Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie testy

Lucid Virtu MVP (HyperFormance) Tested with ASRock Z77 and Intel Ivy Bridge :: TweakTown USA Edition

Czasem jest lepiej a czasem połączenie mocy dwóch "grafik" jednak spowalnia gry.

Kurde a ja mam P67...

 

 

Spowalnia ale w rozdzielczości 2560 x1600 masz taką :rolleyes: poniżej wzrost do 60% na kartach Nvidi, Ati narazie trochę mniej.

 

 

No to na Z77 niby ma jakis sens - ciekawe jak na Z68...

 

Na Z68 Hx działa identycznie jak na Z77 Hx te chpsety prócz natywnego USB3 niczym się nie róznią.

 

Róznica jest taka ze do niektórych płyt dostaniesz darmowy soft VIRTU MVP

 

http://www.lucidlogix.com/product-virtu-mvp.html strona producenta VIRTU MVP

""Designed for the next generation of Intel Sandy Bridge Z68/H67/H61 and other Intel integrated graphics as well as many AMD processor-based notebooks.""

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 60%?! :P W metro 2033 na GTX 680 wzrost ze 108 do 116 fps to 8,8%. W Dirt 3 na Nvidii drastyczny spadek ze 123 do 109 fps czyli -11.3%, a ATI tym razem wyraźny wzrost o 42% czyli ze 73 do 104fps. Mafia II u Nvidi wzrost o 10%. 3DMark11 - Nvidia wzrost o 40%, ATI 39,5%. Cały czas biore pod uwagę rozdzielczość FullHD. Skoro są takie wahania to pewnie to wina sterowników.

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtu to chałtura i hochsztaplerstwo. W teście na PurePC HD4000 nie potrafi uruchomić Dirt3 a niby w połączeniu z kartą AMD daje 42% przyspieszenia? Chyba tylko największy naiwniak w to uwierzy. Już czytałem opinie, że licznik FPS podskakuje, ale występuje microstutering i przycięcia. Zatem zyskujemy puste FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtu to chałtura i hochsztaplerstwo. W teście na PurePC HD4000 nie potrafi uruchomić Dirt3 a niby w połączeniu z kartą AMD daje 42% przyspieszenia? Chyba tylko największy naiwniak w to uwierzy. Już czytałem opinie, że licznik FPS podskakuje, ale występuje microstutering i przycięcia. Zatem zyskujemy puste FPS.

 

 

Ty masz pojęcie w jaki sposób jet to realizowane? tak to po częsci oszustwo tak jak wszystko co widzisz na ekranie usuwają sceny których i tak nie sa widoczne.

Są czasami błedy ale jak pisałem juz kilkakrotnie to dopiero początek , tak samo było z SLI Nvidi były błedy a czasami zerowy przyrost wydajnosci to wspiera takze.

To jest wreszcie COŚ co wykozysta wbudowaną w CPU grafikę KTÓRA OBENIE NIE ROBI NIC A MA DOŚĆ SPORĄ MOC OBLICZENIOWĄ.

Gigabyte reklamuje to jako przejscie z karty za 240 USD na 600usd za free. (PRZESADZA)

 

 

 

 

 

 

Jakie 60%?! :P W metro 2033 na GTX 680 wzrost ze 108 do 116 fps to 8,8%. W Dirt 3 na Nvidii drastyczny spadek ze 123 do 109 fps czyli -11.3%, a ATI tym razem wyraźny wzrost o 42% czyli ze 73 do 104fps. Mafia II u Nvidi wzrost o 10%. 3DMark11 - Nvidia wzrost o 40%, ATI 39,5%. Cały czas biore pod uwagę rozdzielczość FullHD. Skoro są takie wahania to pewnie to wina sterowników.

 

 

Czy ja pisałem ze jest to 60% ? DO 60% a w niektórych wcale

To dopiero początek, oficjanie virtu mvp pokazało się kilka dni temu a aplikacja datowana na Mar 12, 2012

Edytowane przez paszis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czegos nie rozumiem, Virtu wszedzie reklamuja, ze w 2D uzywa karty graficznej wbudowanej w proca, a karta w PCIex dziala w najnizszym trybie.

Radeony 7000 najnizszy tryb maja Zero Core Power - pobor 3W.

Na forum pisza, ze to nie dziala, ze Radeon bedzie dzialal jak w 2D... Jak to wiec jest?

 

 

Ja to moge potestowac, watomierz jest itp.

Moze ktos na kilka dni pozyczyc np 7750?

Testy opisze na forum.

 

 

Róznica jest taka ze do niektórych płyt dostaniesz darmowy soft VIRTU MVP

Do jakich plyt jest darmowa wersja? Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czegos nie rozumiem, Virtu wszedzie reklamuja, ze w 2D uzywa karty graficznej wbudowanej w proca, a karta w PCIex dziala w najnizszym trybie.

Radeony 7000 najnizszy tryb maja Zero Core Power - pobor 3W.

