Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu komputera o tej specyfikacji:

 

1. INTEL CORE i5-2500K - 3.30 GHz, turbo 3.70 GHz, #4/4, 6 MB, 95W, BOX, s-1155

2. ASROCK P67 PRO3 - ATX, P67-B3, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155

3. DDR3 KINGSTON - 8 GB / 1333 (2x 4 GB), CL9

4. SEAGATE 500 GB, 16 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST500DM002

5. PCIex SAPPHIRE HD 7850 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, DP - 11200-00-20G

6. ASUS DRW-24B3ST- 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna

7. SILENTIUMPC BRUTUS 430 - ATX, bez zasilacza, czarna

8. XFX P1-550S-XXB9 - 550 W lub OCZ ZS 550W 135, non-Modular, 80 Plus Bronze

 

CENA POWYŻSZEGO ZESTAWU Z MONITOREM 22” SAMSUNG LED 3690 zł brutto

 

W dwóch sklepach odradzali mi płytę ASROCK twierdząc że jest awaryjna, przeglądając ten temat troche ludzi narzeka ale jeszcze więcej twierdzi że to jest dobra płyta w tej cenie i nie narzekają na problemy. Dlatego nie wiem co już mam sądzić... Doradzicie bo widze że tu ludzie mają duże doświadczenie z tymi płytami... Czy jest zamiennik mniej więcej w tym przedziale cenowym np. od "Gigabajta"??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mają ładniej wyglądać skoro buda bez okna na twoim miejscu brałbym GOODRAM 8GB (2X4GB) PC3-10600 1333MHz CL9 DUAL F.V (2389991086) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. 1600mhz cl9, w razie czego szybki serwis na miejscu, dysk weź ten co radiergummi podał, nagrywarkę LITEON x24 iHAS124-19 B iHAS 124 XBOX360 XGD3 !! (2373622058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bardzo dobra jakość zapisu możliwośc moda do 154, zasilacz szału nie robi, bierz ocz zs 650w zapas mocy się przyda i pamiętaj że największą sprawność ma zasilacz jak pracuje w okolicach 50% mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze : SferaPC.pl

To który polecacie??

W tym sklepie będe kupował. I faktycznie warto silniejszy??A on prądu pobiera tyle samo co 550?? To zależy od obciążenia??

A 1600 Ram podejdzie do tej płyty??

 

Czyli mam rozumieć że mogę tą płyte Asrocka brać??

Edytowane przez HerrpUZON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne, aktulane :P

Niech ktoś wytłumaczy bo ja dalej nie wiem co daje Dehumidifier Function. Wydaje mi się, że to jakaś inna metoda uśpienia. I po co są te ustawienia czasu i wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko by uniknąć lawiny głupich pytań. W naszej strefie klimatycznej nie potrzebujesz tej funkcji.

Jeśli filmik ci tego nie wyjaśnił to nie ma słów by to opisać lepiej.

 

Trzeba brać pod uwagę, że nie każdy ma angielski w jednym palcu, a nie że jest tępakiem znającym języki obce.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne, aktulane :P

Niech ktoś wytłumaczy bo ja dalej nie wiem co daje Dehumidifier Function. Wydaje mi się, że to jakaś inna metoda uśpienia. I po co są te ustawienia czasu i wentylatora?

 

radier ma racje, chodzi o strefę klimatyczną i wilgotność powietrza. w google jakbyś to wpisał to byś załapał.

 

jak jest duża wilgotność powietrza to zbiera się ona na elektronice a potem komp nie chce wstać. ta funkcja budzi kompa z uśpienia na ile sobie zdefiniujesz czasu bez odpalania systemu i wraca z powrotem do stanu uśpienia. włącza oczywiście się po to aby rozgrzać sprzęt aby zapobiegać zbieraniu się wilgoci i żeby mogła ona odparować. unas musiałbyś trzymać kompa w zimnej i wilgotnej piwnicy to wtedy by ci się to przydało :P ja tak to rozumiem.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radier ma racje, chodzi o strefę klimatyczną i wilgotność powietrza. w google jakbyś to wpisał to byś załapał.

 

jak jest duża wilgotność powietrza to zbiera się ona na elektronice a potem komp nie chce wstać. ta funkcja budzi kompa z uśpienia na ile sobie zdefiniujesz czasu bez odpalania systemu i wraca z powrotem do stanu uśpienia. włącza oczywiście się po to aby rozgrzać sprzęt aby zapobiegać zbieraniu się wilgoci i żeby mogła ona odparować. unas musiałbyś trzymać kompa w zimnej i wilgotnej piwnicy to wtedy by ci się to przydało :P ja tak to rozumiem.

 

No i wielkie dzięki! To się nazywa pełna odpowiedź.

Nie mogłem znaleźć polskich stron z wyjaśnieniem tej funkcji dlatego zapytałem o to tutaj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z uruchamianiem kompa po aktualizacji UEFI do 3.1. Później do 3.2 problem pozostał. Mianowicie, po próbie odpalenia kompa słychać wentylatory, ale po chwili pojawiają się 3 sygnały z głośniczka, i następuje restart i tak kilkukrotnie. W tym czasie na monitorze nic się nie wyświetla. Po kilku próbach startu, komp odpala i pojawia się info, że zostały załadowane domyślne ustawienia biosu. Pamięci ustawiają się na 1333 Mhz.

