawic, gdzie przeczytanie Twojego zdania tłumaczacego zajmie mi 2 sekundy?

 

Ja wiem ze na forach upierdliwe jest pisanie w kolo macieju tego samego.. ja wiem ze kazdy powoluje sie na google.. sam moderatuje kilka for samochodowych, ale jestem troche bardziej elastyczny (tez dla siebie) i stwierdzam ze czasem lepiej jest napisac poraz 10000 jakies zdanie, niz odsylac kogos do googli bo w 90% i tak gosc wróci z zapytaniem jak nie tu to na innym forum , bo moze i cos przeczyta ale nie zrozumie :]

 

Tak ze bez nerwów panowie.. i jeszcze raz dzieki za wytlumaczenie ;)

 

@ luk1999

Nie odbieraj mojego postu jako kierowanie winy na Ciebie.. napisałem tylko ze zmienilem wartosci co sie okazalo ze zle, chociaz z drugiej strony wczesniej ostatni limit zmienilem na 300.... - tak wogole to w poradniach tylko o tym limicie pisza by go zmieniac miedzy 200-300, o wczesneijszych trzech nie pisza.. ;) pozatym nie mow ze nie mysle.. bo wszystkei trzy ustawienia (to sekundowe ze skala 1-56) jest w zakladce Turbo boost power limit.. i ja o zmiane tej zakladki pisałem.. i dostalem odpowiedz 250/250/200... skoro sa w tej zakaldce 3 pola do wpisu wartosci.. to wlasnie pomyslalem.. i zmieniłem te owe 3 warosci.. które to dotycza "limitów" ;)

Edytowane przez Frytejro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem: - posiadam zewnętrzną kartę dźwiękową ESI UGM96 podpiętą na stałe z tyłu pod USB 2.0. Zintegrowana dźwiękówka wyłączona w UEFI. Problem pojawia się w momencie gdy chcę podpiąć do komputera kierownicę Logitecha DFP, bo wtedy dźwiękówka się wyłącza i nie ma dźwięku. Jedyny ratunek to podpięcie kierownicy pod USB 3.0. czyli osobny kontroler. Wszystkie sterowniki zainstalowane poprawnie. Wszystkie opcje oszczędzania energii, ustawienia portów USB pod Win7 wyłączone. Grzebałem także w UEFI w opcjach związanych z USB ale nic to nie dało. Dodam tylko, że na poprzednim sprzęcie (Gigabyte na P31 i e7200 z Win XP) wszystko działało razem bez najmniejszych problemów. Będę wdzięczny za sugestie jak to do cholery zmusić do poprawnego działania. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co warto zrobić, to wczytać profil XMP pamięci RAM, aby dobrze poustawiały się tymingi i napięcie.

 

 

Ale wtedy ze screenów widac ze daje napiecie 1,65 a fabrycznie moje chodza na 1,5 wiec po co maja miec 1,65? jest sens jezeli pracuja dobrze na 1,5? (przy XMP on - napiecie ramów z 1 strony ustawia sie auto? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie plyty ASRocka daja za male napiecia na USB 2.0 - przyklad na poprzedniej plycie GB na S.775 dysk USB 2.0 2,5" smigal na 1 USB, teraz musze go podlaczyc przez 2x USB 2.0 lub do USB 3.0 - wtedy dziala bez problemu... podobnie jest z innymi urzadzeniami na USB 2.0 - albo nie rozpoznawal, albo gubil urzadzenia, po podlaczeniu do USB 3.0 dzialaja ok...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie plyty ASRocka daja za male napiecia na USB 2.90 - przyklad na poprzedniej plycie GB na S.775 dysk USB 2.0 2,5" smigal na 1 USB, teraz musze go podlaczyc przez 2x USB 2.0 lub do USB 3.0 - wtedy dziala bez problemu... podobnie jest z innymi urzadzeniami na USB 2.0

 

Na portach wyprowadzonych czy na tych z tyłu też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy ze screenów widac ze daje napiecie 1,65 a fabrycznie moje chodza na 1,5 wiec po co maja miec 1,65? jest sens jezeli pracuja dobrze na 1,5? (przy XMP on - napiecie ramów z 1 strony ustawia sie auto? )

 

Czy tak ciężko pojąć, że twoje pamięci mogą mieć inne profile XMP (czyli parametry działania) niż moje, które umieściłem w tych screenach? Od tego jest UEFI by wykryło co w twoich pamięciach piszczy. Ja osobiście napięcie i tak zmniejszyłem do 1,5V bo moje pamięci nie potrzebują więcej, ale resztę ustawień związanych z timmingami pozostawiłem XMP.

 

@Yonash25

 

ASRock > App Charger

 

Zainstaluj to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na Extreme4 zamontowane chłodzenie Mugen 2 rev. B ? Mieści się?

 

Tak - mam zamontowany, mieści się. Radiator lekko dotyka mi do skrajnej kości ram, ale nie na tyle żeby to w czymkolwiek przeszkadzało - wiatrak mam ustawiony by dmuchał w górę obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu to bidnie, że dmucha w górę. Tak jak Bóg przykazał się nie dało?

 

Ja wiem czy bidnie? Przecież nie ciśnie w zasilacz bo ten jest na dole, buda ma na górze miejsce na wentylator. Dodatkowo taki obieg może poprawiać warunki chłodzenia k. graficznej a nie pogarszać chłodzenia cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a propos testu HR-02 Macho (konstrukcyjnie podobny do Mugena 2) początkowy montaż by dmuchał w górę powodował znacznie gorsze chłodzenie.

 

Update 13 July 2011: Although the Macho HR02 mounting instructions do not specify a heat sink orientation, Thermalright was concerned with our initial performance figures and suggested we re-test with the Macho HR02 installed so that the fan blows out the back of the computer case, rather than the top. We re-tested and recorded significantly improved results with this orientation. We've edited this article to report the improved results and conclusion.

Thermalright Macho HR-02 CPU Cooler | Thermalright,Macho HR-02,CPU Cooler,High-Performance,Heatsink,Reviews,David Ramsey,Thermalright Macho HR-02 CPU Cooler High-Performance Heatsink Review by David Ramsey

 

P.S. mam to samą budę co kolega i ani myślę otwierać tych miejsc montażowaych w górnej części obudowy. Na to fractala kupiłem by kurzu w środku mieć jak najmniej.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen 2 rev. B wchodzi i wentylator można mieć założony od strony RAMu, jeżeli tylko pamięci nie mają bardzo wysokich radiatorów. Na przykład moje Ripjawsy weszły na styk i są przykryte przez wentyl na Mugenie, co jednak w niczym im nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ustawiłem CPU na 4.4Ghz. Chodził tak przy około 1.3-1.31v w stresie, bardzo długo nie testowałem. Ale widać że problemu nie ma. No to próbowałem jeszcze coś pokręcić aby wycisnąć maximum i niespodzianka bo nie chce latać na 4.5ghz przy napięciu 1.35v :-| . Zawiesza się zaraz na logo ładowania windowsa.

 

Takie ustawienia dla 4400, przy około do 1.32V. Nie sprawdzałem najniżeszego napięcia.

Mnożnik: 44

Internal PLL Overvoltage: Enabled

Turboboost power Limit: Manual 250 / 250 / 1

Core current limit: 300

Spread Spectrum: Disabled

 

Cpu Core Voltage Offset: +0.005

Load Line Calibration: Level 4

Dram Voltage 1.5V

 

Wszystko inne defaultowo.

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...