Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

korzystniej byłoby gdyby się wymiany opóźniły :lol2: w końcu i tak większość świadomych problemu użytkowników przepięła się na SATA3

Z68 była by dla mnie strzałem w 10 B-)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam im teraz niczego nie bede oddawal :P sami sie przyznali do wady wiec oddam na niezgodnosc jak wyjda Z68 albo nawet nowe plyty pod ivy bridge

 

 

...i odda im ktos plyte na wymiane miesiac przed wyjsciem z68? ;)

 

pozyjemy zobaczymy czy tak łatwo bedzie, chyba są ustalone terminy od do jak dobrze pamiętam

 

Przykład

 

Aby dokonać wymiany płyty lub uzyskać zwrot gotówki należy w terminie do 30 kwietnia 2011 roku zgłosić się do miejsca zakupu produktu lub zarejestrować w firmie ASUS. W celu ułatwienia polskim użytkownikom procesu wymiany płyty, firma ASUS uruchomi specjalną stronę, na której będzie można zarejestrować swój produkt, by zostać później automatycznie poinformowanym o dostępności produktu na wymianę w miejscu zakupu.

 

asrock ma tez ustalony termin,itd...itd....

 

Czyli problem mam rozwiązany :D :D Biorę wersję z uwalonym chipsetem. Intelowi się odbiło za te przesadnie zawyżone ceny ich układów. ;)

 

płyty już się pojawiają kwestia paru dni,msi,asus i biostar już umnie dostępny, rozeszły się jak świeże bułki, za kilka dni reszta dołączy.

Lepiej poczekać i mieć problem z głowy.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy czy tak łatwo bedzie, chyba są ustalone terminy od do jak dobrze pamiętam

 

W PL gwarancja jest dobra wola producenta, nie jest obowiazkowa ;) mamy niezgodnosc towaru z umowa. Jezeli produkt ma wade w ciagu 2 lat mozna domagac sie wymiany na nowy, pozbawiony tej wady, a tutaj nie bedzie zadnego problemu z jej udowodnieniem, bo sami sie przyznali :P takze te oficjalne stanowiska sa g***** warte - wymienic mozemy w ciagu 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że to będzie takie banalne? Bo nie będzie. W ciągu dwóch miesięcy od dowiedzenia się o fakcie niezgodności z umową, powinieneś skierować pod adresem sprzedawcy swoje roszczenie. Jak skierujesz to sprzedawca ustala warunki. Jak nie skierujesz, to będziesz musiał wykazać, że o wadzie nie wiedziałeś. Co potencjalnie wydaje się dosyć trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że to będzie takie banalne? Bo nie będzie. W ciągu dwóch miesięcy od dowiedzenia się o fakcie niezgodności z umową, powinieneś skierować pod adresem sprzedawcy swoje roszczenie. Jak skierujesz to sprzedawca ustala warunki. Jak nie skierujesz, to będziesz musiał wykazać, że o wadzie nie wiedziałeś. Co potencjalnie wydaje się dosyć trudne.

 

Nie sprzedawca ustala warunki, tylko ja ;) wymiana na nowy albo naprawa. Jezeli bedzie go to narazalo na nadmierne koszty to zwrot gotowki. Do tego to oni powinni udowodnic, ze o wadzie wiedzialem jezeli chca cos ugrac, a to raczej niemozliwe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL gwarancja jest dobra wola producenta, nie jest obowiazkowa ;) mamy niezgodnosc towaru z umowa. Jezeli produkt ma wade w ciagu 2 lat mozna domagac sie wymiany na nowy, pozbawiony tej wady, a tutaj nie bedzie zadnego problemu z jej udowodnieniem, bo sami sie przyznali :P takze te oficjalne stanowiska sa g***** warte - wymienic mozemy w ciagu 2 lat.

 

Aby dokonać wymiany płyty lub uzyskać zwrot gotówki należy w terminie do 30 kwietnia 2011 roku zgłosić się do miejsca zakupu produktu lub zarejestrować w firmie ASUS. W celu ułatwienia polskim użytkownikom procesu wymiany płyty, firma ASUS uruchomi specjalną stronę, na której będzie można zarejestrować swój produkt, by zostać później automatycznie poinformowanym o dostępności produktu na wymianę w miejscu zakupu.

to z polskiego oddział każdy region ma inną zasadę, ja tylko życzę powodzenia po terminach, w normalnych gwarancjach były wałki i nie chcieli uznawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawca ustala warunki, tylko ja ;) wymiana na nowy albo naprawa. Jezeli bedzie go to narazalo na nadmierne koszty to zwrot gotowki. Do tego to oni powinni udowodnic, ze o wadzie wiedzialem jezeli chca cos ugrac, a to raczej niemozliwe :P