Problem ten pojawia się przy próbie odpalenia kompa, który jest cały czas "pod napięciem". Po wyłączeniu napięcia na listwie, lub na zasilaczu, i próbie uruchomienia, problem ten nie występuje. Żadne ustawienia w biosie nie były zmieniane.

Zestaw to:

ASRock P67 PRO3 (B3)

Intel CORE I5 2500K

Pamięć Corsair DDR3, 2x2 GB, 1600 Mhz, CL9, XMS3 with Classic Heat Spreader

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W

Karta graficzna Asus GF GTX 460 1024MB

 

Przed aktualizacją, nie było takich problemów. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Z tego co przeczytałem, nie ma opcji downgrade.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z uruchamianiem kompa po aktualizacji UEFI do 3.1. Później do 3.2 problem pozostał. Mianowicie, po próbie odpalenia kompa słychać wentylatory, ale po chwili pojawiają się 3 sygnały z głośniczka, i następuje restart i tak kilkukrotnie. W tym czasie na monitorze nic się nie wyświetla. Po kilku próbach startu, komp odpala i pojawia się info, że zostały załadowane domyślne ustawienia biosu. Pamięci ustawiają się na 1333 Mhz.

Problem ten pojawia się przy próbie odpalenia kompa, który jest cały czas "pod napięciem". Po wyłączeniu napięcia na listwie, lub na zasilaczu, i próbie uruchomienia, problem ten nie występuje. Żadne ustawienia w biosie nie były zmieniane.

Zestaw to:

ASRock P67 PRO3 (B3)

Intel CORE I5 2500K

Pamięć Corsair DDR3, 2x2 GB, 1600 Mhz, CL9, XMS3 with Classic Heat Spreader

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W

Karta graficzna Asus GF GTX 460 1024MB

 

Przed aktualizacją, nie było takich problemów. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Z tego co przeczytałem, nie ma opcji downgrade.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Ustaw pamięci na stałe 1333MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcam procka, PLL OVERVOLTAGE jest ustawione na DISABLE, a przestawienie pamięci na 1333 Mhz nic nie daje, problem występuje cały czas.

Czytałem, na którymś forum, że zmiana taktowania pamięci pomaga, ale w moim przypadku to nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wielkie dzięki! To się nazywa pełna odpowiedź.

Nie mogłem znaleźć polskich stron z wyjaśnieniem tej funkcji dlatego zapytałem o to tutaj.

 

jak czegoś nie rozumiem po angielsku na stronie to używam translatora :P chrome ma to wbudowane :P

 

Clear Cmos tak, efekt taki sam jak po tym kilku razowym restarcie kompa po uruchomieniu, czyli bios wraca do ustawień domyślnych. Baterii nie wyjmowałem.

 

to wyjmij baterię na kilka minut może to pomoże. napisz też w których slotach masz włożone pamięci. oprócz tego możesz spróbować w biosie w sekcji BOOT wyłączyć Boot Failure Guard, albo zmniejsz liczbę Boot Failure Gurad Count np na 1 to raz tylko zrobi restart i wywali błąd.

 

spróbuj jeszcze pozmieniać w ACPI Configuration -> Suspend to Ram -> może płyta wbija się w któryś stan i świruje.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie baterii na ok 30 minut nic nie pomogło.

Pamięci miałem włożone w gniazda niebieskie, teraz przełożyłem je w białe. Wcześniej testowałem też je programem MemTest i nie wykazało błędów.

Na wyświetlaczu mobo, w momencie jak komp nie chce się uruchomić, pojawia się 55, w instrukcji znalazłem, żę jest o informacja o niezainstalowanych pamięciach. Wcześniej źle napisałem, z głośniczka słychać 4 krótkie dźwięki.

Zmieniłem ACPI Configuration -> Suspend to Ram -> z Auto na Disable, na razie komp się uruchamia, zobaczę jak postoi przez dłuższy czas wyłączony ale pod włączonym napięciem, w właśnie wtedy pojawiał się problem z uruchomieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj najnowsze sterowniki do chipsetu najlepiej ich poszukaj na station-driver. sprawdź jeszcze w windowsie (domyślam się że masz 7) co masz poustawiane w "opcje zasilania", przestaw na wysoką wydajność może to też coś pomoże.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nadal mi sie zdarzają dziwne "zwisy" kompa. Właściwie to wyglada raczej tak jakby wyłączały sie porty usb. Nie działa klawiatura , myszka , jak wkladam pena w usb to tez nie wykrywa go. Komp pracuje normalnie , to co jest juz uruchomione działa w tle i po wcisnieciu przycisku na obudowie ładnie zamyka sie system.Dzieje sie to zwykle w momencie malego obciązenia systemu. Dodatkowo pomimo właczenia usb legacy w biosie w trybie DOS nie dziala klawiatura i myszka. Ktos ma jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...