Skocz do zawartości
wladziu

karty gts 250, gtx 260

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Planuje kupic którąś z powyższych kart. Doradzcie czy moj sprzęt wymaga wymiany zasilacza? Mam Intel e2160@3ghz, 4gb RAM i zasilke Modecom 400W.

Czy wybór którejś z tych kart wiąże się z wymianą zasilacza, jak tak to jaki zasilacz do jakiej karty? Proszę wziąsc pod uwage podkrecenie procka z 1,8 na 3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak swojego ZOTAC`a GTX260AMP2 jak podpoiłem u kumpla na TRACER HIGHLANDER 600W to się komp odpalił ale zasilacz nabierał temp. w IDLE coraz większej wentyl pracował na MAX obrotach. po odpaleniu gry komp się zawiesił.

 

reszta jego konfiga to

X38-DS5 Q9550 i 2x2gb 1066mhz.OCZ

 

podkręcenie proca aż tak dużo prądu nie bierze.

 

Wpierw to bym zainwestował w porządną zasiekę min 600W ale nie takiego Tracera :)

 

ja bym wymienił zasilacz na 100% do obu kart. każdy poleci ci swojego faworyta

ja polecam ci Tagan 600W TG600-U33II Super Rock i wystarczy na pewno.

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Planuje kupic którąś z powyższych kart. Doradzcie czy moj sprzęt wymaga wymiany zasilacza? Mam Intel e2160@3ghz, 4gb RAM i zasilke Modecom 400W.

Czy wybór którejś z tych kart wiąże się z wymianą zasilacza, jak tak to jaki zasilacz do jakiej karty? Proszę wziąsc pod uwage podkrecenie procka z 1,8 na 3Ghz.

 

Napisz jaki to Modecom.

I przy okazji spójrz na mój sig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to Modecom.

I przy okazji spójrz na mój sig.

 

Zasilka to MC-400ATX 2.0 400W, czyli chyba to co Ty masz.

Prawde mówiąc juz sprawdzalem obie karty z tym ze gtx260 bez OC i zasilka pociagneła niby obie, ale musze przyznac ze byly jakies problemy z sygnalem z kart na monitor, zaraz po wlozeniu kart. Nie wiem czy to sie objawialo tym ze zasilka slaba..

W kazdym razie jak juz odpaliy zrobilem benchmarki w 2 grach i nic sie nie zawiesilo. Z tym ze gtx260 był bez OC procka.

Z uwagi na wieksza prądożernosc gtx260 wybieram 250gts, tylko powiedzcie mi czy bezpiecznie bedzie z prockiem E2160 podkreconym do 3gz i kartą 250gts na moim zasilaczu.

Wg kalkulatorów takich jak ten ponizej to 400W niby mało, ale troche zawyza obliczenia..

Thermaltake Power Supply Calculator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem w konfiguracji komp. ale wychodzę z założenia że zasilacz to najważniejsza rzecz w kompie i nie ma co oszczędzać.

 

z drugiej strony zawsze jest coś takiego że jeśli będzie on pracował w granicach swoich max. osiągów to o wiele szybciej się wyeksploatuje.

 

do 300zł można kupić 600W dobrej marki.

 

Zasadniczo jest tez pytanie ile np. komp będzie działał pod pełnym obciążeniem karty. Jeśli masz zamiar grac po 6-8h nonstop to nie wróże temu zasilaczowi długich lat świetlistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z tymi 600 Watowymi zasilaczami? Markowe 400W wystarczy w zupełności(nawet z podkręconym prockiem) ale żeby być całkiem spokojnym to polecę coś z mocą 500W.

Do zasilaczy MC nie jestem do końca przekonany :wink: jak ma byc tanio to jakiś Fortron :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy problem.

Cos mi w kompie sie dzieje. W tej chwili mam na stanie 3 karty do testowania 9800GT i 250gts, 260gtx.

Podczas wlaczania czesto nie mam obrazu, praktycznie na kazdej karcie. Sytuacja zdaza sie losowo.

Teorie mam dwie. Albo kabel DVI szlak trafia, że raz sie obraz zalacza a raz znika, albo zasilacz pada.

Zasilacz ciagnie od jakis niecalych 2-3 lat podkreconego procka i kartę 9800GT. Ostatnio karta 9800GT zaczela sypac artami, (juz jest naprawiona), ale zastanawiam sie czy wplyw na to mialo przegrzanie karty czy moze zasilacz byl za slaby na OC karty i procka.

Na tą chwile na kablu DVI uzyskanie obrazu na monitorze przy 9800GT graniczy z cudem(wczesniej mimo podkrecenia banglala bez zadnych problemow). Kiedy podlaczam kabel VGA z przejsciowką na DVI to mam obraz.

 

Teraz tak, albo zasilacz sie nie wyrabia na kablu DVI bo np DVI (dosc gruby kabel) potrzebuje wiecej mocy niz VGA, albo poprostu kabel DVI siadl, chociaz powinno cos zajazyc przy ruszaniu kablem a tu nic..

 

Czy mozliwe jest zeby zasilacz tracil swoją moc z czasem, przez to ze byl mocno eksploatowany? Do tego stopnia tracil moc ze karta ktora byla podkrecona i podlaczona do kabla DVI, teraz na fabrycznych taktach ma problem ruszyc przy DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na DVI nie ma obrazu, a na DSUB jest, to wina kabla (ewentualnie monitora, wejścia), a już na pewno to nie ma związku z zasilaczem. Rozumiem, że na GTX260 (która jest bardziej prądożerna) też na DSUB działa, a DVI nie?

Zasilacz masz w sam raz.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 260-tkę.

 

Wzialbym 260 ale w moich topowych grach (GtaIV i Nba 2k11) wydajnosc jest praktycznie ta sama. Chociaz porównanie przeprowadzalem przy defaultowych taktach procka (1.8GHZ), co moglo dławić obie karty nie ukazujac prawdziwej wydajnosci.

 

Jest dziwna sprawa, bo jak podlacze pod DVI obojetnie ktorą kartę to nie mam obrazu dopoki nie wylacze i wlacze monitora.

Co jest grane? Kabel DVI stanowi problem, kwestia tego czy kabel jest fizycznie uszkodzony czy zasilacz. Ponawiam pytanie o to czy z czasem zasilacz moze stracic swoją moc? I czy Kabel DVI (ktory jest grubszy niz DSUB) jest bardziej prądożerny niz kabel DSUB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialbym 260 ale w moich topowych grach (GtaIV i Nba 2k11) wydajnosc jest praktycznie ta sama. Chociaz porównanie przeprowadzalem przy defaultowych taktach procka (1.8GHZ), co moglo dławić obie karty nie ukazujac prawdziwej wydajnosci.

 

W GTAIV między 9600 GSO 760MB, a GTX 460 nie widzę różnicy w wydajności. Akurat w tej jedynaj grze procek dwurdzeniowy, nawet 3,8Ghz, jest ograniczeniem.

Jest dziwna sprawa, bo jak podlacze pod DVI obojetnie ktorą kartę to nie mam obrazu dopoki nie wylacze i wlacze monitora.

Co jest grane? Kabel DVI stanowi problem, kwestia tego czy kabel jest fizycznie uszkodzony czy zasilacz. Ponawiam pytanie o to czy z czasem zasilacz moze stracic swoją moc? I czy Kabel DVI (ktory jest grubszy niz DSUB) jest bardziej prądożerny niz kabel DSUB?

 

Po raz kolejny pytasz się o zasilacz. Nie, to nie wina zasilacza, tylko kabla albo monitora w tym wypadku. Jak już to na DVI powinien być minimalnie mniejszy pobór mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...