Skocz do zawartości
Kazuyuki

Upgrade kompa (do youtube itp.)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam trochę problem, dostałem od znajomego komputer, bardzo stary. Chcę zrobić upgrade podstawowych części bo nawet przeglądanie allegro sprawia problemy, wszystko się tnie a co dopiero oglądanie filmów na youtube itp (pokaz slajdów). Tu jest jakaś karta graficzna zintegrowana SiS 650 czy coś takiego.

 

Chciałbym jak najniższym kosztem wymienić części. Komputer ma służyć TYLKO i WYŁĄCZNIE płynnemu przeglądaniu internetu i oglądaniu filmów (za równo odtwarzanych z dysku jak i również filmików na YouTube, najlepiej w jakości HD). Żadne gry nie będą uruchamiane.

 

Pomyślałem nad czymś takim:

 

Procesor: AMD Athlon X2 255

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA74GMT-S2

Pamięć: Goodram 2GB DDR3-1333 CL9

 

Czy to da radę uciągnąć odtwarzanie filmów ? Tu jest jakaś integra Radeon 2100, nie wiem co to jest, jakoś dokładniejszych info nie mogłem o tym znaleźć. To znaczy według strony AMD oczywiście jest napisane, że pozwala na "smooth HD" odtwarzanie ale wiadomo jak to jest. Czy może lepiej dokupić do tego jakąś graficzną na PCI-E ? Widziałem za niecałe 100 złotych na allegro GeForce'y 9500GS 512 mb 128 bit. Z pewnością by to lepiej chodziło, ale może da radę bez ? Chodzi o to, żeby jak najmniejsze koszty tego były.

 

Dzięki !

Edytowane przez Kazuyuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak najtaniej, to nie lepiej używanego Core 2 Duo? Albo nawet Athlona 64 bit (pod 939). Spokojnie pociągnie neta i filmy w HD. A łączny koszt nie przekroczy 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było dla mnie to z chęcią. Tak niestety jednak nie jest i osoba ta chce koniecznie nowy sprzęt. Chodzi o to, żeby biorąc pod uwagę, że ma być to nowy sprzęt ale jednocześnie niedrogi chciałbym złożyć coś takiego co trochę pochodzi. Nie chciałbym, żeby się okazało, że złożę, włączę youtube'a a tu pokaz slajdów :D

 

Koszt po prostu całkowity nie ma przekroczyć 500 zł. Znalazłem w Poznaniu płytę główną z najtańszego zestawu polecanego przez purepc.pl na luty 2011. Czyli tą: Płyta ASRock 880GM-LE /AMD 880G+SB710/AM3 | AMD Socket AM3, AM2 (940) - Zorn.pl

 

Razem by wyniosło wtedy niecałe 500 zł. Taki zestawik chyba nie powinien mieć problemów z Windowsem 7, odtwarzaniem filmów w HD itp. ? Pytam bo naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak się sprawują karty zintegrowane. Nigdy takiej nie miałem i nie mam z tym doświadczenia, gdybym robił to dla siebie to mógłbym eksperymentować z zakupem, ale to nie moje pieniądze i po prostu nie chcę kupić czegoś, z czego ta osoba będzie niezadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz:

 

AMD Athlon II X2 255, socket AM3, 3.1 GHz, 2MB cache, BOX 202,83 zł

ASRock 880GM-LE, AMD 880G, 2xDDR3-1800, VGA, GLAN, D-Sub, DVI-D, mATX 220,13 zł

ADATA 2GB, 1333MHz DDR3, CL9 75,25 zł

 

498zł 21gr w emarket.pl (odbiór w Poznaniu możliwy)

 

Lub w podanym Zorn.pl 503zł za Athlona X2 ale 250 (te 100MHz aż takiej różnicy nie zrobi), ram od GoodRAM no i ta sama płyta;

 

Tam zasilacz podoła temu napewno?

Nie w kwestii poboru bo taki komplet pobierze niewiele mocy, ale jak to jest jakaś wiekowa konstrukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...