Skocz do zawartości
marcellus

Ktore porty zablokowac zeby dzialaly tylko zwykle strony www

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na jednym z komputerow w sieci domowej chce umozliwic tylko minimalny dostep do Internetu. Czy wystarczy ze zablokuje wszystko oprocz portow 443 i 80? Czy to jest raczej za bardzo duzy limit... staram sie zeby na tym kompie nikt nie sciagal torrentow lub piracil muzyki P2P. Chociaz i tak zdaje sobie sprawe z tego, ze przez zwykle port 80 moze ktos z rap****are nasciagac duzo rzeczy, ale przynajmniej nie bedzie mi sie router "grzal" jak ktos zostawi torrent i bedzie to zabijac siec.

 

Nie znam sie za bardzo na tym wszystkim dlatego mam nadzieje, ze ktos bedzie mi w stanie powiedziec co najlepiej zrobic i czy blokowanie portow to odpowiednie podejscie. Uzywam Tomato Firmware w moim routerze.

 

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Cisco jest takie coś jak QoS - Quality of Service, umożliwiające dostosowanie ruchu sieciowego w zależności od komputera, wykorzystywania łącza itp. Jest nawet bardzo fajna opcja, pozwalająca na zablokowanie konkretnych programów - np utorrent czy inne tego typu. Próbowałbym popatrzeć właśnie w tej zakładce.

 

// rada jako taka, więc miło by było, gdyby ktoś bardziej obeznany wytłumaczył konkretnie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Cisco jest takie coś jak QoS - Quality of Service, umożliwiające dostosowanie ruchu sieciowego w zależności od komputera, wykorzystywania łącza itp. Jest nawet bardzo fajna opcja, pozwalająca na zablokowanie konkretnych programów - np utorrent czy inne tego typu. Próbowałbym popatrzeć właśnie w tej zakładce.

 

// rada jako taka, więc miło by było, gdyby ktoś bardziej obeznany wytłumaczył konkretnie co i jak

 

Bawilem sie wlasnie tymi opcjami, ale zauwazylem ze z jakiegos powodu nie caly traffic byl blokowany...

Dlatego myslalem o bardziej radykalnym rozwiazaniu i zablokowaniu wszystkiego oprocz portow 80 i 443. Takie absolutnie minimum do www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jeszcze dodatkowo wrzucić do listy blokowanych stron przez router adresów najpopularniejszych miejsc: rapidshare, turbobits, hotfile, itd.? Ja tak zrobiłem w pracy i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...