Na forum pisza, ze to nie dziala, ze Radeon bedzie dzialal jak w 2D... Jak to wiec jest?

 

 

Ja to moge potestowac, watomierz jest itp.

Moze ktos na kilka dni pozyczyc np 7750?

Testy opisze na forum.

 

 

 

Do jakich plyt jest darmowa wersja?

 

 

Mylisz zwykłe Virtu z Virtu MVP , a tu mowa o czymś zupełnie innym innym

 

Zwyłe witru dawali do wszystkich z68 h67 itd , teraz do niektórych dodają Virtu MVP.:razz: na na płytach i opokaowaniu masz znaczek Virtu MVP obok SLI i CrossFire ale mozna to zaintalować na kazej z z68 hx ,z77 hx a jutro nawet będzie działać na grafikach zaszytych w CPU AMD

Zobacz tu na płycie Z77 extreme 6 Lucid Virtu MVP (HyperFormance) Tested with ASRock Z77 and Intel Ivy Bridge :: TweakTown USA Edition

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myle, to i to chcialbym przetestowac po prostu :)

Choc powiem szczerze dla mnie istotniejsze byloby oszczedzanie energii przez Zero Core Power.

 

Sory źle doczytałem :mur:

 

Oszczędność spora bo w np. w 2d taki HD3000 bierze minimalne 0,6W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak myslalem, czyli jesli w 2D uzywaloby sie HD3000, a Radeon bylby wprowadzony w tryb Zero Core Power pobieralby on okolo 3W.

 

 

Juz pisze o co mi dokladnie chodzi:

 

Obecnie caly konfig zre 62W podczas pracy w idle, co jest swietnym wynikiem.

Jesli Radeon bylby wprowadzany w tryb Zero Core Power, caly sprzet z nim zarlby w 2D powiedzmy 65W.

Jesli Radeon mimo korzystania z integry dzialalby w trybie 2D pobor pradu wzrasta do okolo 80W.

 

 

Dlatego pytaniem jest jak dziala Virtu, czy uaktywnia Zero Core Power, jesli tak - tylko seria 7000 wchodzi w gre, jesli nie biore 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak myslalem, czyli jesli w 2D uzywaloby sie HD3000, a Radeon bylby wprowadzony w tryb Zero Core Power pobieralby on okolo 3W.

 

1. Czy to działa też z kartami Nvidii, np GTX 460?

2. Czy taki trik JUŻ działa i jest obługiwany czy teoretycznie ma być wprowadzony w oprogramowaniu, w Uefi?

3. Trzeba mieć dwa kable do monitora w takim przypadku czy sygnał idzie przez kartę graficzną z procesorowej "grafiki" jak w przypadku dźwięwku do wyjścia HDMI?

 

Bo jeśli tak to myśłabym o wymianie P67 Pro 3 na Z77 Pro3, która dostaje Virtu Universal MVP. ASRock > Products > Z77 Pro3

Mógłbym zazczędzić dużo prądu. Takie rozwiązenie zauważyłem jest już chociażby w laptopie LENOVO IdeaPad Z570 czy Lenovo IdeaPad Y570 z grafiką GT 555M, który w Trybie oszczędzania energii 2D pobiera tylko 18 W

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_i_czas_pracy-4380/strona/16654.html

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Zero Core Power maja tylko Radeony z serii 7000.

Nawet chyba Kepler nie wprowadza tego trybu - ale glowy sobie uciac nie dam.

 

 

Ja chcialbym sprawdzic ale niestety nie mam skad pozyczyc np Radka 7750...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez tak myslalem, czyli jesli w 2D uzywaloby sie HD3000, a Radeon bylby wprowadzony w tryb Zero Core Power pobieralby on okolo 3W.

 

 

Juz pisze o co mi dokladnie chodzi:

 

Obecnie caly konfig zre 62W podczas pracy w idle, co jest swietnym wynikiem.

Jesli Radeon bylby wprowadzany w tryb Zero Core Power, caly sprzet z nim zarlby w 2D powiedzmy 65W.

Jesli Radeon mimo korzystania z integry dzialalby w trybie 2D pobor pradu wzrasta do okolo 80W.

 

 

Dlatego pytaniem jest jak dziala Virtu, czy uaktywnia Zero Core Power, jesli tak - tylko seria 7000 wchodzi w gre, jesli nie biore 6850.

 

Tu sprawa najważniejsza ile taka karta bierze w w 2D a ile w tybie niby "Zero Core Power",jesli powiedzmy tylko 8W w 2D a w trybie "Zero Core Power" niby zero a tak naprawdę 3W to moze się okazać ze wiele oszczędnosci nie będzie.

Gdzieś widziałem testy i róznica o ile się nie mylę wynosiła tylko ~6-8W , (ale to było dawno temu) być moze dziś na innych kartach oszczędność wzrośnie lecz z drugiej strony nowe karty w 2d pobierają coraz mnie energii.

