Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby tak było faktycznie to byś nie miał tego problemu.

Poza tym ustawienie BCLK na 104MHz przyspieszy ci procka o zawrotne 130MHz.

Skoro masz zapędy na OC to trzeba było nie kupować procesora, który się do tego nie nadaje.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest banalnie proste a ty dalej się z tym motasz.

Ściągasz plik z uefi i po wypakowaniu kopiujesz go na pendrive sformatowany na fat32. Jeśli nie działała to albo robisz coś źle, albo zmień pendrive.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest banalnie proste a ty dalej się z tym motasz.

Ściągasz plik z uefi i po wypakowaniu kopiujesz go na pendrive sformatowany na fat32. Jeśli nie działała to albo robisz coś źle, albo zmień pendrive.

 

Domyslam sie, ze proste. Flashowalem juz BIOSy na 2-3 plytach i wszystko dzialalo, a tutaj klops. Wrzucalem juz mniejsza karte pamieci w adapter USB i tez nie dziala. Bawilem sie opcjami USB w BIOS'e i tez nic. Bede sie jeszcze bawil, ale dla pewnosci zapytalem czy to ma jakies znaczenie w tym przypadku. W poprzednich mialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMIOVT to jakiś rejestr, któremu można przypisać pomiar temperatury.

 

Jak masz ochotę to poczytaj sobie: http://www.nuvoton.com/hq/enu/ProductAndSales/ProductLines/ComputerIC/SuperIO/LPCSuperIOforDesktopAndServer/Documents/NCT5577D.pdf

 

Możesz też porównać sobie temp w innych programach typu HWiNFO64 czy AIDA64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak jest z tym biosem do ASRock P67 Pro3 B3? Jaki wgrać jaki polecacie mam aktualnie 2.00 ten oryginalny jaki był od nowości kupna płyty. podkręcałem na nim procka i5 2500k i nie było problemów 4,9Ghz na 1,45v. Na FIX napięcie. Co nowego wprowadza bios w wersji 2.02 nawet nie ma go na oficjalnej stornie Asrock to te nowe są nie oficjalne bezpieczne?

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też że na tym pierwszym ekranie post jest wpis "Error! System cannot locate HECI protocol!"

 

problme z HECI protocol i automatycznie ekranem startowym został naprawiony przez wgranie biosu 2.02C, reszta niestety bez poprawy ponaddto pojawiają się także ekrany BSOD

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://europe.asrock.com/downloadsite/bios/1155/P67%20Pro3(L3.01)ROM.zip

 

Supports Intel's next generation 22nm CPU.

To support Intel's next generation 22nm CPU, corresponding BIOS, and drivers update are required.

Click here to download required Intel ME

 

* After updating this BIOS, please flash newer versions only.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://europe.asrock.com/downloadsite/bios/1155/P67%20Pro3(L3.01)ROM.zip

 

Supports Intel's next generation 22nm CPU.

To support Intel's next generation 22nm CPU, corresponding BIOS, and drivers update are required.

Click here to download required Intel ME

 

* After updating this BIOS, please flash newer versions only.

 

Pro 3 też ale extreme 4 performnacce pro se czekają nadal ;)

 

 

Wszystko z dzisiaj , więc chyba update in progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nie ma powrotu do starych UEFI po wgraniu tych ze wsparciem dla Ivy.

Wynika to z faktu aktualizacji Intel ME Firmware z wersji 7 na 8.

 

@kwasior500

 

Naucz się robić screeny (F12 + włożony pendrive)

Dali Internet flash?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nie ma powrotu do starych UEFI po wgraniu tych ze wsparciem dla Ivy.

Wynika to z faktu aktualizacji Intel ME Firmware z wersji 7 na 8.

 

Hmm.. powinniśmy się tym jakoś specjalnie przejmować ? Albo inaczej: czy są jakieś przyczyny dla których mógłbym chcieć wrócić do starego UEFI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrał ktoś ten najnowszy beta bios (L3.02) do Extreme 4? U mnie jakoś nie daje rady przez Instant Flash. Plik biosu jest niewidoczny i nie da się zrobić flashu.

Wszystkie inne wersje biosu są widoczne na tym samym pendrivie, a ten beta jakoś nie, chociaż rozmiar się zgadza. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nie ma powrotu do starych UEFI po wgraniu tych ze wsparciem dla Ivy.

Wynika to z faktu aktualizacji Intel ME Firmware z wersji 7 na 8.

 

1. A co by się mogło stać gdybym po UEFI 3.01 wgrał 2.00B?

2. W skrócie co to jest to Intel ME /Management Engine? Wujek google pokazuje jeden wielki burdel a po polsku nic konkretnego...

 

Widzę po zdjęciach, że zmieniono grafikę UEFI ;]

 

Na fotce nr 5 widzę Intel Smart Connect Technology "(...)która pozwala na ciągłą aktualizację treści na komputerze, który aktualnie przełączony jest w tryb gotowości. Pomysł polega na okresowym „budzeniu się” komputera i sprawdzaniu poczty oraz innych aktualnie używanych kanałów informacji."

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ASROCKa Z68 PRO 3 no i 1sza zgwozdka.

Pod obciazeniem "spada " mi mnoznik .

Powylaczalem wszystko co wiem typu eist c1 c3 c6 a pod obciazeniem linem mnoznik mi spada z 44 na 38.. w idle jest 44. Kto szybko pomoze?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo.

Z Extreme4 gen3 nie ma problemu. Bios rozpoznany z pen'a

Instalacja przebiega dwuetapowo najpierw własciwy bios a po restarcie OROM (chyba - akurat nie sledziłem ekranu)

 

Jezeli po instalacji ktos bedzie mial jedno nie rozpoznane urządzenie nalezy wgrac Intel Smart Connect

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...