Skocz do zawartości
brusse

Jak przebić się przez 3 piętra WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z podłączeniem się do sieci z kolegą który mieszka 3 piętra wyżej , on ma router , ja zwykłą wifi na pci i niestety jego router wysyła za słaby sygnał i moja karta nie odbiera.

Czy da radę dokupić jakąś antenę do routera lub mojej wifi żeby przebiła się przez te 3 piętra? Czy router musi wysyłać silniejszy sygnał czy wystarczy zwiększony zasięg odbioru przez kartę wifi - ewentualnie jaka karta wifi by temu podołała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zwiększyć moc sygnału musiałbyś albo kombinować z softem (zwiększając moc anteny), ale to może nie działać (i/lub sprawić, że router będzie się grzał), albo zainwestować w sprzęt pod n. Tyle że musiałbyś mieć router i kartę sieciową obsługującą standard n, co wiąże się z większymi kosztami. Nie jest też w 100% pewne, czy sygnał n zdoła się "przebić" przez te 3 piętra.

 

Najlepiej i chyba najtaniej (bez żadnych kombinacji) byłoby pociągnąć kabel od routera te 3 piętra i podłączyć do jakiegoś APka niedaleko ciebie.

 

Na przykład taki: http://allegro.pl/linksys-wap54g-rme-b-g-wireless-access-point-i1434485788.html

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo n nie wystarczy choć oczywiście trochę pomoże. Najważniejsze sa anteny w obu urządzeniach! Muszą być duże o dużym poziomie wzmocnienia. Warto przejrzeć oferty sklepów i poczytać opisy, wartości wyrażane w dB.

 

I oczywiście upewnij się z kolegą czy jego router ma możliwośc wymiany anten, powinny być wykręcane. Możecie swoje anteny np przymocować za oknem wtedy sama odległość nie będzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...