 

A to nie ty musisz udowodnic, ze cos jest nie tak ? Nie zebym szukal dziury w calym ;) ale w tej sytuacji to, ze producent sie przyznal, ze w pewnym % wystepuje blad nie kwalifikuje Ci od razu do tego procenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 5%-15% sprzedanego ogółu w ciągu 3lat , po terminie bedzie musiał udowodnić że problem występuje z HDD na sata2, no ale pożyjemy zobaczymy może sie załapie w tym %

 

W PL gwarancja jest dobra wola producenta, nie jest obowiazkowa ;) mamy niezgodnosc towaru z umowa. Jezeli produkt ma wade w ciagu 2 lat mozna domagac sie wymiany na nowy, pozbawiony tej wady, a tutaj nie bedzie zadnego problemu z jej udowodnieniem, bo sami sie przyznali :P takze te oficjalne stanowiska sa g***** warte - wymienic mozemy w ciagu 2 lat.

 

tylko zapomiałeś dobrze doczytać stanowisko intela Może występować w danym okresie czasu i w pewnym stpniu procentowym. Jeżeli ci się problem nie będzie ukazywał mimo że jest to wada w chipie to możesz zapomnieć o wymianie po terminach.

Tym spsobem wszystkie PI mogłeś sobie wymieniać bo był błąd B3 i ciekawe czy być wymienił jak byś tego nie dowiódł.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad wystepuje we wszystkich chipsetach b2. Wg intela moze sie w ciagu 3 lat ujawnic w 5-15% plyt, a po tych 3 latach coraz wiecej ukladow bedzie padalo. Przy podwyzszonej temperaturze proces degradacji ulega przyspieszeniu... Ja tam niczego nie oddaje ;]

 

O PI malo kto wiedzial, a i ustawa obowiazuje od 2002 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pomyśl o pożniejszej odsprzedarzy płyty ile stracisz bo każdy bedzie się patrzył na to czy masz dobrą rewizję.

a co ma data ustawy do do Phenom I jak ten dużo dużo później wyszedł

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem - oddaje, ale nie na program asusa, tylko wtedy kiedy bedzie mi wygodnie na niezgodnosc :P wg mnie przejdzie, zdam relacje kiedy wyjdzie Z68 albo nowe uklady pod ivy bridge ;]

 

Co do PI to myslalem ze chodzi o pentium jeden i slynny blad fdiv ;) tamten tez kosztowal intela z 500 mln $. O phenomie nawet nie wiedzialem, ze cos bylo nie tak, ale jezeli nie byla to jakas nieznaczna niezgodnosc to oczywiscie mozna go bylo oddac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem - oddaje, ale nie na program asusa, tylko wtedy kiedy bedzie mi wygodnie na niezgodnosc :P wg mnie przejdzie, zdam relacje kiedy wyjdzie Z68 albo nowe uklady pod ivy bridge ;]

 

Co do PI to myslalem ze chodzi o pentium jeden i slynny blad fdiv ;) tamten tez kosztowal intela z 500 mln $. O phenomie nawet nie wiedzialem, ze cos bylo nie tak, ale jezeli nie byla to jakas nieznaczna niezgodnosc to oczywiscie mozna go bylo oddac :P

 

to wtedy udowadzniasz że SATA2 spadło ci na wydajnośći albo padło.

Powodzenia.

A jak ci się nie ukaże spadek wydajności albo nie padnie sata2 zostajesz z b2 do tego momętu aż się proplem ukaże i żeby nie było już po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestan ;) powiedzialem juz co zrobie i w razie problemow ze sprzedawca dam znac czy sad podzieli Twoje zdanie ;)

 

@radiergummi, ale ja nie mam nic przeciwko wymianie na b3 ;) po prostu chce to zrobic kiedy mi bedzie pasowalo

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nic ci z tego nie wyjdzie. Sprzedawca zaoferuje ci wymianę na B3 i nie będziesz miał nic do mruknięcia.

