Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam się jeszcze raz tutaj Dołączona grafika

Jaka jest max obciążalność złącza wentylatorów na p67 pro ? Aktualnie pod CPU Fan mam podpięte 3x Gentle Typhoon 1450rpm i jest ok .

Pod CHA FAN3 chciałem podpiać 3x 140 od Fractala tak żeby móc nimi zarządzać z poziomu AXTU ale różnica między GT a tymi FD jest bardzo duża bo GT mają 0,049A każdy a FD ma już 0,2A.

Pytanie czy złącze wytrzyma ? W instrukcji niestety nic nie pisze na ten temat a z kolei Google wróży z fusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się jeszcze raz tutaj Dołączona grafika

Jaka jest max obciążalność złącza wentylatorów na p67 pro ?

 

Jakby ktoś się kiedyś nad tym zastanawiał to otrzymałem oficjalne info od support'u AsRock'a :

Max dla złącza 4pin - 1A

Max dla złącza 3pin - 0,5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim p67 performance. Władowałem mu pamięci 2133, ale mające potencjał na 2400-2600mhz minimum stabilnie.

 

Procek 3570k, najnowszy bios. Mam poza 2133, dzienlini 2200, 2400, 2600, 2660 i 2800. Problem taki,zę komputer wstaje na 2200 max i koniec. Nawet podjechanie szyną więcej niż ok 1.5mcl powoduje niestabilność.

 

Pamięci u kumpla na maximusie V robią do testów okolice 3000mhz...

 

Coś robię źle czy wyższe dzielniki są dla picu w uefi?

 

Na sandy zrozumiał bym max 2133 ale na ivy?

 

|Walczył ktoś z wyższymi dzienikami na asrocku p67 - nie wiem pro3, extreme 4, performance ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IB nie ogranicza. Moim zdaniem to płyta lub same pamięci. Aktualnie chyba nie masz pewnosci, że zrobią powyżej 2200MHz.

Na jakich ustawieniach(opóźneinia, V) uzyskałeś 2200?

 

memy zrobią- kit znajomego robi ponad 2800 z palcem w zadzie.

Moje idą stabilnie 2200 mhz 10 12 12 1.55v

30mzh wyżej i ściana ;/

 

 

Obstawiam niestety mobo i brak działających dzielników ;/

W końcu p67 i sandy były projektowane do max 2133mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Cl11 też nic nie lepiej? Może 11-13-11(13)-35-2T-128? może Asrock zbyt cisno suby ustawia.

 

WAlcze od wczoraj i tutaj takie proste recepty nie działają.

 

wyraźnie cośnie gra- albo brak działajacego dzielnika albo faktycznie imc mi się kończy :(

 

Cep 4.8ghz, memy 2200 cl10 i jest stabilnie w primie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to piszę ale może komuś się przyda, zrobiłem sobie update UEFI do 3.10 i generalnie nie mam żadnych problemów (ktoś tam wspominał, że nie widzi RAM itd), a no i UEFI wygląda teraz całkiem inaczej, ładniej, miłe zaskoczenie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pojęcie dlaczego czasem kiedy wyłącze komputer to po ok 2-3 sekundach on sam się włącza od nowa? Duchy czy czary? Płyta P67 Pro 3 i Windows 7. Wiem, że w UEFI 3.20 poprawili coś z zamykaniem kompa ale chodzi o Windows 8.

Edytowane przez kaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memy zrobią- kit znajomego robi ponad 2800 z palcem w zadzie.

