Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja mówię o tym, że zasilacz daje takie oznaki, bo się wziął i zjarał Dołączona grafika

Pewnie, że teoretycznie uciągnie i praktycznie też, ale skoro się spalił, to choćby chciał to rady nie da Dołączona grafika

Po prostu sprawdź na innym zasilaczu dla świętego spokoju, nawet tylko po to, żeby go wykluczyć.

 

O sorry, dopiero teraz doczytałem, że w pracy sprawdzałeś na innej zasiłce. A w pracy jaki był zasilacz?

Jeśli na pewno płyta, to ślij na gwarancje...

 

Płyta z prockiem nie ruszyła na Chieftecu GPA-500S8. Sam procesor z inną płytą ruszył na tym zasilaczu.

Już płyta poszła na gwarancji, ciekawe ile będę czekał, bo koleś ze sklepu mnie zabił ze nawet 2 tygodnie :/

No nic..trza czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie ciesz ze nie 2 miesiace. Zreszta zawsze mowia 2 tyg a w praktyce bywa roznie

 

Dostane zwrot kasy za padnięte cruciale z sygnaturki. Jestem zmuszony do kupienia 2x8 GB. Czy ktoś miał styczność z:

http://www.morele.ne...b1bk2-8-539995/

 

??

Jakieś problemy w tandemie Black + p67? Na oficjalnej liście supportowanych pamieci ich nie ma więc wole się zapytać niż po raz kolejny użerać się z morelami. Wcześniej miałem Kingston HyperX, Corsair Vengeance, HyperX RED z którymi nie było problemów. Potem nieszczęsne cruciale i myśle o w/w Black'ach ew. innych 2x8 GB 1600MHz CL9 1.5 do 400zł Dołączona grafika

 

ew. http://www.morele.ne...600c9dc-499694

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że wyskakuje mi błąd 32 przez zasilacz? Czasem przy uruchamianiu startuje na 1sek i od razu wyłącza i włącza, tak kilka razy aż w w końcu normalnie się odpali. Płyta i procek były w serwisie niby sprawne, jak już się odpali to stabilnie. Nie mam od kogo pożyczyć zasilacz, bo bidnych starych 350 strach.

A sprzęt z siga

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wrócę do tematu mojego zwrotu AsRocka.

Okazało się, że płyta padła definitywnie więc została odesłana do dystrybutora. Dystrybutor się popisał i zamiast nowej p67pro3 przysłał do sklepu jakąś mATX na H61. Sklep ich wyśmiał i dali mi zwrot kasy.

No i zamówiłem ponownie AsRocka, tym razem Z77 Extreme4 (a zastanawiałem się nad MSI GD55). Mam nadzięję, że dobrze zrobiłem i nie będzie problemów Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe, posiadam jak w opisie Asrocka, ale mozliwosc ustawienia offsetu jest znikoma(-0.1, -0.50, 0.0), jak rowniez nie ma LLC, ustawiania vcore itp.

 

Na jaka plyte zamienic, z tanszych, chcialbym Asrocka rowniez.

Zalezy mi na wiekszym polu manewru offsetem, zwlaszcza jesli chodzi o obnizanie napiec procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął asrocka z77 extreme 6 w ostateczności extreme 4. niższych wersji niż 4 nie bierz w ogóle pod uwagę bo zaczynają się kompletnie okrojone badziewia.

 

poza tym jeżeli świerzbi cię kasa i chciałbyś coś kupić to już lepiej zainwestuj w jakąś grafikę... :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wtedy przesiadalem sie szybko, budzet byl bardzo ograniczony, lekko starczylo na cpu i mobo, wiec nie moglem sobie pozwolic na nic innego, asrocka bralem tez z powodu mozliwosci mocowania chlodzenia 775.Hmm jesli zmienie to na Extreme4, 6 jest juz za droga, na nic nizej nie ma nawet sensu patrzec?

 

Grafika to w przyszlosci, gram niewiele, a w to w co gram 460 jeszcze jako tako ciagnie, nawet crysis3 - wiadomo blizej low/medium niz high, ale da sie komfortowo pograc jeszcze.

Poza tym ona ma niewykorzystane poklady OC, z 729/1800 spokojnie idzie na 875/2100

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz OC sie przydaje, nie tylko do gier, sporo kompresuje materialow video(x264), chocby z karty sat, czasem dodatkowa moc jest przydatna.

Ale tez zalezy mi na obnizaniu napiec, gdy komputer dziala jako centrum multimedialne - cisza, oszczednosc energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój komp w ide bierze około 60w co ty chcesz obniżać, gdzieś widziałem test i obniżali napięcie procka i porównywali pobieraną moc, różnice nie były większe jak 10w, teraz policz na 1kw przypada 1000w a ten kilowat to około 50groszy, nigdy cie się nie wróci różnica w sprzedaży tej płyty i zakupie nowej, także ekonomika żadna, jak chcesz ciszy to kup thermalright macho2 zadbaj o wentylacje obudowy i możesz zrobić super-cichego kompa bez wymiany mobasa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtam. Panowie gdzie dorwe oficjalny bios do P67pro 3 b3 ale nizszy niz 3.x - obecnie jade na 2,0b.... ale co jakis czas borykam sie z problemami w grach i jedyne co zostało do sprawdzenia to wlasnie płyta i jej bios... a ze jest nieoficjalny to chcialem go wymienic... niestety na stronie jest tylko instalka spod windy i do wyboru 3,10 lub 3,20.... a te ponoc nie sa super dobre....

