Skocz do zawartości
Jabar83

Procesor + Pamieć + płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W lutym planuje wymiane platformy. Koszta ok 1400 zł + to co dostanę za obecny sprzęt (wstępna ocena mile widziana ;) . Celuje w i7 2600. Także potrzebowałbym dobrej płyty na 1155 i dobrych pamięci DDR3 w przystępnej cenie. Procesor jak wspomniałem i7 2600, ale zastanawiam się czy i5 2500 by nie starczyło. Oczywiście fajnie by było zainwestować w drugiego GTX 460 i połączyć to w SLI lub ew. w późniejszym terminie wymienić na co innego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P67 Extreme4. Ewentualnie P8P67, ale najpierw przejrzyj tematy o Sandy Bridge i serii P8P67.

Jeśli potrzebujesz HT to i7, jeśli nie to i5.

Nie ma sensu dokładać do czegoś więcej niż 1333MHz CL9.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to będzie tak jak napisałeś. Wolę dołożyć do lepszej płyty. Tyle że czym się rózni wersja 2500 od 2500K ?

 

Asreck P67 Extreme 4 - 540 PLN

GoodRam 2x2GB 1333 CL9 - 140 PLN

I wspomniany i5 2500. 750

 

ok 1430 zł.

 

 

Tak tylko z ciekawości zapytam jak te procesory się kręcą. Wiem, że dobrze kręci się i7 2600. HT jednak nie jest mi potrzebne, więc tu raczej sprawa prosta. Pozostaje kwestia który procek lepiej się kręci w założeniu? To znaczy czy w przypadku któregoś jest większa szansa na trafienie perełki? Niektórzy chwalą się, że zrobili 4.5-4.8 ghz na powietrzu (i7 2600) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

kurczę chciałem też napisać żę i5 2500k jest najlepszym rozwiązaniem :lol2: .

 

 

Zobacz sobie kilka testów i zrozumiesz . I5 w porównaniu do I7 (2500K vs 2600K) jest bardzo podobny. Co prawda w niektórych zadaniach radzi sobie minimalnie gorzej ale w innych umie przegonić nawet i7 750 (chyba 750). Więc jak kupisz i5 2500k to będziesz miał standard porównywalny do I7 2600K plus to że będziesz miał 300-400 zł w kieszeni. Po za tym I5 2500k jest mniej prądożerny i potrzebuje mnie dovoltowań przy oc . Więc nie dość że żre mniej prądu to jeszcze przy podkręcaniu mniej potrzeba mu go dodać . Np masz 4000 ghz na 1.2 (powiedzmy) potem żeby mieć 4.1 musiałbyś mieć np 1.3 na i7 , a w i5 np 1.25 (w).

 

 

ps masz tutaj stronę z testami . http://www.frazpc.pl/recenzje-2/728281,Intel-Core-i5-2500K-i-i7-2600K---Lepsze-wrogiem-dobrego-Sandy-Bridge---AKT-I-.html

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...