Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

po odłączeniu kabla zasilania na dłużej niż 1-2min kasują się ustawienia biosu (data się cofa, wiatraki wchodzą na domyślne obroty, itd.)

 

U mnie występowało coś takiego:

komp nie chce się normalnie uruchomić. Wciskam przycisk zasilania, ale komp nie uruchamia się normalnie. Rusza tylko przez chwile wentylatorami i cisza. Po 2 sekundach znowu rusza i cisza i tak w kółko, aż do odłączenia zasilania.

Gdy przy odłączonym zasilaniu wcisnę clr cmos to wtedy komp odpala się normalnie.

Co może być przyczyną ?

 

Też próbowałem wszystkiego i nic. Oddaj płytę na gwarancję i tyle. Mi mojego ASRocka wymieniali 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie pojawiły się "nowe" finalne UEFI:

 

Fatal1ty P67 Performance

Fatal1ty P67 Professional

H67DE3

H67M

H67M-GE

H67M-GE/HT

H67M-ITX

H67M-ITX/HT

P67 Extreme4

P67 Extreme4 Gen3

P67 Extreme6

P67 Pro

P67 Pro3

P67 Pro3 SE

 

Download Files form ASRock Inc. > Latest BIOS Update

 

Obecnie wstawione wersje posiadają instalator z poziomu Windowsa a nie Instant Flash i chyba to tyle ze zmian.

 

Podobno dzięki temu instalator sprawdza czy płyta jest w rewizji B2. Jeśli tak to update jest niemożliwy.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, czy niezresetowany bios po flashowaniu moze byc przyczyna nie wstawania (resetowania kompa)?

Zrobilem Load Optimized Defaults (czy cos takiego), pozniej na nowo wszystko ustawilem, i teraz bez problemu wstaje (ok 10 startow)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym UEFI 3.1 do P67 Pro3 zniknęła opcja Low MMIO Align 64M/1024M. Szkoda bo dodawała troche powera komputerowi.

 

Mam pytanie: dlaczego dwie kości RAM DDR3 1600MHz w trybie Dual Channel [2x2GB] działają mi na 1T, a cztery kości RAM [4x2GB] też w Dual Channel już pracują tylko na 2T? Po przęłączeniu na 1T komputer jest niestabliny.

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kopiowaniem duzych plikow na USB. Przykladowo kopuje film w HD ok. 10gb, transfer leci (wedlug W7) ok 120mb/s i stopniowo spada, a na samym koncu jak juz sa ostatnie megabajty do zapisania pisze na belce, ze zostalo z 5s, a faktycznie zeby okno zniknelo i kopiowanie sie skonczylo musze czekac jeszcze ponad minute lub dwie :S

 

Stery Etron 0.110 na ciut nowszych bylo to samo, bez nich to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego dwie kości RAM DDR3 1600MHz w trybie Dual Channel [2x2GB] działają mi na 1T, a cztery kości RAM [4x2GB] też w Dual Channel już pracują tylko na 2T? Po przęłączeniu na 1T komputer jest niestabliny.

 

twoje pytanie jest jednocześnie odpowiedzią najwyraźniej :P mi też domyślnie ustawiło 2T i olewam to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ostatnio mialem ze 3 dziwne zwisy - wygladalo to tak , ze nie dzialala ani klawiatura ani myszka a wszystko co w tle normalnie pracowalo.. np gra we flash , film - po prostu jakbym odpial klawe i myszke. Do tego dochodzi ten problem ze podczas botowania systemu - np po bledzie - na czarnym ekranie gdzie moge sobie wybrac " uruchom syst normalnie' 'sprobuj naprawic system" nie dziala mi klawa ! Klawiatura i mysz Logitech na kablu USB. Ktos wie o co biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczasie aktualizacji, tego UFEI w wersji instalacyjnej pod windows, przestała działać mysz na USB - nie miałem kontroli nad kompem ale po resecie i po 1 dniu testowania na razie jest wszystko ok ;]

Edytowane przez kaem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz na forum nie bylo mnie dluzszy czas witam wszystkich uzytkownikow ponownie:) kilka stron temu padlo pytanie jak wyglada sprawa montazu leciwego juz chlodzenia Thermaltake Big Typhoon na plycie Asrocka. Otoz z racji wymiany i3 na i5 2500K postanowilem zamienic chlodzenie z Arctic Freezer 7 pro na wlasnie tego Thermaltake'a z mojego drugiego komputera. Do montazu uzylem dwoch elementow w ksztalcie litery H, jeden z nich po podklejeniu w naroznikach gumowymi uszczelkami posluzyl za backplate, drugi taki sam element zastosowalem od frontu chlodzenia. Calosc skrecona 4 srubami fi 4mm, do montazu zastosowalem otwory dla socketu 775. Procesor w idle ma ok. 30 stopni, w stresie pod prime ok. 55, pasta arctic silver 5 nie wygrzana. Chlodzenie pasuje idealnie, powinny wejsc takze pamieci z wysokimi radiatorami. W wolnej chwili cykne jakies fotki. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ostatnio mialem ze 3 dziwne zwisy - wygladalo to tak , ze nie dzialala ani klawiatura ani myszka a wszystko co w tle normalnie pracowalo.. np gra we flash , film - po prostu jakbym odpial klawe i myszke. Do tego dochodzi ten problem ze podczas botowania systemu - np po bledzie - na czarnym ekranie gdzie moge sobie wybrac " uruchom syst normalnie' 'sprobuj naprawic system" nie dziala mi klawa ! Klawiatura i mysz Logitech na kablu USB. Ktos wie o co biega?