 

----

Dla mnie naistotniejszą sprawą jest wykozystanie GPU które mamy mimowolnie zaszyte w CPU,a to jest spora mozliwoś obliczeniowa która nic nie robi a mogła by wiele.

Wyobraźcie to sobie w ten spsób jako: następny 5 rdzeń W CPU który mozna uaktywnić.

Dziś częściowo robi to Lucid MVP

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc 7770 bierze w idle ponad 15-20W. Wiec ZeroCorePower byloby przydatne.

Dodatkowo ogoladajac filmy czy cos na yt karta wiecej pobiera niz w trybie 2D.

 

 

MVP tez mnie interesuje, bardzo ciekawa rzecz, wypadaloby to przetestowac w koncu, ja niestety nie mam skad karty pozyczyc na troche, jakiejkolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVP tez mnie interesuje, bardzo ciekawa rzecz, wypadaloby to przetestowac w koncu, ja niestety nie mam skad karty pozyczyc na troche, jakiejkolwiek...

 

Zostało to juz dawno przetestowane - poczytaj tutaj

 

Jak na razie to i tak jałowa dyskusja bo MVP nie jest dostępne dla H67/Z68 - dostępne wersje do "demówki" z ograniczoną funkcjonalnością

Trzeba czekać na Virtu Universal.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze mi odpowiecie?

 

Mam soft AXTU ustawione profile w bios default i 4.2GHz, da sie z tego programu w windows bez rebootu zmienic parametry proca?

Chodzi mi o wczytanie profilu.

 

Jest tam zakladka load/save ale cos mi nie dziala to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze mi odpowiecie?

 

Mam soft AXTU ustawione profile w bios default i 4.2GHz, da sie z tego programu w windows bez rebootu zmienic parametry proca?

Chodzi mi o wczytanie profilu.

 

Jest tam zakladka load/save ale cos mi nie dziala to...

A masz co wczytac= zdefiniowales jakis profil "ręcznie" pod UEFI?

 

Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Yin-Yang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj betę, jeśli kupujesz proca Ivy Bridge. W innym przypadku nie warto. Ja zainstalowałem i nie podoba mi się, widać że to beta a nie oficjalny bios.

Po powrocie do starego biosu pojawia się komunikat o błędzie Intel ME, producent też ostrzega żeby nie wracać do poprzedniej wersji UEFI.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj betę, jeśli kupujesz proca Ivy Bridge. W innym przypadku nie warto. Ja zainstalowałem i nie podoba mi się, widać że to beta a nie oficjalny bios.

Po powrocie do starego biosu pojawia się komunikat o błędzie Intel ME, producent też ostrzega żeby nie wracać do poprzedniej wersji UEFI.

 

 

To nie dokońca tak jak piszesz:

Nowe UFI w wersii 2 jest szybsze płynniejsze , to przedewszystkim uaktualnienie chipsetu który ma teraz identyczne funkcje (poza natywnym USB3) jak Z77.

Po drugie juz wyszło oficjalne UFI 2.x dla "Z68 exteme3 gen3 2.10" a stare wersje 1.x są usuniente ,jutro tak będzie innych płytach.

 

 

 

Zostało to juz dawno przetestowane - poczytaj tutaj

 

Jak na razie to i tak jałowa dyskusja bo MVP nie jest dostępne dla H67/Z68 - dostępne wersje do "demówki" z ograniczoną funkcjonalnością

Trzeba czekać na Virtu Universal.

 

Virtu MVP jak najbardziej działa z Z68 zobaczcie tu [Vortez] Lucid Virtu MVP (advantage of MVP z68 start to surface)

Działa identycznie jak z z77 ( TE CHIPSETY NICZYM SIĘ NIE RÓZNIĄ)

Róznica polega jedynie na tym ze niektóre płyty z77 h77 mają wbudowany w bios klucz i aplikacja Vurtu MVP działa w wersji pełnej , w innym przypadku w wersii 30 dniowej.

 

Być moze w nowym biosie producent łaskawie doda ten klucz? a jeśli nie? zlamanie tego nie będzie wielkim problemem, tej aplikacji czy poprzez modyfikację biosu.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe uefi na p67 performance rewelka- szybkie, komp bootuje w kilka sekund i brak mordy Wendela. Normalnie jakbym maił nowe mobo ;)

 

ASrock zapomniał tylko dodać sterów do smart connecta no i nowej wersji f-stream tuning. Dotychczasowa mi nie wstała, pobrana od z77 fatality po instalce komunikat że nie na tę platformę.

Zarybiła wersja dla z68 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie juz wyszło oficjalne UFI 2.x dla "Z68 exteme3 gen3 2.10" a stare wersje 1.x są usuniente ,jutro tak będzie innych płytach.

 

Szkoda tylko że Intel Management Engine jest zwalony na stronce i niemożna go pobrać(oprócz serwera asia gdzie predkosć jest 6kb/s..), ma ktoś alternatywne źródło tego pliczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...