Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie praktycznie caly czas jest 99.77 co przy mnozniku 45x daje 4489,65mhz. No to bedzie jakies ~10mhz do pelnych 4500 na zegarze.

Ale koledze skacze od 95 do 105. Troche dziwne...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spread Spectrum oczywiście mam wyłączony. Generalnie przez większość testu częstotliwość szyny nie skacze, ale gdzieś tak raz na 10-20 minut to się zdarza i skacze w górę lub w dół. Podejrzewam, że wina może lecieć w zaśmieconym systemie i błędzie pomiarowym. O ile dobrze wiem, to w OCCT rzeczywista częstotliwość procesora określana jest na podstawie czasu wykonania pewnych instrukcji, a częstotliwość szyny wyliczana jest po podzieleniu tej częstotliwości przez mnożnik. Wystarczy więc że czas wykonania instrukcji wydłuży się z powodu jakichś procesów systemowych i ma to automatycznie przełożenie na wartość chwilową częstotliwości szyny. Zainstaluję w związku z tym czysty system i sprawdzę na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że znowu zaczęły mnie nękać problemy z podwójnym boot'owaniem zrobiłem clear cmos i ustawiłem wszystkie opcje ręcznie jeszcze raz (bios p3.10). Co ciekawe zapamiętane profile nadal były dostępne pomimo wyjęcia baterii na 1-2min.

PC nadal boot'uje za drugim razem :( a do tego w windows (7 64bit) mnożnik jest na sztywno 45x i nie obniża się w idle do 16x jak to miało miejsce wcześniej. Sprawdziłem opcje jeszcze raz (wszystkie technologie Intela włączone), nawet przywróciłem stary profil na którym obniżanie mnożnika działało i dalej to samo. Nie instalowałem nic w międzyczasie co mogłoby obciążać cpu. Jakieś pomysły co może być przyczyną ?

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał problem z USB 3.0 (front panel) dołaczony do ASrock P67 Extreme 4 ? Musiałem przestać z niego korzystać, bo podpięcie pendrive'a powodowało zamrożenie kompa i pomagał tylko restart. Dzieje się tak od nie dawana. Nie wiem czy to wina systemu czy coś tam sie zepsuło. Sterowniki instalowałem. Sprawdzałem czy z kablem lub samym panelem coś jest nie tak, ale niczego nie widać. Panel jest zamontowany w zatoczce od samego początku i podłaczony. Troszkę szkoda, bo teraz musze albo reinstalować system lub kombinować dalej. USB 3.0 jednak się przydaje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Of koz na pudle jest K Dołączona grafika od tego zacząłem Dołączona grafika ale nie przyszło mi do głowy, że ta naklejka intela "zabezpieczająca" jest do przejścia... Sprzęcik kupowałem z Agito. Jeszcze mnie tam nie oszukali.. To będę musiał dziś go rozebrać :/ Szkoda pasty Dołączona grafika

 

Zacznij od sprawdzenia co powie cpuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem:

dokupiłem drugą grafikę 680gtx i przestał działać mi kontroler LSI 9260 4i , nie wykrywa go komputer, gdy wyciągnę grafikę to działa. Rozumiem ,że płytę będę musiał wymienić na taką w której trzecie pci-e bedzie działał x8 z dwoma grafikami czy jakieś inne pomysły macie? kontroler wymaga pci express x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z sytuacja ze dioda na obudowie sygnalizujaca prace hdd swieci sie caly czas niezaleznie czy dyski pracuja czy nie?

 

U mnie taki objaw był kiedy padał dysk, miał bad sectory których nie mógł sobie relokować i mielił cały czas

Chyba próbował je przenosić ale mu nie wychodziło dlatego dioda cały czas wariowała, nawet na ekranie wylogowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma problemy z nie wykrywaniem po podłączeniu USB 2.0 z niektórymi pendrajwami lub aparatami cyfrowymi?

 

płyta asrock p67 perfomance

 

aha i te płyty nie lubią współpracować z pamięciami Corsair, potwierdzone bo mam dwie płyty asrock i żadna nie chciała dobrze współpracować z Corsairami ale po wymianie na goodramy, problemy zniknęły. A te corsairy polubiły z płytą MSI (nie pamietam jaki model ale z am3+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki objaw był kiedy padał dysk, miał bad sectory których nie mógł sobie relokować i mielił cały czas

Chyba próbował je przenosić ale mu nie wychodziło dlatego dioda cały czas wariowała, nawet na ekranie wylogowania

Juz wiem w ktorej sytuacji swieci mi sie ta dioda. Gdy ona sie swieci to nie widzi mi napedu dvd. Jak uruchomie ponownie komputer do dvd jest wykryty a dioda sie nie swieci... musze potestowac inne kable i inne porty na plycie.