 

Które masz UEFI? Czy to aby nie zaczęło się dziać po aktualizacji do wersji 2.10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego dwie kości RAM DDR3 1600MHz w trybie Dual Channel [2x2GB] działają mi na 1T, a cztery kości RAM [4x2GB] też w Dual Channel już pracują tylko na 2T? Po przęłączeniu na 1T komputer jest niestabliny.

Podnieś trochę VTT (tak do 1,1 V) i zobacz, czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które masz UEFI? Czy to aby nie zaczęło się dziać po aktualizacji do wersji 2.10?

 

Chyba znalazlem winowajce - jest to ASROCK XFAST usb utility.

Niedawno zainstalowalem i to chyba to powodowalo wylaczanie sie portow usb.

a ufi mam jeszcze stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to może być?

komputer na mnożniku 48 i wyżej nie uruchamia się za każdym razem, zatrzymuje się losowo tu na 34 , tu na 4b tu na 63 i się nie uruchamia, czasami dopiero za 3,4razem się uruchomi.

dzwigalem vtt i pch ale nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się podzielić spostrzeżeniami po zmianie biosu na najnowszy 1.60 (Fix CPU loadline calibration issue when overclock) w z77 ex4.

 

udało mi się zbić napięcie procka w offsecie z ~1.275v na ~1.256 co dało 5C mniej w linxie+avx z 90 vs 85 :D

 

w nowym biosie dorzucili kilka nowych opcji, w oc jest ich dokładnie 3 nie wiem do czego służą :P

 

DRAM Reference Clock

VREF Data Voltage

VREF Control Voltage

 

SCREENY

 

jak wiecie do czego służą to dajcie znać

 

a to moje nowe ustawienia:

 

wcześniej +0,110V oraz level 4 teraz +0,035 i level 2

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASRock P67 PRO3 B3 zachowuje sie jakoś dziwnie po aktualizacji UEFI do wersji 3.10, z jednej strony procek kręci sie śmiało na 4,7GHz (przedtem, niezależnie od napięcia, nie wstawał na 4,6GHz pomimo stabilnych 4,5GHz), wstaje też z podpiętą nagrywarką na USB (przedtem nie wstawał), z drugiej strony, gdy wyłącze kompa na listwie to mam coś w rodzaju dual-boota, uruchomi sie na 20-30 sekund, restart i włącza sie normalnie. Gdy go zostawie na czuwaniu (bez wyłączania listwy) to uruchamia sie normalnie.

W grach, 3Dsmarkach, LinXie i innych Orthosach jest wszystko ładnie, stabilnie, żadnych BSODów, zwiech itp, i bądź tu mądry... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ASRock P67 PRO3 B3 zachowuje sie jakoś dziwnie po aktualizacji UEFI do wersji 3.10, z jednej strony procek kręci sie śmiało na 4,7GHz (przedtem, niezależnie od napięcia, nie wstawał na 4,6GHz pomimo stabilnych 4,5GHz), wstaje też z podpiętą nagrywarką na USB (przedtem nie wstawał), z drugiej strony, gdy wyłącze kompa na listwie to mam coś w rodzaju dual-boota, uruchomi sie na 20-30 sekund, restart i włącza sie normalnie. Gdy go zostawie na czuwaniu (bez wyłączania listwy) to uruchamia sie normalnie.

W grach, 3Dsmarkach, LinXie i innych Orthosach jest wszystko ładnie, stabilnie, żadnych BSODów, zwiech itp, i bądź tu mądry... :mur:

 

a nie masz czasem włączonej opcji w H/W Monitor Dehumidifier Function??

 

i jeszcze w advanced\south bridge configuration -> Restore on AC/power Loss ??

 

... po zastanowieniu pewnie żadna z w/w opcji. dual boota masz bo komp wstaje na default po stracie zasilania i dopiero za drugim razem podkręca procka. sprawdzę wieczorem czy moja też tak samo świruje.

 

zapisz może w oc profil ustawień może to coś pomoże.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! powiedzcie mi gdzie w UEFI jest opcja resetu wszystkich ustawien do fabrycznych? bo chyba jestem slepy albo jakos sie inaczej to nazywa (Asrock P67 pro3)

a i powiedzcie mi czy macie jakies problemy ze sterami ze strony Asrocka, bo postawilem swiezy win7 64bit sp1 i mam bledy (BF3 mi sie wywala do pulpitu albo robi restart systemu)

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem włączonej opcji w H/W Monitor Dehumidifier Function??

Takiej opcji u mnie nie ma, albo jej nie potrafie odszukać

 

Restore on AC/power Loss ??

Też nic... czy mam to włączone czy wyłączone jest tak samo, odłączyłem nagrywarke USB i wstaje normalnie, chyba jednak to była jej wina

 

gdzie w UEFI jest opcja resetu wszystkich ustawien do fabrycznych?

Exit -> restore UEFI defaults Edytowane przez Chemik4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po wgraniu nowego BIOSa do Asrock p67 Extreme 4 nie wyłączają się USB po wyłączeniu komputera,

nie moge znalezc opcji jak to zmienic, tez tak macie?

 

no i teraz mam problem, bo wiatraki mi dzialaja podpiete pod USB i recznie musze kazdy wylaczac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może.

 

Dobrą praktyką jest załadowanie i zapisanie ustawień domyślnych przed i po flashu.

 

Okazuje się, że na 90% włączenie opcji PLL OVERVOLTAGE powoduje problemy z wstawaniem kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...