Moje idą stabilnie 2200 mhz 10 12 12 1.55v

30mzh wyżej i ściana ;/

 

U mnie podobnie:

2400MHz 11-13-11-31 stabilne

2430MHz - płyta startuje ale do WIN nie da się wejść

2440 już ciemność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem, więc napiszę informacyjnie - może się kiedyś komuś przyda. Moja P67 Pro3 w sobotę bardzo nie miło mnie zaskoczyła. Nie chciała się włączyć, tzn. po wciśnięciu przycisku power (zarówno w budzie, jak i na samej mobo) wstawała na ułamek sekundy, ledwo się wiatraki ruszyły i wyświetlacz kodów zaświecił i od razu wszystko gasło. I tak w koło. Próbowałem wszystkiego co znam i co mi do głowy przyszło., 5 godzin. soboty zmarnowane. A powód? - zupełnym przypadkiem (jak robiłem pająka) podpiąłem wentyl procesora pod inne wejście - zamiast pod główne 4 pinowe Fan1, podłączyłem pod to obok 3 pinowe i ..... komp wstał i wszystko działa. I bądź tu mądry.

P.S. - nadaje się takie uszkodzenie na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby ktoś miły podać odczyty temp. bez O/C z wgranym najnowszym UEFI 3.1 ? Asrock P67 pro3 + 2500K

Bo wszyscy w temacie zachwalają niskie temp. (27-28) ale głównie na starych UEFI ver 2x, a może obecny coś podbija.

Składałem kilka dni temu zestaw z chłodzeniem Thermalright Ultra 120 Extreme i temp 36-38st (wiatrak 800rpm, pasta STG-2)

Dociskałem go kilka razy lecz siedzi stabilnie i to problemem raczej nie jest. A może TRUE już nie wyrabia do S1155 ?

Proszę o sprawdzenie z najnowszym UEFI 3.1 jeśli by ktoś mógł. Najlepiej Aida64 albo CoreTemp albo RealTemp.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni posiadam i5 2500k póki co nie katuję go super taktowaniem, na razie sprawdzam możliwości, ustawiłem wszystko wedle opisów na 1 stronie, offset mam +10 czy nie mam czasem za dużego V przy obciążeniu?Dołączona grafika

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest Additional Turbo Voltage. To dziala tak samo jak offset?

 

działa to analogicznie jak offset próbowałem tak kręcić swojego procka ale ostatecznie skupiłem się na samym offsecie. na overclockers kolesie ustawiali offset na +0,010 i podbijali additional. ale to chyba powinno mieć inne zastosowanie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalował ktoś nowy bios 2.10 do P-67 Extreme 6 ? zauważyłem,że jest to ostatni bios wydany przez Asrock i pojawia się informacja :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PADŁ MI KOMP :( ten z podpisu

Objaw - najpierw 2x sie zawiesil z bs a teraz nie odpala w ogole. clear cmos nie pomogl , odpiecie grafy , ramu itp. Zauwazylem ze po wcisnieciu POWER o pare mm ruszaja wiatraki na procku i w budzie i tyle. 0 objaw zycia. Co moglo pasc ? mobo ? procek? zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora to? ta glowna duza wpieta do mobo czy ta mniejsza co jest w okolicach cpu ?:)

Glupie pytanie ale musze wiedziec na 100% bo do tej malej kolo proca dostep to masakra przy tym coolerze co mam. Aha i co dzieki temu zabiegowi ma sie stac? co mi to powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mniejsza 4 lub 8 pin w okolicy cpu. Jeśli po jej odłączeniu wentylatory zawirują na dłużej, będzie podejrzenie zwarcia na sekcji zasilania cpu lub samym cpu. Kolejnym krokiem (jeśli wentylatory bez tej wtyczki będą się obracać) będzie próba bez procesora, zarówno z podłączona jak i odłączoną wtyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odpieciu tej wtyczki 8 pin wentylatory działaja , na grafie tez. Rozumiem , ze po wyjeciu procka jak bedzie podpiety kabel i nie odpali to na 100% mobo padla? Bo nie chce jechac do sklepu z całą budą wolalbym samą mobo zabrac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak ze po wyjeciu procka w obojętnie jakiej konfiguracji nic nie odpala. Plyta odpala tylko z prockiem i odpietą wtyczką 8 pin od zasilania. Biore chyba proca i mobo do sklepu - lipa ze dzis sobota bo pewnie nie bedzie komu tego sprawdzic. Chyba ze macie jeszcze jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...