Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie ślepi górą, na samym dole strony nabazgrane mikrą czcionka znalazłem:

-The charging capability may vary with different power supply design. The more +5V standby current provided, the better charge efficiency you get.

-If you could not find the Deep S5 option, please set BIOS > Advanced > ACPI Settings > "PCI Devices Power On" as [Enabled].

Dzieki za czujność. Byłem święcie przekonany że apcja odpowiada za uruchomienie kompa - coś jak WakeOnLan

 

Nowa beta nadal nie rozpoznaje poprawnie XMP (a z tego co wyczytalem u włoskich kolegow to problemy z pamięcią byly wlasnie przyczyną wycofania biosow)

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się poprawione UEFI dla chyba wszystkich płyt P67/Z68. Na xtremesystems koleś pisze o lepszym OC:

 

**Official** Asrock Z68 Extreme4 thread. Share your experiences, OCs & tech issues! - Page 23

 

 

Dzięki

Ja już na nowym L2.04 w porównaniu do L2.03 nie zauwazyłem zadnych zmian. Extreme3 Gen3

Dalej XMP wykrywa mi Command rate 2N a wcześniejsze biosy 1N , RAID orom identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały ten nowy bios 3.01 , znikła opcja pci legacy i winda startuje dłużej :lol:

 

Na plus zamiast 3.2gb jest dostępne teraz 3.5gb na 32bit systemie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmień płytę główną

 

NIe bardzo rozumiem czemu mam zmieniac plyte glowna...

 

Spokojnie

 

Masz przy 4,5Ghz napięcie w OCCT 1,34v max 1,37v i temp 74 stopnie w Intelburn czy linx temperatura odobije do 85stopni czyli za duzo.

Ty raczej napięcie dodałeś + 0.1v a nie odjąłeś -0,1v jak piszesz.

Spróbój go trochę odwoltować i sprawdzaj stabilność także przy bezczynnosci (przeglądanie netu itp.) poczytaj na forum

Sprwdz offset + 0,05 a pózniej nic nie dodawaj

(mi chodzi 4,5Ghz na offset - 0,040 a napiecie w OCCT to 1,22v max 1,25v , temp na kijowej paście max 62 stopnie.

 

Load Line Calibration ustaw na 3

 

No widzisz nie dodalem :) mam na 100% -0.100v :D Po ustawieniu Load Line Calibration na 3 mam kompletny zwis:) Reszte napiec mam na auto

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie dodalem :) mam na 100% -0.100v :D Po ustawieniu Load Line Calibration na 3 mam kompletny zwis:) Reszte napiec mam na auto

 

1,34v to ma radiergummi ale przy 5Ghz , przy -0,1 powinieneś mieś napięcie ale ~1,17 a nie 1.34-1.37v

 

Jeśli piszesz ze na pewno odjąłeś to:

Albo musiałeś ustawić "Load Line Calibration na 1" a w tedy płyta zawyża potężnie napięcie (TAK BYŁO NA EXTREME3 GEN3) lub płyta w auto tak ustawia?

Po przestawieniu na LLC 3 i -0.1 napięcie spada do 1,17 i masz zwis.

 

 

Ustaw Load Line Calibration na 3 ale OFSET daj na plus +0,100 (napięcie powinno być podobne lub nawet mniejsze) i dalej kombinuj jak będzie stabilnie daj +0,05 itd.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest konkretna odpowiedz paszis - dzieki. Moze cos ci wpadlo do glowy czemu klawa mi nie dziala jak jestem na ekranie czarnym po bledzie?:)

 

Napisz czy tak było i jakie masz teraz napięcie.

 

Co do klawiaturt to na szybkiego:

 

spróbuj z inną lub

spróbuj ustawisz szynę na 99.9 lub

spróbuj włączyć spead spectrum lub

spróbój na innym USB

 

 

Jaką masz płytę i bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawienu LLC na 3 i ofset na +0.05 mialem prawie 1.4v:D dalem -0.050 i mam 1.320 i juz chyba tak w occt nie skacze. wlasnie testuje.

wiec to llc odpowiadalo za te skoki napiecia.

Widzisz kwasior500 sa ludzie ktorzy umieja pomoc a nie tyko wrzucac idiotyczne obrazki na forum .

 

edit: poranne testy na 4700 - chyba jest OK :)

post-139-0-93617600-1335422166_thumb.jpg

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwer, co Ty masz za chłodzenie, że takie wysokie temp?

 

Hmm a jaki Ty masz tempy i na jakich ustawieniach procka, wentyli i jaki cooler?

Ja mam Zalmana CNPS11X Extreme i tempy mam do 75 stopni (i5 2500K na 4500 1,34v - wentyl Enermax 120mm Cluster PWM UCCL12 na 0k. 600 obrotów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jaki Ty masz tempy i na jakich ustawieniach procka, wentyli i jaki cooler?