 

Wysłane z mojego XT910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączasz komputrer przyciskiem START. Komputer się włącza i za chwilę sam się wyłącza i ponownie włącza.

Po drugim starcie już normalnie ładuje system.

 

Dwa starty - stąd dual-boot.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak nie raz, od czasu do czasu jakos nie zatrybi, i jaka jest tego przyczyna?

 

witam mam problem płyta albo z cpu.. posiadam 2500k+p67pro3 b3 mam oc na offsecie x45 wszystko ladnie smiga. ale jak wylacze kompa, i chce wlaczyc to odpali sie i sie nic nie dzieje... trzeba wylaczyc go przyciskiem, albo uruchomi sie pochodiz z sekunde i wylacza sie i wlacza tak ze 2-3x, wie ktos w czym tkwii problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj P67 Pro3 zaliczyła hardreset podczas pracy i zaczęły się hocki-klocki.

Działa stabilnie tylko na def, wystarczy podnieść mnożnik powyżej 35x i nie ma szans na stabilne działanie, niezależnie od napięcia.

Z mnożnikiem 44x przechodzi POST tylko powyżej 1.45V, ale i tak w trakcie uruchamiania systemu albo kilka sekund po uruchomieniu wywala bsod 0x000000124. Z 1.55V chwilę potrafi podziałać, ale temperatury nie dają szans.

Wszystkie ustawienia standardowe dla 2500k:

LLC lvl5

PLL overvoltage on

napięcia poza VTT 1.09V są auto

temperatury w granicach rozsądku (biorąc pod uwagę napięcia, CPU jest zwodowane)

spread spectrum wyłączone, limity turbo 255

Wypróbowałem kilka zestawów pamięci i drugi egzemplarz zasilacza (XFX XXX edition 650W).

Pytanie za sto punktów brzmi: Czy to ja robię coś głupiego, czy płyta (i ewentualnie cpu) nadają się do śmietnika?

 

p67 pro3 (uefi 3.10)/2500k/7870/XFX 650W/różne pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestała mi działac karta w trybie PCI-e 2.0 x16. GPUz Pokazuje, że w iddle mam PCI-e x8 1.1 a w stresie x8 2.0 Dołączona grafika Bios p67 pro3 v2.0, sterowniki do gpu sprawdzałem kilka. Oszczedzanie energii ustawione w tryb maksymalna wydajnosc (oszczedzanie na pci-e wylaczone). Miał ktoś podobny problem lub wie jak to rozwiązać? Czy aktualizacja BIOS jest konieczna (i czy są jakies przeciwskazania aby tego nie robic np. gorsze OC itp.)

 

Edit1. Zaktualizowałem bios do 3.2 i dalej to samo. Ostatnie rozwiązanie to format, którego chciałbym uniknąć.

 

Edit2. Naprawiłem! to znaczy... samo sie naprawiło. Wystarczyło ładnie poprosić tą kupe złomu aby przestała fochy strzelać Dołączona grafika

Co najdziwniejsze, taktowanie zaczęło pływać 1600-1800-2000-2100-xxxx-4800MHz w zalezności od obciązenia. W wersji 2.0 miałem 1600 albo 4800MHz. Czy tak ma byc??

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wszedłem dziś w podgląd zdarzeń i mam sporo blędów "ISCT Agent" (Identyfikator 1003)

Ma to coś wspólnego z Intel Smart Connect, mam go u siebie zainstalowanego - ta wersja ze strony Asrock'a

Występują u was podobne błędy ? "Asrock P67 Pro 3"

A może ktoś rozwiązał ten problem i podzieli się jak tego dokonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócił problem z postu #2338. Znów mi system wykrywa karte jako pcie x8 nie pcie x16. Dołączona grafika

Miał ktoś podobny problem? UEFI 3.2, oszczedzanie energii w systemie na wysoka wydajnosc (wylaczone oszczedzanie pcie). W samym uefi nie ma rzadnych ustawien dotyczacych karty (oprocz wybrania portu pcie lub pci)

 

Edit1. Jestem po formacie i nic nie pomogło ...

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...