Edytowane przez Frytejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam pytanie do znawców tematu.

Chodzi o SLI i konfigurację na mojej płycie Z77. Aktualnie wszystko bangla jak należy w PCIEX najbliższych prockowi i taką też mam konfigurację przedstawioną w instrukcji obsługi(- 2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4) or dual at x8/x8 mode).

 

Jednak mam jeszcze jeden PCIEX na samym dole płyty tutaj fotki : http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20Z77%20Professional/

jest ono opisane jako - 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE5: x4 mode), czy SLI mi zadziała w tym slocie?

 

Chciałbym grafice dostarczyć troszkę więcej powietrza i stąd ten pomysł, jeden slot przerwy to troszkę mało, różnica 10 stopni miedzy grafikami, oraz 84 stopnie w crysis 3, to już dla mnie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#2296

 

Rozwiązanie do mojego postu #2296 - problem był ze zmianą mnożnika na P67 b3 i5-2500k UEFI 3.2.

Napiszę najkrócej jak się da Dołączona grafika . Korespondencja z intelem nic nie dała - twierdzili, że procesor 2500k jest ok, a OC nie wspierają więc nie pomogą mi z problemem. Minus dla intela za brak chęci pomocy.

Wsparcie ASRock stwierdziło, że popełniłem błąd przy upgradzie do najnowszej wersji uefi 3.2 ponieważ UEFI 3.2 jest tylko dla procesorów IB, a nie SB !!!!!

Odpisałem im, że na ich stronie jest oczywiście na czerwono napis informujący UEFI 3.2 wspiera obsługę IB i nie ma nigdzie info, że po upgradzie do wersji 3.2 ogranicza to możliwości procesora SD czyli mojego 2500k.

ASRock dalej twierdził, że to mój błąd i że na stronie opisują że wersja 3.2 jest tylko dla procesorów ivy bridge, ale w drodze wyjątku mogą mi przesłać kość z wersją 2.0.

Oczywiście dalej z nimi nie dyskutowałem bo wiadomo, że oni zawsze mają rację.

Kość otrzymałem po tygodniu zwykłym listem. Kość była dobrze zabezpieczona.

Po włożeniu oczywiście komputer się uruchomił bez problemu i problem ze zmianą mnożnika już nie wystąpił. Dodatkowo pojawiła się funkcja zaczytania 2 profili ram na 1866 i 1600MHz. Oczywiście wszystko śmiga jak należy.

Mam ustawione 4400MHz i ram na 1600 i wszystko gra.

Osoby, które pisały do mnie na prv przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wcześniej nie miałem możliwości.

 

Witam. Miałem podobny problem z zmiana mnożnika na mojej płycie Asrock P67 Pro 3. Nie dało się ostawić więcej jak 37. Wyglądało jak by procek I2500K był zablokowany.

Moja płyta miała fabrycznie bios 3.2

Asrock olał sprawę twierdząc że mam coś źle poustawiane w biosie.

Kupiłem używaną płytę z powyginanymi pinami od procesora z biosem 2.00-15B , podmieniłem kość z biosem i problem znikną.

Mimo iż problem znikną, to jest to ostatnia rzecz którą kupiłem z logiem Asrock .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie przypadki się zdarzają nie tylko z ASrockiem. Na płytach P8P67 też się zdarzały problemy i brak stabilności. Nie chciała płyta współpracować dobrze z niektórymi pamięciami. Ale to tez były pojedyncze przypadki. Mam swoją płytę ponad rok i zero zastrzeżeń. Komputer działa stabilnie. Nie wiem skąd ta niechęc tylu osób do ASrock'a. Kiedyś Seagate robił dobre dyski. Trafiła im się seria Barracuda 11, która słynęła z dość dużej awaryjności. Potem wyszła 12 i było już lepiej nieco. A jeszcze potem jak Seagate wykupił Samsunga to dość często były polecane te dyski. Tak więc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś podpowie dlaczego wraz ze wzrostem taktowania rośnie napięcie Vcore? 

Próbowałem już chyba wszystkiego i nie mogę zapiąć na sztywno. Przy 4k napięcie ustawia 1.386V

P67 pro3 bios 3.20. 

 

Dziękuję, Michał

Edytowane przez sp5it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś podpowie dlaczego wraz ze wzrostem taktowania rośnie napięcie Vcore? 

Próbowałem już chyba wszystkiego i nie mogę zapiąć na sztywno. Przy 4k napięcie ustawia 1.386V

P67 pro3 bios 3.20. 

 

Dziękuję, Michał

Dwie opcje - zabawa z offsetem i LLC, albo fixed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...