Skocz do zawartości
kulten

P5N32-e sli plus - nie działają 2 sloty pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie 2 sloty pamięci przestały działać. Problem się pojawił podczas testu 3dmark 2006, sprzęt się zawiesił i już nie wstał. Przy próbie włączenia słyszę (słyszałem :), czytaj dalej) jeden długi dzwięk czyli oznaka pamięci lub grafy.

 

I okazało się, że winowajcą są sloty pamięci. Komp działa prawidłowo ale tylko wtedy gdy pierwsze 2 sloty są puste :blink: . Przy próbie przekłądania i dawania różnych kości w różne sloty ciągle ten sam efekt niestety. Czyli teraz z 8 mam tylko 4gb ramu :sad:, które siedzą na dalszych 2 slotach.

 

Reset biosa nie pomógł. Dodam, że zainstalowany jest najnowszy bios.

 

Jest małe OC z 2.4 na 3.0 (q6600 GO), z chłodzeniem (Gelid Tranquillo), wszystko ustawione na manualu na normalnych napięciach, napięcie na procku jest 1.3V. Ramu nie kręciłem i jest na 2.0V. W stresie na Prime95 mam poniżej 50st

Dlatego mam pytanie czy oznacza to, że mam się szykowac na zakup nowej płyty?

 

Cały zestaw to:

Q6600 (GO) @3.0

wiatrak - Gelid Tranquillo

P5N32-e sli plus

DDR2 800 adata (8gb)

zasiłka Corsair TX650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reset biosu odbył się po przez wyciągnięcie baterii na kilka minut (przy odpiętym zasilaniu) i nic to nie dało, to możesz jeszcze spróbować przeczyścić/przedmuchać sloty.

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak też zrobiłem ale bez rezultatu. I powoli godzę się z tym, że nic nie zdziałam i zaczynam się zastanawiać by wziąć jakiegoś asrocka z raidem. Q6600 dobrze się spisuję więc nie chcę się go pozbywać <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przeflashować BIOS. Jak nie pomoże to niestety wymiana mobo.

 

Dzięki.

Niestety nic to nie dało, efekt ten sam: dłuuuuuuuuuugi pisk :) .

 

Tak sobie patrzę na to czym się handluje w uk i widzę, że pod 775 ciężko coś dobrego kupić, wręcz graniczy to z cudem, zwłaszcza jeśli by to miało być coś nowego z gwarancją. Oj ciężko będzie :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...