Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, pomyliłem się. Te 1.35v to było gdy próbowałem OCnąć na 4500. Właśnie sprawdziłem na 4400, Offset +0.005, LLC4 pod obciążeniem jest do 1.320v. Na takich ustawieniach trochę katowania OCCT i Prime95 przechodzi z max temp 62*C.

 

Jednak rozczarowałem się że nie chce wejść na 4500. Fajnie że jest 4.4 ale liczyłem na więcej. Na profilu w biosie 4.6ghz też nie się zawiesza. Jakiś 'Multiplier Wall', najpewniej byle jaka sztuka mi się chyba trafiła. Najlepsze są chyba niedługo po premierze procka?

Może jeszcze o czymś zapomniałem? Widziałem taką opcję "Additional Turbo Voltage". Można by z ciekawości spróbować podjechać z Vcore pod prawie 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień cieszyłem się stabilnym systemem. Cieszyłem się aż do dziś :)

 

Sypnęło błędem 124

 

Co będzie lepsze. Zejście z LLC5 na LLC4 czy zmiana offset z 0.005 na 0.010 ?

Inna opcja, której jeszcze nie ruszałem to additional turbo voltage.

 

Wskazówka dlaczego dana opcja powinna być lepsza będzie na wagę złota.

 

Jeśli ma to jakieś znaczenie to wspomnę jeszcze, że BSOD pojawił się jak gordian knotem jakiś filmik z gry konwertowałem więc raczej problem ze stressem, a nie idle.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem z postawieniem pytania zmieniłem wartości w uefi.

na razie zmieniłem additional turbo voltage na 0.004 żeby idle nie ruszać. Tu mam pytanie, z którym sam sobie nie poradzę bo nie mam miernika, a w programach napięcie nawet przy ciągłym obciążeniu 100% skacze mi raz w górę raz w dół

 

Ile V dodaje ustawienie auto?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozczarowałem się że nie chce wejść na 4500. Fajnie że jest 4.4 ale liczyłem na więcej. Na profilu w biosie 4.6ghz też nie się zawiesza. Jakiś 'Multiplier Wall', najpewniej byle jaka sztuka mi się chyba trafiła. Najlepsze są chyba niedługo po premierze procka?

Może jeszcze o czymś zapomniałem? Widziałem taką opcję "Additional Turbo Voltage". Można by z ciekawości spróbować podjechać z Vcore pod prawie 1.4v.

 

Spróbuj podbić napięcie RAM o ~0,05 V, podnieś CPU PLL i PCH Voltage o 0,02 - 0,03 V. Spróbuj pobawić się limitami - ustaw np. 300/300/250. Może coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu to bidnie, że dmucha w górę. Tak jak Bóg przykazał się nie dało? Jakąś fotką możesz się podzielić?

 

Niestety nie, za duże radiatory na pamięciach mam... Na górze są 2 wentyle które wyciągają to co serwuje im wentyl z mugena.

 

Załączone zdjęcie jest słabej jakości i jest bardzo stare, z kwietnia zaraz po złożeniu sprzętu. Nowe zrobię dzisiaj.

 

post-14937-0-46936500-1316159028_thumb.jpg

 

Mimo wentylatorów na górze nie mam kurzu w obudowie - gdy komputer pracuje wentylatory wyciągają powietrze. Gdy nie pracuje przykrywam sobie górę obudowy i też nie ma którędy się kurzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny bezsens.

Masz rev. B czyli zestaw montażowy pod s.1155, a i tak wstawiłeś go w otwory dla s.775 bo masz okręcony.

Kości pamięci byś dał w białe sloty i wentylator oparł o nie i by weszło z wydmuchem na tył. Ja tak zmieścilem

Grafa ci działa w trybie x8.

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wentylator jest założony na węższą stronę Mugena, przez co:

a) wystaje poza obrys i część powietrza idzie bokiem;

b) nie dmucha bezpośrednio na 5 heatpipe'ów, tylko na 2.

 

Nie rozumiem za bardzo idei kupowania wysokich pamięci pod Sandy, szczególnie wtedy kiedy ma się zamiar dołożyć do tego duże chłodzenie cepa. I tak kręcenie RAMu tej platformie praktycznie nic nie daje, no może poza syntetykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam jak w asrock p67 pro3 wyłączyć to żeby procek nie zmieiał napiecie i mnożnika w spoczynuku? w poradniku jest napisane żeby wyłączyć EIST i C1E lecz znalazłem tylko opcję C1E a tej drugiej nie moge może ona jakoś inaczej sie nazywa? proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

nie widziałem tam opcji mnożnika na auto. :(

mam ustawione manual i wartość 49

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie małe pytania:

 

1. Co to jest spread spectrum łatwo znaleźć. Czy te zakłócenia elektromagnetyczne szkodzą ludziom czy chodzi o sprzęt elektroniczny w pobliżu komputera?

 

2. W różnych poradnikach na temat OC zalecane jest wyłączenie c3, c6 itd. Na jakiej zasadzie działają te funkcje? Sprzęt ciągnie mniej prądu i przez to może być mniej stabilny? Próbowałem coś na ten temat znaleźć, ale trafiam z reguły na opis nokii c3 i c6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Panowie co tutaj jest ustawione źle:( w żaden sposób nie mogę wyłączyć tego żeby procek nie zbijał mnożnika pod niskim obciążeniem.

post-174386-0-78991100-1316500907_thumb.jpg

post-174386-0-01463700-1316500918_thumb.jpg

post-174386-0-54163500-1316500930_thumb.jpg

post-174386-0-33424000-1316500941_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

pomogło:) do czego te funkcje są? coś jeszcze powinienem przestawić? czasem jest tak że leci blue sccrenn albo zawiesza sie komp ale wtedy jak nic nie robie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już 2 dni temu luk1999 pisał ci, żeby wyłączyć C3/C6.

Poza tym zdradzę ci sekret. Screeny mozna zapisywać F12 kiedy jesteś w UEFi i masz podłączony pendrive.

 

Generalnie z tego co piszesz po prostu twoje OC jest dalekie od stabilnego. Ja przy 5GHz nie musze żadnych opcji oszczędzania energii czy zbijania zegara wyłączać. Komp jest stabilny jak skała w każdych warunkach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które nie kręcą powyżej 4.5 GHz, a mają dual boot'y proponuję wyłączyć Internal PLL Overvoltage, właśnie ta opcja powodowała u mnie ów problem. Z racji, że mam słabą sztukę i 4.5 robi przy 1.344v, a 4.6 przy ponad 1.38v, zatrzymałem się na 4.5, jednak dual boot był dla mnie zmorą, więc starałem się z tym powalczyć, efekt:

-Spread Spectrum na disabled + Internal PLL Overvoltage na enabled = dual boot

-Spread Spectrum na disabled + Internal PLL Overvoltage na disabled = brak dual boot'a

Moja płyta to Asrock P67 PRO3.

EDIT:

U mnie opcja Internal PLL Overvoltage realny wzrost stabilności daje od ~4,8-4,9, tak więc osoby, które mają problem z dualem i taktowania rzędu w/w zachęcam do sprawdzenia stabilności z wyłączoną funkcją IPO, a nóż widelec będzie stabilnie i obejdzie się bez bugu towarzyszącego przy odpalaniu kompa ;)

Edytowane przez Radzinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...