Skocz do zawartości
MrSheibuss

Mysz do 150zł, granie przede wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ moja stara wysłużona mysz krótko mówiąc się zepsuła, postanowiłem zakupić nową. Mysz do 150zł, w większości do grania, nie ma różnicy czy przewodowa czy bez, najlepiej żeby dobrze leżała w ręku (małe odpadają). W oko wpadła mi ta: Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse ale świecie się jak psu wiadomo co. Poradźcie coś. Pozdrawiam :wink:

 

PS Moja ostatnia mysz wyglądała tak jak ta z załącznika korzystałem z niej jakiś czas i naprawdę dużo więcej mi nie potrzeba tylko idąc z duchem czasu chcę żeby była od powyższej lepsza :-|

post-163552-0-44471100-1296418163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z MX518 od dłuższego czasu, przesiadłem się na nią z shitowego, czarnego, najzwyklejszego gryzonia + podkładka Allegro. W chwili obecnej nie oddałbym G3 + Goliathusa na nic innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem doloz 15 pln (165)i zakup sobie g500 , jest jeszcze wygodniejsza od mx518 , ma system ciezarkow i lepszy sensor od niego. Jak juz kupować nową myszke to od razu b.dobra ;)

 

http://allegro.pl/okazja-super-myszka-logitech-g500-gaming-mouse-i1428060511.html

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maciem

 

Dołóż do G500. Wygoda taka sama jak MX518, albo i lepiej, bo MX518 jest śliska i ręka się poci. A G500 jest już szorstka.

Do tego system ciężarków.

 

Ja od 5 lat mam MX518 i gdyby nie to, że ręka się poci to byłaby myszka idealna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała kova+ to niezły marketing, widziałem reklamę i oprogramowanie do tej myszy ma funkcję mówienia ile masz dpi (w trakcie zmian dpi odtwarza się komunikat). SUPER PRZYDATNA funkcja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ale zdajecie sobie sprawę że ciężarki w myszce do gry to jak dociążanie bolidów f1, innymi słowy totalna głupota :}

 

 

poza tym od adns-9500 jest w diabłu dużo znacznie lepszych sensorów! i tak właściwie g500 w życiu nikomu bym nie polecił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie , ja zawsze wolalem ciezsza myszke , wygodniej mi sie gra.

A ja bym szczerze wszystkim g500 polecil.

Gdyby g500 to byl jakiś shit to nikt by go nie polecal i nie dostawal by takich dobrych recenzji.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzji jest bardzo amatorsko wykonana. Jeżeli patrzeć na właściwości sensora to były już lepsze niż g500 i to jest niezaprzeczalny fakt. Marketing logitecha (i innych firm) polega na tym że chcą osiągać jak najwięcej dpi, bo to dobry chwyt marketingowy. Znakomita większość ich klientów patrzy właśnie na ten parametr.

A recenzje skupiają się głównie na wyglądzie zewnętrznym, stopniu wybajerowania oprogramowania itp.

Ciężarki to jest typowy chwyt marketingowy, nawet nie warto tego komentować. Tego typu rozwiązania budzą politowania u ludzi którzy spędzają po kilkanaście godzin na dobę używając danej myszy (mam na myśli przysłowiowych progamerów) i śmieją się z tego, ale jakimś cudem ciężarki stanowią bardzo istotną funkcję dla byle casual gamera..

To czysty marketing, mysz musi mieć jak najwięcej bajerów i funkcji, w oczach statystycznego dziecka które chce pod choinkę, taki produkt wygra. Żadna firma nie pokusi się o wyprodukowanie myszy "idealnej", tzn o prostej formie, bez diod, bez ciężarków, bez 15 przycisków triple fire, ze starym dobrym sensorem optycznym, który nie ma 10 tysięcy dpi, tylko realne maksimum jakie da się dziś wykorzystać, bez predykcji, bez żadnej akceleracji, działający jak to stary optyk na wszystkich znanych podkładkach. Takie coś znalazłoby garstkę nabywców. Np. XAI od steelseries niby jest blisko, prosta forma, bez ledów i ciężarków, ale nie oparli się dodaniu jakiegoś idiotycznego wyświetlacza, no i oczywiście musi być tam technologia kosmiczna laser 8 generacji, żeby "recenzenci" nie wyśmiali produktu, a dzieci chciały go mieć i być "pro".

Edytowane przez aerial
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cała kova+ to niezły marketing, widziałem reklamę i oprogramowanie do tej myszy ma funkcję mówienia ile masz dpi (w trakcie zmian dpi odtwarza się komunikat). SUPER PRZYDATNA funkcja..

 

Dlatego wlasnie dalem sobie spokoj i kupilem po prostu Kove :) (mialem na oku tez kone+, ale myszka za 300zl ktora ma wiecej ustawien niz windows to nie dla mnie) mam na stałe ustawione 1600dpi, jeden kolor (czerwony co by do klawy pasował) i jestem bardzo zadowolony. Mycha idealnie lezy w dłoni, nie jest ciezka jak np. G5, ktora to mialem przez pewien czas. W polaczeniu z Goliathusem doskonale sie sprawdza w grach... dla mnie liczy sie glownie starcraft. Jesli chodzi o FPS'y to chyba jednak preferowalbym G500/G5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że Roccat Kova jest niemal identycznych wymiarów jak moja stara mysz czyli nie za duża ( a na pewno mniejsza od logitechów) więc chyba się zdecyduje na Kova. Co do DPI to nie jestem pewien czy mój stary Logitech ma chociaż 400dpi :wink: a gra mi się przyjemnie więc np. G500 z dpi powyżej 5000 jest dla mnie kosmiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dpi zawsze mozna zmienić , ja w windowsie mam 2000dpi a w grze 800dpi.

Jak wolisz mniejsze myszki to pewnie kovą bedzie Ci sie lepiej gralo.

Chodz ja kiedyś też wolalem mniejsze myszki , cos jak kova ale gdy dorwalem w swe lapki mx518 to lepiej mi sie nie gralo , wygodniejsza byla moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oni tam do środka wsadzili tak konkretnie?

 

Sorry, mój błąd. Na pudełku od X-705 jest max 2000 DPI, czyli powinien tam być Avago ADNS-3060, a nie 3080 jak w Kovie, jest różnica. Co do rozpadania A4Techów, trzeba uczciwie napisać, że wykonanie i materiały nie są najwyższej jakości ;) ale nie nazwałbym ich tanim bublem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Czy ktoś zna jakieś myszki profilem przypominające cyborg saitek rat? Ewentualnie jakieś myszki dla claw grip, logitech g9x mi się w ogóle nie podoba, jeśli chodzi o kształt, wagę itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dpi zawsze mozna zmienić , ja w windowsie mam 2000dpi a w grze 800dpi.

 

Wiesz, to tak trochę nieoptymalnie jest ;) Na 800 dpi to mam jeszcze "schodkowanie" w BF2 itp. FPS'ach, przy wygodnej czułości x-P W sumie mi by się nie chciało przełączać myszy przy wchodzeniu/wychodzeniu z gry, więc mam ustawione na sztywno 1600dpi, czułość dla pulpitu dwa stopnie od środka na minus czyli /2 (tak jakby 800 dpi), a w każdej grze mam tak ustawioną czułość by było wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak mi nie odpowiada 800dpi to mam inne ustawione , mysz posiada 5 profili dpi i mozna je zmieniac w locie za pomoca guziczka.

800dpi to przyklad , akurat przy tylu dobrze mi sie gralo w World of Tanks , w innych mam 1200dpi albo 2000dpi , wszystko zalezy od wygody tak jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...