Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko że Intel Management Engine jest zwalony na stronce i niemożna go pobrać(oprócz serwera asia gdzie predkosć jest 6kb/s..), ma ktoś alternatywne źródło tego pliczku?

 

weż z innego modelu przecież to to samo ;)

 

Ja wczoraj do performance ssałemez serwera europejskiego i 0 problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowych warunkach to nie ma zastosowania. Jedynie co was powinno interesować to wgranie sterownika dla Intel ME w odpowiedniej wersji w stosunku do firmware na płycie głównej.

 

Bardziej dociekliwi niech przeczytają w całości poniższy artykuł i przestaną zadawać durne pytania:

 

Intel Management Engine (ME) : Intel vPro: Three Generations Of Remote Management

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Beta dla P67 Extreme4: ASRock > Products > Motherboard > P67 Extreme4 > Download

 

a także dla:

Z68 Extreme4 Gen3 http://www.asrock.co...Extreme4%20Gen3

 

P67 Extreme4 Gen3 http://www.asrock.com/mb/beta.asp?Model=P67%20Extreme4%20Gen3

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby posiadaczom P67 Pro3 B3 wyskoczył błąd Externat Exception EEFFACE w AXTU po aktualizacji biosa do wersji L3.01 zainstalujcie sobie Intel Management Engine i AXTU z tego linku: AXTU 0.1.218 z wersji Z68 Działa pięknie a biosik jest nieporównywalnie szybszy :)

 

Jest jakaś różnica w OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock > Products > Motherboard > Z68 Pro3 Gen3 > Download

 

Czyzby Asrock olal moja plyte na z68?

Co prawda bios jest ale narzedzia prawie nie aktualizowane np AXTU, a do takiego starocia jak P67 wydaja heh...

 

skopiuj sobie z jakiejś innej- do performance też musiałem szukać i żyje ;)

 

ps wolę starocia na p67 niż taką sekcję jak na twojej :P

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zgf1

P67 Extreme4 i Pro3 to najpopularniejsze płyty dla s.1155 w ofercie ASRocka. Także uważaj na słowa. Mają sporo płyt do updatowania i jeszcze więcej elementów na stronie www także bałagan jest zrozumiały. Dla średnio inteligentnej osoby to nie powinien być problem by sobie komplet potrzebnego oprogramowania skompletować, prawda?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Oj tam, a co z moja sekcja jest nie tak?

Podkrecalem CPU na razie na 4.2GHz, temp radiatora na sekcji bo ja wiem z 45C, raczej tylko cieply...

 

 

@radiergummi

No ale nie kazdy zna sie na kompach, ktos kto kupil mobo wchodzi na strone swojej plyty, a nie kombinuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecalem tylko bez podnoszenia napiecia na domyslnym osiagam 4.2GHz i to mi wystarczy.

Ja rozumiem Was tylko patrze z mojego punktu widzenia - nie krece bardzo wysoko, zachowuje kompromis miedzy wydajnoscia, a energooszczednoscia no i wazna dla mnie jest wbudowana grafa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez "bez podnoszenia napięcia"?

Pewnie zostawiasz je na auto, a to wcale nie oznacza, że napięcie masz niskie, takie jak na default, czyli 1.2 V w stresie.

Jak zostawisz napięcie na auto to przy tych 4.2 GHz możesz mieć np. 1.3 V, dużo więcej niż wymaga procek do stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zobacz:

http://zgf1.e-net24....mp/Untitled.png

 

Nie zostawiam na auto, w bios moge jedynie offset regulowac i daje go na 0.00V.

 

 

Do def taktow ustawiam offset -0.1V.

Do 4GHz musze juz podniesc napiecie offset -0.05V

Do 4.2GHz ustawiam offset 0.00V

 

Napiecia mam jak wyzej na screenie - za duze sadzisz?

 

 

Wyzej nie jade juz, troche temp mnie niepokoi po kilku minutach Linx 63C na najcieplejszym rdzeniu...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 4.2 GHz masz napięcie 1.24 V. Nie jest to dużo, raczej standardowy wynik.

Nie jest to jednak bez podnoszenia napięcia, bo defaultowe napięcie dla tego procka bez oc wynosi 1.20 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem juz jest 100MHz stale, mialem ta opcje na AUTO.

Wiesz, na razie wiecej nie testowalem podkrecania, w sumie na razie nie potrzebuje, glownie kompresja video komputer sie zajmuje, gier nie mam bo w co na integrze mozna grac?