Ja mam Zalmana CNPS11X Extreme i tempy mam do 75 stopni (i5 2500K na 4500 1,34v - wentyl Enermax 120mm Cluster PWM UCCL12 na 0k. 600 obrotów).

 

1400 obrotów to mozliwa temp. Ale ja wole cisze.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawienu LLC na 3 i ofset na +0.05 mialem prawie 1.4v:D dalem -0.050 i mam 1.320 i juz chyba tak w occt nie skacze. wlasnie testuje.

wiec to llc odpowiadalo za te skoki napiecia.

Widzisz kwasior500 sa ludzie ktorzy umieja pomoc a nie tyko wrzucac idiotyczne obrazki na forum .

 

edit: poranne testy na 4700 - chyba jest OK :)

 

4700 przy tym samym napięciu i tej samej temp. i napięciu to spory skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory skok tzn?

Zainstalowalem tenVirtu MVP - ale to nadal tylko wersja evaluateuation copy... Skad pełna zgarnąc?

 

aha mimo przepinania klawy na inne porty usb to nadal nie dziala ona na czarnym ekranie gdy jest awaria systemu :( Strasznie mnie to wkurza bo musze czekac te parenascie sekund i zawsze wybiera mi sie naprawa systemu.

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu zrozumiecie, że Virtu to przereklamowany shit? Kolejna warstwa programowa, która powoduje więcej szkód niż pożytku.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Jeżeli Virtu pozwalałoby na całkowite wyłączenie karty podczas pracy z aplikacjami typu przeglądarka to dla mnie aplikacja warta zainstalowania. W obecnej formie to tak jak napisałeś wiecej kłopotów niż pożytku.

 

Btw zaryzykowalem i zrobilem downgrade z bety do 1.20. Dziala noralnie jednak po zakonczeniu POSTu pojawia sie komunikat ze jest problem z MEI. Po za tym win laduje sie i pracuje bez problemow. Na becie zaliczam BSODy 1E pomimo podniesienia vcore w stosunku do ustawien z 1.20

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu zrozumiecie, że Virtu to przereklamowany shit? Kolejna warstwa programowa, która powoduje więcej szkód niż pożytku.

 

 

Wręcz pzeciwnie Virtu to dokonała sprawa , w koncu ta grafika wbudowana w CPU do czegoś się przydaje.

To taka sama warstwa programowa jak sterowniki w grafice , tu częś pracy robi GPU zaszyty w procu , a potrafi np. zakodować wideo kilkukrotnie szybciej jak CPU lub wypasiona grafika za 1800zł

 

Virtu MVP dopiero startuje ma jeszcze swoje słabości ale z dnia na dzien jest lepiej (tak samo jak było z SLI) , to daje niezłego kopa a bedzie jeszcze lepiej to tak jak gbybyś miał grafikę za 400zł a nagle masz wydajność jak na tej za 1000zł. MAŁO?

Dodatkowo taki HD3000 zaszyty w 2500k kręci się z 1100 do 1700Mhz bez zmiany napięcia , a po lekkim dowoltowaniu masz 1900-1950Mhz.

 

Jutro wyjdą karty które po przełączeniu na GPU w CPU zadowolą sie minimalną iloscią energii czyli spora oszczędność energii.

 

Tu jeden z pierwszych oficjalnych testów Lucid Virtu MVP (HyperFormance) Tested with ASRock Z77 and Intel Ivy Bridge :: TweakTown USA Edition

 

Lucid MVP GPU boost - Rage3D Discussion Area tak to wygląda

 

 

Nalezy tez pametac ze bedą masy opini testów krytykujących tą technologię!!! czyli płatna dezinformacja

Jest to potęzny cios w sprzedaż kart , zamiast kupić nową 2x drozszą i o 30% wydajnieszą właczamy MVP (HyperFormance) i mamy to samo, przy tym dodatkowo lepszy obraz dzięki V-SYNC

 

Filmy

ASRock Virtu MVP - HyperFormance Demo

 

Lucid's Virtu MVP VSYNC

Edytowane przez paszis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz linki a nie rozumiesz co przekazują. Poza tym już widzę jak na co dzień wykorzystujesz QuickSync.

 

 

Po pierwsze dlaczego nie rozumiem co przekazują? przekazują dokładnie to o czym pisałem duzy wrost wydajności są i błedy które poprawiają, tak samo było na początku SLI Nvidi i z każdymi sterownikami się poprawiało.

 

Po drugie gdzie ty widzisz abym pisał o uzywaniu QuickSync , podałem tylko szybkość kodowania wideo QuickSync jako przykład mozliwości tego GPU , ja tego nie uzywam ale wielu osobom może się przydać.

Natomiast MVP użyje już cała masa w grach , nawet mając b.mocną k.g przyda się im vsync.

 

Ja bym oczywiście wolał zamiast tej grafiki w CPU dodatkowo 2 jądra CPU , ale jak już to jest w tym CPU to niech się do czegoś przyda , to jest spora moc obliczeniowa która stoi u większości użytkowników odłogiem.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...