 

po to właśnie są te terminy że ktoś nie chciał sobie sprzętu wymienić z xxx czasu z tego punktu, bo ukazanie tej wady to bedzie bardzo duża loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum ładnie aczkolwiek troszkę krzywo siedzi na Extreme4. A płyta ładniutka. Zaraz przykręcam do budy. C300 musiałem przykręcić jednym wkrętem do zatoki 3,5. W NZXT LEXA nie ma miejsca na 2,5 a szkoda. Ale raczej nie powinno być problemu. Trzyma się sztywna. Ew. się podłoży jakiś mały pier..lnik. Na razie jestem zadowolony. Ale bardziej jak się pozbędę tego laptopa napędzonego Celeronem z Vista na pokładzie. O zgrozo :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO zdaje się jest zatoka 3.5 ;) Na FFD i małe dyski ;) ? Tam mam zamontowane to USB z przodu i faktycznie weszło by tam SSD na tą blaszkę. Ale już nie chce mi się bawić teraz z kablami i ponownie tego rozkręcać. Może później przełożę. W każdym razie zestaw śmiga jak na razie bardzo dobrze. Szkokiem dla mnie było postawienie systemu na SSD, a jeszcze większym odpalanie tego. Zawsze miałem tak ustawione, że Firefox odpalony z 3 kartami (m.in PPC ;) ) sam się włączał po starcie i trwało to chwilkę. Mogłem pójść do kibla czy coś. Teraz trwa to parę sekund. Na tyle szybko, że modem nie zdąży się połączyć z netem. W rezultacie mam włączony Firefox, ale wszystkie 3 karty są w trybie offline :) Da się to jakoś opóźnić :lol: ?

 

Radiergummi jakbyś miał chęci i czas to prosiłbym Cie o zrzuty z ustawień BIOSA jakie masz, albo chociaż podać jakie poszczególne napięcia masz ustawione. Chciałbym zacząć od góry że tak powiem. To znaczy od 5.0 ghz i (oby nie) w dół. Wolałbym aby wszystko było ustawione na sztywno. To znaczy, żeby mi płyta podczas obciążenia podała takie napięcia jakie potrzebuje. Myślę że te 1.328v lub nieco wyżej. Oczywiście nie będę ustawiał dokładnie jak u Ciebie, ale będę miał przynajmniej jakieś wytyczne. Może to być na PW, a może i tutaj. Akurat może komuś pomożesz.

 

Co do montażu Karakorum to leży on krzywo, bo otwory montażowe są lekko na skos., ale zdaje się dobrze chłodzi. W IDLE mam ok 30-32 'C na def. taktowaniu czyli 3.3 ghz. Myślę, że to w miarę ok ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wzoruj sie na jego procku, bo ma BARDZO dobra sztuke ;] na poczatek sprawdz 4.7 , 4.8 ghz na 1.4 i zobacz ile Ci sie uda zjechac z napieciem.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje. Chodziło mi o zatokę 3,5". Generalnie czekałem, aż w końcu zabierzesz się za kręcenie i coś naskrobiesz. Wgraj nowe UEFI o którym pisałem wyżej.

 

Paczkę świeżych screenów dam jak wrócę z pracy. Ale jak w tym temacie cofniesz się o parę stron to też coś znajdziesz.

 

CPU:

CPU Ratio Settings - Manual

Max Ratio - 50

Internal PPL OverVoltage - Enabled

Intel Speed Step Technology - Enabled

|- Turbo Boost Limit - Manual:

|- Short (W) - 255

|- Long (W) - 255

|- Long (Sec.) - 1

|-Additional Turbo Voltage - Auto

Core Current Limit - 300

BCLK - 100

Spread Spectum - Disabled

 

Voltages Control:

Power Saving Mode - Enabled

CPU Core Volt - Offset 0,040

CPU LLC - Auto (ustawia Level 5, zauważ, że na różnych levelach ten sam offset daje inne napięcie)

DRAM - Auto

PCH - Auto

CPU PLL - 1,709

VTT Volt - 1,051

VCCSA Voltage - Auto

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o resztę napięć:

 

PCH Core Voltage

CPU PLL

VCCIO

itd...

 

No i czy np. Spread Spectrum powinno być włączone. Takie właśnie podstawowe rzeczy. Chodzi o to, by na przykład po włączeniu jakiegoś bencha od razu ustawiło sie domyślnie na powiedzmy 1.4v i x47. I tylko takie maksymalne napięcie. Albo w ogóle żeby na stałe było 4.7 ghz jak się da ;) Raider jakbyś dał te swoje ustawienia to byłbym wdzięczny. Na razie czytam co nieco na necie o OC SB, ale Twoje ustawienia też sie przydadzą ;)

 

 

EDIT. Dobra dzięki. Teraz tylko muszę się dowiedzieć jak wgrać BIOS , bo nigdy ASRocka nie miałem ajj ;)

 

p.s nie bić ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta próbowałem tak. Sformatowałem pena na FAT 32. Wrzuciłem ten plik P67EXT41.61 i z poziomu UEFI wrzuciłem Instant Flash. I nie wykrywa urządzenia. Nie mam FFD, ale moze z windy jakoś się da ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...