Wiec po co proca meczyc ;)

 

Do tego wydaje mi sie, ze chlodzenie trzeba ponownie zalozyc, na razie mysle jak to zrobic mam Scythe Infinity z podstawki 775, w tym kicie montazowym jest tak: proc, pasta, miedziana blaszka, pasta i dopiero cooler - cos mi mowi, ze trzeba pozbyc sie blaszki, a temp spadna.

Zwlaszcza, ze dwa rdzenie sa wyraznie cieplejsze wiec moze lekko cos zle przylega, musze posprawdzac.

Celem dla mnie jest 4.4GHz :)

 

 

 

 

No wlasnie zatem dlaczego jednak procesor pracuje na podniesionym napieciu skoro nigdzie nie podnosilem go?

Offset ustawiony na 0,0V (tylko tym moge regulowac napiecie CPU w tej plycie niestety).

 

 

Ponoc z tego co sprzedawca mowil ten CPU pracowal na 4.5GHz, testowal tez na 5GHz, ale on mial znacznie lepsza plyte, do tego nie wiem na jakim napieciu i w jakich temperaturach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zatem dlaczego jednak procesor pracuje na podniesionym napieciu skoro nigdzie nie podnosilem go?

Offset ustawiony na 0,0V (tylko tym moge regulowac napiecie CPU w tej plycie niestety).

 

Te procesory mają jednego stałego napięcia, tylko ruchomy VID, zależny od taktowania. Czyli podnosząc taktowanie, automatycznie podnosi się też napięcie. Dlatego po oc masz 1.24 a nie 1.20 V.

 

Temperatury rzędu 60-kilku stopni wcale nie są straszne, więc nie wiem czego się boisz. Załóż sobie żeby nie przekraczać 75-80*C w stresie i podkręcaj dalej.

A różnica w odczycie temp. między poszczególnymi rdzeniami jest normalna. U mnie jeden rdzeń jest zawsze 10*C chłodniejszy od pozostałych 3 i nic nie da się na to poradzić. Tak są skalibrowane czujniki.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jednak bez podnoszenia napięcia, bo defaultowe napięcie dla tego procka bez oc wynosi 1.20 V.

 

A nie jest tak przypadkiem jak od zarania dziejow u Intela, ze kazdy proc swoj VID ma?

 

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki teraz juz rozumiem, sprobuje jutro powalczyc o 4.4GHz, wyzej raczej na tej plycie nie pojade, slaba sekcja, 4 fazy.

Moze w przyszlosci pojdzie na allegro i doloze do czegos na Z77 np Extreme Gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki teraz juz rozumiem, sprobuje jutro powalczyc o 4.4GHz, wyzej raczej na tej plycie nie pojade, slaba sekcja, 4 fazy.

Moze w przyszlosci pojdzie na allegro i doloze do czegos na Z77 np Extreme Gen.

 

To będzie bezsens.

 

Rozumiem gdybyś miał ekstra CPU którego by ograniczała ta płyta miało by to jeszcze jakiś sens, tyle ze gdyby ten proc był w miarę OK (NIE EXTRA) to 4,5Ghz by zrobił na tej płycie bez podnoszenia napięcia.

A tak wydasz forsę CPU pójdzie o 100mhz więcej , wyżej będziesz musiał ostro voltować a to będzie się równało zakupieniem wydajniejszego chłodzenia i kolejna kasa.

 

Lepiej to już sprzedać w całości hi hi

 

A jeśli zrobisz 4,4Ghz przy rozsądnych temperaturach CPU i napięciu, to będzie ok.

Jest mnóstwo osób ( tu na forum tez) które mają dobre płyty z sekcją 8-fazową i 4,5Ghz nie mogą osiągnąć stabilnie.

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten proc był w miarę OK (NIE EXTRA) to 4,5Ghz by zrobił na tej płycie bez podnoszenia napięcia.

 

No już nie pisz bajek. 4,5GHz bez ruszania napięcia na domyślnym 1,2V to robią tylko wybitne sztuki (jak moja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obecnie bardzo mało proców zrobi 4,5 na def Vcore o ile wogóle.

 

@ zgf1

ciśniesz :razz: fakt róznicy pomiędzy 4,2 vs 4,4 raczej zbytniej niema, ale chociaż się dowiemy czy sekcja w tym asroczku nie zrobi pstryk :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...