Skocz do zawartości
Furtek

Blue Emotion by Furtek

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze.... Ale Turbo ta pompka na 12V ! Zapomniałem zakręcić zaślepki na GPU i miałem niezłą fontannę w pokoju :) Na szczęście nic niespalone :)

 

Udało mi się za pomocą Speed Fan-a ją kontrolować :) Na 10 procentach jadę i jest git :) cichutka wówczas jest. na 100 procentach wyje ale za to moc jest :)

 

Napełnianie/Odpowietrzanie ? Jeszcze nigdy nie było takie szybkie :) Turbo :)

 

Węży nie wymieniałem na razie.

 

 

Podjąłem decyzję że wszystko wymieniam na szybko złączki, Teraz liczę na waszą pomoc w wyborze najładniejszych :) Polecicie coś ? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hej Elder :) Dzięki za podpowiedzi co do pompki :) W ostatniej sekundzie zmieniłem zdanie i postanowiłem dopłacić do MPC35X :) Jakoś tak przypadło mi do gustu to kontrolowanie pompką z poziomu komputera że nie mogłem się oprzeć i ją kupiłem z innego droższego portalu. Za co jestem Ci bardzo wdzięczny ! Chwale ją sobie. Piwko lub jak wolisz po kielichu może kiedyś w przyszłości chlupniemy :)

 

Co do złączek na pewno będę potrzebował jedną którą jest bardzo łatwo ściągnąć i założyć w trudno dostępnym miejscu, tu akurat estetyka nie ma znaczenia. Dokładnie jest to złączka wychodząca z pod reza.

 

Reszta to zapewne bez gwintowe, jakieś zakleszczane, nie za bardzo mi podchodzą te co dostałem razem z pompką, ale jeśli tak musi być to pewnie je będę musiał wziąć.

 

Oczywiście nie chce żadnych wycieków :)

 

 

To zwróciło moją uwage :) :

 

Dołączona grafika

Niestety nie udało mi się znaleźć systemu z takimi złączkami który by mi się podobał :/

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie wybrałeś.

35X po zmniejszeniu obr pracuje cicho i jest nadal silną pompką

a sterowanie ma rozwiązane w bardzo wygodny sposob.

 

Mam pod rezem łatwo rozłączalne rozwiazanie oparte o D-PLUG 1" Bitspower.

Bitspower Premium 1" Version Black Matte D-Plug Set Products Model: BP-MBWP-C38 [bP-MBWP-C38] : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

 

 

Dołączona grafika

 

 

Piany dostawałem za każdym razem jak przychodzilo rez rozpiąć z pompką

bo miałem to wcześniej weżem i złączkami skrecanymi połączone.

Teraz luzik.

 

Drugi taki D-PLUG jest u góry na tyle budy i służy po rozpięciu układu do całkowitego usunięcia płynu z bloków i węży.

Wystarczy mocno dmuchnać i temat załatwiony,można wszystko rozkręcać do czyszczenia układu.

Działa to od ponad roku,idealnie trzyma szczelność i nie kosztuje chorych pieniędzy jak QD od Koolance.

 

 

Złączki Koolance quick disconect w takim miejscu odpadają bo jednak trzeba je względem siebie przekrecić by je rozłączyć.

No i druga sprawa to ich cena w PL.

W USA kosztują dużo taniej...

Quick Disconnects - 16mm (5/8") : Performance-PCs.com, ... sleeve it and they will come

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten D plug bardzo mi się podoba. Ale chyba pójdę na tanioche i zamówię te klamerki co podałem wcześniej.

 

Uważam że system został ukończony w większości. Nawet nie sądziłem że dojdę aż do takiego etapu przy tak "Obrzydliwie" prostej obudowie :)

 

Może w niedalekiej przyszłości zakupię nową budę. Taką którą wybiorę bo mi się podoba i ma funkcję które ja chce :) A nie że wygrałem ją nawet tanio na aukcji :)

 

Może będę tutaj updatewał jakieś małe poczynania. Choćby ostatnio zakupioną 360 chłodnicę

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie pomocne opinie i komentarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello ALL !

 

Zrobi mi ktos utalentoany blok na 4 kości Corsair xms3 ? :) grzeją się bidule.

 

Jakbym już mial blok na nie, to bym dolozyl tą 360 chlodnice do piwnicy :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair CMZ16GX3M2A1600C10 bez nawiewu sprawują się wyśmienicie - są dosłownie zimne. Jako że moje LC nastawiam głownie na cisze szukałem ramu z dużym radiatorem. Możliwe ,że pod względem osiągów można znaleźć coś lepszego ale 16GB w cenie ok 330zł z radiatorem do pracy bez nawiewu - lepszej opcji nie znalazłem

Edytowane przez HeretyK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALO ALO

 

Nie kupujcie MAYHEMS PASTEL ICE WHITE !

 

straszny syf mi zostawil w systemie :/ Weze tygon cale zielone, nawet wrzatek nic nie dal na ten syf

 

 

pozdro

 

A przeczytałeś co producent napisał o używaniu Pasteli z Tygonem ? ;)

http://www.mayhems.co.uk/front/pastel.html#.U5Rzzvl_vA0

 

Szczególnie to zdanie : 

 

 

Do not use Mayhems Pastel with Tygon tubing as Mayhems Pastel seems to react with it changing the colour of the tubing to a greenish colour. This is not the fault of Tygon or Mayhems it is just a incompatibility issue. Pastel works fine with XSPC, Thermochill, Clear Flex, Masterclear and a few other brands.

 

Mi osobiście Pastel Sunset Yellow w żaden sposób nie zniszczył Tygona, jak widać Ty miałeś mniej szczęścia...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...