Skocz do zawartości
radiergummi

Wszystko o ASRock P67/Z68 s.1155

Rekomendowane odpowiedzi

czy to moze byc granica OC procka?

sprawa wyglada tak, ze zmienilem obudowe, jako, ze wieksza to i moglem wreszcie w nowe chlodzenie zainwestowac, roznice ogromne w temp. wiec zabralem sie za krecenie

zeby nie pisac za duzo, przy offset + 0.005/+0.010 bez problemu 4.5GHz, pelna stabilnosc, mecze proca od rana, temp. ponizej 70C w stresie, niestety wyglada na jakas magiczna granice, startowac to i startuje na 4.8, ale stabilnosci zero nawet przy 4.6 (offset +0.050) temp. duzo wyzsze, czy to mozliwe, ze do 4.5 idzie jak z platka prawie na stockowym zasilaniu, a pozniej takie zapotrzebowanie?

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internal pll to jedno z pierwszych jakie wlaczylem, zgodnie z wiekszoscia tutoriali, czyli krecimy to wlaczam

w sumie to bardziej ciekawosc niz problem, 4.5 wystarczy mi w zupelnosci, wole chlodniej i ciszej (przy takim CO praktycznie wszystkie wiatraki ponizej 1tys. obr.)

 

no to jeszcze jedno pytanie

wiele tutoriali zaleca absolutnie wylaczanie tych opcji, ale spotkalem sie takze z opinia, ze mozna je zostawic http://minus.com/lm5GOAczMoy0g

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł żeby zrobić aktualizację sterowników chipset'u.

Mam pewien problem. Nie bardzo wiem jak na stronie intela wyszukać odpowiednie sterowniki.

W managerze urządzeń w systemie mam Intel® 6 Series/C200...

 

Czy na stronie intela trzeba pobrać
Intel® Chipset Device Software (INF Update Utility)

?

 

Zawsze instalowałem to na czuja i w zasadzie nie wiem czy mam odpowiednie sterowniki, a automatyczna identyfikacja sprzętu ze strony intela mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie odnośnie sterowników.

Etron USB 3.0 oraz Intel Management Engine driver

 

Na stronie asrocka znalazłem jakieś sterowniki z 2012 roku.

Na stronie Etron i Intela w ogóle nie mogę nad tym dziadostwem zapanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kiepsko szukałeś na stronie Etrona: http://www.etron.com/en/products/u3hc_detial.php?Product_ID=1

 

Co do MEI to jeśli masz wgrany bios serii 3.XX (polecam 3.30) to ta wersja będzie najnowsza: http://www.station-drivers.com/download/intel/chipset/ME_Firmware_8.1.51.1471(www.station-drivers.com).exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od innej strony zadam moje pytanie.

 

Przez ostatni miesiąc cieszyłem się OC na poziomie 4.5. (wcześniej 4.3)

Zdarzało mi się grać przez kilka godzin dziennie.

Wczoraj wieczorem sypnęło mi błędem 124. Zgodnie z wieloma poradnikami dotyczącymi oc należałoby podnieść napięcie procesora, ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy na sam błąd 124 może mieć wpływ choćby płyta główna. Wpływ od tak lub wpływ spowodowany uszkodzeniem.

 

p.s.

Mam nadzieję, że teraz trochę mniej podpadnę za moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. masz podniesc napiecie bo jest za niskie. plyte zjarasz jak zaczniesz bawic sie w extremalne podkrecanie a nie takie niedzielne jak teraz. zreszta plyty sa stosunkowo tanie nawet jak padnie z wiekiem to mala strata.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

Mam do Ciebie pytanie.

Przeglądałem Twoje ustawienia z pierwszej strony tematu.

Additional turbo masz ustawione na 0.004, a offset na 0.035.

Dlaczego ustawiłeś w ten sposób?

Przy takim ustawieniu zarówno w idle jak i turbo masz +0.035.

Tak logicznie na to patrząc gdyby ustawić odwrotnie to turbo miałoby kopa cały czas, a idle byłoby praktycznie nie zmienione.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w porównaniu z Twoją sztuką to u mnie jest padaka :-) W każdym razie wczoraj okazało się, że HWiNFO coś słabo u mnie działa bo jakiego napięcia nie ustawiłem to cały czas pokazywał coś w okolicy 1.39. CPU-Z natomiast pokazywał wartości zbliżone do tego co ustawiłem. Aktualnie działam na 4.5 GHz i 1.365 V przy temperaturze ok 64 stopnie w Prime95 (czasem podchodzi pod 70, ale tylko na chwilę, a dodatkowo w standardowym używaniu temp nie przekracza 61 stopni. Chyba został jeszcze mały zapas więc w wolnej chwili spróbuję puścić go na nieco większe obroty :-) P. S. Warto zmieniać płytę główną czy raczej wstrzymać się do nowej generacji? W tej chwili mocy mi nie brakuje więc byłaby to sztuka dla sztuki Wysłane przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam płytkę asrock p67 extreme4 bios 2,10. Procek na tym biosie nie chce pracować na swoich wcześniejszych ustawieniach. Dodam że na tym biosie skacze mi napięcie v core i chce więcej papu (na wcześniejszym biosie v core było stabilniejsze teraz 4,6@1,36v a na wcześniejszym 4,8@1,36v). Na lga775 mogłem bez problemu wgrywać bios stary i nowy.

1. Chciałbym wrócić do wcześniejszego biosu 2,00 czy jest taka możliwość ?

2. Jaki bios polecacie do tej płyty ?

3. Czy mogę wgrać bios 2,10b lub 3,03L ?

Edytowane przez Sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zainstalować bez problemu najnowszy bios 3.20 jeśli teraz mam ten który był od nowości czyli 1.90 ?

Nigdy nie aktualizowałem biosu z braku potrzeby i jestem laikiem w tym,stąd pytanie.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś w jaki sposób wysłać płytę główną bezpośrednio do asrocka? Sklep w którym kupiłem już "nie działa", a problem polega na tym, że płyta resetuje się co kilkadziesiąt sekund, bez komunikatu, bez bluescreena. Podmieniłem już procek na i5 2500k, grafikę na 560ti, pamięci, sprawdzane na dwóch zasilaczach (nawet jednocześnie). Styki czyszczone kilkakrotnie rozp. ekstrakcyjnym. Kupiona była w czasach 3 letniej gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad płytą asrock p67 pro 3 jest ona wyposażona w C.C.O. (Combo Cooler Option) według, którego chłodzenie 775 powinno pasować pod tą płytę, lecz niektórzy twierdzą, że nie pasuje.

Posiadam Thermalright Ultra 120 z zapinką na s775 i czy da radę zamontować to chłodzenie bez problemu?

I jeszcze czy warto taką płytkę za 200 zł brać? Procek i5 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Posiadam taką zapinkę:

Dołączona grafika

A i jeszcze czytałem, że są jakieś 2 wersje socketów i różnią się tą blaszką z tyłu(mogę coś mylić)?

Też tak to u CB wygląda z tyłu?

Dołączona grafika

Jeszcze znalazłem takie coś:

http://martingreber.wordpress.com/2011/04/16/thermalright-ultra-120-a-and-asrock-p67-extreme4/

Krzywo zamontowane i trza dziurkę zrobić.

Edytowane przez ADR_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...