Jump to content
Sign in to follow this  
kryptonite6

komputer do 4000 zł

Recommended Posts

Proszę o pomoc w złożeniu skrzynki do 4000 (+/-200zł) . Cel: gry, multimedia, chciałbym żeby maszyna postarczyła na jakiś czas i dało się ją ewentualnie upgradowac (choć trochę)w przyszłości. Przeglądałem proponowane przez Miguel707 zestawy i już praktycznie byłem zdecydowany na procka i5 2500k, gdy gdzieś przeczytałem, że coś ta seria SANDY BRIDGE szwankuje i płyty jak i procki mają jakąś wadę. Zastanawiam się między i5 2500k a Intel Core i7 950. Podobała mi się propozycja ze stycznia za 3900zł (przy obecnych cenach 3800zł)

Procesor: Intel Core i7 950

Płyta Główna: Asus P6X58D-E

GoodRam 3x2GB 1600 MHz Play CL8 (tutaj gdyby trzeba było nawet coś budżet obciąć 2x 2gb by wystarczyło może)

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 470 OC2 (czy może za 1069 zł PowerColor Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP) ??

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 (tutaj wymieniłem proponowanego WD 1TB Green

Zasilacz: Seasonic M12II-520

Napęd: Samsung SH-223C

Cooler: Zalman CNPS 10X Flex (zastanawiam się nad Scythe Mugen II Rev.B za 169 zł)

Wentylator SilentiumPC Zephyr 120 x2

+ obudowa która to pomieści, najlepiej jakaś "przewiewna" i ekonomiczna (tutaj szczególnie proszę o jakąś radę)

Planuję zakupic w esc.pl.

Bardzo proszę o każdą sugestię i wskazówkę i dziękuję za te gotowe proponowane zestawy.

Edited by kryptonite6

Czyli jest obejście tego problemu, ale mimo wszystko składając w internetowym sklepie, chciałbym uniknąc sytuacji, gdzie będę odsyłał kiedyś płyte, żeby się tej usterki pozbyć. Esc ma siedzibę w Gdańsku, ja jestem z południa Polski więc nie podejdę :) Czy wybór i7-950 byłby bardzo złym posunięciem?

Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1030 zł

Płyta główna: Asus P6X58D-E /intel X58/ 679 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Flex 139 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 139 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 205 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP1069 zł

Nagrywarka DVD:Samsung SH-S223C SATA (black)90 zł

Obudowa: Cooler Master Storm Scout (Black)299 zł

Zasilacz:Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze 330 zł

3980 zł brutto

Mimo możliwości podpięcia pod sata 3 po prostu obawiam się jakichś komplikacji w przyszłości więc pozostanę przy wypróbowanym procku. Pamięć zmieniłem zgodnie z Twoją uwagą w tamtym poście i pytanie: czy dokupując w przyszłości więcej pamięci mógłbym dołożyć kość 4gb (2+2+4)?

Jak ten zestaw teraz wygląda?

Edited by kryptonite6

Jest problem z kontrolerem Sata II na płytach pod Sandry Bridge natomiast same procesory nie mają żadnej wady.

Ja sam mam dylemat bo chciałem kupić komputer z i5 2500k ale w związku z usterką poczekam chyba do wypuszczenia płyt głównych bez usterki i wtedy kupię komputer.

Jak ci się nie spieszy to możesz poczekać, zawsze to trochę taniej bo i5 2500k 900zł a i7 950 1000zł :)

Edited by fenfir

wiekszosc plyt glownych ma 2x sata3 na niej, ale gdy ktos (np. ja) posiada 3 dyski twarde i naped, to zaczyna sie robic problem, bo najtansza plytka z 4x sata3 kosztuje ~700zl.

599 w esc.pl.

chodzi mi o to, ze musze wydac dodatkowe 200zl tylko dla tych zlacz, to sie troche mija z celem.

Edited by andrew777